Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η efakii είπε:

@Tokyo σε ευχαριστω για την απάντηση !!!

ειδα και μερικά βίντεο και νιώθω πανέτοιμη 😋😋

@lilly1984 καλη επιτυχία να ευχηθώ και σε σενα που ξεκινάς δεύτερη προσπάθεια!! Ευχομαι να πάνε όλα υπέροχα και αυτη τη φορά να εχεις θετικά αποτελέσματα!! 
 

@xeniakara εχεις νεωτέρα;;;; Ποτε θα σε δει ο γιατρός ;;

καλησπερα σ ευχαριστω για το ενδιαφερον απο χθες δεν εχω καθολου καφε...την Παρασκευη το μεσημερι θα με δει στις 16.30 και ελπιζω να ειναι ολα καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 10 ώρες, ο/η lilly1984 είπε:

Κοριτσάκι μου προσπάθησε να μην πάει ο νους σου στο χειρότερο σενάριο!!!! Μπορεί και να μην είναι τίποτα το αρνητικό και να στεναχωριέσαι χωρίς λόγο. Σίγουρα δεν ήθελες να δεις τέτοιο σημάδι, αλλά νομίζω σε μια εγκυμοσύνη είναι αναμενόμενη λίγη αιμορραγία εδώ κι εκεί. Δε σχετίζεται απαραίτητα με κάτι αρνητικό... Υπομονή και αισιοδοξία! Θα περιμένουμε νέα σου!

σ ευχαριστω πολυ για τα καλά σου λογια την Παρασκευη  το μεσημερι θα παω στο γιατρο και ευχομαι ολα να ειναι  στην θεση τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@xeniakara υπέροχα τα νέα !!! Θα περιμενουμε και τα νέα του γιατρού να μας πεις αυριο! Μια μερα εμεινε 😍 
 

 


 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/9/2023 at 9:58 ΠΜ, ο/η xeniakara είπε:

καλημέρα σ ευχαριστω για τα καλά σου λογια...απο την Κυριακη που συνεβη αυτό εχω τρελαθει...την Κυριακη το μεσημερι ειδα ροζ καφέ και λιγο αιμα...πηγα και εκανα την ενεση και απο το απογευμα ειχε μειωθει αισθητα...χθες ειχα πολυ λιγο καφε και σημερα σχεδον τιποτα...δεν ξερω ειμαι κρεββατι καναπε και παλι πισω ...παιρνω 5 utrogestan και σκεφτομαι ο σακος θα ειναι στηνθεση του θα υπαρχει το μωρο...ειδα το σακο την παρασκευη και θα παω αυτην την παρασκευη να δω οτι ολα θα ειναι ενταξει

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου αλήθεια σου λέω!! Εμένα ο γιατρός στα καφέ μου έλεγε κλάιν, είναι παλιό αίμα.. Στο έντονο κόκκινο αγχωνόμαστε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας κορίτσια. Είμαι νέα στο φόρουμ και έχω διαβάσει τις συζητήσεις σας. Έχω μπει σε διαδικασία εξωσωματικής, έχω περάσει επιτροπή και έχω τις ενεσεις αλλά ο γιατρός μου που είναι στα γιαννενα στο δημόσιο νοσοκομείο, με πηγαίνει από κύκλο σε κύκλο και ακόμα δεν έχω ξεκινήσει την διέγερση. Υπάρχει κάποια άλλη κοπέλα που να είναι στο πανεπιστημιακο στα Γιάννενα και να αντιμετωπίζει το ίδιο θέμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Love13 είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια. Είμαι νέα στο φόρουμ και έχω διαβάσει τις συζητήσεις σας. Έχω μπει σε διαδικασία εξωσωματικής, έχω περάσει επιτροπή και έχω τις ενεσεις αλλά ο γιατρός μου που είναι στα γιαννενα στο δημόσιο νοσοκομείο, με πηγαίνει από κύκλο σε κύκλο και ακόμα δεν έχω ξεκινήσει την διέγερση. Υπάρχει κάποια άλλη κοπέλα που να είναι στο πανεπιστημιακο στα Γιάννενα και να αντιμετωπίζει το ίδιο θέμα?

Καλημέρα! Σου έχει δώσει κάποια εξήγηση; σου λέει δλδ δεν είναι καλός ο κύκλος αυτός γιατί οι εξετάσεις σου δεν είναι καλές ή πρόκειται για κόλλημα του νοσοκομείου ή δικό του; στη δεύτερη περίπτωση ίσως πρέπει να σκεφτείς αλλαγή γιατρού... Για τα Γιάννενα συγκεκριμένα δεν ξέρω, σίγουρα έχει εδώ κορίτσια που έχουν πάει. Απλά δυστυχώς αυτό που έχουμε δει γενικά για τα δημόσια νοσοκομεία είναι η καθυστέρηση... χωρίς αυτό να λέει κάτι για τη δουλειά τους ή το αποτέλεσμα έτσι; αλλά η καθυστέρηση είναι δυστυχώς συνηθισμένη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Καλημέρα! Σου έχει δώσει κάποια εξήγηση; σου λέει δλδ δεν είναι καλός ο κύκλος αυτός γιατί οι εξετάσεις σου δεν είναι καλές ή πρόκειται για κόλλημα του νοσοκομείου ή δικό του; στη δεύτερη περίπτωση ίσως πρέπει να σκεφτείς αλλαγή γιατρού... Για τα Γιάννενα συγκεκριμένα δεν ξέρω, σίγουρα έχει εδώ κορίτσια που έχουν πάει. Απλά δυστυχώς αυτό που έχουμε δει γενικά για τα δημόσια νοσοκομεία είναι η καθυστέρηση... χωρίς αυτό να λέει κάτι για τη δουλειά τους ή το αποτέλεσμα έτσι; αλλά η καθυστέρηση είναι δυστυχώς συνηθισμένη...

Καλημέρα. Ευχαριστώ για την απάντηση. Μάλλον κάτι γίνεται με το νοσοκομείο αλλά δεν μου λέει ακριβώς τι. Σε περίπτωση που με καθυστερήσει και άλλο,γνωρίζει κάποια κοπέλα για εξωσωματική σε δημόσιο νοσοκομείο στην Αθήνα? Γιατί δυστυχώς δεν μπορούμε να πάμε ιδιωτικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Love13 είπε:

Καλημέρα. Ευχαριστώ για την απάντηση. Μάλλον κάτι γίνεται με το νοσοκομείο αλλά δεν μου λέει ακριβώς τι. Σε περίπτωση που με καθυστερήσει και άλλο,γνωρίζει κάποια κοπέλα για εξωσωματική σε δημόσιο νοσοκομείο στην Αθήνα? Γιατί δυστυχώς δεν μπορούμε να πάμε ιδιωτικό 

Κοριτσι μου καλησπέρα!! 
η αδερφής της @Mpourmpoulo απ οτι θυμάμαι ειχε παει στο συγκεκριμένο νοσοκομείο και Μαλιστα ειχε και επιτυχία 😋

Ο γιατρός σου δεν σου εχει πει τι φταίει κ σε καθυστερεί τοσο;; Ακομα κ αν φταιει το νοσοκομείο που λεει ο λόγος. 
εγω πηγαίνω στην αθηνα στο ελενα Βενιζέλου ,που ειναι δημόσιο νοσοκομείο. Πέρασα επιτροπή πριν 10 μέρες και τωρα εχω ξεκινήσει τις bemfola για την διέγερση. Ο γιατρός μου εδωσε το κοντό πρωτόκολλο ανταγωνιστών. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η efakii είπε:

Κοριτσι μου καλησπέρα!! 
η αδερφής της @Mpourmpoulo απ οτι θυμάμαι ειχε παει στο συγκεκριμένο νοσοκομείο και Μαλιστα ειχε και επιτυχία 😋

Ο γιατρός σου δεν σου εχει πει τι φταίει κ σε καθυστερεί τοσο;; Ακομα κ αν φταιει το νοσοκομείο που λεει ο λόγος. 
εγω πηγαίνω στην αθηνα στο ελενα Βενιζέλου ,που ειναι δημόσιο νοσοκομείο. Πέρασα επιτροπή πριν 10 μέρες και τωρα εχω ξεκινήσει τις bemfola για την διέγερση. Ο γιατρός μου εδωσε το κοντό πρωτόκολλο ανταγωνιστών. 

Η αλήθεια είναι ότι δεν μου αναφερει τι συμβαίνει ακριβώς, αλλά ήδη έχω καθυστερήσει. Και εγώ το σκεφτόμουν για το Έλενα. Εσύ είσαι ευχαριστημένη γενικά από το συγκεκριμένο νοσοκομείο και τον γιατρό σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Love13 όταν εχεις να κανεις με δημόσιο , θελει υπομονή γερό στομάχι και να εχεις ενέργεια για να pushάρεις!! Τίποτε δεν γινεται απο μονο ! Θελει κυνήγι. 
θα σου λοιπον πως μεχρι στιγμής ειμαι ευχαριστημένη απο τον γιατρό και το τμήμα το συγκεκριμένο. 
εσυ ομως απ οτι καταλαβα μένεις επαρχία ,πως θα διαχειριστείς την απόσταση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η efakii είπε:

@Love13 όταν εχεις να κανεις με δημόσιο , θελει υπομονή γερό στομάχι και να εχεις ενέργεια για να pushάρεις!! Τίποτε δεν γινεται απο μονο ! Θελει κυνήγι. 
θα σου λοιπον πως μεχρι στιγμής ειμαι ευχαριστημένη απο τον γιατρό και το τμήμα το συγκεκριμένο. 
εσυ ομως απ οτι καταλαβα μένεις επαρχία ,πως θα διαχειριστείς την απόσταση;

Και από τα Γιάννενα μένω αρκετά μακρυά δυστυχώς. Αλλά στο νοσοκομείο θα πάω μόνο για την ωοληψια και την εμβρυομεταφορα. Θα με παρακολουθεί ο γυναικολόγος μου με υπέρηχο κτλ και θα ενημερώνω τηλεφωνικά τον εξωσωματικό.  Η αλήθεια είναι ότι με έχει αγχώσει όλο αυτό, αλλά έχω ακούσει αρκετές περιπτώσεις που έχει λειτουργήσει αυτό με την απόσταση. Θα δείξει. Προς το παρόν είμαι σε αναμονή για να ξεκινήσω τις ενεσεις. Και όπως φαίνεται θα πάει για Νοέμβρη 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/9/2023 at 3:56 ΜΜ, ο/η Love13 είπε:

Και από τα Γιάννενα μένω αρκετά μακρυά δυστυχώς. Αλλά στο νοσοκομείο θα πάω μόνο για την ωοληψια και την εμβρυομεταφορα. Θα με παρακολουθεί ο γυναικολόγος μου με υπέρηχο κτλ και θα ενημερώνω τηλεφωνικά τον εξωσωματικό.  Η αλήθεια είναι ότι με έχει αγχώσει όλο αυτό, αλλά έχω ακούσει αρκετές περιπτώσεις που έχει λειτουργήσει αυτό με την απόσταση. Θα δείξει. Προς το παρόν είμαι σε αναμονή για να ξεκινήσω τις ενεσεις. Και όπως φαίνεται θα πάει για Νοέμβρη 😔

Αυτό με την αποσταση ειναι συνηθισμένο... εχουμε δει πολλες κοπελες απο επαρχια που κανουν υπερηχους κ παρακολουθηση με το γιατρο τους στον τοπο κατοικιας και ερχονται Αθηνα ή όπου αλλού για τις διαδικασίες. Αυτο που με προβληματιζει ειναι η σταση του γιατρου, δεν μοιαζει και πολυ συνεργασιμος... πολυ αοριστα στα λεει. Θα ειναι μετα διαθεσιμος να μιλαει με το γιατρο σου κλπ; γιατι ειναι απαραιτητο να στελνει ο ενας τους υπερηχους στον αλλο, να ρυθμιζει δοσεις κλπ δεν παει στον αυτοματο η διαδικασια! 

Ισως αξιζει να δεις για  αλλο γιατρο στο ιδιο νοσοκομειο αν γινεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου Καλημερα καλη εβδομάδα και καλο μήνα !!! Ας ελπίσουμε να φας φέρει τύχη και χαμογελα !! 
εγω ειμαι στη πεμπτη μερα διέγερσης. Κ απο χθες αισθάνομαι ενα «τέντωμα» κατω χαμηλά. Δεν ξέρω πως αλλιως να το περιγράψω. Κάποια άλλη κοπέλα που να εχει αναλογη εμπειρία κατα την διάρκεια της διέγερσης ; Δεν ξέρω αν πρέπει να ανησυχώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Σήμερα επικοινώνησα με τον γιατρό μου στα Γιάννενα για να ξεκινήσω τις ενέσεις μεθαύριο που αδιαθετώ και ξανά μου είπε για γραφειοκρατία στο νοσοκομείο. Σκέφτομαι να αλλάξω γιατρό και να πάω σε κάποιον στην Αθήνα σε δημόσιο. Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε με δικές σας εμπειρίες από δημόσιο νοσοκομείο? Που κλείνω ραντεβού, πόσος χρόνος χρειάζεται κτλ. Θα ήθελα να σας πω ότι έχω περάσει ήδη επιτροπή και έχω πάρει τα φαρμακα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλά νέα σε όλες σας που προσπαθούν να αποκαταστήσουν το μωράκι. 

Είμαι καινούρια και θα ήθελα κι εγώ λίγο συντροφιά γιατί θα σκάσω. 

Σήμερα είμαι στην 7η ημέρα μεταφοράς 3ον ημερών και δεν έχω κανένα απολύτως σημάδι εκτός από ζαλάδες που ξεκίνησαν χθές και κάπως απότομα και δυνατά. Μπορεί όμως να είναι και από τα φάρμακα. 

Καλή επιτυχία σε όλες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η efakii είπε:

Κορίτσια μου Καλημερα καλη εβδομάδα και καλο μήνα !!! Ας ελπίσουμε να φας φέρει τύχη και χαμογελα !! 
εγω ειμαι στη πεμπτη μερα διέγερσης. Κ απο χθες αισθάνομαι ενα «τέντωμα» κατω χαμηλά. Δεν ξέρω πως αλλιως να το περιγράψω. Κάποια άλλη κοπέλα που να εχει αναλογη εμπειρία κατα την διάρκεια της διέγερσης ; Δεν ξέρω αν πρέπει να ανησυχώ. 

Καλή επιτυχία!!! Πέμπτη μέρα κι όλας ε; Πάμε δυναμικά! Δεν μου έχει τύχει να αισθάνομαι κάτι τέτοιο κι έχω κάνει τρεις φορές διέγερση, αλλά μπορεί καθώς μεγαλώνουν τα ωάρια να το βιώνεις έτσι. Κάποιες κοπέλες νιώθουν φούσκωμα. Εξαρτάται και απ' τον αριθμό τους. Δε νομίζω ότι πρέπει να ανησυχείς. Πότε περίπου πας για ωοληψία; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η RAM21 είπε:

Καλή επιτυχία!!! Πέμπτη μέρα κι όλας ε; Πάμε δυναμικά! Δεν μου έχει τύχει να αισθάνομαι κάτι τέτοιο κι έχω κάνει τρεις φορές διέγερση, αλλά μπορεί καθώς μεγαλώνουν τα ωάρια να το βιώνεις έτσι. Κάποιες κοπέλες νιώθουν φούσκωμα. Εξαρτάται και απ' τον αριθμό τους. Δε νομίζω ότι πρέπει να ανησυχείς. Πότε περίπου πας για ωοληψία; 

Φούσκωμα νιώθω σιγουρα! Η κοιλιά μου σαν μπαλόνι εχει γινει! Παω για υπέρηχο Παρασκευή και λογικά Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη θα μου πει για ωοληψια ! 
ακολουθώ κοντό πρωτόκολλο ανταγωνιστών. Οποτε παμε στο κάπως γρήγορο τη φαση… σημερα έκανα πρώτη ένεση ανταγωνιστών ! Πολυ τσούξιμο η συγκεκριμένη ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η efakii είπε:

Φούσκωμα νιώθω σιγουρα! Η κοιλιά μου σαν μπαλόνι εχει γινει! Παω για υπέρηχο Παρασκευή και λογικά Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη θα μου πει για ωοληψια ! 
ακολουθώ κοντό πρωτόκολλο ανταγωνιστών. Οποτε παμε στο κάπως γρήγορο τη φαση… σημερα έκανα πρώτη ένεση ανταγωνιστών ! Πολυ τσούξιμο η συγκεκριμένη ! 

Κι εγω δεν ενιωσα ποτε καποιο τραβηγμα μονο φουσκωμα που το ειχα τις τελευταιες μερες ομως οχι απο τοσο νωρις παρολο που ειχα πολλα ωαρια. Οποτε υπομονη καλη δυναμη και καλη επιτυχια να εχεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η efakii είπε:

Κορίτσια μου Καλημερα καλη εβδομάδα και καλο μήνα !!! Ας ελπίσουμε να φας φέρει τύχη και χαμογελα !! 
εγω ειμαι στη πεμπτη μερα διέγερσης. Κ απο χθες αισθάνομαι ενα «τέντωμα» κατω χαμηλά. Δεν ξέρω πως αλλιως να το περιγράψω. Κάποια άλλη κοπέλα που να εχει αναλογη εμπειρία κατα την διάρκεια της διέγερσης ; Δεν ξέρω αν πρέπει να ανησυχώ. 

Καλημέρα και καλό μήνα!!!!

Το πιο λογικό είναι να νιώθεις αυτήν την πίεσης καθώς μεγαλώνουν τα ωοθηλάκια! Αυτό ίσως και να σημαίνει ότι έχεις πολύ καλή ανταπόκριση στα φάρμακα! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια και η ωοληψία σου να δώσει μπόλικα ωαριάκια γιατί χρειάζονται :-)

Πάντως να κάνω ένα γενικό σχόλιο γιατί βλέπω ότι πολλά κορίτσια ρωτούν για μια καθοδήγηση σε διάφορα θέματα της εξωσωματικής, ενώ έχουν ήδη ξεκινήσει. Έχω να πω ότι πληρώνουμε του κόσμου τα λεφτά στους γιατρούς και οφείλουν να απαντούν σε όποια ερώτηση ή ανησυχία ή προβληματισμό έχουμε. Θα σου έλεγα να μη διστάζεις καθόλου να σηκώσεις το τηλέφωνο και να ρωτήσεις. Μην περιμένεις το επόμενο ραντεβού π.χ. για υπέρηχο, γιατί μέχρι τότε θα έχεις στρες που μπορείς κάλλιστα να αποφύγεις με ένα τηλεφωνάκι.

  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η lilly1984 είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα!!!!

Το πιο λογικό είναι να νιώθεις αυτήν την πίεσης καθώς μεγαλώνουν τα ωοθηλάκια! Αυτό ίσως και να σημαίνει ότι έχεις πολύ καλή ανταπόκριση στα φάρμακα! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια και η ωοληψία σου να δώσει μπόλικα ωαριάκια γιατί χρειάζονται :-)

Πάντως να κάνω ένα γενικό σχόλιο γιατί βλέπω ότι πολλά κορίτσια ρωτούν για μια καθοδήγηση σε διάφορα θέματα της εξωσωματικής, ενώ έχουν ήδη ξεκινήσει. Έχω να πω ότι πληρώνουμε του κόσμου τα λεφτά στους γιατρούς και οφείλουν να απαντούν σε όποια ερώτηση ή ανησυχία ή προβληματισμό έχουμε. Θα σου έλεγα να μη διστάζεις καθόλου να σηκώσεις το τηλέφωνο και να ρωτήσεις. Μην περιμένεις το επόμενο ραντεβού π.χ. για υπέρηχο, γιατί μέχρι τότε θα έχεις στρες που μπορείς κάλλιστα να αποφύγεις με ένα τηλεφωνάκι.

  

Καλημέρα κορίτσια! @efakii μου εγώ είχα τέτοιους πόνους όπως τους περιγράφεις, είναι γιατί ωριμάζουν και ετοιμάζονται, σου εύχομαι να έχεις μπόλικα στην ωορληψια περιμένω με ανυπομονησία τα αποτελέσματα σου!

Θα συμφωνήσω με το κορίτσι @lilly1984! Τα ίδια και εγώ, οτι απορία είχα τους έπαιρνα τηλέφωνο. Μέχρι που εφτασαν στο σημείο να βλέπουν το τηλέφωνο στην οθόνη και να απαντάνε και να λένε το όνομα μου😂 ε μα συγγνώμη τόσες χιλιάδες πληρώνουμε! Ας πιάσουν τόπο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/10/2023 at 12:47 ΜΜ, ο/η Τακια είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλά νέα σε όλες σας που προσπαθούν να αποκαταστήσουν το μωράκι. 

Είμαι καινούρια και θα ήθελα κι εγώ λίγο συντροφιά γιατί θα σκάσω. 

Σήμερα είμαι στην 7η ημέρα μεταφοράς 3ον ημερών και δεν έχω κανένα απολύτως σημάδι εκτός από ζαλάδες που ξεκίνησαν χθές και κάπως απότομα και δυνατά. Μπορεί όμως να είναι και από τα φάρμακα. 

Καλή επιτυχία σε όλες 

Γεια σου @Τακια! Αυτή η αναμονή, το ξέρω, δεν παλεύεται! Μην σε ανησυχεί όμως ότι δεν έχεις συμπτώματα γιατί και τα συμπτώματα που συνήθως εμφανίζονται οφείλονται στα φάρμακα που παίρνουμε! Να 'σαι χαλαρή, αυτό προσπάθησε! Εγώ το είχα ρίξει στις ταινίες και στις σειρές για να ξεχνιέμαι! Βιβλία δεν μπορούσα να διαβάσω που ήθελα πολύ, γιατί με έπαιρνε ο ύπνος αμέσως και δεν βολευόμουν καθόλου να 'μαι ψιλοξάπλα και να διαβάζω! Κάνε πράγματα που αγαπάς, να περνά ο χρόνος σα νεράκι!

Σου εύχομαι καλή επιτυχία και με το καλό να μας πεις τα καλά νέα! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


καλησπέρα και απο μένα κοριτσι μου!!! Ευχαριστω πολυ για τις απαντήσεις σας!! 
@marinaP @lilly1984 καταλαβαίνω απόλυτα αυτο που λετε … απλα εγω ανήκω στην εξαίρεση .. ο γιατρός μου ειναι σε δημόσιο νοσοκομείο ,και καταλαβαίνετε δύσκολη η επικοινωνία .. βέβαια πήρα χθες και τους ειπε τα θεμΑτακια που ειχε και μου είπαν αμέσως ,ελάτε αυριο να σας δει ο γιατρός. Δεν αδιαφόρησαν. Καλο αυτο. 
@Τακια καλη επιτυχία να σου ευχηθώ και μια τεράστια χοριακη! Η αδερφή μου και στις 2 εξωσωματικές, με βλαστόκύστες πήγε ομως ,δεν ειχε κανενα  απολύτως συμπτώμα. Ειχε ομως 2 ωραιότατες θετικές χοριακες ! 
ο γιατρός σου πρότεινε 3 ημερών ;; Ποσά επιτρέπεται έβαλες , 2;; Σκέφτομαι κ γω τωρα σε αυτη τη περίπτωση τι να κανω … 3ημερων ή βλαστοκυστες;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η efakii είπε:


καλησπέρα και απο μένα κοριτσι μου!!! Ευχαριστω πολυ για τις απαντήσεις σας!! 
@marinaP @lilly1984 καταλαβαίνω απόλυτα αυτο που λετε … απλα εγω ανήκω στην εξαίρεση .. ο γιατρός μου ειναι σε δημόσιο νοσοκομείο ,και καταλαβαίνετε δύσκολη η επικοινωνία .. βέβαια πήρα χθες και τους ειπε τα θεμΑτακια που ειχε και μου είπαν αμέσως ,ελάτε αυριο να σας δει ο γιατρός. Δεν αδιαφόρησαν. Καλο αυτο. 
@Τακια καλη επιτυχία να σου ευχηθώ και μια τεράστια χοριακη! Η αδερφή μου και στις 2 εξωσωματικές, με βλαστόκύστες πήγε ομως ,δεν ειχε κανενα  απολύτως συμπτώμα. Ειχε ομως 2 ωραιότατες θετικές χοριακες ! 
ο γιατρός σου πρότεινε 3 ημερών ;; Ποσά επιτρέπεται έβαλες , 2;; Σκέφτομαι κ γω τωρα σε αυτη τη περίπτωση τι να κανω … 3ημερων ή βλαστοκυστες;; 

Μην αγχώνεσαι και μην προβληματίζεσαι @efakii γιατί αυτή η απόφαση δεν εξαρτάται ακριβώς από εσένα. Μαζί με τον γιατρό σου θα το δείτε και θα σου προτείνει τι είναι καλύτερο για την περίπτωσή σου, τη δυναμική του οργανισμού σου και των εμβρύων που με το καλό θα φτιάξετε. Δεν έχετε συζητήσει καθόλου με τον γιατρό σου τι κρίνει ως προτιμητέο; Ας πούμε, σε μένα ο γιατρός μου από την πρώτη κιόλας συνάντηση μας είχε πει ότι είναι προτιμότερο να επιδιώξουμε να φτιάξουμε βλαστοκύστες, γιατί έχουν καλύτερη δυναμική λόγω της εξέλιξής τους στις 5-6 μέρες. Επιπλέον, προτιμά η μεταφορά να γίνει στον επόμενο κύκλο, έτσι ώστε να ηρεμήσει λίγο ο οργανισμός και να προετοιμαστεί για τη διαδικασία, που δεν αργεί και πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@το χοντρό μπιζέλι Οχι δεν το εχουμε συζητησει ακομα. Τη Παρασκευή που θα παω θα μιλησουμε για αυτο το θεμα. Αλλα ειμαι σίγουρη πως αυτο θα εξαρτηθεί κιολας απο το πως θα παει η ωοληψια και την εξέλιξη που θα υπαρχει μετα. 
το μονο που μου εχει αναφέρει ειναι πως αν τα δεδομένα μας το επιτρέπουν και θελω και γω μπορω να προχωρήσω στον ίδιο κύκλο την εμβρυομεταφορα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@efakiσε ευχαριστώ για όλα, το θέμα είναι πώς δεν αγχώνομαι ΚΑΘΌΛΟΥ λες ότι δεν έχω κάνει τίποτα. Ο άντρας μου έχει περισσότερο άγχος και αγωνία από εμένα. Την ημέρα μεταφοράς σκεφτόμουν τι ταπετσαρίες να βάλω στα δύο υπνοδωμάτια λόγο που κάναμε και γενικές αλλαγές στο σπίτι 😂 Τώρα πάλι δεν προλαβαίνω να σκεφτώ γιατί δουλεύω από το σπίτι. Απλά αναρωτιέμαι για συμπτώματα γιατί εκτός από λίγο ζαλάδα εδώ και 2 ημέρες, φούσκωμα και δέκατα δεν έχω τίποτα άλλο, και λέω μήπως είναι αρνητικά τα αποτελέσματα. 

@το χοντρό μπιζέλιτο θέμα είναι πώς είμαι 41 και δεν είχα και πολλές επιλογές. Αμέσως μετά το κύκλο πήγα στο γιατρό και βρήκαμε ένα ωοθυλάκιο και ξεκινήσαμε. Παρακολούθηση 3 φορές με υπέρηχο ύστερα ωολυψια στης 22.09 και μετά στης 25.09 έμβρυομεταφορά. Και στης 26.09 ταξίδι για Γερμανία

 

Τη Δευτέρα 09.10 πάω για χοριακι και βλέπουμε. 

Εύχομαι σε όλες σας να θετικά αποτελέσματα και με το καλό να κρατάτε όλες τα μωράκι 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...