Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

@melitiniღ Εγώ 4/11 περνάω επιτροπή. Και ήλπιζα να προλάβω το Νοέμβρη κι εγώ. Αλλά την τύχη μου την ξέρω, δεν θα προλάβω. Γι αυτό ρώτησα άμα βγαίνει αμέσως η απόφαση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sarina είπε:

Νομίζω εξαρτάται και από το πότε συνεδριάζουν; Θα σε γελάσω. Πάντως σε μένα τόσο έκανε, δεν ΄ξέρω άλλες περιοχές τι παίζει. Εσύ Αθήνα είσαι;

 

Όχι Αλεξανδρούπολη! και απο όσο ξέρω απο άλλα κορίτσια η απόφαση βγαίνει την ίδια μέρα που συνεδριάζει η επιτροπή. Στις 24 του μήνα ξέρω ότι θα συνεδριάσει η δική μας τώρα, απλά θα πρέπει μέχρι τις 18 του μήνα να έχω στείλει το φάκελο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η melitiniღ είπε:

Όχι Αλεξανδρούπολη! και απο όσο ξέρω απο άλλα κορίτσια η απόφαση βγαίνει την ίδια μέρα που συνεδριάζει η επιτροπή. Στις 24 του μήνα ξέρω ότι θα συνεδριάσει η δική μας τώρα, απλά θα πρέπει μέχρι τις 18 του μήνα να έχω στείλει το φάκελο.

Εμάς στην Αθήνα δεν είναι έτσι, εμάς ζητάνε φυσική παρουσία. Τους πήρα τηλ και μου είπαν 4/11 να είμαι εκεί 8:00-12:00. Τίποτα άλλο. Κάποια από Αθήνα που να πέρασε πρόσφατα να μας βοηθήσει; Επίσης ξέρετε γιατί καθυστερούν τόσο τα μηνύματα μου να ανέβουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sofi990 είπε:

Εμάς στην Αθήνα δεν είναι έτσι, εμάς ζητάνε φυσική παρουσία. Τους πήρα τηλ και μου είπαν 4/11 να είμαι εκεί 8:00-12:00. Τίποτα άλλο. Κάποια από Αθήνα που να πέρασε πρόσφατα να μας βοηθήσει; Επίσης ξέρετε γιατί καθυστερούν τόσο τα μηνύματα μου να ανέβουν;

Ααα όχι σε μας τελικά δεν χρειάζεται φυσική παρουσία ευτυχώς, γλυτώνω 250 χιλόμετρα πήγαινε έλα. Θα στείλω φάκελο μέσα Οκτωβρίου και όλα οκ!

Τα μηνύματα σου αργούν γιατί δεν έχεις συμπληρώσει τις 20 αναρτήσεις.

Εγώ Νοέμβριο είναι να αδιαθετήσω 3 του μήνα γι' αυτό και λέω ότι μπορεί και να μην προλάβω να πάρω φάρμακα και απόφαση επιτροπής. Αλλά ελπίζω να βγω λάθος και να ρθούνε όλα βολικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/10/2024 at 8:49 ΠΜ, ο/η Sofi990 είπε:

Κορίτσια η απόφαση βγαίνει αμέσως ή αργεί κι αυτή; 

Κοριτσι μου εγω περασα επιτροπή στο Μαρούσι. η απόφαση βγήκε την ίδια μέρα απλα επρεπε να περιμενουμε ενα 3ωρο εκει οσο συνεδριαζουν, σε περιπτωση που χρειάζονταν κτ συμπληρωματικό ή καποια διευκρίνιση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/10/2024 at 1:45 ΜΜ, ο/η Sofi990 είπε:

Ax μπορεί να είμαστε και κοντά στις διαδικασίες. ❤️🌈 ξέρετε εάν έχουν κόψει πότε;

εμας δε εκοψαν καποια κοπελα τη μερα που ειχα παει αλλα σε 2-3 περιπτωσεις ζητησαν εξτρα χαρτια και θα πηγαιναν αλλη μερα να καταθεσουν φακελο...

επισης επειδη εγω περασα επιτροπή με ανεξηγητη υπογονιμοτητα και ετων 34 στα 35, ο γιατρος μας προτεινε να κανουμε μια σπερματεγχυση πριν γτ μερικες φορες την ανεξηγητη (και κυριως σε νεες ηλικιες) την κοβουν για να μην πανε κατευθειαν για εξωσωματικη. ετσι και καναμε οποτε πηραμε το οκ της επιτροπης! ✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sofi990 είπε:

Εμάς στην Αθήνα δεν είναι έτσι, εμάς ζητάνε φυσική παρουσία. Τους πήρα τηλ και μου είπαν 4/11 να είμαι εκεί 8:00-12:00. Τίποτα άλλο. Κάποια από Αθήνα που να πέρασε πρόσφατα να μας βοηθήσει; Επίσης ξέρετε γιατί καθυστερούν τόσο τα μηνύματα μου να ανέβουν;

κοριτσι μου σου απαντησα σχετικα πιο πανω.. κι εγω Μαρουσι περασα και την ιδια μερα πηρα αποφαση...

γνκ ο,τι θες και οποια απορια εχεις να μου πεις. περασα επιτροπη το Φεβρουάριο οποτε τα εχω φρεσκα. χαρα μου να βοηθησω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sofi990 είπε:

@melitiniღ Εγώ 4/11 περνάω επιτροπή. Και ήλπιζα να προλάβω το Νοέμβρη κι εγώ. Αλλά την τύχη μου την ξέρω, δεν θα προλάβω. Γι αυτό ρώτησα άμα βγαίνει αμέσως η απόφαση.

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η melitiniღ είπε:

Ααα όχι σε μας τελικά δεν χρειάζεται φυσική παρουσία ευτυχώς, γλυτώνω 250 χιλόμετρα πήγαινε έλα. Θα στείλω φάκελο μέσα Οκτωβρίου και όλα οκ!

Τα μηνύματα σου αργούν γιατί δεν έχεις συμπληρώσει τις 20 αναρτήσεις.

Εγώ Νοέμβριο είναι να αδιαθετήσω 3 του μήνα γι' αυτό και λέω ότι μπορεί και να μην προλάβω να πάρω φάρμακα και απόφαση επιτροπής. Αλλά ελπίζω να βγω λάθος και να ρθούνε όλα βολικά.

κοριτσια μου καταλαβαινω την αγωνια σας οσο δε φανταζεστε...20/02 περασα επιτροπη και αρχες μαρτιου περιμενα περιοδο... ανυπομονουσα να ξεκινησω...

και παμε για τον 1ο υπερηχο (2η μερα περιοδου) και βλεπουμε συνολο 7 ωοθυλακια... 4+3... που συνηθως εχω ~14-15...

ο γιατρος μας ειπε να σκεφτουμε τι θελουμε με τον αντρα μου εως το απογευμα (που ηταν να βγουν και τα αποτελεσματα των αιματολογικων)... τεραστιο διλημμα... πολλη στεναχωρια και απογοητευση...

τον ρωτησα αν δεν παει καλα η ωοληψια και οι γονιμοποιησεις ή εχουμε μονο 1 βλαστοκυστη (γτ θελαμε 2 για μεγαλυτερες πιθανοτητες) τι κανουμε;;; και λεει πρεπει να περιμενουμε 3 μηνες για να ξανακανεις διεγερση..

μην τα πολυλεω... τα βαλαμε κατω και αφησαμε το μαρτιο να περασει και στην επομενη περιοδο (Απριλιο μηνα) 19 τα ωοθυλακια απ τα οποια πηραμε 12..

καθε εμποδιο για καλο θα πω εγω.. η ανυπομονησια σας και η προσμονη σας ειναι λογικες αλλα θελει πολλη  υπομονη αυτο το ταξιδι. και φανταστειτε εγω δεν παιδευτηκα πολυ γτ με την 1η ετ εμεινα εγκυος.

Ευχομαι ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑΣ ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΝΕ ΟΟΟΟΟΟΟΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!! ΣΑΣ ΠΟΝΑΩ ΚΑΙ ΣΑΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ!!!❤️❤️❤️❤️

Με το καλο ολα και συντομα με γερα μωρακια στην αγκαλια σας!!!🙏🤰🧿🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/10/2024 at 8:59 ΜΜ, ο/η synnefaki79 είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές. Έπιασαν τόπο. Από 98 η χοριακη πήγε 196. Θα κάνω ξανά την Τετάρτη. Επειδή είμαι νέο μέλος δεν έκανα παράθεση να απαντήσω σε καθεμία χωριστά γιατί έτσι κι αλλιώς υπάρχει αναμονή για έγκριση και έχω χάσει λίγο τη μπάλα.

Χίλια ευχαριστώ για τη θετική ενέργεια και εύχομαι σε όλες να έρθει το θαυματακι που θέλουν ή αναμένουν ήδη. 

Συγχαρητηρια κοριτσι μου!!!! ❤️🥰🎉🎉🤰

ολα να σας πανε τελεια μεχρι τελους και να εχεις μια ευκολη και ανεφελη εγκυμοσυνη!!!! 🙏🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vickypucca αν θυμαμαι καλα σμρ εχεις την επαναληπτικη χοριακη;;;

με το καλο κοριτσι μου!!! ενα τεραστιο νουμερο ευχομαι!!! 🙏❤️🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

@elissavet90 μου τι κανεις;;

ειχες την αυχενικη τωρα κοντα;;; πες μας τα νεα σας!!! 🥰❤️🤗❤️

Γεια σου Αντωνία μου! Ναι έγινε και η αυχενική και ήταν όλα σούπερ! Χτες πήγα για τη ΝΙΠΤ που ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί με έστειλε να την κάνω εφόσον όλα ήταν καλά, αλλά τέσπα! Μας είπε ο εμβρυομητρικός ότι μάλλον είναι ένα κι ένα τα μωράκια!!!! Ήταν τρομερή εμπειρία η αυχενική πάντως.. όλα καλά ήταν και πλέον το ανακοινώνουμε κιόλας στους φίλους και αρχίζουμε να κάνουμε όνειρα!!

Εσύ έκανες ΝΙΠΤ? Γενικά πώς είσαι ? σε τι στάδιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

 

κοριτσια μου καταλαβαινω την αγωνια σας οσο δε φανταζεστε...20/02 περασα επιτροπη και αρχες μαρτιου περιμενα περιοδο... ανυπομονουσα να ξεκινησω...

και παμε για τον 1ο υπερηχο (2η μερα περιοδου) και βλεπουμε συνολο 7 ωοθυλακια... 4+3... που συνηθως εχω ~14-15...

ο γιατρος μας ειπε να σκεφτουμε τι θελουμε με τον αντρα μου εως το απογευμα (που ηταν να βγουν και τα αποτελεσματα των αιματολογικων)... τεραστιο διλημμα... πολλη στεναχωρια και απογοητευση...

τον ρωτησα αν δεν παει καλα η ωοληψια και οι γονιμοποιησεις ή εχουμε μονο 1 βλαστοκυστη (γτ θελαμε 2 για μεγαλυτερες πιθανοτητες) τι κανουμε;;; και λεει πρεπει να περιμενουμε 3 μηνες για να ξανακανεις διεγερση..

μην τα πολυλεω... τα βαλαμε κατω και αφησαμε το μαρτιο να περασει και στην επομενη περιοδο (Απριλιο μηνα) 19 τα ωοθυλακια απ τα οποια πηραμε 12..

καθε εμποδιο για καλο θα πω εγω.. η ανυπομονησια σας και η προσμονη σας ειναι λογικες αλλα θελει πολλη  υπομονη αυτο το ταξιδι. και φανταστειτε εγω δεν παιδευτηκα πολυ γτ με την 1η ετ εμεινα εγκυος.

Ευχομαι ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑΣ ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΝΕ ΟΟΟΟΟΟΟΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!! ΣΑΣ ΠΟΝΑΩ ΚΑΙ ΣΑΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ!!!❤️❤️❤️❤️

Με το καλο ολα κι συντομα με γερα μωρακια στην αγκαλια σας!!!🙏🤰🧿🥰

Στείλε μας λίγη αστερόσκονη από την κοιλίτσα σου!!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

@Vickypucca αν θυμαμαι καλα σμρ εχεις την επαναληπτικη χοριακη;;;

με το καλο κοριτσι μου!!! ενα τεραστιο νουμερο ευχομαι!!! 🙏❤️🧿

Καλημερα Αντωνια!! Ευχαριστώ που με θυμηθηκες💕3390!! Ειμαι πολυ χαρουμενη και μου εφυγε ενα μεγαλο αγχος. Αυριο το απογευμα εχουμε τον πρωτο μας υπερηχο. Εσυ τι κανεις; Πως πας με τα διδυμάκια στην κοιλιτσα σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η elissavet90 είπε:

Γεια σου Αντωνία μου! Ναι έγινε και η αυχενική και ήταν όλα σούπερ! Χτες πήγα για τη ΝΙΠΤ που ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί με έστειλε να την κάνω εφόσον όλα ήταν καλά, αλλά τέσπα! Μας είπε ο εμβρυομητρικός ότι μάλλον είναι ένα κι ένα τα μωράκια!!!! Ήταν τρομερή εμπειρία η αυχενική πάντως.. όλα καλά ήταν και πλέον το ανακοινώνουμε κιόλας στους φίλους και αρχίζουμε να κάνουμε όνειρα!!

Εσύ έκανες ΝΙΠΤ? Γενικά πώς είσαι ? σε τι στάδιο?

Αχ τι τελεια νεα!!!!!! Τρελαινομαιιιιιι!!!!! 😊😊😊🥳🥳🥳 

ετσι να γεμισουμε με γερα μωρουδελια εδω μεσα!!!!! 👶❤️👶💙

ναι η αυχενικη ειναι τελεια, αρκει να ειναι ολα καλα!!! 😜 εμεις ειχαμε παει με πολυ αγχος αλλα οσο μας εδειχνε τις μικρες και οι μετρησεις ηταν καλες, τοσο το χαιρομασταν!!!! 

τωρα χαρειτε το!!! ειναι η στιγμη σας!!!!! 🧿

εμας ο γιατρος μου μας προτεινε αν θελουμε να την κανουμε δεδομενου οτι μας δινει μεγαλυτερη σιγουρια για το συνδρομο down... αλλα το αφησε τελειως πανω μας και λεει σκεφτειτε το μεχρι να ερθετε στο επομενο ραντεβου και αν θελετε σου παιρνω δειγμα και το στελνουμε...

τα βαλαμε κατω και αφου τα ρισκα ηταν χαμηλα και λογω διδυμης κυησης καλυπτονταν πολυ λιγα συνδρομα, ειπαμε να μην την κανουμε... ενω γνκ ημασταν θετικοι πιο πριν για να ειμαστε πιο σιγουροι... εσενα το πακετο που εκανες ποσα συνδρομα καλυπτει;;; καλα αποτελεσματα!!!!🙏🥰

εμεις τη Δευτερα ειχαμε υπερηχο και ειδαμε τις κουτσουνιτσες μας!!! 19+4 ειμαι σμρ... πολυ κλωτσιδι πεφτει εκει κατω και απο την περασμενη εβδομαδα τις νιωθω για τα καλα, που γυριζουν, που κλωτσανε....

συναισθημα απεριγραπτο.... ακομα και τωρα που στο λεω χαμογελαω σαν τη χαζη!!! 😅 θα το νιωσεις κι εσυ σε λιγο καιρο....

στις 17/10 εχουμε και τη β' επιπεδου... να ειναι ολα καλα και μετα σιγα σιγα ισως αρχισουμε καμια ετοιμασια γτ δεν κανω τπτ πριν απο αυτη την εξεταση... εχω τα κρατηματα μου...

εσυ με τις ναυτιες πως εισαι;;; περασαν;; ποσο εισαι τωρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Sarina είπε:

Στείλε μας λίγη αστερόσκονη από την κοιλίτσα σου!!🥰

απειρη μπεμπεδο-αστεροσκονη κοριτσι μου!!!!!! 

ευχομαι να γεμισετε το θεματακι μας με ευχαριστα νεα και μεγαλες χοριακες!!!! 🙏🤰🧿❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

Αχ τι τελεια νεα!!!!!! Τρελαινομαιιιιιι!!!!! 😊😊😊🥳🥳🥳 

ετσι να γεμισουμε με γερα μωρουδελια εδω μεσα!!!!! 👶❤️👶💙

ναι η αυχενικη ειναι τελεια, αρκει να ειναι ολα καλα!!! 😜 εμεις ειχαμε παει με πολυ αγχος αλλα οσο μας εδειχνε τις μικρες και οι μετρησεις ηταν καλες, τοσο το χαιρομασταν!!!! 

τωρα χαρειτε το!!! ειναι η στιγμη σας!!!!! 🧿

εμας ο γιατρος μου μας προτεινε αν θελουμε να την κανουμε δεδομενου οτι μας δινει μεγαλυτερη σιγουρια για το συνδρομο down... αλλα το αφησε τελειως πανω μας και λεει σκεφτειτε το μεχρι να ερθετε στο επομενο ραντεβου και αν θελετε σου παιρνω δειγμα και το στελνουμε...

τα βαλαμε κατω και αφου τα ρισκα ηταν χαμηλα και λογω διδυμης κυησης καλυπτονταν πολυ λιγα συνδρομα, ειπαμε να μην την κανουμε... ενω γνκ ημασταν θετικοι πιο πριν για να ειμαστε πιο σιγουροι... εσενα το πακετο που εκανες ποσα συνδρομα καλυπτει;;; καλα αποτελεσματα!!!!🙏🥰

εμεις τη Δευτερα ειχαμε υπερηχο και ειδαμε τις κουτσουνιτσες μας!!! 19+4 ειμαι σμρ... πολυ κλωτσιδι πεφτει εκει κατω και απο την περασμενη εβδομαδα τις νιωθω για τα καλα, που γυριζουν, που κλωτσανε....

συναισθημα απεριγραπτο.... ακομα και τωρα που στο λεω χαμογελαω σαν τη χαζη!!! 😅 θα το νιωσεις κι εσυ σε λιγο καιρο....

στις 17/10 εχουμε και τη β' επιπεδου... να ειναι ολα καλα και μετα σιγα σιγα ισως αρχισουμε καμια ετοιμασια γτ δεν κανω τπτ πριν απο αυτη την εξεταση... εχω τα κρατηματα μου...

εσυ με τις ναυτιες πως εισαι;;; περασαν;; ποσο εισαι τωρα;

Εμάς μας είπε να την κάνουμε καθώς δίνει παραπάνω πληροφορίες και είναι καλό να τις έχουμε. 92 σύνδρομα καλύπτει και κάτι άλλα που δεν κατάλαβα. Σε δέκα μέρες θα τις έχουμε και θα λέει και τα φύλα επίσημα πλέον!!

Ά ντε ρε συ... τις νιώθεις??? Τι τέλειο...ανυπομονώ γι αυτό όσο δε φαντάζεσαι. λογικά τώρα που είναι και δύο θα γίνεται χαμός ! Κι εμάς μαας έκλεισε τη Β επιπέδου για αρχές Δεκέμβρη.. έχουμε πολύ ακόμα! Χαίρομαι πολύ για σένα , μακάρι όλα να συνεχίσουν έτσι όμορφα και για τις δυο μας!!!

Οι ναυτίες με άφησαν την προηγούμενη εβδομάδα και με ξαναέπιασαν αυτή!!! Και νόμιζα ότι ξεμπέρδεψα..Είμαι 13 +3 !! Ανυπομονώ για τα επόμενα.. Τώρα στο γιατρό μου θα πάω στις 23/10. Κάθε μέρα που ξυπνάω νιώθω ευτυχία..ακόμα υπάρχουν στιγμές που δεν το πιστεύω.

Γι αυτό θα πω σε όλα τα κορίτσια εδώ για άλλη μια φορά, νε έχετε επιμονή και πολλή υπομονή. Να ακούτε το γιατρό σας αλλά κυρίως το ένστικτό σας. Αν κάτι δε σας ακούγεται οκ, ερευνήστε το, ρωτήστε , ψαχτείτε..Όλες θα τα καταφέρετε αργά ή γρήγορα!!!!🧡

Αντωνία μου με το καλό η Β επιπέδου, μια βδομαδούλα έμεινε! Όλα τέλεια θα είναι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Vickypucca είπε:

Καλημερα Αντωνια!! Ευχαριστώ που με θυμηθηκες💕3390!! Ειμαι πολυ χαρουμενη και μου εφυγε ενα μεγαλο αγχος. Αυριο το απογευμα εχουμε τον πρωτο μας υπερηχο. Εσυ τι κανεις; Πως πας με τα διδυμάκια στην κοιλιτσα σου; 

Αχ τετοια νουμερα να βλεπωωωω!!!!! 😍😍😍😍

μου τελειωσαν και οι αντιδρασεις αλλα σε καρδουλωνω απο εδω!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Συγχαρητηρια Βικυ μου!!!!! 🎉🤰🧿🙏🥳 Να σου πανε ολα τελεια μεχρι τελους και να εχεις μια ευκολη και ανεφελη εγκυμοσυνη!!!! με το καλο ο υπερηχος αυριο!!! να ειναι ολα οπως πρεπει και να μας γραψεις τα νεα σου!!!!

εμεις ολα καλα μεχρι στιγμης!!! οι μικρουλες μας μεγαλωνουν και ειναι πολυ ζωηρες!!! τις ειδαμε τη δευτερα στον υπερηχο και την αλλη πεμπτη εχουμε τη β' επιπεδου... ανυπομονησια και λιγο αγχος οπως παντα!!! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

 

κοριτσια μου καταλαβαινω την αγωνια σας οσο δε φανταζεστε...20/02 περασα επιτροπη και αρχες μαρτιου περιμενα περιοδο... ανυπομονουσα να ξεκινησω...

και παμε για τον 1ο υπερηχο (2η μερα περιοδου) και βλεπουμε συνολο 7 ωοθυλακια... 4+3... που συνηθως εχω ~14-15...

ο γιατρος μας ειπε να σκεφτουμε τι θελουμε με τον αντρα μου εως το απογευμα (που ηταν να βγουν και τα αποτελεσματα των αιματολογικων)... τεραστιο διλημμα... πολλη στεναχωρια και απογοητευση...

τον ρωτησα αν δεν παει καλα η ωοληψια και οι γονιμοποιησεις ή εχουμε μονο 1 βλαστοκυστη (γτ θελαμε 2 για μεγαλυτερες πιθανοτητες) τι κανουμε;;; και λεει πρεπει να περιμενουμε 3 μηνες για να ξανακανεις διεγερση..

μην τα πολυλεω... τα βαλαμε κατω και αφησαμε το μαρτιο να περασει και στην επομενη περιοδο (Απριλιο μηνα) 19 τα ωοθυλακια απ τα οποια πηραμε 12..

καθε εμποδιο για καλο θα πω εγω.. η ανυπομονησια σας και η προσμονη σας ειναι λογικες αλλα θελει πολλη  υπομονη αυτο το ταξιδι. και φανταστειτε εγω δεν παιδευτηκα πολυ γτ με την 1η ετ εμεινα εγκυος.

Ευχομαι ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑΣ ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΝΕ ΟΟΟΟΟΟΟΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!! ΣΑΣ ΠΟΝΑΩ ΚΑΙ ΣΑΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ!!!❤️❤️❤️❤️

Με το καλο ολα και συντομα με γερα μωρακια στην αγκαλια σας!!!🙏🤰🧿🥰

Αμήν κορίτσι μου! κι εγώ αυτό λέω πάντα κάθε εμπόδιο για καλό και όσο κι αν ανυπομωνώ για αυτό το ταξίδι θα το πάω όπως με πάει και εύχομαι στο τέλος να μας δικαιώσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η elissavet90 είπε:

Εμάς μας είπε να την κάνουμε καθώς δίνει παραπάνω πληροφορίες και είναι καλό να τις έχουμε. 92 σύνδρομα καλύπτει και κάτι άλλα που δεν κατάλαβα. Σε δέκα μέρες θα τις έχουμε και θα λέει και τα φύλα επίσημα πλέον!!

Ά ντε ρε συ... τις νιώθεις??? Τι τέλειο...ανυπομονώ γι αυτό όσο δε φαντάζεσαι. λογικά τώρα που είναι και δύο θα γίνεται χαμός ! Κι εμάς μαας έκλεισε τη Β επιπέδου για αρχές Δεκέμβρη.. έχουμε πολύ ακόμα! Χαίρομαι πολύ για σένα , μακάρι όλα να συνεχίσουν έτσι όμορφα και για τις δυο μας!!!

Οι ναυτίες με άφησαν την προηγούμενη εβδομάδα και με ξαναέπιασαν αυτή!!! Και νόμιζα ότι ξεμπέρδεψα..Είμαι 13 +3 !! Ανυπομονώ για τα επόμενα.. Τώρα στο γιατρό μου θα πάω στις 23/10. Κάθε μέρα που ξυπνάω νιώθω ευτυχία..ακόμα υπάρχουν στιγμές που δεν το πιστεύω.

Γι αυτό θα πω σε όλα τα κορίτσια εδώ για άλλη μια φορά, νε έχετε επιμονή και πολλή υπομονή. Να ακούτε το γιατρό σας αλλά κυρίως το ένστικτό σας. Αν κάτι δε σας ακούγεται οκ, ερευνήστε το, ρωτήστε , ψαχτείτε..Όλες θα τα καταφέρετε αργά ή γρήγορα!!!!🧡

Αντωνία μου με το καλό η Β επιπέδου, μια βδομαδούλα έμεινε! Όλα τέλεια θα είναι!!!!

Α ρε συ εσεις κανατε φουλ πακετο... εμεις αλλα ειχαμε κατα νου απο το γιατρο μας... και ο εμβρυομητρικος μας τονισε οτι στη διδυμη κυηση δεν καλυπτονται τα περισσοτερα συνδρομα αλλα πολυ βασικα... τυπου 4;; 5;;

επισης για τα φυλα μας ειπαν οτι σου λεει αν εχεις κοριτσια ή αν υπαρχει τουλαχιστον 1 αγορακι... δλδ αν εχεις 1+1 δε στο λεει με σιγουρια γιατι ψαχνει το Ψ που εχουν τα αγορακια αν δεν κανω λαθος... οποτε αν βρει το Ψ χρωμοσωμα υπαρχει τλχ 1 αγορακι ενω αν δεν το βρει, ειναι κοριτσια...

με το καλο τα αποτελεσματα σας!!!! να ειναι ολα πεντακαθαρα και τα μωρακια σας υγιη!!!🙏❤️🧿

για το πρωτο σκουντηγμα, ημουν ξαπλωμενη στον καναπε χαλαρα και ειχα απλα αφημενο το χερι μου στην κοιλια και ενιωσα ενα πουφ απο μεσα... σαν ποπ κορν!!!😂🍿 και μετα απο λιγο ενα ακομη πιο μικρο σκουντηγμα... το ειπα και στον αντρα μου και εβαλε το χερι του αλλα τπτ... το κλασσικο!!!😂😂 ασε που ειναι ανυπομονος.. δεν ξερω τι περιμενει, οτι θα ακουμπησει το χερι και θα νιωθει απο μεσα τον ροκυ μπαλμποα;;;;🤣 

τλκ την επομενη μερα νομιζω τις ενιωσε κι εκεινος!!!! τρελαθηκε!!!!! τις νιωθω καθε μερα τις τελευταιες μερες.. ακομη κι οταν απλα γυρνανε... ειναι μαγικες στιγμες και τοσο μοναδικες....🥰 τις εχω ερωτευτει ηδη!!!💘💘

επισης να ξερεις οτι λογω διδυμων εμεις αργουμε λιγο να καταλαβουμε τα μωρακια γτ ειναι πιο μικρα και πιο αδυναμα.. μην αγχωθεις..😊

ειναι μακρυα η β επιπεδου σου αλλα ζησε την καθε στιγμη γτ δεν γυρναει πισω... ελπιζω να ηρεμησεις απο τις ναυτιες και να το απολαυσεις απο εδω κι επειτα...🥰❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η melitiniღ είπε:

Αμήν κορίτσι μου! κι εγώ αυτό λέω πάντα κάθε εμπόδιο για καλό και όσο κι αν ανυπομωνώ για αυτό το ταξίδι θα το πάω όπως με πάει και εύχομαι στο τέλος να μας δικαιώσει!

ολα θα γινουν!! 😉

εγω ημουν λιγο διστακτικη με την ivf και ελεγα αφου ειμαστε καλα θα ερθει (ειδικα μετα την παλινδρομη που ειχα με φυσικη συλληψη) και τωρα λεω γτ δεν το πηραμε νωριτερα αποφαση...

με υπομονη, καλο γιατρο που θα σε προσεξει και τις οδηγιες κατα γραμμα, θα ερθει χωρις να το καταλαβεις.. τωρα σου φαινεται τοσο μακρινο αλλα πραγματικα νομιζω οτι εκλεισα τα ματια μου απριλιο που ξεκινησα και τα ανοιξα τωρα... και φαντασου οτι την ετ την καναμε ιουνιο μετα απο συσταση του γιατρου...

ζησε τωρα οσα δεν θα μπορεις να κανεις μετα γτ τωρα ειμαι ξενερωτη, νυσταζω απο νωρις και πρεπει (αλλα και θελω ναπροσεχω τι τρωω κλπ)

καλο ειναι να παρεις βιταμινες πριν την ωοληψια για καλυτερη ποιοτητα ωαριων... εγω δεν ηθελα να αφησω τπτ στην τυχη οποτε ντοπαριστηκαμε φουλ κι εγω και ο συζυγος... 💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Α ρε συ εσεις κανατε φουλ πακετο... εμεις αλλα ειχαμε κατα νου απο το γιατρο μας... και ο εμβρυομητρικος μας τονισε οτι στη διδυμη κυηση δεν καλυπτονται τα περισσοτερα συνδρομα αλλα πολυ βασικα... τυπου 4;; 5;;

επισης για τα φυλα μας ειπαν οτι σου λεει αν εχεις κοριτσια ή αν υπαρχει τουλαχιστον 1 αγορακι... δλδ αν εχεις 1+1 δε στο λεει με σιγουρια γιατι ψαχνει το Ψ που εχουν τα αγορακια αν δεν κανω λαθος... οποτε αν βρει το Ψ χρωμοσωμα υπαρχει τλχ 1 αγορακι ενω αν δεν το βρει, ειναι κοριτσια...

με το καλο τα αποτελεσματα σας!!!! να ειναι ολα πεντακαθαρα και τα μωρακια σας υγιη!!!🙏❤️🧿

για το πρωτο σκουντηγμα, ημουν ξαπλωμενη στον καναπε χαλαρα και ειχα απλα αφημενο το χερι μου στην κοιλια και ενιωσα ενα πουφ απο μεσα... σαν ποπ κορν!!!😂🍿 και μετα απο λιγο ενα ακομη πιο μικρο σκουντηγμα... το ειπα και στον αντρα μου και εβαλε το χερι του αλλα τπτ... το κλασσικο!!!😂😂 ασε που ειναι ανυπομονος.. δεν ξερω τι περιμενει, οτι θα ακουμπησει το χερι και θα νιωθει απο μεσα τον ροκυ μπαλμποα;;;;🤣 

τλκ την επομενη μερα νομιζω τις ενιωσε κι εκεινος!!!! τρελαθηκε!!!!! τις νιωθω καθε μερα τις τελευταιες μερες.. ακομη κι οταν απλα γυρνανε... ειναι μαγικες στιγμες και τοσο μοναδικες....🥰 τις εχω ερωτευτει ηδη!!!💘💘

επισης να ξερεις οτι λογω διδυμων εμεις αργουμε λιγο να καταλαβουμε τα μωρακια γτ ειναι πιο μικρα και πιο αδυναμα.. μην αγχωθεις..😊

ειναι μακρυα η β επιπεδου σου αλλα ζησε την καθε στιγμη γτ δεν γυρναει πισω... ελπιζω να ηρεμησεις απο τις ναυτιες και να το απολαυσεις απο εδω κι επειτα...🥰❤️

 

Ναι ακριβώς όπως τα έγραψες μου τα εξήγησαν κι εμένα για τα φύλα. Με τα χρωμοσώματα. Οπότε μπορεί να ερμηνευτεί!

Πωπωωω ανυπομονώ να το ζήσω κι εγώ!! Σε ποια εβδομάδα τις ένιωσες πρώτη φορά??

Σ ευχαριστώ πολύ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η elissavet90 είπε:

Ναι ακριβώς όπως τα έγραψες μου τα εξήγησαν κι εμένα για τα φύλα. Με τα χρωμοσώματα. Οπότε μπορεί να ερμηνευτεί!

Πωπωωω ανυπομονώ να το ζήσω κι εγώ!! Σε ποια εβδομάδα τις ένιωσες πρώτη φορά??

Σ ευχαριστώ πολύ!!!!!!

18+5 νομιζω... την περασμενη πεμπτη!!!!😍😍😍

θα τα νιωσεις και εδω θα ειμαστε να μου το περιγραψεις!!!! 🎉🎉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Αχ τι τελεια νεα!!!!!! Τρελαινομαιιιιιι!!!!! 😊😊😊🥳🥳🥳 

ετσι να γεμισουμε με γερα μωρουδελια εδω μεσα!!!!! 👶❤️👶💙

ναι η αυχενικη ειναι τελεια, αρκει να ειναι ολα καλα!!! 😜 εμεις ειχαμε παει με πολυ αγχος αλλα οσο μας εδειχνε τις μικρες και οι μετρησεις ηταν καλες, τοσο το χαιρομασταν!!!! 

τωρα χαρειτε το!!! ειναι η στιγμη σας!!!!! 🧿

εμας ο γιατρος μου μας προτεινε αν θελουμε να την κανουμε δεδομενου οτι μας δινει μεγαλυτερη σιγουρια για το συνδρομο down... αλλα το αφησε τελειως πανω μας και λεει σκεφτειτε το μεχρι να ερθετε στο επομενο ραντεβου και αν θελετε σου παιρνω δειγμα και το στελνουμε...

τα βαλαμε κατω και αφου τα ρισκα ηταν χαμηλα και λογω διδυμης κυησης καλυπτονταν πολυ λιγα συνδρομα, ειπαμε να μην την κανουμε... ενω γνκ ημασταν θετικοι πιο πριν για να ειμαστε πιο σιγουροι... εσενα το πακετο που εκανες ποσα συνδρομα καλυπτει;;; καλα αποτελεσματα!!!!🙏🥰

εμεις τη Δευτερα ειχαμε υπερηχο και ειδαμε τις κουτσουνιτσες μας!!! 19+4 ειμαι σμρ... πολυ κλωτσιδι πεφτει εκει κατω και απο την περασμενη εβδομαδα τις νιωθω για τα καλα, που γυριζουν, που κλωτσανε....

συναισθημα απεριγραπτο.... ακομα και τωρα που στο λεω χαμογελαω σαν τη χαζη!!! 😅 θα το νιωσεις κι εσυ σε λιγο καιρο....

στις 17/10 εχουμε και τη β' επιπεδου... να ειναι ολα καλα και μετα σιγα σιγα ισως αρχισουμε καμια ετοιμασια γτ δεν κανω τπτ πριν απο αυτη την εξεταση... εχω τα κρατηματα μου...

εσυ με τις ναυτιες πως εισαι;;; περασαν;; ποσο εισαι τωρα;

Κορίτσι μου πολλά συγχαρητήρια αρχικά και με το καλό να έρθουν να μπεμπουδακια σου!!Κορίτσια ε??? Πω πωωωωω!!!!🥰

Να σε ρωτήσω που έχεις κ εσύ διδυμακια...από ζαλαδες και τέτοια πως είσαι???εγώ 14η εβδομάδα και ακόμα καλα κρατούν...και άλλη μια απορία...έχω κάποιες φορές κάτι ψιλοενοχλησεις χαμηλά...όχι πόνο αλλα σαν τραβηγματακια...και με αγχώνει που τα νοιώθω ακόμα παρόλο που ο γιατρός λέει πως ειναι φυσιολογικό απο τη στιγμη που ειναι κ δύο καθως θελουν το χώρο τους και μεγαλώνουν..αλλα δεν με αφήνει το άγχος μου είναι η αλήθεια να ηρεμήσω..σε ευχαριστώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Αχ τετοια νουμερα να βλεπωωωω!!!!! 😍😍😍😍

μου τελειωσαν και οι αντιδρασεις αλλα σε καρδουλωνω απο εδω!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Συγχαρητηρια Βικυ μου!!!!! 🎉🤰🧿🙏🥳 Να σου πανε ολα τελεια μεχρι τελους και να εχεις μια ευκολη και ανεφελη εγκυμοσυνη!!!! με το καλο ο υπερηχος αυριο!!! να ειναι ολα οπως πρεπει και να μας γραψεις τα νεα σου!!!!

εμεις ολα καλα μεχρι στιγμης!!! οι μικρουλες μας μεγαλωνουν και ειναι πολυ ζωηρες!!! τις ειδαμε τη δευτερα στον υπερηχο και την αλλη πεμπτη εχουμε τη β' επιπεδου... ανυπομονησια και λιγο αγχος οπως παντα!!! 😊

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου γλυκό! Να δεις τι θα παθετε εσυ και ο συζυγος μολις τα δεις τα κοριτσακια σου  σε 3D υπερηχο 😁🥰 ειναι μαγεία. Εγω οταν ειχα δει το αγορακι μου χαζευα τον υπερηχο μεχρι να γεννησω και του μιλούσα απο τη φωτο 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




  • Απαντήσεις

    • Εμένα δεν την παίρνει καθόλου! Κι ούτε και θέλω...  Εγώ κορίτσι μου είμαι στον 7ο ουρανό οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό. Ούτε κουρασμένη νιώθω να πω την αλήθεια. Απλά κάποιες μέρες, αραιά ευτυχώς, νιώθω πως θα ήθελα να κοιμηθώ λίγο ακόμα. Εγώ ευτυχώς εδώ και 10 μέρες είμαι τελείως καθαρή επιτέλους. Σίγουρα θα πρέπει να προσέχετε. Δεν ξέρεις πότε θα ξανά γίνει ωορρηξία. 
    • Εγώ φοβόμουν μην καεί αλλά νομίζω ότι πια δύσκολα καίει ο ήλιος. Για κοιλίτσα μάλλον έχει ψύχρα, αλλά, χεράκια και ποδαράκια θα τ' αφήνω κι εγώ λίγο. 
    • Ελααα η εμπειρία, και εγώ 85 υπολόγισα από την ένταση της γραμμής. Απίστευτο 😂😂. Είπα τέλος, χτες το βράδυ έκλαιγα, έλεγα στον άντρα μου ότι τελείωσε και αυτή η εγκυμοσύνη. Σήμερα εννοείται με εκραξε χαχα Οπότε θα κάνω 1 τεστ έτσι για την τιμή των όπλων κάθε 2-3 μέρες. Σίγουρα όχι κάθε μέρα όμως (και έκανα και εγώ 2-3 τη μέρα, ψύχωση!!)   @ditaki κορίτσι μου γλυκό αν θελήσεις μπορείς να μου στείλεις μήνυμα. Είμαι σίγουρη ότι πέρασα και εγώ επιλοχειο. Τώρα ένα χρόνο μετά το αναγνωρίζω που επιτέλους αρχίζω να βγαίνω από αυτό το σκοτάδι. Με βοήθησε που άλλαξα σπίτι και περιοχή. Πλέον βγαίνω σχεδόν κάθε μέρα βόλτες με το κοριτσακι μου και κυρίως κάθε φορά που νιώθω να πέφτω και να πνιγομαι. Οπότε, σωστά ειπώθηκε παραπάνω να βγαίνεις. Μόνη σου, με φίλες, με άλλες μαμάδες, αλλά μην μένεις μέσα στους 4 τοίχους. Πάρε βοήθεια σε παρακαλώ, είναι πολύ δύσκολο αυτό που περνάς, το έζησα στο πετσί μου. Και ένιωθα και τύψεις που πάλεψα τόσο πολύ για αυτό το μωρό και αντί να το ζω στα άκρα και να πετάω στα σύννεφα, εγώ έκλαιγα συνέχεια. Ένιωθα απέραντη μοναξιά, χαμένη, δεν ήξερα ποια είμαι πλέον... Λάτρευα και λατρεύω το παιδάκι μου, αλλά δυστυχώς δεν ήταν αυτό αρκετό για να είμαι ευτυχισμένη, τουλάχιστον όχι όπως περίμενα να είμαι. Κανείς δεν μας προετοιμάζει για την περίοδο της λοχείας. Είναι μια περίοδος πάρα πολύ δύσκολη για τη νέα μαμά και για αυτό χρειαζόμαστε ένα υποστηρικτικό περιβάλλον γύρω μας. Θα στο ξαναγράψω και το εννοώ.. Μπορείς να μου στείλεις απλά για να τα πεις κάπου μια αν είσαι Αθήνα μετά χαράς να βγαίνουμε μαζί βόλτες ♥️ Δεν είσαι μόνη σου ♥️
    • Τώρα καλά είμαι! Είναι λίγο γκρινιάρης γιατί πεινάει διαρκώς...κ τον κρατάω στο στήθος μιάμιση με δύο ώρες, αλλά δεν έχω γάλα. Τον ακούω που καταπίνει, αλλά αν βγει θα ηρεμήσει για μισή ώρα το πολύ κ μετά ξανά κλάμα κ στήθος απευθείας. Κ με το θηλαστρο που προσπάθησα να βγάλω 10ml με το ζόρι κ από τα δύο. Τώρα θα έρθει τη Δευτέρα να τον δει κ θα συζητήσω μαζί του τι θα κανω με τον θηλασμό.  Εγώ ηρέμησα λίγο μέχρι χθες το πρωί. Ξεκίνησε πάλι να δαγκώνει ενώ είχε ηρεμήσει. Πιστεύω ότι φταίει κ η πεθερά μου σε αυτό. Ήρθε χθες για 3 ώρες για να αρχίσει να την μαθαίνει κ δεν τον άφησε στιγμή από την αγκαλιά της κι αυτός έκλαιγε γιατί πεινούσε κ της το έλεγα κ δεν μου τον έδινε. Μέχρι που αναγκάστηκα να κατεβάσω μπλούζα κ σουτιέν μπροστά της για να αναγκαστεί να μου τον δώσει. Εννοείται πως από τη νευρικότητα που είχε που τον πήγαινε βόλτες μέσα στο σπίτι κ καλά για να τον ηρεμήσει με δάγκωσε κ μου άνοιξε ξανά την πληγή. Την επόμενη φορά που θα έρθει δε θα είμαι ευγενική. 
    • Κι εμένα βάζει το χεράκι του στο στόμα και νόμιζα ότι πεινάει αλλά όταν τον βάζω στο στήθος τρώει τρεις γουλιές και σταματάει.. άρα το κάνει απλώς για να πιπιλάει .. τώρα για την πιπίλα..ένα απόγευμα είχα απελπιστεί, έκλαιγε ασταμάτητα χωρίς να καταλαβαίνω τι θέλει.. συνήθως βράδυ τον πιάνουν οι κολικοί πλέον..και του έβαλα μια πιπίλα.. την άρπαξε αμέσως και ηρέμησε.. μετά από λίγο βέβαια του την έβγαλα γτ δεν ήμουν σγρ ότι θέλω να του δώσω..  Εν τω μεταξύ από χθες έχω καφετί αίμα.. τώρα περίοδος είναι; Δεν ξέρω.. μάλλον..μου φαίνεται έχει περάσει αρκετός καιρός για να είναι από τα λοχια.. εν τω μεταξύ κάναμε και μια βλακεία μια μέρα με τον σύζυγο, οπότε αν είναι περίοδος θα πρέπει να προσέχω..  Από διάθεση πώς είστε; Εγώ ώρες ώρες είμαι λίγο πεσμένη.. σκέφτομαι αν τα κάνω όλα καλά για το μωρό μου.. είμαι και λίγο κουρασμένη σωματικά.. αλλά πιστεύω να συνηθίσει το σώμα μου στους νέους ρυθμούς.. **Δυστυχώς δε θυμάμαι ποια μάρκα ήταν η πιπίλα..γτ πέταξα το κουτάκι..νομίζω στο μαιευτήριο μου τη δώσανε..μια διάφανη με καρδούλες που φαίνεται πώς πιπιλάει είναι..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...