Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις On 30/9/2024 at 9:05 ΠΜ, ο/η Sarina είπε:

Κορίτσι μου τρεις εμβρυομεταφορές έκανα οι δυο αποτυχημένες η μια επιτυχημένη, το έχασα μετά, τα συμπτώματα τα ίδια σε όλες. Και είχα και δεν είχα, και μια είχα πρήξιμο και μια δεν είχα. Αίμα δεν είδα σε καμία απ΄ό τις τρεις, οπότε μη δίνεις σημασία σε τίποτα, όλα είναι στο παιχνίδι. Απλά να σκέφτεσαι οτι έχεις ένα σποράκι!!

Λυπάμαι πολύ, ξέρω πόσο δύσκολο θα σου ήταν. Το Σάββατο το βράδυ ήμουν στην 6η μερα ετ και κατάλαβα οτι οντως δεν υπαρχουν συμπτωματα. Και στις 3 ετ μου ήταν διαφορετικά όλα τα συμπτώματα και αυτο που καταλαβα ειναι οτι ισως παιζει ρολο ο οργανισμος μας στα φαρμακα και πως αντιδραει. Ημουν σιγουρη οτι δεν πετυχε αλλά απο την Κυριακή το πρωι κανω καθε μερα τεστ μεχρι και σημερα και βγαινουν αχνες γραμμες. Θελει πολυ υπομονή και να λες καθε μερα στον εαυτο σου «μην κανεις σκεψεις, οτι ειναι να γινει θα γινει», μεχρι τη χοριακη. Η κουμπάρα μου έχει κανει κι αυτη 3 εξωσωματικές και καταφερε με την τελευταία προσπαθεια να κανει παιδακι και ηταν αυτη που κρατησε την αγωνια μου και τα αγχη μακρια μεχρι σημερα και μου εχει δωσει μεγαλο κουραγιο για τη μερα της χοριακης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Vickypucca είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ Αντωνία!! 🙏🙂 Άντε να δούμε να χαρούμε ολοκληρωτικά πλέον γιατί έχουμε πάρει πολυ τα πανω μας με τα θετικα τεστ. Φοβαμαι μην πεσουμε αποτομα απο τα συννεφα!!

Αντε καλε!!!! Ολα θα πανε τελεια!!!! Ωρα για ονειραααα!!!🥰🥰

Στελνω μπολικη μπεμπεδοσκονη απο τις κουκουνιτσες στην κοιλια!!!!🌬🙏🧿💖💞

Θ περιμενουμε νεα σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Sofi990 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Είμαι καινούργια στην παρέα σας. Ελπίζω στα καλύτερα γι όλες μας.

Στις 4/11 έχω κλείσει να περάσω επιτροπή για εξωσωματική.

Θέλω τη βοήθεια σας σε κάτι, στα χαρτιά που θέλουν την ασφαλιστική ικανότητα και τη βεβαίωση διεύθυνσης, είναι μόνο για μένα ή και για το σύζυγο;

Καλώς ήρθες και καλή επιτυχία. Εγώ πέρασα πριν 4 χρόνια κ ήταν κ για τους 2. Κάνε μια ερώτηση στο κεντρο σου για σιγουριά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Καλώς ήρθες και καλή επιτυχία. Εγώ πέρασα πριν 4 χρόνια κ ήταν κ για τους 2. Κάνε μια ερώτηση στο κεντρο σου για σιγουριά. 

Σας ευχαριστώ πολύ!! Πως ήταν η εμπειρία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Vickypucca είπε:

Λυπάμαι πολύ, ξέρω πόσο δύσκολο θα σου ήταν. Το Σάββατο το βράδυ ήμουν στην 6η μερα ετ και κατάλαβα οτι οντως δεν υπαρχουν συμπτωματα. Και στις 3 ετ μου ήταν διαφορετικά όλα τα συμπτώματα και αυτο που καταλαβα ειναι οτι ισως παιζει ρολο ο οργανισμος μας στα φαρμακα και πως αντιδραει. Ημουν σιγουρη οτι δεν πετυχε αλλά απο την Κυριακή το πρωι κανω καθε μερα τεστ μεχρι και σημερα και βγαινουν αχνες γραμμες. Θελει πολυ υπομονή και να λες καθε μερα στον εαυτο σου «μην κανεις σκεψεις, οτι ειναι να γινει θα γινει», μεχρι τη χοριακη. Η κουμπάρα μου έχει κανει κι αυτη 3 εξωσωματικές και καταφερε με την τελευταία προσπαθεια να κανει παιδακι και ηταν αυτη που κρατησε την αγωνια μου και τα αγχη μακρια μεχρι σημερα και μου εχει δωσει μεγαλο κουραγιο για τη μερα της χοριακης. 

Να έχεις μια μεγάλη χοριακή εύχομαι!!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η melitiniღ είπε:

@Vickypucca άντε κορίτσι μου, όλα δεξιά εύχομαι να πάνε και με ένα σποράκι καλά δεμένο στην κοιλίτσα σου..!!!

Σ’ ευχαριστώ πολύ Χριστίνα!! Με το καλό κι εσύ να ξεκινήσεις, να μην αγχώνεσαι, υπομονή και όλα να πάνε καλά 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Vickypucca είπε:

Σ’ ευχαριστώ πολύ Χριστίνα!! Με το καλό κι εσύ να ξεκινήσεις, να μην αγχώνεσαι, υπομονή και όλα να πάνε καλά 🥰

Προς το παρόν έχω αγωνία για το ραντεβού με την επιτροπή.. χι χι.. αναμείνατε στο ακουστικό σας είμαι.. περιμένω τηλεφώνημα τους. :-c

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η melitiniღ είπε:

Προς το παρόν έχω αγωνία για το ραντεβού με την επιτροπή.. χι χι.. αναμείνατε στο ακουστικό σας είμαι.. περιμένω τηλεφώνημα τους. :-c

Σε εμας Θεσσαλονίκη τα στέλνουμε με courier από τον covid κι έπειτα. Εσας είναι με φυσική παρουσία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Vickypucca είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ Αντωνία!! 🙏🙂 Άντε να δούμε να χαρούμε ολοκληρωτικά πλέον γιατί έχουμε πάρει πολυ τα πανω μας με τα θετικα τεστ. Φοβαμαι μην πεσουμε αποτομα απο τα συννεφα!!

Εγώ κάνω χοριακή το Σάββατο.  Τις προηγούμενες μέρες ήμουν καλά, ήρεμη και αισιόδοξη. Σήμερα αναρωτιέμαι. Μιλάω στα μωρά μας ή σε μια άδεια κοιλιά; Μέσα από την καρδιά μου σου εύχομαι ένα σουπερ νούμερο χοριακής και όλα να πάνε καλά μέχρι το τέλος. Από ποια μέρα μετά την εμβρυομεταφορά έκανες τεστ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/10/2024 at 12:08 ΜΜ, ο/η synnefaki79 είπε:

Εγώ κάνω χοριακή το Σάββατο.  Τις προηγούμενες μέρες ήμουν καλά, ήρεμη και αισιόδοξη. Σήμερα αναρωτιέμαι. Μιλάω στα μωρά μας ή σε μια άδεια κοιλιά; Μέσα από την καρδιά μου σου εύχομαι ένα σουπερ νούμερο χοριακής και όλα να πάνε καλά μέχρι το τέλος. Από ποια μέρα μετά την εμβρυομεταφορά έκανες τεστ; 

Καλημέρα συννεφάκι!! Έβαλα 5ης ημέρας βλαστοκύστη και έκανα τεστ εγκυμοσύνης από την όγδοη μέρα μέχρι και την ημέρα της χοριακής που ήταν εχθές. Από τη στιγμή που βγήκε θετικό ήθελα να το βλέπω κάθε μέρα μέχρι να κάνω την χοριακή για να το πιστέψω. Η χοριακή μου 230 μονάδες στην εντέκατη μέρα και έχω επαναληπτική την Τετάρτη 9/10. Είναι πολύ δύσκολη αναμονή σε καταλαβαίνω απόλυτα. Κι εσύ βλαστοκύστες έβαλες; Σου εύχομαι με το καλό ένα τεράστιο νούμερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/10/2024 at 1:12 ΜΜ, ο/η Sofi990 είπε:

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Τη βεβαίωση την πήρες από τον δήμο; Καλή επιτυχία και καλή αρχή. Να τα λέμε να ξεχνιόμαστε. Πότε έκλεισες εσύ; Τώρα νωρίς ή προς το τέλος του μήνα;

Όχι! Ότι χαρτί χρειάστηκα το έβγαλα μέσω gov. η διεύθυνση σου αν δεν την αλλάξεις εσύ δεν θα αλλάξει απο μόνη της. Θα μπεις στο taxis με τους κωδικούς σου και θα πας να κάνεις αλλαγή διεύθυνσης ή θα πας στο λογιστή σου να σου το κάνει. Και καλό είναι να μπεις στο εθνικό μητρώω επικοινωνίας να ενημερώσεςι κι εκείνο. Είμαι λογίστρια γι' αυτό ξέρω και στο λέω πως γίνεται.

στις On 1/10/2024 at 1:23 ΜΜ, ο/η Sofi990 είπε:

@melitiniღ σε ρωτάω γιατί μέσω Gov εμένα έχει τη διεύθυνση του πατρικού μου ακόμα. Δεν ξέρω γιατί δεν έχει αλλάξει .

Μετακόμισα στο σπίτι του άντρα μου. Λετε να υπάρχει πρόβλημα;

Εγώ πήρα τηλ στο Νοσοκομείο της Αλεξανδρούπολης, γιατί εκεί περάω εγώ, τέλος Αυγούστου και είπαν ότι αρχές Οκτωβρίου θα με καλέσουν για να με ενημερώσουν για την ημέρα και την ώρα που θα πρέπει να πάω μέσα στον Οκτώβριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η melitiniღ είπε:

Όχι! Ότι χαρτί χρειάστηκα το έβγαλα μέσω gov. η διεύθυνση σου αν δεν την αλλάξεις εσύ δεν θα αλλάξει απο μόνη της. Θα μπεις στο taxis με τους κωδικούς σου και θα πας να κάνεις αλλαγή διεύθυνσης ή θα πας στο λογιστή σου να σου το κάνει. Και καλό είναι να μπεις στο εθνικό μητρώω επικοινωνίας να ενημερώσεςι κι εκείνο. Είμαι λογίστρια γι' αυτό ξέρω και στο λέω πως γίνεται.

Εγώ πήρα τηλ στο Νοσοκομείο της Αλεξανδρούπολης, γιατί εκεί περάω εγώ, τέλος Αυγούστου και είπαν ότι αρχές Οκτωβρίου θα με καλέσουν για να με ενημερώσουν για την ημέρα και την ώρα που θα πρέπει να πάω μέσα στον Οκτώβριο.

Καλημέρα! Τελείωσε και η δοκιμαστική περίοδος οπότε θα με βλέπετε real time! Καλέ εμάς εδώ η επιτροπή είναι προχώ! Παίρνεις τηλέφωνο, σου κλείνουν επιτόπου ραντεβού, σου δίνουν ημέρα δηλαδή και τα έγγραφα τα στέλνεις με courier την ημέρα του ραντεβού, βλέπουν την ημέρα αποστολής στον φάκελο και μετά σε παίρνουν τηλέφωνο σε ενημερώνουν οτι η απόφαση είναι έτοιμη και ή πας και την παίρνεις ή στέλνεις courier

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Περαστικά σου κορίτσι μου!💪💪💪 Θα περάσει και ούτε που θα το καταλάβεις! Απλά είναι κρίμα που δε θα δεις την μπεμπούλα σου.... Κι εγώ ανυπομονώ να την ξαναδώ την Τρίτη που μας έρχεται.🥰 Εν τω μεταξύ κορίτσια έκανα και την καμπύλη σακχάρου και μου είπαν εξαιρετική, οπότε πάει και αυτό!!!! Πήραμε και κούνια και αλλαξιέρα από ικέα και λέμε μέσα στο σκ να τα στήσουμε επιτέλους! Ανυπομονώ να γεμίσουμε το δωματιάκι της με πράγματα να την περιμένουν!❤️🌷❤️🌷
    • Υ.Γ. Ήταν και για εμένα ένα άπιαστο όνειρο να καταφέρω να σπουδάσω.. δουλεύω από τα 14 και στα 18 έπρεπε να μπορώ να συντηρώ τον εαυτό μου οπότε οι βλέψεις μου δεν ήταν στις σπουδές, το '15 με τη στήριξη του συζύγου ξεκίνησα ιδιωτικά έως το '17 που έπρεπε να σταματήσω για να μαζέψουμε λεφτά για εξωσωματική.. παράλληλα έχω καταφέρει να πάρω πιστοποιήσεις απαραίτητες στο κλάδο μου από σχολές εξωτερικού αλλά στην Ελλάδα αυτά δεν αρκούν.. χωρίς κάποιο πτυχίο δεν πάς πουθενά.. οπότε όχι σίγουρα δεν θέλω να το αφήσω.. μου αξίζουν περισσότερα! Το μόνο θέμα είναι αν θα τα καταφέρω τώρα, καλώς εχόντων των πραγμάτων με ένα νεογέννητο ή κάποια στιγμή αργότερα..
    • Και μένα ξαφνικά κορίτσι μου μετά το 2ο άλμα έκανε ένα "κλικ" και ηρέμησε,κοιμόταν περισσότερες ώρες και γενικά την έβλεπες την αλλαγή...τώρα με το εμβόλιο το χάσαμε και θεωρώ 2 3 μέρες θα το χάσουμε αλλά ελπίζω να το ξανά βρούμε..
    • Χαχαχχαχα καλημέρα κορίτσια μου 🥰🥰🥰 Και αυτή την πρωτιά εγώ την έχω,αδιαθετησα την Δευτέρα στις 58 μέρες σήμερα όμως σχεδόν έχω τελειώσει!!!Κορίτσια εσείς με την τομή πώς είστε??εμένα σχεδόν δεν φαίνεται πια απλά έχει κάνει σαν "δίπλωμα" στην κοιλίτσα!! Σε ότι αφορά το εμβόλιο είμαστε πολύ πολύ καλά ευτυχώς...Δυσκολευτηκαμε λίγο το βράδυ αλλά όχι μεγάλα πράγματα...💙💙👣👣
    • δεν ξέρω τι τον επιασε τον καημένο... πάντως χθες πρώτη φορά κοιμήθηκε στις 9.30 και απλά ξυπνούσε και έτρωγε...εκει που ξενυχτουσαμε..χθες ηταν άλλος άνθρωπος...και ξυπνησαμε στις 8.30...μακαρι να συνεχίσει έτσι 😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...