Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κρύωμα και εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Κορίτσια αρρώστησα !!!

Από χθες με ενοχλεί η μύτη μου και ο λαιμός μου. Ο γιατρός μου είπε σπίτι πολλά υγρά, λαχανικά, φρούτα και ξεκούραση.

Αλλά εγώ έχω και υποθερμία ... 35,8 και όταν πάει 36,6 υδρώνω σαν να ρίχνω τον πυρετό και ξανά πάλι υποθερμία.

Θεωρώ καλύτερο να έχω λίγη υποθερμία από το να ψηνόμουν στο πυρετό ... εσείς τι λέτε??

Φοβάμαι και για την μικρή μου ... αλλά ο γυναικολόγος μου με καθυσήχασε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω με το που εμαθα οτι ημουν εγκυος συναχωθηκα... και το ξαναεπαθα μετα απο 3 μηνες... τι να κανω... με ενα χαρτομαντηλο στο χερι ημουν... δεν ειχα παρει φαρμακα... εκανα υπομονη... μην ανυσηχεις θα περασει...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην ανησυχεις αφου στο ειπε κι ο γιατρος σου.οσο για την υποθερμια πριν λιγες ημερες ειχα.Κουκουλωσου με κουβερτουλα να μην κρυωνεις και πιες κανενα ζεστο,το μωρακι σου δεν προκειται να παθει τιποτα:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ευχαριστώ πάρα πολύ ...

Έχω το άγχος της πρωτάρας ... αλλά θεωρώ την εγκυμοσύνη ένα πολύτιμο δώρο που μου χάρισε ο Θεούλης και θέλω να το προστατεύσω όσο μπορώ.

Υββόνη μου αυτό ακριβώς κάνω από χθές ... κρεβάτι, ζεστά και σουπίτσες.

και πάλι σας ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

csig με το καλο να φερεις στον κοσμο το μωρακι σου!!!

εγω περυσι που ειμουν εγκυος τα ιδια μου ειχε πει οπως και σενα

φρουτα λαχανικα και πολλα υγρα.

αλλα με ειχε αφησει να παρω και depon,εσυ τον ρωτησες αν μπορεις να παρεις κατι?ειναι κριμα να ταλαιπωριεσε στην κατασταση σου!!!

α! να σημιωσω αν εισαι πανω απο 4 μηνων μπορεις να παρεις καποιο παυσιπονο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι μου είπε ότι μπορώ να πάρω απλό depon αλλά όταν ανεβάσω πυρετό ... προς το παρόν ... μόνο υποθερμίες έχω.

Σας ευχαριστώ και πάλι ... μου κάνει πάρα πολύ καλό να σας μιλάω :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ.ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΚΟΛΛΗΣΑ ΜΙΑ ΙΩΣΗ ΜΕ ΠΥΡΕΤΟ ΚΑΙ ΠΟΝΟ ΣΤΑ ΚΟΚΚΑΛΑ.ΤΩΡΑ Ο ΠΥΡΕΤΟΣ ΕΦΥΓΕ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΒΗΧΑ ΠΟΥ ΔΕ ΦΕΥΓΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙ.ΑΠΛΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΗΚΑ ΠΟΛΥ.ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΣΕ ΠΙΟ ΑΡΧΙΚΑ ΣΤΑΔΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ ΚΟΛΛΗΣΑ ΤΙΣ ΙΩΣΟΥΛΕΣ ΜΟΥ ΑΦΟΥ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΚΑΙ ΕΡΧΟΜΟΥΝ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΠΑΙΔΙΑ.ΔΕΝ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΤΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ.ΤΟ ΣΠΑΣΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΙ ΣΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕΙ ΣΤΟΝ 4 ΠΕΡΣΙ....ΕΙΧΑ ΠΥΡΕΤΟ ΚΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΒΗΧΑ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΓΑ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ...ΣΟΥΠΙΤΣΕΣ ΛΑΧΑΝΙΚΑ ΚΑΙ ΦΡΟΥΤΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ!!!

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

csig Μου υπομονή!!μια ιωσούλα ειναι λόγω και της εποχής!!θα περάσει!!Οπως ειπαν και τα κορίτσια ξεκουράσου..πολλα ζεστα..φρουτα(πορτοκαλια ιδιως που εχουν και βιταμινη c).Στην εγκυμοσύνη εμενα ο γιατρος μου ειχε πει οτι μονο ντεπον κανει να παιρνω αλλα απ την στιγμη που δεν εχεις πυρετο μην το παρεις καλυτερα..Μια χαρα ειναι η μπουμπου σου μην ανυσηχείς!!!Φιλιά και περαστικούλια!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Csig αν και βλέπω ότι αυτή τη στιγμή δεν είσαι online πιστεύω πως αργότερα θα δεις την απάντηση μου και ίσως βοηθηθείς. Είμαι έγκυος στην 34η εβδομάδα και είναι η δεύτερη φορά που αρρωσταίνω (μη φανταστείς κάτι σοβαρό, μάλλον για συνάχι πρόκειται αλλά χωρίς πυρετό). Την πρώτη φορά που αρρώστησα βρισκόμουν στους πρώτους μήνες της εγκυμοσύνης μου. Τότε ο γιατρό μου μου είπε ότι μπορώ άφοβα αλλά με μέτρο να χρησιμοποιώ depon (το απλό) και για τη μύτη το otrivin για παιδιά (σταγόνες) επίσης με μέτρο. Τα ίδια χρησιμοποιώ και τώρα. Δεν θα άντεχα διαφορετικά το μπούκωμα και τον πονοκέφαλο που αισθάνομαι, ειδικά τη νύχτα. Περαστικά μας λοιπόν και το καλύτερο ειναι πάντα σε τέτοιες περιπτώσεις να συμβουλευόμαστε το γιατρό μας, πέρα φυσικά και από τη γνώμη των υπολοίπων κοριτσιών που παραμένει βεβαίως χρήσιμη. Καλό βράδυ σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...