Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2024


Recommended Posts

στις πριν 17 ώρες, ο/η Celest είπε:

Γεια σας κοριτσια!

μόλις βγήκαν τα αποτελέσματα των εξετάσεων και έμαθα ότι έχω διπλάσια Τ4 από το φυσιολογικό, οπότε μάλλον έχω υπερ θυροειδισμο, έχει μήπως κάποια κοπέλα θέματα με το θυρεοειδή; Έχω ραντεβού με τον ενδοκρινολόγο τη Δευτέρα και έχω ανησυχήσει πολύ, ελπίζω να μην έχει επηρεάσει το μωράκι. 
 

ΠΗΤ 11/2 

Γεια σου!! Είχα εγώ πολύ υψηλή T4, είτε στα άνω όρια ή ξεπερνούσε το φυσιολογικό. Δεν θυμάμαι καλά. Τέλος πάντων, ανησύχησα κι εγώ και ρώτησα τον ενδοκρινολόγο και μου είπε ότι κατ'ουσίαν δεν μας νοιάζει η Τ4. Η Τ4 ουσιαστικά συμβάλλει στη διαμόρφωση της TSH και στην εγκυμοσύνη η TSH μας νοιάζει να είναι σε καλά επίπεδα. Εσύ τι TSH έχεις; Μου είπε βέβαια να επαναλάβω την εξέταση αυτή την εβδομάδα, αλλά εγώ είμαι τόσο χάλια και ξυπνάω κι αν δεν φάω κάτι ΑΜΕΣΩΣ, νιώθω ότι θα πεθάνω κι ακόμα δεν έχω πάει.. κακώς προφανώς. Θα προσπαθήσω να τα καταφέρω αύριο το πρωί, δεν παίρνει άλλη αναβολή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Celest είπε:

Γεια σας κοριτσια!

μόλις βγήκαν τα αποτελέσματα των εξετάσεων και έμαθα ότι έχω διπλάσια Τ4 από το φυσιολογικό, οπότε μάλλον έχω υπερ θυροειδισμο, έχει μήπως κάποια κοπέλα θέματα με το θυρεοειδή; Έχω ραντεβού με τον ενδοκρινολόγο τη Δευτέρα και έχω ανησυχήσει πολύ, ελπίζω να μην έχει επηρεάσει το μωράκι. 
 

ΠΗΤ 11/2 

Καλησπέρα κοπελα μου,εγώ έχω θέματα με τον θυροειδη μου!Έχω νόσο graves..γενικά μην αγχώνεσαι εφόσον θα πας στον ενδοκρινολογο θα σου δώσει θεραπεία όλα καλά θα ειναι🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η stellampoumpou είπε:

Κοριτσια για πειτε...ποτε εχετε αυχενικη;;πως πατε γενικα;;να σας ρωτησω απο κιλα πως τα πατε;;

Καλημερα!! Εγώ εχω 10 Αυγούστου εσυ; Ακόμα είμαι στα κιλά μου αλλά τρώω λιγότερο από πριν.

εσυ πως τα πας; Ποτε έχεις αυχενική;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Marant είπε:

Καλημερα!! Εγώ εχω 10 Αυγούστου εσυ; Ακόμα είμαι στα κιλά μου αλλά τρώω λιγότερο από πριν.

εσυ πως τα πας; Ποτε έχεις αυχενική;;;

Καλημερα...εγω εχω στις 7 κ ελπιζω να πανε ολα καλα..εγω πηρα ενα κιλο αλλα ειμαι ξαπλα εδω κ 20 μερες οποτε το περιμενα..ελπιζω να πανε ολα καλα κ να σηκωθω τωρα θα παω στο γιατρο.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Marant είπε:

Καλησπερα κορίτσια!!!

ηρθα και εγώ στην παρεα σας🌸

ειμαι 10+1 με ΠΗΤ 21/2

 

Καλως μας ηρθες..με το καλο το μωρακι σ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/7/2023 at 10:12 ΜΜ, ο/η Natasha24 είπε:

Ααα δικιά μου είσαι εσύ καλε🤣🤣🤣🤣 Και εγώ έχω θεμα με τις μυρωδιές πολύ έντονο!!Γενικά έχω πολύ αναγούλα και εμετούς σε βαθμό που ούτε νερό δεν μπορώ να πιω,επίσης έχω ξεκινήσει και δυσκοιλιοτητα ίσως επειδή δεν πίνω καφέ..

Ασε κορίτσι και την έπαθα άσχημα εγώ γι αυτό και δεν είχα καν κουράγιο να ασχοληθώ με το ίντερνετ..... κολλάω γαστρεντερίτιδα...τι να λέμε τώρα.... όλο το πακέτο. 4 μέρες ένα μαύρο χάλι.... περνάει αυτό αλλά τόσες μέρες δεν μπορούσα να φάω να πιω τίποτα και τώρα μου ξαναβγήκε η ναυτία....και είμαι 11 εβδομάδων και μου είπε η γιατρός ότι πρέπει πια να κόψω το αυτό ήταν, είμαι πάλι όλη μέρα με εμετό.... δουλειά δεν πάω πλέον πήρα την αναρρωτική μου αλλά..... όλα μου μυρίζουν άσχημα μου φέρνουν αναγουλα.... μέχρι και τα μωρομαντηλα της μικρής,αχ θα τρελαθώ. Και με όλη αυτήν την ιστορία έχασα και 1 κιλό....στο τσακ είμαι να μην νοσηλευτώ.Αυχενική διαφάνεια έκανα χθες όλα καλά αλλά δεν έκατσε σε θέση να δούμε τι είναι.

 

Λέω στον άντρα μου μην τυχών και μου πεις για τρίτο παιδί.... φτάνει καλά είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω σε καταλαβαίνω και εγω ειμαι χαλια με εμετους ουτε τα χαπια δεν με βοηθούν τα δοκίμασα.. και εγώ βγήκα σε αναρρωτική αναγκάστηκα!!!Εγώ αυχενικη δεν έχω κάνει ακόμα..στις 21 Αυγούστου θα κάνω!!

Χαχαχαχαχαχαχχα ο άντρας σου θέλει και 3ο???🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/7/2023 at 2:46 ΜΜ, ο/η Natasha24 είπε:

Πωπω σε καταλαβαίνω και εγω ειμαι χαλια με εμετους ουτε τα χαπια δεν με βοηθούν τα δοκίμασα.. και εγώ βγήκα σε αναρρωτική αναγκάστηκα!!!Εγώ αυχενικη δεν έχω κάνει ακόμα..στις 21 Αυγούστου θα κάνω!!

Χαχαχαχαχαχαχχα ο άντρας σου θέλει και 3ο???🤣🤣🤣🤣

Τα nuperal για να δεις αποτέλεσμα πρέπει να τα πάρεις δυο μέρες αλλά να μην παραλείψεις κανένα χάπι, εγώ με την γαστρεντερίτιδα έχασα την ρουτίνα των χαπιών και τα ξεκίνησα πάλι και από χθες είμαι καλύτερα. Αλλά αρρώστησε ο άντρας μου τώρα....δεν πειράζει να δει πως είναι να κάνεις συνέχεια εμετό για να ξεχάσει το 3ο παιδί 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...

Μπαίνω και εγώ σιγά σιγά στην παρέα σας, αν και επιφυλακτική με όλα μιας και έχω μια παλίνδρομη στο παρελθόν. Παρόλο που στην αυχενική διαφάνεια ο γιατρός μου είπε πως όλα είναι τέλεια εγώ αγχώνομαι και δεν είμαι πάντα ήρεμη... Προσπαθώ να το δουλέψω βέβαια... 

Εσείς από συμπτώματα πως είστε ?  Εγώ είμαι 12+5 και οι αναγούλες ακόμα καλά κρατούν... Είναι μέρες που δεν μπορώ καθόλου αλλά αν μη τι άλλο σκέφτομαι ότι το σποράκι είναι καλά :P ... Ειδικά με τον καύσωνα υπέφερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Βούλα1991 είπε:

Καλημέρα κορίτσια...

Μπαίνω και εγώ σιγά σιγά στην παρέα σας, αν και επιφυλακτική με όλα μιας και έχω μια παλίνδρομη στο παρελθόν. Παρόλο που στην αυχενική διαφάνεια ο γιατρός μου είπε πως όλα είναι τέλεια εγώ αγχώνομαι και δεν είμαι πάντα ήρεμη... Προσπαθώ να το δουλέψω βέβαια... 

Εσείς από συμπτώματα πως είστε ?  Εγώ είμαι 12+5 και οι αναγούλες ακόμα καλά κρατούν... Είναι μέρες που δεν μπορώ καθόλου αλλά αν μη τι άλλο σκέφτομαι ότι το σποράκι είναι καλά :P ... Ειδικά με τον καύσωνα υπέφερα....

Καλώς ήρθες κορίτσι μου και ναι όλα καλά θα πάνε αυτή την φορά το σπορακι σου ήρθε για να μείνει..ξέρω είναι δύσκολο να μην το σκέφτεσαι μετά από αυτό που συνέβη αλλά αληθεια αυτή την φορά θα πάνε όλα τέλεια!!!

Σε άλλα νέα και εγώ είμαι 10+1 και είμαι φουλ αναγούλα,εμετο πιστεύω ότι η ζέστη κιολας δεν βοηθάει καθόλου.. πήρα να δοκιμάσω λίγο τζιντζερ να δω αν θα δω καθόλου διαφορά θα σας πω αν είχα αποτέλεσμα 💞💞

Είδατε φυλο??🥹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια! Άρχισα να παίρνω το χαπακι και νιώθω καλύτερα.

@Natasha24 και εγώ graves τελικά

Αναγούλες πολλές και αν φάω λίγο ψωμάκι νιώθω καλύτερα,  αν κ εμενα πι αναγουλες ειναι από το θυροειδη. 

Σημερα μας είπε ο γιατρός ότι είναι αγοράκι ☺️

@Βούλα1991 κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική! Έχεις φτάσει στη 12 εβδομάδα, μπορείς να χαλαρώσεις και να το απολαύσεις ❤️ θα πάνε όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Celest είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια! Άρχισα να παίρνω το χαπακι και νιώθω καλύτερα.

@Natasha24 και εγώ graves τελικά

Αναγούλες πολλές και αν φάω λίγο ψωμάκι νιώθω καλύτερα,  αν κ εμενα πι αναγουλες ειναι από το θυροειδη. 

Σημερα μας είπε ο γιατρός ότι είναι αγοράκι ☺️

@Βούλα1991 κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική! Έχεις φτάσει στη 12 εβδομάδα, μπορείς να χαλαρώσεις και να το απολαύσεις ❤️ θα πάνε όλα καλά! 

Τι σου έδωσε?prothuril? Να σου πω την ρωτησα και εγώ αν οι τόσοι εμετοι είναι από την graves και μου είπε όχι.. 

Αχ μήπως πρέπει να κάνουμε ένα πινακάκι με το τι περιμένει η καθεμία??🥹🥹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς μου έδωσε unimazole των 5, ειχα πολύ υψηλή τιμή αντισωμάτων και δεν ένιωθα καθόλου καλά. Ισως για αυτό και οι πολλές ναυτιες. Ο ενδοκρινικός και ο γυναικολόγος επιμένουν ότι στο δεύτερο τρίμηνο είναι ασφαλές και ότι το χρειάζομαι. Όποτε το πήρα κ ο θεός βοηθός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Natasha24 είπε:

Τι σου έδωσε?prothuril? Να σου πω την ρωτησα και εγώ αν οι τόσοι εμετοι είναι από την graves και μου είπε όχι.. 

Αχ μήπως πρέπει να κάνουμε ένα πινακάκι με το τι περιμένει η καθεμία??🥹🥹

Καλημέρα!!

Ναι!! Και με ημερομηνίες ΠΗΤ μαζί ίσως;

Τι κάνετε κορίτσια; Πώς είστε; Εγώ έκανα αυχενική εχθές, αλλά όπως δυστυχώς υποπτευόμουν, ήταν νωρίς. Ήμουν 11+3 και με ταλαιπώρησαν. Με είχαν πάρα πολλή ώρα μέσα και μου κουνούσαν συνέχεια την κοιλιά με τη γροθιά τους για να αλλάξει θέση το μωράκι και δεν τη πάλευα.. Κάτι περίεργο είδαν, λέει, στην αρχή με την καρδιά του μωρού και 3 άτομα εκεί προσπαθούσαν να την ακούσουν κι από άλλες γωνίες καλύτερα. Είναι και μικρούλι λόγω του ότι είμαι στην 11η εβδομάδα και δεν βοηθούσε κι αυτό. Με εξουθένωσαν τόσο που κοιμόμουν ατελείωτα μετά!

Αλλά μου κάνει εντύπωση που ο γιατρός @Celest σου είπε ότι είναι αγοράκι. Εμένα εκεί μου είπαν ότι θα φανεί σε 1-1,5 μήνα το λιγότερο. Μπας και είναι κοριτσάκι το δικό μου και γι'αυτό δεν φαίνεται κάτι;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε? Δεν ξέρω πια τι γίνεται με τις αναγουλες.... έχει καταρριφθεί ο μύθος του πρώτου τριμήνου από ότι μου φαίνεται. Στην κόρη μου ήμουν χάλια μέχρι 5 μηνών,χθες συνάντησα μια γνωστή μου που είναι 6 μηνών και μου είπε πως ακόμη ταλαιπωρείται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/8/2023 at 11:26 ΜΜ, ο/η Celest είπε:

Δυστυχώς μου έδωσε unimazole των 5, ειχα πολύ υψηλή τιμή αντισωμάτων και δεν ένιωθα καθόλου καλά. Ισως για αυτό και οι πολλές ναυτιες. Ο ενδοκρινικός και ο γυναικολόγος επιμένουν ότι στο δεύτερο τρίμηνο είναι ασφαλές και ότι το χρειάζομαι. Όποτε το πήρα κ ο θεός βοηθός 

Είναι αλήθεια ότι στο 2ο τρίμηνο είναι ασφαλές,μου το είπε  και εμενα ,μην αγχώνεσαι ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/8/2023 at 6:07 ΜΜ, ο/η Δήμητρα Ιωάννα είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Δεν ξέρω πια τι γίνεται με τις αναγουλες.... έχει καταρριφθεί ο μύθος του πρώτου τριμήνου από ότι μου φαίνεται. Στην κόρη μου ήμουν χάλια μέχρι 5 μηνών,χθες συνάντησα μια γνωστή μου που είναι 6 μηνών και μου είπε πως ακόμη ταλαιπωρείται. 

Γειά σου κορίτσι μου εγώ έχω εμετο ξεκίνησα φουλ χαπια γιατί δεν την πάλευα.. θα κάνω έναν σίγουρα την ημέρα βέβαια αλλά είμαι καλύτερα από ότι πριν..εύχομαι να μην συνεχιστούν για πολύ καιρό γιατί είναι πολύ ενοχλητικό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/8/2023 at 9:50 ΠΜ, ο/η Elleelef είπε:

Καλημέρα!!

Ναι!! Και με ημερομηνίες ΠΗΤ μαζί ίσως;

Τι κάνετε κορίτσια; Πώς είστε; Εγώ έκανα αυχενική εχθές, αλλά όπως δυστυχώς υποπτευόμουν, ήταν νωρίς. Ήμουν 11+3 και με ταλαιπώρησαν. Με είχαν πάρα πολλή ώρα μέσα και μου κουνούσαν συνέχεια την κοιλιά με τη γροθιά τους για να αλλάξει θέση το μωράκι και δεν τη πάλευα.. Κάτι περίεργο είδαν, λέει, στην αρχή με την καρδιά του μωρού και 3 άτομα εκεί προσπαθούσαν να την ακούσουν κι από άλλες γωνίες καλύτερα. Είναι και μικρούλι λόγω του ότι είμαι στην 11η εβδομάδα και δεν βοηθούσε κι αυτό. Με εξουθένωσαν τόσο που κοιμόμουν ατελείωτα μετά!

Αλλά μου κάνει εντύπωση που ο γιατρός @Celest σου είπε ότι είναι αγοράκι. Εμένα εκεί μου είπαν ότι θα φανεί σε 1-1,5 μήνα το λιγότερο. Μπας και είναι κοριτσάκι το δικό μου και γι'αυτό δεν φαίνεται κάτι;

 

Αχ δεν ξέρω να κάνω πινακάκι ρε γαμωτο..Εμένα τελικά μου έβαλε την αυχενικη στις 29/8 και από ότι είδα θα κλείνω 14η εβδομάδα και μου φάνηκε πολύ αργά γιατί στο 1ο παιδι την έκανα 12η εβδομάδα επίσης και εμένα φάνηκε το φύλο αμέσως..Τι σου είπαν για την καρδιά?μήπως να πάρεις μια δεύτερη γνώμη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/8/2023 at 9:50 ΠΜ, ο/η Elleelef είπε:

Καλημέρα!!

Ναι!! Και με ημερομηνίες ΠΗΤ μαζί ίσως;

Τι κάνετε κορίτσια; Πώς είστε; Εγώ έκανα αυχενική εχθές, αλλά όπως δυστυχώς υποπτευόμουν, ήταν νωρίς. Ήμουν 11+3 και με ταλαιπώρησαν. Με είχαν πάρα πολλή ώρα μέσα και μου κουνούσαν συνέχεια την κοιλιά με τη γροθιά τους για να αλλάξει θέση το μωράκι και δεν τη πάλευα.. Κάτι περίεργο είδαν, λέει, στην αρχή με την καρδιά του μωρού και 3 άτομα εκεί προσπαθούσαν να την ακούσουν κι από άλλες γωνίες καλύτερα. Είναι και μικρούλι λόγω του ότι είμαι στην 11η εβδομάδα και δεν βοηθούσε κι αυτό. Με εξουθένωσαν τόσο που κοιμόμουν ατελείωτα μετά!

Αλλά μου κάνει εντύπωση που ο γιατρός @Celest σου είπε ότι είναι αγοράκι. Εμένα εκεί μου είπαν ότι θα φανεί σε 1-1,5 μήνα το λιγότερο. Μπας και είναι κοριτσάκι το δικό μου και γι'αυτό δεν φαίνεται κάτι;

 

Μάλλον κοριτσάκι το δικό σου γιατί τα αγοράκια συνήθως στην αυχενική τα βρίσκουνε. Ήμουν 12 + 6 και έτυχε να έχει καλή θέση το μωρό εκείνη τη στιγμή όποτε το είδε λέει.

Αχ σε ταλαιπώρησαν στην 11 εβδομάδα, αν φας κάτι γλυκό ή πιεις κάτι κρύο βοηθάει συνήθως να αλλάξει θεση.  
Είναι δύσκολο σημείο η καρδιά και ο γιατρός μου δυσκολεύτηκε για να καταχωρήσει τις μετρήσεις. Ελπίζω να σου είπαν ότι όλα καλά στο τέλος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/7/2023 at 4:24 ΜΜ, ο/η Elleelef είπε:

Γεια σου!! Είχα εγώ πολύ υψηλή T4, είτε στα άνω όρια ή ξεπερνούσε το φυσιολογικό. Δεν θυμάμαι καλά. Τέλος πάντων, ανησύχησα κι εγώ και ρώτησα τον ενδοκρινολόγο και μου είπε ότι κατ'ουσίαν δεν μας νοιάζει η Τ4. Η Τ4 ουσιαστικά συμβάλλει στη διαμόρφωση της TSH και στην εγκυμοσύνη η TSH μας νοιάζει να είναι σε καλά επίπεδα. Εσύ τι TSH έχεις; Μου είπε βέβαια να επαναλάβω την εξέταση αυτή την εβδομάδα, αλλά εγώ είμαι τόσο χάλια και ξυπνάω κι αν δεν φάω κάτι ΑΜΕΣΩΣ, νιώθω ότι θα πεθάνω κι ακόμα δεν έχω πάει.. κακώς προφανώς. Θα προσπαθήσω να τα καταφέρω αύριο το πρωί, δεν παίρνει άλλη αναβολή 

Σε καταλαβαίνω, με το που σηκώνομαι λεω Καλημέρα στο ψυγείο. Δεν χρειάζεται ομως να μη φας για να κανεις αυτεσ τις εξετάσεις, go for it! 

πολλές φορές ανεβαίνει η Τ4 κ η TSH είναι στα φυσιολογικά, τότε είναι μια χαρά. Εμενα η TSH ήταν 0,01 🤒 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,που να πω κι εγώ τον πόνο μου.... τελικά από χθες είμαι στην κλινική με ορο,δεν σταμάτησα να κάνω εμετό θα κάτσω σίγουρα και σήμερα και βλέπουμε. Άσχημη εγκυμοσύνη αλλά υπομονή. Πείτε εσείς τα νέα σας,πως τα πάτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/7/2023 at 5:10 ΜΜ, ο/η Natasha24 είπε:

Καλώς ήρθες κορίτσι μου και ναι όλα καλά θα πάνε αυτή την φορά το σπορακι σου ήρθε για να μείνει..ξέρω είναι δύσκολο να μην το σκέφτεσαι μετά από αυτό που συνέβη αλλά αληθεια αυτή την φορά θα πάνε όλα τέλεια!!!

Σε άλλα νέα και εγώ είμαι 10+1 και είμαι φουλ αναγούλα,εμετο πιστεύω ότι η ζέστη κιολας δεν βοηθάει καθόλου.. πήρα να δοκιμάσω λίγο τζιντζερ να δω αν θα δω καθόλου διαφορά θα σας πω αν είχα αποτέλεσμα 💞💞

Είδατε φυλο??🥹

Καλημέρα!!! Μας είπε κατά  περίπου 70 %  κοριτσάκι...Βέβαια δεν είχε πάρει καλή θέση οπότε... επιφυλασσόμαστε για το μέλλον να επιβεβαιώσουμε... πάντως και εγώ στον υ΄πνο μου κοριτσάκι είχα δει ότι έχω ❤️ 

Οι αναγούλες έχουν μειωθεί αν και εμένα προσωπικά με πειράζει το γάλα ειδικά το πρωί.. δεν αντέχω τις μισές φορές το βγάζω... πλέον πρέπει να το σταματήσω τελείως τα πρωινά και να δοκιμάζω τα απογεύματα νομίζω... 

Εσύ πότε είναι να κάνεις την αυχενική διαφάνεια ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/8/2023 at 6:13 ΜΜ, ο/η Celest είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια! Άρχισα να παίρνω το χαπακι και νιώθω καλύτερα.

@Natasha24 και εγώ graves τελικά

Αναγούλες πολλές και αν φάω λίγο ψωμάκι νιώθω καλύτερα,  αν κ εμενα πι αναγουλες ειναι από το θυροειδη. 

Σημερα μας είπε ο γιατρός ότι είναι αγοράκι ☺️

@Βούλα1991 κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική! Έχεις φτάσει στη 12 εβδομάδα, μπορείς να χαλαρώσεις και να το απολαύσεις ❤️ θα πάνε όλα καλά! 

αχχχ σίγουρα είναι διαφορετική η κάθε εγκυμοσύνη αλλά εγώ ακόμα και τώρα που διανύω την 14 εβδομάδα δεν μπορώ να ηρεμήσω εντελώς βρε κορίτσια... αν δεν με πιάσει καμία αναγούλα αγχώνομαι μήπως κάτι δεν πάει καλά... να δω πότε θα το ξεπεράσω .... 

έχουν αρχίσει κάτι φορές και με πιάνουν και ενοχλήσεις τύπου περιόδου... εσείς έχετε? 

επίσης κάνετε κανένα μπανάκι στην θάλασσα ? εγώ κάνω κάτι ΄ λίγα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...