Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πονακια και αδιαθεσία


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια...  είμαι 24 χρονών προσπαθώ για παιδάκι εδώ και 1 χρόνο περίπου αλλά τίποτα... έχω κάνει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις και είναι καλές.  Αυτόν τν μήνα μ ήρθε περίοδος 10/05 Και τελείωσε 14/05 επαφές είχα 16,17,18,21,23.. Από την Δευτέρα έχω ζαλαδεσ και τάση για εμετό και νιώθω εξαντλημένη.. Εχθές με έπιασαν πονοι περιόδου και σήμερα δεν πονάω καθόλου. Περιοδο περιμένω σε 9 μέρες..  έκανα έναν υπέρηχο αλλά τπτ δεν έδειξε. Τι γίνετε; γτ πονάω από τώρα λες και θα μ έρθει; συγγνώμη για το σεντόνι 😳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/5/2023 at 9:21 ΜΜ, ο/η katerinio είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...  είμαι 24 χρονών προσπαθώ για παιδάκι εδώ και 1 χρόνο περίπου αλλά τίποτα... έχω κάνει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις και είναι καλές.  Αυτόν τν μήνα μ ήρθε περίοδος 10/05 Και τελείωσε 14/05 επαφές είχα 16,17,18,21,23.. Από την Δευτέρα έχω ζαλαδεσ και τάση για εμετό και νιώθω εξαντλημένη.. Εχθές με έπιασαν πονοι περιόδου και σήμερα δεν πονάω καθόλου. Περιοδο περιμένω σε 9 μέρες..  έκανα έναν υπέρηχο αλλά τπτ δεν έδειξε. Τι γίνετε; γτ πονάω από τώρα λες και θα μ έρθει; συγγνώμη για το σεντόνι 😳

Καλημέρα  είναι λίγο νωρίς να έχεις συμπτώματα 9 μερες πριν αλλά ποτε δεν ξέρεις..😊

Τι να φανεί στον υπέρηχο 9 μερες πριν από την περίοδο δεν φαίνεται τίποτα.. για να δεις έστω σακο πρέπει να είσαι    5 + εβδομάδων να φανεί..  εσυ αν είσαι τώρα (θεωρητικά μιλάμε )είσαι 2 εβδομάδων + 4 μερες όποτε δεν θα δείξει ο υπέρηχος κάτι τώρα  

μπορείς να κανείς ένα τεστ εγκυμοσυνης ( με πρωινά ουρά) να δεις αν δείξει κάτι αφου εχεις και συπτωματα ή να περιμενεις λίγο ακόμα..

το ιδανικό είναι την μερα που περιμενεις περίοδο να κανεις ένα τεστ ή καλύτερα μια εξέταση αιματος για σίγουρα αποτελέσματα 

ευχομαι να είσαι εγκυος 💕

να μας στείλεις τα νέα σου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα  είναι λίγο νωρίς να έχεις συμπτώματα 9 μερες πριν αλλά ποτε δεν ξέρεις..😊

Τι να φανεί στον υπέρηχο 9 μερες πριν από την περίοδο δεν φαίνεται τίποτα.. για να δεις έστω σακο πρέπει να είσαι    5 + εβδομάδων να φανεί..  εσυ αν είσαι τώρα (θεωρητικά μιλάμε )είσαι 2 εβδομάδων + 4 μερες όποτε δεν θα δείξει ο υπέρηχος κάτι τώρα  

μπορείς να κανείς ένα τεστ εγκυμοσυνης ( με πρωινά ουρά) να δεις αν δείξει κάτι αφου εχεις και συπτωματα ή να περιμενεις λίγο ακόμα..

το ιδανικό είναι την μερα που περιμενεις περίοδο να κανεις ένα τεστ ή καλύτερα μια εξέταση αιματος για σίγουρα αποτελέσματα 

ευχομαι να είσαι εγκυος 💕

να μας στείλεις τα νέα σου 😊

Μακάρι να είμαι έγκυος το θέλω τόσο πολύ... Σε ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες ❤ σε 7 μέρες περιμένω περίοδο ακόμα έχω τάση για εμετό και ζαλαδεσειδικά όταν μπαίνω στο αμάξι.. νιώθω και κάτι πονακια που και που.. τώρα δεν ξέρω 😳💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η katerinio είπε:

Μακάρι να είμαι έγκυος το θέλω τόσο πολύ... Σε ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες ❤ σε 7 μέρες περιμένω περίοδο ακόμα έχω τάση για εμετό και ζαλαδεσειδικά όταν μπαίνω στο αμάξι.. νιώθω και κάτι πονακια που και που.. τώρα δεν ξέρω 😳💖💖

Είναι καλό σημάδια αυτά που έχεις αφού  συνεχίζονται είσαι σε καλό δρόμο 😊

Μαζί περιμένουμε και εγω σε 7 μερες περιμένω εύχομαι να μην έρθει σε καμία από τις δυο μας 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Είναι καλό σημάδια αυτά που έχεις αφού  συνεχίζονται είσαι σε καλό δρόμο 😊

Μαζί περιμένουμε και εγω σε 7 μερες περιμένω εύχομαι να μην έρθει σε καμία από τις δυο μας 💕

Είναι και τα πονακια συμπτώματα γιατί νιώθω πίνουν περιόδου δεν κρατάνε πολύ όμως 😳 αχχχχχ μακάρι σ εύχομαι να είσαι εγκυουλα 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η katerinio είπε:

Είναι και τα πονακια συμπτώματα γιατί νιώθω πίνουν περιόδου δεν κρατάνε πολύ όμως 😳 αχχχχχ μακάρι σ εύχομαι να είσαι εγκυουλα 🥰🥰🥰🥰

Ναι είναι συμπτώματα και τα πονακια περιόδου 

πολλα που έχουμε πριν την περίοδο είναι ίδια με τα συμπτώματα εγκυμοσυνης 

υπομονή λίγες μερες έμειναν και θα μάθεις ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ναι είναι συμπτώματα και τα πονακια περιόδου 

πολλα που έχουμε πριν την περίοδο είναι ίδια με τα συμπτώματα εγκυμοσυνης 

υπομονή λίγες μερες έμειναν και θα μάθεις ☺️

Άντε να δούμε ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/5/2023 at 9:21 ΜΜ, ο/η katerinio είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...  είμαι 24 χρονών προσπαθώ για παιδάκι εδώ και 1 χρόνο περίπου αλλά τίποτα... έχω κάνει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις και είναι καλές.  Αυτόν τν μήνα μ ήρθε περίοδος 10/05 Και τελείωσε 14/05 επαφές είχα 16,17,18,21,23.. Από την Δευτέρα έχω ζαλαδεσ και τάση για εμετό και νιώθω εξαντλημένη.. Εχθές με έπιασαν πονοι περιόδου και σήμερα δεν πονάω καθόλου. Περιοδο περιμένω σε 9 μέρες..  έκανα έναν υπέρηχο αλλά τπτ δεν έδειξε. Τι γίνετε; γτ πονάω από τώρα λες και θα μ έρθει; συγγνώμη για το σεντόνι 😳

Καλημέρα, και εγώ βρίσκομαι σε μια παρόμοια φάση με εσένα. Έχω καθυστέρηση και προχθές και εχθές είχα πολύ έντονους πόνους σε μέση, στήθος και κοιλιά. Υπάρχει και μια γενικότερη αδιαθεσία. Σήμερα δεν έχω σχεδόν καθόλου πόνους. Το τεστ μου βγήκε αρνητικό. Θα περιμένω αλλά οι τόσο έντονοι πόνοι γιατί??? Από την μια ανησυχώ αλλά από την άλλη έχω ακούσει πως είναι θετικό σημάδι. Εύχομαι εσύ να λάβεις ένα θετικό τεστάκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/5/2023 at 10:10 ΠΜ, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα, και εγώ βρίσκομαι σε μια παρόμοια φάση με εσένα. Έχω καθυστέρηση και προχθές και εχθές είχα πολύ έντονους πόνους σε μέση, στήθος και κοιλιά. Υπάρχει και μια γενικότερη αδιαθεσία. Σήμερα δεν έχω σχεδόν καθόλου πόνους. Το τεστ μου βγήκε αρνητικό. Θα περιμένω αλλά οι τόσο έντονοι πόνοι γιατί??? Από την μια ανησυχώ αλλά από την άλλη έχω ακούσει πως είναι θετικό σημάδι. Εύχομαι εσύ να λάβεις ένα θετικό τεστάκι!!

Μακάρι να είσαι εγκυουλα και να μην σ ήρθε περίοδος.. ❤ Εγώ έκανα χοριακη μια μέρα πριν την καθυστέρηση και βγήκε αρνητική και τώρα έχω μια μέρα καθυστέρηση δεν ξέρω τι γίνεται... Δεν πονάω καθόλου στην κοιλιά... μήπως ήταν νωρίς για χοριακη γιατί έχω μικρό κύκλο ή θα μ έρθει η περίοδος. 😳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...