Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Δεκεμβρίου 2023 🎄☃️❤️


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Εμείς έχουμε παντρευτεί μόνο με πολιτικό. Και στην βάφτιση της μεγάλης δεν κάναμε και γάμο! Οπότε λέμε τώρα να κάνουμε γαμοβαφτιση γιατί αλλιώς δεν το βλέπω να παντρευόμαστε 😂😂 το ιδανικό θα ήταν Σεπτέμβριο αλλά επειδή θα ετοιμάζουμε και το σπίτι μας, τότε θα είναι στο πικ οι εργασίες! Οπότε αφενός μεν δεν το θεωρούμε καλό να κάνουμε 2 πράγματα ταυτόχρονα γτ θα μας φάει το άγχος χωρίς λόγο και 2ον θέλουμε να δούμε και τι λεφτά θα μας μείνουν! Λεπτομέρειες 😂😂 Οπότε είπαμε μάλλον Δεκέμβριο ή Ιανουάριο. Δεν θέλαμε τόσο μεγάλη να τη βαφτίσουμε αλλά τι να κάνουμε..

 

Με το καλό να βαφτισετε τα μπεμπακια σας ❤️❤️ γερά κι ευλογημένα να είναι!!❤️❤️

Και εσείς με το καλό και ο γάμος σας!! Θα το θυμάται η μικρούλα σας θα είναι πολύ όμορφη ανάμνηση πιστεύω!!!❣️ Ολα τα μωράκια να είναι γερά και ευλογημένα!! Μόνο τέτοιες όμορφες στιγμές να ζούμε όλοι..Δεκέμβριο θα έχει και γενέθλια η πιο μικρή σας αν το κάνετε 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 361
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια ήθελα την βοήθεια σας!! Έχει λίγα βράδια ο μικρός μου ξυπνάει παρά πολύ συχνά και δυσκολεύομαι να τον βάλω στο κρεβάτι του μόλις τον αφήνω από την αγκαλιά αμέσως ξυπνά...λέτε να φτάει που τα μεσημέρια τον κρατάω αγκαλιά μια μιάμιση ώρα να κοιμηθεί για να μπορώ λίγο να ξεκουραστώ ή να διαβάσω κανένα βιβλίο με την μεγάλη μου;; Φοβάμαι ότι φταίω εγώ και έχω στεναχωρηθεί λίγο..😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nasia94 είπε:

Κορίτσια ήθελα την βοήθεια σας!! Έχει λίγα βράδια ο μικρός μου ξυπνάει παρά πολύ συχνά και δυσκολεύομαι να τον βάλω στο κρεβάτι του μόλις τον αφήνω από την αγκαλιά αμέσως ξυπνά...λέτε να φτάει που τα μεσημέρια τον κρατάω αγκαλιά μια μιάμιση ώρα να κοιμηθεί για να μπορώ λίγο να ξεκουραστώ ή να διαβάσω κανένα βιβλίο με την μεγάλη μου;; Φοβάμαι ότι φταίω εγώ και έχω στεναχωρηθεί λίγο..😔

Καλησπέρα!! Τα ίδια κι εγώ!! Είναι άλμα σε συνδιασμό με δόντια πιστεύω! Όταν είπα στην παιδίατρο τι συμβαίνει, μου είπε δόντια! Υπομονή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nasia94 είπε:

Κορίτσια ήθελα την βοήθεια σας!! Έχει λίγα βράδια ο μικρός μου ξυπνάει παρά πολύ συχνά και δυσκολεύομαι να τον βάλω στο κρεβάτι του μόλις τον αφήνω από την αγκαλιά αμέσως ξυπνά...λέτε να φτάει που τα μεσημέρια τον κρατάω αγκαλιά μια μιάμιση ώρα να κοιμηθεί για να μπορώ λίγο να ξεκουραστώ ή να διαβάσω κανένα βιβλίο με την μεγάλη μου;; Φοβάμαι ότι φταίω εγώ και έχω στεναχωρηθεί λίγο..😔

Κ εμάς τα ίδια, αλλά στους ημερήσιους ύπνους! Τελικά σε όλες έπαιξε ρόλο το δύσκολο άλμα του 4ου! Κ ο βραδινός ύπνος της έχει χαλάσει κάπως…εκεί που κοιμόταν σερί, τώρα μου κάνει μια αφύπνιση. Εμάς μας βοήθησαν πολυ οι λευκοί ήχοι για το βράδυ και την ημέρα που μόλις την αφήνω ξυπνάει, άρχισα να την κρατάω 5 λεπτά αφότου κοιμηθεί για να κοιμάται βαριά και ύστερα την αφήνω κ μάλιστα με κινήσεις χορευτικού! Πρώτα αφήνω το κάτω μέρος κ την κρατάω αγκαλιά στο επάνω κ «πέφτω» κάπως επάνω της για να συνεχίσει να με νιώθει. Μετά απομακρύνομαι σιγά σιγά και βάζω το χέρι μου στο πρόσωπο της για λίγα δευτερόλεπτα, ώσπου επιβεβαιώνω πως συνεχίζει τον ύπνο και βγαίνω έρποντας στο σαλόνι 🤣 Δεν ξέρω αν έγινα εντελώς κατανοητή! Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα και αν θες δοκίμασε το, γιατί σε εμάς λειτούργησε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααα επίσης, τα βραδιά όταν καταλαβαίνω πως πάει να ξυπνήσει (λαγοκοιμάμαι όλη νύχτα), βάζω το πιστολάκι απ τους λευκούς ήχους στο κινητό σε χαμηλή ένταση για να μην τρομάξει κ τσουπ σταματάει την οποια προσπάθεια για αφύπνιση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Αχ και εγώ τρόμαξα ότι κάνω κάτι λάθος..θα το δοκιμάσω!!έχουμε και μια κουκουβάγια με λευκούς ήχους θα το βάλω!! Τι να πω και η πρώτη μου δύσκολη ήταν αλλά την επερνα μαζί μου στο κρεβάτι και ήταν πιο εύκολα τα πράγματα τώρα δεν μπορώ να τον πάρω και τα έχω δει όλα..και μέσα στην μέρα όλο τρέχω με την μεγάλη τρέλα χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nasia94 είπε:

 Αχ και εγώ τρόμαξα ότι κάνω κάτι λάθος..θα το δοκιμάσω!!έχουμε και μια κουκουβάγια με λευκούς ήχους θα το βάλω!! Τι να πω και η πρώτη μου δύσκολη ήταν αλλά την επερνα μαζί μου στο κρεβάτι και ήταν πιο εύκολα τα πράγματα τώρα δεν μπορώ να τον πάρω και τα έχω δει όλα..και μέσα στην μέρα όλο τρέχω με την μεγάλη τρέλα χαχα

Ωχ υπομονή!! Στην μικρή μου δυστυχώς δεν άρεσε η κουκουβάγια. Προτιμά τους ήχους του κινητού, γιατί είναι κάπως πιο έντονοι. Πάντως και εγώ πίστευα στην αρχή, ότι ο λόγος που έχει θέματα ο ύπνος της ήταν ο αποθηλασμός κ στεναχωριόμουν, αλλά τελικά από ότι φαίνεται είναι άλμα κ δόντια κ εμάς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Ωχ υπομονή!! Στην μικρή μου δυστυχώς δεν άρεσε η κουκουβάγια. Προτιμά τους ήχους του κινητού, γιατί είναι κάπως πιο έντονοι. Πάντως και εγώ πίστευα στην αρχή, ότι ο λόγος που έχει θέματα ο ύπνος της ήταν ο αποθηλασμός κ στεναχωριόμουν, αλλά τελικά από ότι φαίνεται είναι άλμα κ δόντια κ εμάς!!

Και εγώ φοβόμουν μήπως δεν τρώει αρκετά και θέλει και συμπλήρωμα αλλά μετά έπαθα μαστίτιδα από το πολύ γάλα και είπα δεν είναι αυτό τα δόντια φταίνε σίγουρα είναι ζόρι για τα καημένα..και αυτό με το άλμα από εσάς το έμαθα δεν το ήξερα.. υπομονή περνάει γρήγορα εγώ βλέπω την μεγάλη και δεν το πιστεύω πως έστρωσε..τα πάτε καλά με το καινούργιο γαλατάκι εσείς;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η nasia94 είπε:

Και εγώ φοβόμουν μήπως δεν τρώει αρκετά και θέλει και συμπλήρωμα αλλά μετά έπαθα μαστίτιδα από το πολύ γάλα και είπα δεν είναι αυτό τα δόντια φταίνε σίγουρα είναι ζόρι για τα καημένα..και αυτό με το άλμα από εσάς το έμαθα δεν το ήξερα.. υπομονή περνάει γρήγορα εγώ βλέπω την μεγάλη και δεν το πιστεύω πως έστρωσε..τα πάτε καλά με το καινούργιο γαλατάκι εσείς;;

Ναι αρκετά καλά μπορώ να πω! Εξακολουθεί να μην είναι φαγανη, αλλά τουλάχιστον παίρνει καλό βάρος ❤️ Μου λείπει πολύ ο θηλασμός είναι η αλήθεια, αλλά προσπαθώ να μην το σκέφτομαι κ να βλέπω τα θετικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Ναι αρκετά καλά μπορώ να πω! Εξακολουθεί να μην είναι φαγανη, αλλά τουλάχιστον παίρνει καλό βάρος ❤️ Μου λείπει πολύ ο θηλασμός είναι η αλήθεια, αλλά προσπαθώ να μην το σκέφτομαι κ να βλέπω τα θετικά! 

Έτσι καλά κάνεις!! Το σημαντικό είναι να είστε και οι δύο χαρούμενες και ήρεμες!! Μπορεί στο επόμενο να θηλάσει πιο πολύ 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Ναι αρκετά καλά μπορώ να πω! Εξακολουθεί να μην είναι φαγανη, αλλά τουλάχιστον παίρνει καλό βάρος ❤️ Μου λείπει πολύ ο θηλασμός είναι η αλήθεια, αλλά προσπαθώ να μην το σκέφτομαι κ να βλέπω τα θετικά! 

Rena ελπίζω το σχόλιο μου να μην σε ενόχλησε..είμαι αυθόρμητη μερικές φορές ίσως κάνω λάθος..εγώ ήθελα απλά να σου πω ότι ίσως ο κύκλος του θηλασμού δεν έκλεισε για σένα.. συγνώμη αν σε έφερα σε δύσκολη θέση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η nasia94 είπε:

Rena ελπίζω το σχόλιο μου να μην σε ενόχλησε..είμαι αυθόρμητη μερικές φορές ίσως κάνω λάθος..εγώ ήθελα απλά να σου πω ότι ίσως ο κύκλος του θηλασμού δεν έκλεισε για σένα.. συγνώμη αν σε έφερα σε δύσκολη θέση..

Όχι κορίτσι μου τι λες!! Ίσα ίσα κατάλαβα πως το είπες κ ίσως συμβεί! Βέβαια από όσο το έχω ψάξει, αν το ένα παιδάκι εμφανίσει αυτού του είδους την αλλεργία, την εμφανίζουν κ τα επόμενα παιδάκια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...