Μετάβαση σε περιεχόμενο

δεν θελει με τιποτα το μπουκαλι


rebekkablue1

Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα και παλι.σας ρωταω εκ μερους μιας φιλης μου που εχει πελαγωσει και δεν ξερει τι να κανει.θηλαζει αποκλειστικα εδω και 3 μηνες το μωρο της αλλα λογω που πρεπει να επιστρεψει στη δουλεια δοκιμασε να βγαζει το γαλα της και να το δινει με το μπουκαλι.δεν το θελει με τιποτα.και 4 ωρες νηστικη να μεινει δεν το θελει.ρωταει πως μπορει να το καταφερει αυτο και πως σιγα σιγα να δινει και ξενο γιατι δεν θα εχει αλλη επιλογη αργοτερα.η παιδιατρος της λεει οτι πρεπει να λυσαξει στη πεινα μπας και το δεχτει.ποσο να πεινασει;τι κανει σε αυτες τις περιπτωσεις; σας ευχαριστω εκ μερους της παρα πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΠΙΑΣΕΙ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΤΗΣ ΦΙΛΗΣ ΣΟΥ.ΘΕΛΕΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΛΙΓΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΤΗ ΠΙΠΙΛΑ ΤΟΥ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΩΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ Η ΠΙΠΙΛΑ ΑΠΟ ΚΑΟΥΤΣΟΥΚ ΚΑΙ ΠΡΟΤΙΜΟΥΝ ΤΗ ΣΙΛΙΚΟΝΗ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ.ΝΑ ΤΗΣ ΔΙΝΕΙ ΛΙΓΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΟ ΒΑΖΕΙ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΠΑΛΙ ΓΙΑΤΙ Η ΑΠΟΤΟΜΗ ΑΛΛΑΓΗ ΤΗ ΤΡΟΜΑΖΕΙ.ΕΠΙΣΗΣ Η ΠΙΠΙΛΑ ΤΟΥ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥ? ΜΗΠΩΣ ΠΕΦΤΕΙ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ? ΕΓΩ ΑΥΤΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΤΟ ΕΜΑΘΑΝ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ(ΕΝΝΟΩ ΚΑΙ ΣΤΑ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΘΗΛΑΣΜΟ ΕΩΣ 4 ΜΗΝΩΝ)ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΣΤΗ ΦΙΛΗ ΣΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλει πράγματι πάρα πολύ υπομονή και είναι αρκετά δύσκολο στην αρχή.Και εγώ το ιδιο έχω ακούσει.Το μωρό πρέπει να πεινάσει πολύ για να το δεχτεί στην αρχή.Επίσης πρέπει η φίλη σου να της μιλάει γλυκά,να την ηρεμεί απο το κλάμα κτλ.Δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά γιατί εγώ ποτέ δεν θήλασα αποκλειστικά οπότε και τα τρία μου μωρά έχουν μάθει τη θηλή του στήθους αλλά και την πιπίλα του μπιμπερό;) Καλη επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ιδιο προβλημα ειχα και γω... Εγω θηλαζα για 9,5 μηνες.... Ειδα και αποειδα που λενε... Το πηρε ομως μετα το μπανιο .... Ειχε συνηνιθισει να κανει μπανιο και να κοιμαται.Οποτε Την εκανα μπανιο και χαλαρωνε και μια δυο φορες δυσκολευτηκε και ψιλοεκλαιγε μετα το συνηθισε... Ας το δοκιμασει αν θεν το χει κανει ηδη. Ελπιζω να πιασει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια και εγω κατι τετοιο της ειπα.και εγω θηλαζα με συμπληρωμα και δεν ειχα προβλημα.μια αλλη κοπελα μου ειπε οτι χρειαστηκε να μεινει το μωρο νηστικο μια ολοκληρη μερα.φρικη...θα της τα πω ολα αυτα και αλλα που ελπιζω να μου γραψουν. σας ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ,

ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΕ ΒΙΒΛΙΟ ΟΤΙ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΣΥΝΕΤΟ ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΘΗΛΑΣΜΟ, ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΤΟΥ ΓΕΥΜΑΤΑ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΚΑΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗ ΜΥΡΙΖΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ!!!ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΑΣ ΑΝΑΔΥΕΙ ΜΙΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΜΥΡΩΔΙΑ ΠΟΥ ΤΡΑΒΑΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΕ Η ΦΙΛΗ ΣΟΥ ΝΑ ΤΟ ΤΑΙΣΕΙ ΜΕ ΜΠΟΥΚΑΛΙ, ΕΣΥ ΑΝ ΕΙΧΕΣ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ ΝΑ ΦΑΣ ΦΡΕΣΚΟ ΦΑΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΑΠ'ΤΗ ΦΩΤΙΑ ή ΧΘΕΣΙΝΟ ΤΙ ΘΑ ΔΙΑΛΕΓΕΣ!!!!ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΥΤΗ!!!

ΒΕΒΑΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΙΚΑΝΟΠΟΙΕΙ Η ΡΟΗ ΑΠΟ ΤΗ ΘΗΛΗ ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΕΙ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΗ ή ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΑΛΛΟ ΤΥΠΟ ΘΗΛΗΣ!!!

ΑΣ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!ΓΕΙΑ ΣΟΥ REBEKΚABLUE1!ΜΟΛΙΣ ΕΚΑΝΑ ΕΓΓΡΑΦΗ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΩΣΑΤΕ.ΘΑ ΤΙΣ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΕΤΥΧΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις

    • Σήμερα κλείνουμε την 6η εβδομάδα 🥰🥰🧿🧿.. Όχι όχι ξυπνούσε ανά 3ωρο για φαγητό...οι κολικοί μας συνήθως κρατάνε από τις 7 μέχρι τις 11 το βράδυ!!
    • Αχ τέλεια! Εύχομαι να παραμείνει έτσι. Τα προηγούμενα βραδιά ξυπνούσε για να φαει? Η από κολικούς? Αντε ελπίζω να μειώθηκε η ένταση τους κάπως τώρα.
    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...