Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΑΚΧΑΡΟ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΑΓΧΩΘΗΚΑ ΛΙΓΟ.ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ 16 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ ΚΑΙ Ηb.ΕΧΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΜΝΙΑΚΟ ΥΓΡΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΕΔΕΙΞΑΝ 101 ΣΑΚΧΑΡΟ.ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΥΨΗΛΟ...ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΜΗΠΩΣ ΠΡΟΚΑΛΕΣΩ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΜΩΡΟ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΝΟΜΙΖΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΚΑΜΠΥΛΗ Ε?ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑΥΤΟ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΒΑΛΕ ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ?ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΡΩΩ?ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.:S :S :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα age μου!!!1 και σημαντικο μην αγχωνεσε,γιατι κανεις κακο στο μωρο σου!!!2 πολλοι γιατροι λενε στις εγκυους να κανουν 2 φορες καμπυλη ζακχαρου, το λογο δεν το γνωριζω.πχ εμενα ο γιατρος μου με εβαλε να κανω 1 φορα,ενω η κουμπαρα μου σε αλλο γιατρο που ητανε την εβαλε να κανει 2 φορες.απο τιμες σακχαρου δεν θυμαμε,ο γιατρος τι σου ειπε?οσο για τη διατροφη θα σου πει ο γυναικολογος σου,αν χρειαζετε να σου συστιση καποιον διατροφολογο εαν βεβεα υπαρχει προβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΠΕΙΔΗ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΣΕ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΞΕΡΩ ΠΩΣ 101 ΤΙΜΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ ΝΗΣΤΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΝ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΟΡΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΤΟ ΑΝΩΤΕΡΟ. ΣΕ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ ΤΟ ΑΥΞΗΜΕΝΟ ΑΜΝΙΑΚΟ ΥΓΡΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΜΙΑ ΠΡΟΔΙΑΘΕΣΗ ΔΙΑΒΗΤΗ ΠΡΑΓΜΑ ΣΥΝΗΘΕΣ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ. Η HbAic (ΓΛΥΚΟΖΥΛΙΩΜΈΝΗ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΝΗ) ΠΟΣΟ ΗΤΑΝ? ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΝ ΕΒΔΟΜΟ ΜΗΝΑ ΕΣΕΝΑ ΣΤΗ ΖΗΤΑΕΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΕΙ ΤΟΣΟ ΕΣΕΝΑ ΟΣΟ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ. ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΓΙΑΤΙ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΣΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΤΟΥ ΣΑΚΧΑΡΟΥ... ΨΑΞΕ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΣΑΚΧΑΡΟΥ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ ΠΡΟΣΕΧΕ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΟ ΓΛΥΚΑΙΜΙΚΟ ΔΕΙΚΤΗ ΤΩΝ ΤΡΟΦΩΝ ΠΟΥ ΠΡΟΣΛΑΜΒΑΝΕΙΣ. ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΑΤΑΤΕΣ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΨΩΜΙ ΜΕ ΦΕΙΔΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΜΥΛΟ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΕΤΑΒΟΛΙΖΕΤΑΙ ΣΕ ΣΑΚΧΑΡΟ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΚΑΙ ΤΣΑΜΠΑ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ Η ΚΑΜΠΥΛΗ ΘΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΕΙ ΤΙ ΤΡΕΧΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΜΙΑ ΔΙΑΙΤΑ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ. ΕΧΩ ΠΟΛΛΕΣ ΦΙΛΕΣ ΠΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΑΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΤΩΡΑ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΔΙΑΒΗΤΗ ΠΡΟΣΕΧΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΗΡΑΝ ΠΟΛΛΑ ΚΙΛΑ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ ΛΙΓΑΚΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

age καλημερα εχεις ανοιξει κ το θεμα κιλα κ εγκυμοσηνη ετσι; απ'οτι διαβασα εκει κ σου απαντησα κανεις μια διατροφη που δυστηχως ανεβαζει τις τιμες του ζαχαρου στο λεω γιατι εγω εχω ζαχαρο κ κανω ινσουλινη κ ενοειτε πως δεν βαζω στο στομα μου βλακειες.αν θες τη γνωμη μου φιλικα παντα δοκιμασε μια πιο υγεινη διατροφη κ θα δεις πως το ζαχαρο σου θα κατεβει,ο γιατρος σου κατα τη γνωμη μου κανει πολυ καλα που σε βαζει κ κανεις την εξεταση πιο νωρις για να ξερετε που βαδιζετε, κ κατι αλλο το ζαχαρο στην εγκυμοσηνη ειναι κατι που συμβενει σε πολλες γυναικες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

age καλημέρα!

Η τιμή νηστείας 101 από ότι ξέρω είναι ανεβασμένη αλλά μέσα στα φυσιολογικά όρια! 105 είναι το όριο! Θα σου πρότεινα να προσέξεις λίγο τη διατροφή σου και τα κιλά!

Καλή συνέχεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΚΑΝΩ ΚΑΘΕ 1,5 ΜΗΝΑ ΓΕΝΙΚΗ ΑΙΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΤΟ ΖΑΖΑΡΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ 85 ΜΕ 90 ΕΚΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΕΠΕΣΕ ΣΤΑ 75 ΚΑΙ ΠΡΟΧΘΕΣ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΤΑ 65 ΠΕΙΡΑΖΕΙ?ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΜΑΜΑ ΝΑ ΤΡΩΩ ΚΑΝΑ ΓΛΥΚΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ Η ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ifigenia αγαπη μου μια χαρα ειναι κ φυσικα να τρως καπου-καπου ενα γλυκακι αν ειχα κ εγω τετοιες τιμες δε θα ηθελα τιποτε αλλο :) το φυσιολογικο ειναι 60 με 110 το πολυ απλα εμενα μου ανεβενει μετα το φαγητο γιάυτο κ κανω ινσουλινη..;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ειχα κανει την μικρη καμπυλη οταν ημουν 2 μηνων και απο 92 ειχε φτασει 128... ξαναεκανα την μεγαλη καμπυλη οταν ημουν 6 μηνων και απο 69 πηγε 115, 105 και τελος 60... το περιεργο ειναι οτι και η χαμηλη τιμη δεν αρεσε στο γιατρο και με ειχε στη διαιτα ουτως η αλλως...:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...