Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάης κι έχει η γης φορέσει τα καλά της για ν’ αρέσει. Ο κυρ-Ήλιος την κοιτά και τον πελαργό διατάζει να κατέβει να μας φέρει μωρουδακια αφράτα, μοσχοβολιστα🌸


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

@Dimitra24 Στειλε μας τα νεα σου... Ευχομαι να ειναι μονο ευχαριστα!!!

Κοριτσια μου μπηκα να σας διαβασω στα γρηγορα γιατι καιγομαι με τις εργασιες του μεταπτυχιακου. Εχω απιστευτη δουλεια στο γραφειο, και μετα ερχομαι και χωνομαι στο λαπτοπ :( Εχω και ημικρανια τις τελευταιες 3-4 μερες.. ολα τα κακα μαζι!

Θα ηθελα να ρωτησω τις ηδη μανουλες αν θυμουνται... Αρχικα, ειμαι 16+3 σημερα και ηδη εχω κοιλιτσα, με εχουν παρει χαμπαρι στο γραφειο πλεον, ακομα και ατομα που λεμε ενα γεια. Και να φανταστειτε οτι φοραω φαρδια πλεον. Από κιλα εχω παρει περιπου 2 στο συνολο, που στο καλο βρεθηκε αυτη η κοιλια απο τωρα; Εννοειται μου αρεσει, αλλα δεν το περιμενα να πω την αληθεια, δεδομενου οτι ειμαι και ψηλη.

Επίσης, ξερω οτι για πρώτη εγκυμοσύνη θα αργησω να νιωσω το μωρο (εχω και προσθιο πλακουντα). Αλλα τις τελευταιες μερες που και που νιωθω ενα πρωτογνωρο γαργαλητο για ελαχιστα δευτερολεπτα. Μια δυο φορες τη μερα, οχι παραπανω. Δεν το εχω νιωσει ποτε ξανα και σκεφτομουν.. ειναι το μωρακι ή ουτε καν;

Υ.Γ ΚΑΝΤΕ ΣΕΞ, ΠΟΛΥ ΣΕΞ (και για εμας που εχουμε ξεχασει τι σημαινει 😂)

Ναιιιι είμαι το μωρουδελι σου.. Και εγώ 16η εβδομάδα τον ένιωσα τον πρώτο μου γιο... Όλοι μου λένε πολύ νωρίς... Αλλά ναι το ένιωσα... Σαν γαργαλητο από μέσα είναι... Κάπως έτσι... Είναι τέλειο ❤️❤️❤️ και την 20η θα αρχίσουν και οι κλωτσουλες του💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

@Dimitra24 Στειλε μας τα νεα σου... Ευχομαι να ειναι μονο ευχαριστα!!!

Κοριτσια μου μπηκα να σας διαβασω στα γρηγορα γιατι καιγομαι με τις εργασιες του μεταπτυχιακου. Εχω απιστευτη δουλεια στο γραφειο, και μετα ερχομαι και χωνομαι στο λαπτοπ :( Εχω και ημικρανια τις τελευταιες 3-4 μερες.. ολα τα κακα μαζι!

Θα ηθελα να ρωτησω τις ηδη μανουλες αν θυμουνται... Αρχικα, ειμαι 16+3 σημερα και ηδη εχω κοιλιτσα, με εχουν παρει χαμπαρι στο γραφειο πλεον, ακομα και ατομα που λεμε ενα γεια. Και να φανταστειτε οτι φοραω φαρδια πλεον. Από κιλα εχω παρει περιπου 2 στο συνολο, που στο καλο βρεθηκε αυτη η κοιλια απο τωρα; Εννοειται μου αρεσει, αλλα δεν το περιμενα να πω την αληθεια, δεδομενου οτι ειμαι και ψηλη.

Επίσης, ξερω οτι για πρώτη εγκυμοσύνη θα αργησω να νιωσω το μωρο (εχω και προσθιο πλακουντα). Αλλα τις τελευταιες μερες που και που νιωθω ενα πρωτογνωρο γαργαλητο για ελαχιστα δευτερολεπτα. Μια δυο φορες τη μερα, οχι παραπανω. Δεν το εχω νιωσει ποτε ξανα και σκεφτομουν.. ειναι το μωρακι ή ουτε καν;

Υ.Γ ΚΑΝΤΕ ΣΕΞ, ΠΟΛΥ ΣΕΞ (και για εμας που εχουμε ξεχασει τι σημαινει 😂)

Καλώς το κορίτσι μας το φουσκωμένο!!!! Αχχ τι ωραιααααα. 

Κατ αρχήν για να έχει αρχίσει να φαίνεται η κοιλιά ...για γιό το πας βλέπω! Όσο αφορά την αίσθηση...λοιπόν δε θυμάμαι πότε ένιωσα τον γιο μου πρώτη φορά αλλά θυμάμαι ότι η αίσθηση τον πρώτο καιρό είναι σαν μπουρμπουληθρες! Επίσης να σημειώσω ότι όσες είναι πολύ λεπτές και δεν έχουν κοιλιακό λίπος καταλαβαίνουν το μωράκι τους πολύ νωρίτερα από ότι όσες έχουν παραπάνω κιλακια! Οπότε μπορεί ναι κάλιστα να είναι το μωράκι σου!!!! Κάνει τούμπες και παίζει με τον λώρο τώρα!!! 🤗🤗🤗🤗🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ναιιιι είμαι το μωρουδελι σου.. Και εγώ 16η εβδομάδα τον ένιωσα τον πρώτο μου γιο... Όλοι μου λένε πολύ νωρίς... Αλλά ναι το ένιωσα... Σαν γαργαλητο από μέσα είναι... Κάπως έτσι... Είναι τέλειο ❤️❤️❤️ και την 20η θα αρχίσουν και οι κλωτσουλες του💓💓

 

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλώς το κορίτσι μας το φουσκωμένο!!!! Αχχ τι ωραιααααα. 

Κατ αρχήν για να έχει αρχίσει να φαίνεται η κοιλιά ...για γιό το πας βλέπω! Όσο αφορά την αίσθηση...λοιπόν δε θυμάμαι πότε ένιωσα τον γιο μου πρώτη φορά αλλά θυμάμαι ότι η αίσθηση τον πρώτο καιρό είναι σαν μπουρμπουληθρες! Επίσης να σημειώσω ότι όσες είναι πολύ λεπτές και δεν έχουν κοιλιακό λίπος καταλαβαίνουν το μωράκι τους πολύ νωρίτερα από ότι όσες έχουν παραπάνω κιλακια! Οπότε μπορεί ναι κάλιστα να είναι το μωράκι σου!!!! Κάνει τούμπες και παίζει με τον λώρο τώρα!!! 🤗🤗🤗🤗🤗🤗

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις κοριτσια μου ❤️ Και να μην ειναι το μωρακι ακομα, εχω απειρη υπομονη, μεχρι να αρχισουν οι κανονικες κλωτσιες 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου δυστυχως η χοριακη έπεσε στο 16,5 .. τωρα πως βγήκε τόσο έντονο χθες το τεστ δεν ξέρω .. το καλό της υπόθεσης είναι ότι πέφτει μόνη της  και δε θα χρειαστώ τίποτα άλλο ..αν και το περίμενα στεναχωρήθηκα αρκετά είναι η αλήθεια γιατί πάντα υπάρχει μια μικρή ελπίδα μεσα μας .. πήρα μια μεγάλη αγκαλίτσα την κόρη μου και τώρα είμαι αρκετά καλύτερα .. θα αφήσω αυτό τον μήνα να περάσει να στρώσει και λίγο ο κύκλος μου και μετά θα ξεκινήσουμε πάλι .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Dimitra24 είπε:

Κορίτσια μου δυστυχως η χοριακη έπεσε στο 16,5 .. τωρα πως βγήκε τόσο έντονο χθες το τεστ δεν ξέρω .. το καλό της υπόθεσης είναι ότι πέφτει μόνη της  και δε θα χρειαστώ τίποτα άλλο ..αν και το περίμενα στεναχωρήθηκα αρκετά είναι η αλήθεια γιατί πάντα υπάρχει μια μικρή ελπίδα μεσα μας .. πήρα μια μεγάλη αγκαλίτσα την κόρη μου και τώρα είμαι αρκετά καλύτερα .. θα αφήσω αυτό τον μήνα να περάσει να στρώσει και λίγο ο κύκλος μου και μετά θα ξεκινήσουμε πάλι .. 

λυπάμαι κοριτσάκι μου😞 όμως όλα θα πανε καλά στον επόμενο κύκλο και το μπεμπακι σου θα ριζώσει για τα καλά❤️🙏 ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια πριν λίγο ήρθα από γιατρό! Λοιπόν, η ωορρηξια δεν έχει γίνει! Μπυ είπε ότι βλέπει ένα ωάριο 12αρι 😂 από την δεξια ωοθηκη και θα κάνω ωορρηξια σε 5 με 7 ημέρες, δηλαδή Κυριακή με τριτη❤️ όποτε θα είναι εδώ και ο Δικος μουυυυυυυ🙏 έκατσε πολύ καλαααα ωστόσο θα κάνουμε και μια επαφουλα πριν φύγει για σιγουρια😂 και φυσικά θα συνεχίσω τα τεστακια μου! Μου έδωσε να παρω ένα συμπλήρωμα το οποίο περιέχει και ανδρογόνα και θα αύξηση την ποιότητα των ωαρίων και σε συνδυασμό με το glucophage που παιρνω! Θα κάνει δράση σε 4 με 6 εβδομάδες μου είπε! Έπειτα μου είπε ότι επειδη με πόνεσε αριστερα όταν έκανα την σαλπιγγογραφια υπάρχει περίπτωση να ήταν ελάχιστα βουλωμένη και με τον αφρο να ξεβούλωσε όποτε είναι πολύ καλό αυτό! Ακόμη μας είπε ότι μετά την σαλπιγγογραφια πολλές γυναίκες εμειναν μέσα στο τρίμηνο έγκυος όποτε εχουμε περισσότερες πιθανότητες! Τελος μας είπε ότι αν δεν μείνω αυτόν τον μηνα έγκυος τον επόμενο δεν θα πάμε για σαλπιγγογραφια αλλά θα μου δώσει πάλι κλομιφαινη για διέγερση ! Αυτααααα τα λιγαααα😂😂😂 Σορρυ για το σεντονιιιιι😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια πριν λίγο ήρθα από γιατρό! Λοιπόν, η ωορρηξια δεν έχει γίνει! Μπυ είπε ότι βλέπει ένα ωάριο 12αρι 😂 από την δεξια ωοθηκη και θα κάνω ωορρηξια σε 5 με 7 ημέρες, δηλαδή Κυριακή με τριτη❤️ όποτε θα είναι εδώ και ο Δικος μουυυυυυυ🙏 έκατσε πολύ καλαααα ωστόσο θα κάνουμε και μια επαφουλα πριν φύγει για σιγουρια😂 και φυσικά θα συνεχίσω τα τεστακια μου! Μου έδωσε να παρω ένα συμπλήρωμα το οποίο περιέχει και ανδρογόνα και θα αύξηση την ποιότητα των ωαρίων και σε συνδυασμό με το glucophage που παιρνω! Θα κάνει δράση σε 4 με 6 εβδομάδες μου είπε! Έπειτα μου είπε ότι επειδη με πόνεσε αριστερα όταν έκανα την σαλπιγγογραφια υπάρχει περίπτωση να ήταν ελάχιστα βουλωμένη και με τον αφρο να ξεβούλωσε όποτε είναι πολύ καλό αυτό! Ακόμη μας είπε ότι μετά την σαλπιγγογραφια πολλές γυναίκες εμειναν μέσα στο τρίμηνο έγκυος όποτε εχουμε περισσότερες πιθανότητες! Τελος μας είπε ότι αν δεν μείνω αυτόν τον μηνα έγκυος τον επόμενο δεν θα πάμε για σαλπιγγογραφια αλλά θα μου δώσει πάλι κλομιφαινη για διέγερση ! Αυτααααα τα λιγαααα😂😂😂 Σορρυ για το σεντονιιιιι😛

Τέλειαααα σούπερ.... Θα μείνεις σύντομα έγκυος είμαι σίγουρη... Δες πόσο βολικά σου έρχονται όλα... Με το καλό να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Dimitra24 είπε:

Κορίτσια μου δυστυχως η χοριακη έπεσε στο 16,5 .. τωρα πως βγήκε τόσο έντονο χθες το τεστ δεν ξέρω .. το καλό της υπόθεσης είναι ότι πέφτει μόνη της  και δε θα χρειαστώ τίποτα άλλο ..αν και το περίμενα στεναχωρήθηκα αρκετά είναι η αλήθεια γιατί πάντα υπάρχει μια μικρή ελπίδα μεσα μας .. πήρα μια μεγάλη αγκαλίτσα την κόρη μου και τώρα είμαι αρκετά καλύτερα .. θα αφήσω αυτό τον μήνα να περάσει να στρώσει και λίγο ο κύκλος μου και μετά θα ξεκινήσουμε πάλι .. 

Λυπαμαι πολύ... Αλλά είμαι σίγουρη ότι θα μείνεις άμεσα έγκυος... Ολα καλά θα πάνε... Πάρε το μωρό σου αγκαλιά.. Γιατί 2 ετών μωρό είναι ακόμα ❤️ και θα τα ξεχάσεις όλα... Σύντομα θα έχει και αδερφάκι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια πριν λίγο ήρθα από γιατρό! Λοιπόν, η ωορρηξια δεν έχει γίνει! Μπυ είπε ότι βλέπει ένα ωάριο 12αρι 😂 από την δεξια ωοθηκη και θα κάνω ωορρηξια σε 5 με 7 ημέρες, δηλαδή Κυριακή με τριτη❤️ όποτε θα είναι εδώ και ο Δικος μουυυυυυυ🙏 έκατσε πολύ καλαααα ωστόσο θα κάνουμε και μια επαφουλα πριν φύγει για σιγουρια😂 και φυσικά θα συνεχίσω τα τεστακια μου! Μου έδωσε να παρω ένα συμπλήρωμα το οποίο περιέχει και ανδρογόνα και θα αύξηση την ποιότητα των ωαρίων και σε συνδυασμό με το glucophage που παιρνω! Θα κάνει δράση σε 4 με 6 εβδομάδες μου είπε! Έπειτα μου είπε ότι επειδη με πόνεσε αριστερα όταν έκανα την σαλπιγγογραφια υπάρχει περίπτωση να ήταν ελάχιστα βουλωμένη και με τον αφρο να ξεβούλωσε όποτε είναι πολύ καλό αυτό! Ακόμη μας είπε ότι μετά την σαλπιγγογραφια πολλές γυναίκες εμειναν μέσα στο τρίμηνο έγκυος όποτε εχουμε περισσότερες πιθανότητες! Τελος μας είπε ότι αν δεν μείνω αυτόν τον μηνα έγκυος τον επόμενο δεν θα πάμε για σαλπιγγογραφια αλλά θα μου δώσει πάλι κλομιφαινη για διέγερση ! Αυτααααα τα λιγαααα😂😂😂 Σορρυ για το σεντονιιιιι😛

Τέλεια κορίτσι μου!!! Πιστεύω μέσα στο καλοκαίρι θα μείνεις σίγουρα!! Μακάρι να είναι ΑΥΤΟΣ ο μήνας ο τυχερός σου!! Ποιο συμπληρώμα σου έδωσε; Το fertilimax?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η singing in the rain είπε:

Τέλεια κορίτσι μου!!! Πιστεύω μέσα στο καλοκαίρι θα μείνεις σίγουρα!! Μακάρι να είναι ΑΥΤΟΣ ο μήνας ο τυχερός σου!! Ποιο συμπληρώμα σου έδωσε; Το fertilimax?

Αχ μακαριιιιιιιι❤️❤️❤️ ναι ναι αυτό!  Το γνωρίζεις;;; Θέλω πληροφοριες ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Τέλειαααα σούπερ.... Θα μείνεις σύντομα έγκυος είμαι σίγουρη... Δες πόσο βολικά σου έρχονται όλα... Με το καλό να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα 🙏

Αχ σε ευχαριστώ κορίτσι μου εύχομαι το ίδιο σε όλες σας❤️❤️❤️❤️ να σου πω την αλήθεια αυτό παρακαλούσα και εγώ να αργήσω λιγο να κάνω ωορρηξια μιας και δεν έχει γίνει ακόμη! Μακάρι να πέσει μέσα ο γιατρός 🙏 όποτε θετικο ίσως δω Σάββατο ή κυριακη! Για να δουμεεε ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια πριν λίγο ήρθα από γιατρό! Λοιπόν, η ωορρηξια δεν έχει γίνει! Μπυ είπε ότι βλέπει ένα ωάριο 12αρι 😂 από την δεξια ωοθηκη και θα κάνω ωορρηξια σε 5 με 7 ημέρες, δηλαδή Κυριακή με τριτη❤️ όποτε θα είναι εδώ και ο Δικος μουυυυυυυ🙏 έκατσε πολύ καλαααα ωστόσο θα κάνουμε και μια επαφουλα πριν φύγει για σιγουρια😂 και φυσικά θα συνεχίσω τα τεστακια μου! Μου έδωσε να παρω ένα συμπλήρωμα το οποίο περιέχει και ανδρογόνα και θα αύξηση την ποιότητα των ωαρίων και σε συνδυασμό με το glucophage που παιρνω! Θα κάνει δράση σε 4 με 6 εβδομάδες μου είπε! Έπειτα μου είπε ότι επειδη με πόνεσε αριστερα όταν έκανα την σαλπιγγογραφια υπάρχει περίπτωση να ήταν ελάχιστα βουλωμένη και με τον αφρο να ξεβούλωσε όποτε είναι πολύ καλό αυτό! Ακόμη μας είπε ότι μετά την σαλπιγγογραφια πολλές γυναίκες εμειναν μέσα στο τρίμηνο έγκυος όποτε εχουμε περισσότερες πιθανότητες! Τελος μας είπε ότι αν δεν μείνω αυτόν τον μηνα έγκυος τον επόμενο δεν θα πάμε για σαλπιγγογραφια αλλά θα μου δώσει πάλι κλομιφαινη για διέγερση ! Αυτααααα τα λιγαααα😂😂😂 Σορρυ για το σεντονιιιιι😛

Δεν θα πάμε για σπερματεγχυνση ηθελα να πω😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Αχ μακαριιιιιιιι❤️❤️❤️ ναι ναι αυτό!  Το γνωρίζεις;;; Θέλω πληροφοριες ❤️

Το πήρα μόνη μου γιατί θεώρησα ότι είναι σαν τις συνηθισμένες βιταμίνες, για κανένα μήνα! Αλλά μετά όταν διάβασα ότι έχει και ανδρογόνα dhea το σταμάτησα γιατί συνειδητοποίησα οτι είναι εξειδικευμένες και κακώς κάνω πράγματα από μόνη μου! Φαντάσου πήρα και για τον σύντροφό μου τις αντίστοιχες! 😅 Έχω ακούσει ότι είναι πολύ καλές πάντως και ότι βοηθάνε πολύ στην ωορρηξία! Θα δεις το λένε και εδώ στο φόρουμ αν ψάξεις!Όταν ξαναπάω στον γιατρό μου σε ένα τρίμηνο περίπου θα τον ρωτήσω αν με βάση το προφίλ μου μπορώ να τις πάρω κι εγώ!!!

Πάντως αν βγάλεις κανένα σπυράκι παραπάνω μην τρομάξεις! Εγώ έβγαλα λίγη ακμή αυτό τον μήνα, κανονικά βγάζω ένα άντε δύο πριν την περίοδο! Βέβαια μπορεί να έτυχε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Το πήρα μόνη μου γιατί θεώρησα ότι είναι σαν τις συνηθισμένες βιταμίνες, για κανένα μήνα! Αλλά μετά όταν διάβασα ότι έχει και ανδρογόνα dhea το σταμάτησα γιατί συνειδητοποίησα οτι είναι εξειδικευμένες και κακώς κάνω πράγματα από μόνη μου! Φαντάσου πήρα και για τον σύντροφό μου τις αντίστοιχες! 😅 Έχω ακούσει ότι είναι πολύ καλές πάντως και ότι βοηθάνε πολύ στην ωορρηξία! Θα δεις το λένε και εδώ στο φόρουμ αν ψάξεις!Όταν ξαναπάω στον γιατρό μου σε ένα τρίμηνο περίπου θα τον ρωτήσω αν με βάση το προφίλ μου μπορώ να τις πάρω κι εγώ!!!

Πάντως αν βγάλεις κανένα σπυράκι παραπάνω μην τρομάξεις! Εγώ έβγαλα λίγη ακμή αυτό τον μήνα, κανονικά βγάζω ένα άντε δύο πριν την περίοδο! Βέβαια μπορεί να έτυχε!! 

😂😂😂 είσαι θέα! Κάτι μου ειπε ότι εχω κάτι χαμηλό νομίζω  τεστοστερόνη αν θυμαμαι καλά, δεν είμαι και σιγουρη αλλά τελοσπαντων μου ειπε ότι ειναι πολύ καλό συμπλήρωμα και βοηθάει πολύ γτ γίνονται πιο ποιοτικά τα ωάρια και ταυτόχρονα με το Γλουκοφαζ ακόμη καλύτερα! Ωχ σπυρακιααα και βγάζω ήδη λόγω ΣΠΩ αστααα 🙄 εντωμεταξύ τις έψαξα λίγο και ειναι τσιμπημένες γύρω στα 90€ αλλά φτάνουν για τρεις μήνες , όσο μου ειπε να τις παρω και ο γιατρός! Να τον ρωτήσεις κορίτσι μου μπορεί να κάνουν και για εσενα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια πριν λίγο ήρθα από γιατρό! Λοιπόν, η ωορρηξια δεν έχει γίνει! Μπυ είπε ότι βλέπει ένα ωάριο 12αρι 😂 από την δεξια ωοθηκη και θα κάνω ωορρηξια σε 5 με 7 ημέρες, δηλαδή Κυριακή με τριτη❤️ όποτε θα είναι εδώ και ο Δικος μουυυυυυυ🙏 έκατσε πολύ καλαααα ωστόσο θα κάνουμε και μια επαφουλα πριν φύγει για σιγουρια😂 και φυσικά θα συνεχίσω τα τεστακια μου! Μου έδωσε να παρω ένα συμπλήρωμα το οποίο περιέχει και ανδρογόνα και θα αύξηση την ποιότητα των ωαρίων και σε συνδυασμό με το glucophage που παιρνω! Θα κάνει δράση σε 4 με 6 εβδομάδες μου είπε! Έπειτα μου είπε ότι επειδη με πόνεσε αριστερα όταν έκανα την σαλπιγγογραφια υπάρχει περίπτωση να ήταν ελάχιστα βουλωμένη και με τον αφρο να ξεβούλωσε όποτε είναι πολύ καλό αυτό! Ακόμη μας είπε ότι μετά την σαλπιγγογραφια πολλές γυναίκες εμειναν μέσα στο τρίμηνο έγκυος όποτε εχουμε περισσότερες πιθανότητες! Τελος μας είπε ότι αν δεν μείνω αυτόν τον μηνα έγκυος τον επόμενο δεν θα πάμε για σαλπιγγογραφια αλλά θα μου δώσει πάλι κλομιφαινη για διέγερση ! Αυτααααα τα λιγαααα😂😂😂 Σορρυ για το σεντονιιιιι😛

Καλημέρα κοριτσι μου!!!! Πολύ όμορφα νέα!!!! Οπότε όταν θα βγει το ωαριο θα είστε με τον άντρα σου!!!! Θα δεις όντως ότι θα μείνεις έγκυος πολύ σύντομα 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια μου ρώτησα τον γιατρό για την μικρή ροή κ μου είπε αν έρθει ξανά κ δεν έχω κανονικά αίμα να πάω για εξέταση... Μου είπε ότι μπορεί να είναι κύστη... Τι είναι γενικά αυτό να ανησυχώ? Μου είπε ότι μαζεύεται υγρό μερικές φορές αλλά γιατί γίνεται? Μπορεί να κάνει ζημιά? Εκτός του ότι είναι δύσκολη η σύλληψη... Κ του είπα ότι αν είναι λόγω έλλειψης προγεστερόνης κ μου είπε ότι κ αυτό είναι μια περίπτωση... Κ θα πρέπει να περιμένω στην περίοδο να με δει κ να μου δώσει εξετάσεις....  Έκατσα κ το έψαξα κ είδα ότι από έλλειψη κάνεις αυτόματη αποβολή την οποία έκανα κ ο κύκλος γίνεται πολύ μικρότερος από 28 μέρες κ δεν υπάρχει ροή κ είναι αδύνατον να γίνει σύλληψη χωρίς αυτη... Κ στεναχωριέμαι που δεν μου τα είπαν νωρίτερα να πάω να με δουν μην προσπαθώ για μωράκι τσάμπα... Μου είχαν πει ότι είναι φυσιολογικό μετά την αποβολή κ τώρα μου λέει αυτό... Κάποια εμπειρία? Έχω πέσει ψυχολογικά πάλι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις κοριτσια μου ❤️ Και να μην ειναι το μωρακι ακομα, εχω απειρη υπομονη, μεχρι να αρχισουν οι κανονικες κλωτσιες 🥰

Καλημέρα κορίτσια 

εγω πρώτη φορά το ένιωσα 17 και κάτι μερες σαν να έχω ένα ψαράκι μέσα στην κοιλιά μου αλλά ήταν πολύ γρήγορα δεν προλάβαινα να βάλω το χερι μου 

19 εβδομάδων το ένιωσε και ο αντρας μου έβαλε το χερι και το καταλάβαινε που χτυπούσε 😊

εγω τα περισσότερα κιλα τα πηρα απο τον 7ο μεχρι να γεννήσω 

η κοιλιτσα σου να δεις από βδομαδα σε βδομαδα τώρα θα έχεις μεγάλες αλλαγές με το καλό 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Εγώ κορίτσια μου ρώτησα τον γιατρό για την μικρή ροή κ μου είπε αν έρθει ξανά κ δεν έχω κανονικά αίμα να πάω για εξέταση... Μου είπε ότι μπορεί να είναι κύστη... Τι είναι γενικά αυτό να ανησυχώ? Μου είπε ότι μαζεύεται υγρό μερικές φορές αλλά γιατί γίνεται? Μπορεί να κάνει ζημιά? Εκτός του ότι είναι δύσκολη η σύλληψη... Κ του είπα ότι αν είναι λόγω έλλειψης προγεστερόνης κ μου είπε ότι κ αυτό είναι μια περίπτωση... Κ θα πρέπει να περιμένω στην περίοδο να με δει κ να μου δώσει εξετάσεις....  Έκατσα κ το έψαξα κ είδα ότι από έλλειψη κάνεις αυτόματη αποβολή την οποία έκανα κ ο κύκλος γίνεται πολύ μικρότερος από 28 μέρες κ δεν υπάρχει ροή κ είναι αδύνατον να γίνει σύλληψη χωρίς αυτη... Κ στεναχωριέμαι που δεν μου τα είπαν νωρίτερα να πάω να με δουν μην προσπαθώ για μωράκι τσάμπα... Μου είχαν πει ότι είναι φυσιολογικό μετά την αποβολή κ τώρα μου λέει αυτό... Κάποια εμπειρία? Έχω πέσει ψυχολογικά πάλι..

Αρχικά κοριτσάκι μου ηρέμησε γτ και να είναι κάτι από τα δυο δεν είναι κάτι σοβαρό , φτιάχνεται  και είναι παροδικό!  Αν έχεις κύστη θα σου δώσει θεραπεία ( νομίζω δίνουν αντισυλληπτικά ) και θα φύγει ! Όμως κάποιες φορές οι κύστες φεύγουν και μόνες τους! Επίσης αν έχεις χαμηλή προγεστερονη θα σου δώσει προγεστερονη και λογικα θα στην ξεκινήσει μετά την ωορρηξια ! Όμως μπορεί να μην είναι τίποτα από τα δυο και να ήταν από την αποβολη ο κύκλος σου έτσι! Μη στεναχωριεσαι άδικα😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annitakiannaκοριτσι μου τι γίνεται;; Έκανες σήμερα τεστακι;;

@Girlyπως πήγε κυρία μου το έπνιξες το κουνέλι;;;

Βρε κοριτσια για να τα βάλουμε σε σειραααα! Ποιες είναι στην αναμονη;;; Ποιες στις γόνιμες ;;; Έπεσε πολύ ησυχία στο θεματάκι !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

@Dimitra24 Στειλε μας τα νεα σου... Ευχομαι να ειναι μονο ευχαριστα!!!

Κοριτσια μου μπηκα να σας διαβασω στα γρηγορα γιατι καιγομαι με τις εργασιες του μεταπτυχιακου. Εχω απιστευτη δουλεια στο γραφειο, και μετα ερχομαι και χωνομαι στο λαπτοπ :( Εχω και ημικρανια τις τελευταιες 3-4 μερες.. ολα τα κακα μαζι!

Θα ηθελα να ρωτησω τις ηδη μανουλες αν θυμουνται... Αρχικα, ειμαι 16+3 σημερα και ηδη εχω κοιλιτσα, με εχουν παρει χαμπαρι στο γραφειο πλεον, ακομα και ατομα που λεμε ενα γεια. Και να φανταστειτε οτι φοραω φαρδια πλεον. Από κιλα εχω παρει περιπου 2 στο συνολο, που στο καλο βρεθηκε αυτη η κοιλια απο τωρα; Εννοειται μου αρεσει, αλλα δεν το περιμενα να πω την αληθεια, δεδομενου οτι ειμαι και ψηλη.

Επίσης, ξερω οτι για πρώτη εγκυμοσύνη θα αργησω να νιωσω το μωρο (εχω και προσθιο πλακουντα). Αλλα τις τελευταιες μερες που και που νιωθω ενα πρωτογνωρο γαργαλητο για ελαχιστα δευτερολεπτα. Μια δυο φορες τη μερα, οχι παραπανω. Δεν το εχω νιωσει ποτε ξανα και σκεφτομουν.. ειναι το μωρακι ή ουτε καν;

Υ.Γ ΚΑΝΤΕ ΣΕΞ, ΠΟΛΥ ΣΕΞ (και για εμας που εχουμε ξεχασει τι σημαινει 😂)

Από κιλά τα πας μια χαραα❤️ αχχχ αυτή η κοιλιτσααααααα❤️❤️❤️  εγώ δεν γνωρίζω αν είναι το μπεμπε αλλά από ότι λένε εδώ τα κοριτσια αυτό θα ειναιιιι😍 τι ωραία τι καλαααα💕 να συνεχίσεις να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη κοριτσάκι μου και σιγά σιγά να ψήσεις τον αντρουλη σου να κάνετε και καμία τρελίτσα 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Αρχικά κοριτσάκι μου ηρέμησε γτ και να είναι κάτι από τα δυο δεν είναι κάτι σοβαρό , φτιάχνεται  και είναι παροδικό!  Αν έχεις κύστη θα σου δώσει θεραπεία ( νομίζω δίνουν αντισυλληπτικά ) και θα φύγει ! Όμως κάποιες φορές οι κύστες φεύγουν και μόνες τους! Επίσης αν έχεις χαμηλή προγεστερονη θα σου δώσει προγεστερονη και λογικα θα στην ξεκινήσει μετά την ωορρηξια ! Όμως μπορεί να μην είναι τίποτα από τα δυο και να ήταν από την αποβολη ο κύκλος σου έτσι! Μη στεναχωριεσαι άδικα😍

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου που μου απάντησες αλλά πραγματικά έχω στεναχωρηθεί... Θα μπορούσε να μου το πει από την αρχή κ να πάω να το τσεκαρω με εξετάσεις... Όχι να προσπαθούμε με επαφές ενώ αν είναι κάτι από αυτα δεν μπορεί να υπάρχει σύλληψη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου που μου απάντησες αλλά πραγματικά έχω στεναχωρηθεί... Θα μπορούσε να μου το πει από την αρχή κ να πάω να το τσεκαρω με εξετάσεις... Όχι να προσπαθούμε με επαφές ενώ αν είναι κάτι από αυτα δεν μπορεί να υπάρχει σύλληψη...

Κορίτσι μου η κύστη θα φαινόταν στον υπερυχο όταν πήγαινες να σε δει! Τώρα για την προγεστερονη πρέπει να κανεις εξέταση 3η με 5η μέρα περιόδου ή 21η μέρα του κύκλου σου νομίζω ! Πάντως δεν σημαίνει ότι σίγουρα υπάρχει κάτι από τα δυο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια πριν λίγο ήρθα από γιατρό! Λοιπόν, η ωορρηξια δεν έχει γίνει! Μπυ είπε ότι βλέπει ένα ωάριο 12αρι 😂 από την δεξια ωοθηκη και θα κάνω ωορρηξια σε 5 με 7 ημέρες, δηλαδή Κυριακή με τριτη❤️ όποτε θα είναι εδώ και ο Δικος μουυυυυυυ🙏 έκατσε πολύ καλαααα ωστόσο θα κάνουμε και μια επαφουλα πριν φύγει για σιγουρια😂 και φυσικά θα συνεχίσω τα τεστακια μου! Μου έδωσε να παρω ένα συμπλήρωμα το οποίο περιέχει και ανδρογόνα και θα αύξηση την ποιότητα των ωαρίων και σε συνδυασμό με το glucophage που παιρνω! Θα κάνει δράση σε 4 με 6 εβδομάδες μου είπε! Έπειτα μου είπε ότι επειδη με πόνεσε αριστερα όταν έκανα την σαλπιγγογραφια υπάρχει περίπτωση να ήταν ελάχιστα βουλωμένη και με τον αφρο να ξεβούλωσε όποτε είναι πολύ καλό αυτό! Ακόμη μας είπε ότι μετά την σαλπιγγογραφια πολλές γυναίκες εμειναν μέσα στο τρίμηνο έγκυος όποτε εχουμε περισσότερες πιθανότητες! Τελος μας είπε ότι αν δεν μείνω αυτόν τον μηνα έγκυος τον επόμενο δεν θα πάμε για σαλπιγγογραφια αλλά θα μου δώσει πάλι κλομιφαινη για διέγερση ! Αυτααααα τα λιγαααα😂😂😂 Σορρυ για το σεντονιιιιι😛

Μπραβο μπουρμπουλακι παρα πολυ ευχαριστα τα νέα σου !! 
κλοφιμαινη 🥺🥺 το αγαπημένη μου 🤥🤥 

μου δημιουργούσε φοβερή υπερενταση και νεύρα !! 
εχω ακούσει ομως παρα πολλές περιπτώσεις που είχαν αμέσως επιτυχή σύλληψη με αυτη την αγωγή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Εγώ κορίτσια μου ρώτησα τον γιατρό για την μικρή ροή κ μου είπε αν έρθει ξανά κ δεν έχω κανονικά αίμα να πάω για εξέταση... Μου είπε ότι μπορεί να είναι κύστη... Τι είναι γενικά αυτό να ανησυχώ? Μου είπε ότι μαζεύεται υγρό μερικές φορές αλλά γιατί γίνεται? Μπορεί να κάνει ζημιά? Εκτός του ότι είναι δύσκολη η σύλληψη... Κ του είπα ότι αν είναι λόγω έλλειψης προγεστερόνης κ μου είπε ότι κ αυτό είναι μια περίπτωση... Κ θα πρέπει να περιμένω στην περίοδο να με δει κ να μου δώσει εξετάσεις....  Έκατσα κ το έψαξα κ είδα ότι από έλλειψη κάνεις αυτόματη αποβολή την οποία έκανα κ ο κύκλος γίνεται πολύ μικρότερος από 28 μέρες κ δεν υπάρχει ροή κ είναι αδύνατον να γίνει σύλληψη χωρίς αυτη... Κ στεναχωριέμαι που δεν μου τα είπαν νωρίτερα να πάω να με δουν μην προσπαθώ για μωράκι τσάμπα... Μου είχαν πει ότι είναι φυσιολογικό μετά την αποβολή κ τώρα μου λέει αυτό... Κάποια εμπειρία? Έχω πέσει ψυχολογικά πάλι..

Κοριτσι μου οτι και να εχεις ειναι αντιμετωπίσιμο!! Υπαρχει και για τα 2 η κατάλληλη θεραπεία ! Οποτε μην στεναχωριεσαι!! Όλα θα γίνουν !! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
    • Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  
    • Rena μου, εμένα η μικρή δεν έφαγε ουτε μια μέρα αλεσμένα. Τα απεχθανόταν.  Μου πήρε 3-4 μέρες να καταλάβω τι ακριβώς ηθελε.. Φοβόμουν και εγώ πολύ οπότε στην αρχή της τα έδινα πατημένα με το πιρούνι, και πλέον τρελενεται να δαγκώνει μόνη της από κομμάτια ολόκληρα. Είναι απίστευτο το πόσο καλα διαχειρίζεται τις μπουκιες της και πόσο καλά μασάει με τα ούλα!! Να πω την αλήθεια, δεν της τα δίνω στο χεράκι της γιατί δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου, συν του ότι όσες φορές το έχουμε επιχειρήσει καταλήγει να τα ζουλαει και να τα πετάει κάτω. Οπότε έχουμε συμβιβαστεί προς ώρας να της τα προσφέρω εγώ με το δικό μου χέρι και εκείνη τα πιάνει μαζί μου.  Εμένα η παιδίατρος ήταν πολύ θετική στο να δίνω κομμάτια πάντως (εντάξει όχι μήλο ας πούμε που είναι σκληρό), και μου είπε ακόμα καλύτερα που δεν τα θέλει αλεσμένα, δεν θα έχουμε θέμα με την μετάβαση στα κομμάτια μελλοντικά που έχουν πολλά μωράκια. 
    • Καλό μήνα κορίτσια μου!!  Εμείς σήμερα είχαμε πάει σε βάφτιση του γιου μιας φίλης και πραγματικά συγκινήθηκα πολύ. Δεν ξέρω γιατί, πάντα κλαίω στις βαφτίσεις μόλις ακούσω το κλάμα του μωρού 🥹🥹 Πιο πολύ όμως συγκινήθηκα γιατί για πρώτη φορά σε ένα τέτοιο μυστήριο κρατούσα την κόρη μου αγκαλιά 🌈🌈 Το δικό μου μωράκι, και άλλο ένα μέσα στην κοιλίτσα!! Τι άλλο να ζητήσω, εκτός από το να μου τα προσέχει η Παναγία; Ήταν γενικά έντονη μέρα και την χάρηκα πολύ ♥️ Και τον Σεπτέμβρη θα κάνουμε και εμείς τα βαφτίσια και ανυπομονώ 🥹🥹 Εύχομαι μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου όλες να νιωσετε αυτήν την συγκίνηση και ευτυχία που ένιωσα εγώ ειδικά σήμερα, να γεμίσουν οι αγκαλιές σας υγιή μωράκια και να κλείσουν όλες οι πληγές. Όλα τα δάκρυα να είναι μόνο από χαρά 🙏🙏🙏 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...