Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΡΕΑ, ΛΗΤΏ Ή ΔΗΜΌΣΙΑ ΔΟΜΉ;


Recommended Posts

Καλησπέρα,

Θα ήθελα να ρωτήσω τις μανουλες που έχουν γεννήσει στο Ρέα ή/και στο Λυτω τις εντυπώσεις τους καθώς και ποιο απ' τα 2 θα πρότειναν.

Ο γυναικολόγος μου ξεγενναει και στα 2 και είμαι σε δίλημμα.

Ένα άλλο δίλημμα που έχω επίσης, είναι να μη γεννήσω σε κανένα απ' τα 2  και να πάω στο Αλεξάνδρας που έχω ακούσει καλά λόγια ( με αλλαγή γιατρού βέβαια).

Τί θα προτείνατε;

Ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Γεωργία Π. είπε:

Καλησπέρα,

Θα ήθελα να ρωτήσω τις μανουλες που έχουν γεννήσει στο Ρέα ή/και στο Λυτω τις εντυπώσεις τους καθώς και ποιο απ' τα 2 θα πρότειναν.

Ο γυναικολόγος μου ξεγενναει και στα 2 και είμαι σε δίλημμα.

Ένα άλλο δίλημμα που έχω επίσης, είναι να μη γεννήσω σε κανένα απ' τα 2  και να πάω στο Αλεξάνδρας που έχω ακούσει καλά λόγια ( με αλλαγή γιατρού βέβαια).

Τί θα προτείνατε;

Ευχαριστώ 

καλησπερα. εγω γεννησα στο ιασω με τον γιατρο μου επειδη εκει ξεγεννουσε. για μενα ακολουθα τον γιατρο σου και μην αλλαζεις γιατρο τωρα. το ρεα καλο ειναι απο οτι εχω ακουσει. με το καλο ευχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Γεωργία Π. είπε:

Καλησπέρα,

Θα ήθελα να ρωτήσω τις μανουλες που έχουν γεννήσει στο Ρέα ή/και στο Λυτω τις εντυπώσεις τους καθώς και ποιο απ' τα 2 θα πρότειναν.

Ο γυναικολόγος μου ξεγενναει και στα 2 και είμαι σε δίλημμα.

Ένα άλλο δίλημμα που έχω επίσης, είναι να μη γεννήσω σε κανένα απ' τα 2  και να πάω στο Αλεξάνδρας που έχω ακούσει καλά λόγια ( με αλλαγή γιατρού βέβαια).

Τί θα προτείνατε;

Ευχαριστώ 

Καλησπερα!

Γιατι να πας σε δημόσιο ενώ μπορείς να πας σε ιδιωτικό? Δεν εχω γεννήσει σε δημόσιο, αλλά εχουν γεννήσει 2 κοπέλες στον κύκλο μου που δεν μπορουσαν να πάνε σε ιδιωτικό και δεν μπορώ να πω οτι με όσα λένε ότι το έχω ζηλέψει κιολας. Κυρίως την μία την έστειλαν σπίτι ενώ ειχε αρχίσει η διαστολή γιατί ετσι έκρινε ο γιατρός που την ειδε εκείνη την ώρα και όταν ξαναπήγε γιατί αιμοραγου΄σε πλέον, την εστειλαν για καρδιογράφημα, περίμενε τόση ώρα στην ουρά κι οταν ήρθε η ώρα να παει να γεννήσει ειχε 10 εκατοστα διαστολή. Η μαία είπε "ευτυχως που δεν γεννησες στο ανανσερ". Δε στο λεω για να σε τρομαξω, αλλά έχει συμβεί σε κοντινό μου πρόσωπο. 

Κι επίσης γιατί να αλλάξεις γιατρό? Ο γιατρός σου θα σε αναλάβει απο τη στιγμή που θα παρεις και θα του πεις οτι πονάς, θα έχεις μιλήσει ήδη με τη μαία του, θα ξέρεις πως ότι χρειαστείς θα είναι εκεί γιατι θα πληρωθεί για αυτο΄. 

Προσωπικά, αδιαφορώντας για όλα τα άλλα, το οτι δεν θα έχεις τον γιατρό που σε παρακολουθει τοσο καιρό, ειναι απο τα σοβαροτερα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

Καλησπερα!

Γιατι να πας σε δημόσιο ενώ μπορείς να πας σε ιδιωτικό? Δεν εχω γεννήσει σε δημόσιο, αλλά εχουν γεννήσει 2 κοπέλες στον κύκλο μου που δεν μπορουσαν να πάνε σε ιδιωτικό και δεν μπορώ να πω οτι με όσα λένε ότι το έχω ζηλέψει κιολας. Κυρίως την μία την έστειλαν σπίτι ενώ ειχε αρχίσει η διαστολή γιατί ετσι έκρινε ο γιατρός που την ειδε εκείνη την ώρα και όταν ξαναπήγε γιατί αιμοραγου΄σε πλέον, την εστειλαν για καρδιογράφημα, περίμενε τόση ώρα στην ουρά κι οταν ήρθε η ώρα να παει να γεννήσει ειχε 10 εκατοστα διαστολή. Η μαία είπε "ευτυχως που δεν γεννησες στο ανανσερ". Δε στο λεω για να σε τρομαξω, αλλά έχει συμβεί σε κοντινό μου πρόσωπο. 

Κι επίσης γιατί να αλλάξεις γιατρό? Ο γιατρός σου θα σε αναλάβει απο τη στιγμή που θα παρεις και θα του πεις οτι πονάς, θα έχεις μιλήσει ήδη με τη μαία του, θα ξέρεις πως ότι χρειαστείς θα είναι εκεί γιατι θα πληρωθεί για αυτο΄. 

Προσωπικά, αδιαφορώντας για όλα τα άλλα, το οτι δεν θα έχεις τον γιατρό που σε παρακολουθει τοσο καιρό, ειναι απο τα σοβαροτερα. 

 

Καλησπέρα,

Ο κύριος λόγος αλλαγής είναι καθαρά οικονομικός.

Ούτε εγώ θέλω πραγματικά να αλλάξω γιατρό και να μπαίνω σε όλες αυτες τις διαδικασίες για ένα τόσο σοβαρό γεγονός αλλά μας έτυχαν και αναποδιες που πλέον με κάνει να σκέφτομαι το οικονομικό.

Σε ευχαριστώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η eva96 είπε:

καλησπερα. εγω γεννησα στο ιασω με τον γιατρο μου επειδη εκει ξεγεννουσε. για μενα ακολουθα τον γιατρο σου και μην αλλαζεις γιατρο τωρα. το ρεα καλο ειναι απο οτι εχω ακουσει. με το καλο ευχομαι.

Σε ευχαριστώ πολύ 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Γεωργία Π. είπε:

Καλησπέρα,

Ο κύριος λόγος αλλαγής είναι καθαρά οικονομικός.

Ούτε εγώ θέλω πραγματικά να αλλάξω γιατρό και να μπαίνω σε όλες αυτες τις διαδικασίες για ένα τόσο σοβαρό γεγονός αλλά μας έτυχαν και αναποδιες που πλέον με κάνει να σκέφτομαι το οικονομικό.

Σε ευχαριστώ. 

Με συγχωρεις, ετσι οπως ρωτουσες νόμιζα πως ήταν θέμα επιλογής.

Τότε σαφώς να κάνεις αυτο που μπορείς οικονομικά και θα πάνε όλα δεξια! ❤️ 

Με το καλό να έρθει στον κοσμο το μωράκι σας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

Με συγχωρεις, ετσι οπως ρωτουσες νόμιζα πως ήταν θέμα επιλογής.

Τότε σαφώς να κάνεις αυτο που μπορείς οικονομικά και θα πάνε όλα δεξια! ❤️ 

Με το καλό να έρθει στον κοσμο το μωράκι σας!! 

Σε ευχαριστώ πολύ!

Και σε σένα τα καλύτερα 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...