Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΡΩΤΗΣΟΥΛΑ!


litaki

Recommended Posts

ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ 38 ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΡΕΙΣ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΕΣ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΔΙΑΤΗΡΕΙ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΤΗΣ ΜΕ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΑΓΩΓΗ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΟΣΑ ΕΚΑΤΟΣΤΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΣ ΣΤΗΝ 16Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ;ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ;ΖΕΙ ΣΕ ΕΠΑΡΧΙΑ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΣ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΠΟΛΥ.ΑΝΗΣΥΧΕΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΟΥ.ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΗΤΑΝ 21 ΕΚΑΤΟΣΤΑ,ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ.ΤΙ ΛΕΤΕ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera litaki!

Egw eimai stis 15 ebvomades

akrivws kai apo oso exw diavasei

ta fysiologika plaisia einai apo 10cm-12cm

kai varos apo 100gr-135gr...

To diko mou sporaki einai mia xara...

Euxomai to idio kai stin filenada sou!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.ΧΘΕΣ ΠΗΓΕ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ 11 ΕΚΑΤΟΣΤΑ.ΑΠΛΩΣ ΚΑΠΝΙΖΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΗΛΙΚΙΑΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΡΟΩΡΟ ΤΟΚΕΤΟ.ΓΙΑ ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΔΕΝ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΤΙ ΝΑ ΠΩ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα φανταζεσαι τι θα σου πω... δεν μπορει να ανυσηχει απο τη μια για την αναπτηξη του μωρου και απο την αλλη να καπνιζει... επρεπε να το ειχε ηδη κοψει... πρεπει να κανει μια θυσια για το μωρακι της γιατι οπως ειπες κι'εσυ μετα απο 3 παλλινδρομες και λογο ηλικιας δεν ξερει ποτε θα εχει ξανα την ευκαιρια... :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΙΣΩ ΜΕ ΤΗ SWEETMAMMY ΑΛΛΑ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ,ΑΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΣ ΟΤΙ ΚΑΠΝΙΖΕΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ..ΞΕΡΩ ΓΝΩΣΤΕΣ ΠΟΥ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΟΥΝ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟΥΣ ΕΠΕΤΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕΧΡΙ 10 ΤΣΙΓΑΡΑ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ..

ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΙΑΣ ΦΙΛΗΣ ΠΟΥ ΚΑΠΝΙΖΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ 10 ΤΗ ΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΒΓΗΚΕ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΥΓΕΙΕΣΤΑΤΟ!!

ΚΑΙ ΜΙΑΣ ΑΛΛΗΣ ΓΝΩΣΤΗΣ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ 45 ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 2 ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΤΗΣ ΚΑΠΝΙΖΕ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ ΠΑΚΕΤΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΤΗΣ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΥΓΕΙΕΣΤΑΤΑ (ΤΩΡΑ ΤΟ ΕΝΑ 17 ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ 22) ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΠΝΙΖΟΥΝ...

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΤΗΣ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ!ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΗΡΘΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνα με μια εγκυκλοπαιδια που έχω μπροστά μου στις 16 εβδομαδες ακριβως το έμβρυο έχει ύψος απο 108-116 χιλιοστά απο την κορυφή εως τους γλουτούς και ζυγιζει περιπου 80 γραμμαρια..Το δικο μου στις 16 εβδ+5 ημερες ζύγιζε 180 γραμμάρια.Οσο για το κάπνισμα αν δεν μπορει να το κόψει..τουλάχιστον να το περιορίσει!!!Αμαρτία ειναι!!Οι γιατροι συνηθως επιτρέπουν μέχρι 5 τσιγάρα την μέρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις

    • Σήμερα κλείνουμε την 6η εβδομάδα 🥰🥰🧿🧿.. Όχι όχι ξυπνούσε ανά 3ωρο για φαγητό...οι κολικοί μας συνήθως κρατάνε από τις 7 μέχρι τις 11 το βράδυ!!
    • Αχ τέλεια! Εύχομαι να παραμείνει έτσι. Τα προηγούμενα βραδιά ξυπνούσε για να φαει? Η από κολικούς? Αντε ελπίζω να μειώθηκε η ένταση τους κάπως τώρα.
    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...