Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεν είδαμε καρδούλα


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!

Είμαι 40 ετών, έχω ιστορικό 2 αυτόματων αποβολών και μετά μια επιτυχημένη εγκυμοσύνη. Τώρα είμαι πάλι έγκυος, πήγα στον γιατρό 6w1d και δεν είδαμε ακόμη καρδιά.. Θα ξαναπάω στις 7w2d .. Το έμβρυο φαίνεται μικροτερο κατά 3 μέρες, για την ακρίβεια 3χιλιοστα..Κατα τα άλλα δεν βλέπει κάτι περίεργο..Ο κύκλος μου είναι σταθερός και γι'αυτό είμαστε λίγο επιφυλακτικοί ότι μπορεί να έγινε η ωορρηξία αργότερα..Αναρωτιέμαι εάν τόσες μέρες μετά από την επίσκεψη του γιατρού, είχε τελικά παλινδρομήσει θα είχα κάποια συμπτώματα;; Γιατί τα μόνα που έχω είναι λίγο ευαίσθητους μαστούς και κάπως σαν κάψιμο ή τσιμπήματα χαμηλά στην κοιλιά.. Δεν έχω συχνοουρια.. Δεν έχω πόνους περιόδου όπως είχα πριν την επίσκεψη στον γιατρό.. Αυτή η αναμονή που δεν ξέρω τι γίνεται μέσα μου με τρελαίνει.. Δηλαδή σκέφτομαι όταν πάω πάλι στον γιατρό και ας πούμε ότι δεν δει ακόμη καρδιά.. Εγώ δεν θα έπρεπε να έχω κάποιο σύμπτωμα;; Αίμα, πόνους.. Το έχει ζήσει κάποια αυτό;

σας ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/3/2023 at 8:55 ΜΜ, ο/η vergou Georgina είπε:

Καλησπέρα σε όλους!

Είμαι 40 ετών, έχω ιστορικό 2 αυτόματων αποβολών και μετά μια επιτυχημένη εγκυμοσύνη. Τώρα είμαι πάλι έγκυος, πήγα στον γιατρό 6w1d και δεν είδαμε ακόμη καρδιά.. Θα ξαναπάω στις 7w2d .. Το έμβρυο φαίνεται μικροτερο κατά 3 μέρες, για την ακρίβεια 3χιλιοστα..Κατα τα άλλα δεν βλέπει κάτι περίεργο..Ο κύκλος μου είναι σταθερός και γι'αυτό είμαστε λίγο επιφυλακτικοί ότι μπορεί να έγινε η ωορρηξία αργότερα..Αναρωτιέμαι εάν τόσες μέρες μετά από την επίσκεψη του γιατρού, είχε τελικά παλινδρομήσει θα είχα κάποια συμπτώματα;; Γιατί τα μόνα που έχω είναι λίγο ευαίσθητους μαστούς και κάπως σαν κάψιμο ή τσιμπήματα χαμηλά στην κοιλιά.. Δεν έχω συχνοουρια.. Δεν έχω πόνους περιόδου όπως είχα πριν την επίσκεψη στον γιατρό.. Αυτή η αναμονή που δεν ξέρω τι γίνεται μέσα μου με τρελαίνει.. Δηλαδή σκέφτομαι όταν πάω πάλι στον γιατρό και ας πούμε ότι δεν δει ακόμη καρδιά.. Εγώ δεν θα έπρεπε να έχω κάποιο σύμπτωμα;; Αίμα, πόνους.. Το έχει ζήσει κάποια αυτό;

σας ευχαριστώ!

Εγω είχα παει για 1ο υπερηχο 6+ 3 κ ειδαμε σακο κ ακουσαμε καρδια.δεν ειχα κανένα συμπτωμα κ ειχα 2 μωρα0..δκαθυστερημένες συλληψεις το κανουν αυτο κ αργουν πολλες να ακούσουνε καρδουλα ..εγω ημουν απο εξωσωματικη ..οποτε μηπως να πας σε 2-3 μερες ξανα; Κ εφοσον ο γιατρος τα ειδε οκ απλα σκεψη θετικη οσο μπορεις !! !αππβολη με αιμα κ πονους συμβαινει κ μπορει κ να συμβει κ αργοτερα αλλα μπορει να συμβει κ χωρις συμπτβματα.  μη τα σκεφτεσαι αυτα ομως πραγματοκΑ .να πανε ολα αριστα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...