Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αποβολή στην 7η εβδομαδα!


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα!εχω εναν γιο 5ετων μετα απο εκεινον ειχα 2 αποβολες πολυ νωρις δηλαδη μολις καταλαβαινα οτι ημουν εγκυος ερχοταν περιοδος! Τωρα ομες πριν 2 βδομαδες ειχα αλλη μια αποβολη 7βδομαδων μολις πηγα να ακουσω καρδουλα δεν υππηρχε τιποτα! Στις 6εβδομαδες ειχα λιγο ροζ πηγα συην γιατρο μου εβαλε το εργαλειο π περνουμε δειγμα γ τεστ παπ μ ειπε οτι δεν ηταν κατι ανησυχητικο και καναμε και υπερυχο και ειδαμε σακο καο μερο μεσα και επισης ο σακος ηταν πολυ ψηλά οποτε δεν υπηρχε κανενας κινδυνος!μολις εφυγα απο κει ειχα πιο πολυ αιμα και τηλεφωνησα στην γιατρο και μ ειπε ολα καλα να βαλω την προγεστερονη μ και να μην ανησυχω! Συνεχισε το αιμα για 3 μερες χωρις πονο! Και πηγα κανονικα για καρδουλα και εοχα αποβαλει! Κοριτσια δεν ξερω πως εγινε απο την στιγμη που ηταν ολα τελεια και ο σακος σε τελεια θεση! Μηπως η γιατρος πειραξε κατι καταλαθος; Μηπως δεν επρεπε να κανουμε κολπικό; Βοηθήστε κορίτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα..δεν νομίζω ότι φταίει αυτό γιατί όλες στην αρχή μέχρι 10η-11η εβδομάδα κάνουμε κολπικά υπέρηχο κ όχι από την κοιλιά..επειδή καταλαβαίνω ότι μετράς δυο βιοχημικές κ αυτή που δεν ξέρω πώς χαρακτηρίζεται θα σου πρότεινα σίγουρα να ελεγχθεί το σπερμα για τυχόν μικρόβιο…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Καλημέρα..δεν νομίζω ότι φταίει αυτό γιατί όλες στην αρχή μέχρι 10η-11η εβδομάδα κάνουμε κολπικά υπέρηχο κ όχι από την κοιλιά..επειδή καταλαβαίνω ότι μετράς δυο βιοχημικές κ αυτή που δεν ξέρω πώς χαρακτηρίζεται θα σου πρότεινα σίγουρα να ελεγχθεί το σπερμα για τυχόν μικρόβιο…

Σε ευχαριστώ! Θα το δω! Αλλα μου εκανε πολυ εντυπωση επειδη ξεκίνησε το αιμα ακριβως μολις εφυγα απο την γιατρο, γι αυτο το σκεφτομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, κι εγώ δεν νομίζω ότι ευθύνεται η εξέταση , και στις 2 μου εγκυμοσύνες είχαμε κάνει το ίδιο και από όλες τις κοπέλες που ξέρω το ίδιο συνέβη και όλα καλά. 

Ίσως καλό θα ήταν να κάνετε περαιτέρω εξετάσεις να δείτε τι μπορεί να ευθύνεται για τις βιοχημικές και την αποβολή.. 

Να σου ζήσει το μεγάλο παιδάκι σου και με το καλό να έρθει και το δεύτερο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Καλησπέρα, κι εγώ δεν νομίζω ότι ευθύνεται η εξέταση , και στις 2 μου εγκυμοσύνες είχαμε κάνει το ίδιο και από όλες τις κοπέλες που ξέρω το ίδιο συνέβη και όλα καλά. 

Ίσως καλό θα ήταν να κάνετε περαιτέρω εξετάσεις να δείτε τι μπορεί να ευθύνεται για τις βιοχημικές και την αποβολή.. 

Να σου ζήσει το μεγάλο παιδάκι σου και με το καλό να έρθει και το δεύτερο 

Σε ευχαριστώ παρα πολυ! Οι εξετασεις μου βγηκαν πολυ καλες! Απλά αυτο το εργαλειο τεστ παπ με πονεσε παρα πολυ ενώ εχω κανει τεστ παπ απλα αυτή την φορα με πιεσε παρα πολυ απο κατω’ δεν μπορω ν καταλαβω γτ δεν μ εκανε υπερυχο κατευθείν και γτ δεν μ πε ν μην κουραζομαι ν ξαπλωσω λιγο! Δεν ξερω βρε κοριτσια τι να πω! Αλλα εκει πονεσα πολυ στο τεστ παπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα

Δεν πιστευω κι εγω οτι φταει ο υπερηχος. Αν δειτε στην ανατομια της μητρας, ο υπερηχος δεν μπαινει στη μητρα, εκει που ειναι το γονιμοποιημενο ωάριο. Ο υπερηχος μενει στον τραχηλο κι απο εκει βλεπουμε τι γινεται μεσα στη μητρα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...