Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καθυστέρηση και 2 αρνητικά τεστ


Julie711

Recommended Posts

Καλημέρα σας!! Προσπαθούμε κ εμείς και μπεμπουλίνι οπως καταλάβατε για να βρίσκομαι σ αυτο το φόρουμ!! Η προσπάθεια αυτο το μηνα νιωθω οτι πηγε πολυ καλα με 12/02 1η μερα περιόδου ειχαμε επαφές 19/02, 20/02, 22/02, 23/02, 25/02, 28/02  και 04/03!! Σύμφωνα με διάφορες εφαρμογές η ωορρηξία μου ηταν είτε 23/02 είτε 24/02 σε κύκλο απο 25-28 ημερών!! Τωρα ειμαι στην 31 μερα (3η ή 4η μερα καθυστέρησης σύμφωνα με τις εφαρμογές), εχω 2 τεστ αρνητικά ( 11/03 και 14/03) :-( ( clear blue και ενα clear self και τα 2 πρώιμης ανίχνευσης). Απο συμπτώματα πριν 2-3 μερες ειχα πόνους περιόδου, πονο στη μεση και δεκατακια 37.1-37.4 + διάρροια χθες και σημερα!! Δεν ξερω αν πρεπει να παω για χοριακη ή αν πρεπει να συνεχίσω με τεστ εγκυμοσύνης ή αν απλα πρεπει να περιμενω να μου ερθει περιοδος :-( 

 

ευχαριστω πολυ και συγγνωμη για τα πολλα νουμερα!! Ελπιζω να μην σας μπέρδεψα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/3/2023 at 12:17 ΜΜ, ο/η Julie711 είπε:

Καλημέρα σας!! Προσπαθούμε κ εμείς και μπεμπουλίνι οπως καταλάβατε για να βρίσκομαι σ αυτο το φόρουμ!! Η προσπάθεια αυτο το μηνα νιωθω οτι πηγε πολυ καλα με 12/02 1η μερα περιόδου ειχαμε επαφές 19/02, 20/02, 22/02, 23/02, 25/02, 28/02  και 04/03!! Σύμφωνα με διάφορες εφαρμογές η ωορρηξία μου ηταν είτε 23/02 είτε 24/02 σε κύκλο απο 25-28 ημερών!! Τωρα ειμαι στην 31 μερα (3η ή 4η μερα καθυστέρησης σύμφωνα με τις εφαρμογές), εχω 2 τεστ αρνητικά ( 11/03 και 14/03) :-( ( clear blue και ενα clear self και τα 2 πρώιμης ανίχνευσης). Απο συμπτώματα πριν 2-3 μερες ειχα πόνους περιόδου, πονο στη μεση και δεκατακια 37.1-37.4 + διάρροια χθες και σημερα!! Δεν ξερω αν πρεπει να παω για χοριακη ή αν πρεπει να συνεχίσω με τεστ εγκυμοσύνης ή αν απλα πρεπει να περιμενω να μου ερθει περιοδος :-( 

 

ευχαριστω πολυ και συγγνωμη για τα πολλα νουμερα!! Ελπιζω να μην σας μπέρδεψα!!

Καλημέρα Julie! Κι εμείς στην ίδια φάση είμαστε.. ξεκινήσαμε τις προσπάθειες, οπότε έχω ξεκινήσει να εξοικειώνομαι με τα νούμερα 😛 Έχω κι εγώ σαν εσένα κύκλο 26-28 ημερών και η ωορρηξία μου έγινε τη 14η μέρα, ενώ την περίμενα νωρίτερα, τη 12η ημέρα δλδ βάσει εφαρμογής όπως έγινε με εσένα. Το ξέρω γιατί έκανα τεστ ωορρηξίας από τη 10η μέρα και το ClearBlue έδειξε θετικό τη 14η. Είχα ήδη ξεκινήσει να ανησυχώ πως δεν κάνω ωορρηξία, επηρεασμένη από τις ορμονικές μου εξετάσεις που είναι σχετικά σε χαμηλά όρια για την ηλικία μου, οπότε ενόχλησα το γιατρό μου και του ζήτησα μήπως τον επόμενο μήνα κάνουμε υπέρηχο για να δούμε τι και αν συμβαίνει. Ο ίδιος μου είπε όταν του είπα ότι η ωορρηξία έγινε εν τέλει τη 14η μέρα, ότι ίσως ο επόμενος κύκλος μου είναι λίγο μεγαλύτερος. Δηλαδή αντί 26-27 ημερών που είναι συνήθως, θα είναι ίσως 28/29 βάσει της ωορρηξίας. Οπότε εγώ σήμερα είμαι στην 27η ημέρα αλλά έχω συμπτώματα περιόδου επίσης εδώ και μέρες, τα ίδια ακριβώς μ εσένα πλην της διάρροιας, οπότε θεωρώ πως σήμερα αύριο θα μου έρθει, αν και λένε πως μοιάζουν πολύ με της εγκυμοσύνης. Προσπαθώ να μην πω στον πειρασμό του τεστ γιατί το μήνα που πέρασε ήρθαμε σε επαφή προηγούμενες μέρες της ωορρηξίας και τη μέρα της ωορρηξίας μόνο, όχι μετά. Οπότε το θεωρώ λίγο δύσκολο..αν και μια ελπιδούλα την έχω κάπου κρυμμένη.

Αν έκανες τεστ για την ωορρηξία σου και ήταν όντως στην 12η μέρα όπως τα υπολογίζω σε κύκλο 25-28 ημερών, θα έπρεπε να σου είχε έρθει η περίοδος, καθώς είσαι στην 31η ημέρα τώρα και είχατε και πολλές επαφές. Για τη χοριακή δε γνωρίζω πότε δείχνει, αλλά θα έλεγα να περιμένεις 2 μέρες ακόμη αφού σου βγαίνουν αρνητικά τα τεστ, γιατί υπάρχει και το ενδεχόμενο να κάνεις απλά μεγαλύτερο κύκλο, αν η ωορρηξία σου έγινε εν τέλει αργότερα απ' ό,τι ήταν αναμενόμενο. 

Δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία στο όλο θέμα, αφού κι εμείς τώρα ξεκινήσαμε να προσπαθούμε, απλά επειδή ταιριάζουν οι μέρες μας, είπα να σου γράψω. 

Εύχομαι να είσαι και σύντομα να βγουν θετικά τα τεστάκια :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...