Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επιλογή μεταξύ Νοσοκομείου Ρόδου και Ιδιωτικής κλινικής - Πολύδυμη κύηση


Recommended Posts

Καλησπέρα! 

Όσες από εμάς ζουν στην Ρόδο, γνωρίζουμε ότι δεν έχουμε πολλές επιλογές για το που θα γεννήσουμε τα μωράκια μας.

Θα ήθελα σας παρακαλώ όποια γνωρίζει και έχει προσωπική εμπειρία να μου πει τα αρνητικά και τα θετικά της επιλογής μεταξύ Νοσοκομείου και ιδιωτικής κλινικής. 

Αυτό που με απασχολεί κυρίως είναι ότι αυτή η επιλογή καθορίζει και την επιλογή του γυναικολόγου μου, γιατί θα ήθελα να αποπερατώσει τον τοκετό ο γυναικολόγος που θα με παρακολουθήσει...

Όλοι οι ιδιώτες γυναικολόγοι στη Ρόδο συνεργάζονται μόνο με την ιδιωτική κλινική για τον τοκετό;

Οι τοκετοί στο Νοσοκομείο γίνονται αποκλειστικά από τους 3 γιατρούς που υπάρχουν αυτήν την στιγμή (Καβαλάκης, Τσούλου, Σαράντης); 

Ποιον θα μου συστήνατε για πολύδυμη κύηση; 

Ευχαριστώ πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!Δεν ζω στη Ρόδο οπότε δεν μπορώ να βοηθήσω σε όλες τις ερωτήσεις σας. Όμως γέννησα δίδυμα. Ήταν να γεννήσω σε ιδιωτικό αλλά λόγω συσπάσεων χρειάστηκε να νοσηλευτώ.Νοσηλεύτηκα 4 ημέρες στο ιδιωτικό κ τελικά πήγα στο δημόσιο λόγω του φαρμακου που έπρεπε να πάρω το οποίο ή δεν το χορηγούν στα ιδιωτικά ή το χορηγούν  κ πληρώνεις αρκετά, δε θυμάμαι τι ακριβώς μου είχαν πει.

Εύχομαι να μην έχετε επιπλοκές κ να μην χρειαστεί να νοσηλευτείτε αλλά επειδή οι πολύδυμες κυησεις θεωρούνται υψηλού κινδύνου, θα σας πρότεινα δημόσιο.

Με το καλό!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...