Μετάβαση σε περιεχόμενο

​☘️​💖​ Μωράκια Σεπτεμβρίου 2023 ​💖​☘️ ​


Recommended Posts

Κοιτάξτε εγώ πήρα δέκα κιλά σχεδόν κ τα τελευταία τρία τις τελευταίες εβδομάδες..τώρα δεν πεινάω αλλά τρώω αλλοπρόσαλλα..σε δυο εβδομάδες θα έχει βγει άρα λέω κ αλλά δυο να πάρω οκ…δεν είναι συνολικά τραγικά πολλά..όσο για το πότε θα έρθει μακαρι να είχαμε μια προειδοποίηση..εγώ δεν το νιώθω καν ότι πλησιάζει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης,δεν ακολούθησα ποτέ τις οδηγίες περί διαβήτη παρά μόνο δυο τρεις εβδομάδες στην αρχή..όλες οι εξετάσεις βγαίνουν τέλειες στο ζάχαρο κλπ κ οι μετρήσεις του μωρού…πρόσεχα σε ένα γνκ πλαίσιο αλλά υπήρχαν κ πολλές μέρες π έτρωγα ο,τι ήθελα..δεν στερήθηκα κάτι…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Επίσης,δεν ακολούθησα ποτέ τις οδηγίες περί διαβήτη παρά μόνο δυο τρεις εβδομάδες στην αρχή..όλες οι εξετάσεις βγαίνουν τέλειες στο ζάχαρο κλπ κ οι μετρήσεις του μωρού…πρόσεχα σε ένα γνκ πλαίσιο αλλά υπήρχαν κ πολλές μέρες π έτρωγα ο,τι ήθελα..δεν στερήθηκα κάτι…

Είχες διαβήτη ; συγνώμη δε θυμάμαι... αν δεν είχες γιατί να στερηθεις .. 

Εγω εθχα κάνει την εξέταση μετά τις κορτιζόνες και υπήρχε μια αμφιβολία και για να μην την ξανά κάνω απλά πρόσεχα μόνη Μ.. αλλά δε μπορώ άλλο κουράστηκα θέλω κάθε μέρα σοκολάτα να τρώω 😭 ευτυχώς το μωρό μια χαρά στις μετρήσεις και μένα!! 

Μια χαρά είσαι κι εσύ οπότε 10 κιλά είσαι σούπερ!! 

Εγώ πήρα 5

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχα αντί για 92 93 άρα για την κυηση θεωρείται διαβήτης κύησης…όμως στις μετέπειτα εξετάσεις είχα πάντα κάτω από 90 κ οι μετρήσεις του μωρού σούπερ…εγώ για αυτά που έτρωγα έπρεπε να έχω πάρει 30 άρα είναι όντως πολύ καλά κ τα δέκα κ τα δώδεκα αν τυχόν…έτρωγα κάτι γιγαντιαίες μακαρονάδες…είμαι πολύ φίλος τι να κάνουμε..εμένα ο μεταβολισμός είναι σαν να δούλεψε ευχάριστα αντίστροφα στην εγκυμοσύνη…αλλά είχα πάρει δυστυχώς από πριν εννέα περιττά κιλά..που αυτά θέλω να χάσω,.για της εγκυμοσύνης δεν ανησυχώ,θα φύγουν πιστεύω…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Είχα αντί για 92 93 άρα για την κυηση θεωρείται διαβήτης κύησης…όμως στις μετέπειτα εξετάσεις είχα πάντα κάτω από 90 κ οι μετρήσεις του μωρού σούπερ…εγώ για αυτά που έτρωγα έπρεπε να έχω πάρει 30 άρα είναι όντως πολύ καλά κ τα δέκα κ τα δώδεκα αν τυχόν…έτρωγα κάτι γιγαντιαίες μακαρονάδες…είμαι πολύ φίλος τι να κάνουμε..εμένα ο μεταβολισμός είναι σαν να δούλεψε ευχάριστα αντίστροφα στην εγκυμοσύνη…αλλά είχα πάρει δυστυχώς από πριν εννέα περιττά κιλά..που αυτά θέλω να χάσω,.για της εγκυμοσύνης δεν ανησυχώ,θα φύγουν πιστεύω…

Καταλαβα !! Αφού όλα είναι καλά , τα κιλά θα φύγουν. Και δεν είναι πολλα είναι μέσα στα φυσιολογικά που παίρνεις στην εγκυμοσύνη! Βασικά το τελευταίο που με νοιάζει αυτή τη στιγμή είναι τα κιλά 😂 καλύτερα να έτρωγα με την ησυχία μου κι ας έβαζα κι άλλα! 

Άρα δεν πρόσεξες καθόλου με τον διαβήτη Ε;;; μακαρονάδες αγαπημένες !!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Καταλαβα !! Αφού όλα είναι καλά , τα κιλά θα φύγουν. Και δεν είναι πολλα είναι μέσα στα φυσιολογικά που παίρνεις στην εγκυμοσύνη! Βασικά το τελευταίο που με νοιάζει αυτή τη στιγμή είναι τα κιλά 😂 καλύτερα να έτρωγα με την ησυχία μου κι ας έβαζα κι άλλα! 

Άρα δεν πρόσεξες καθόλου με τον διαβήτη Ε;;; μακαρονάδες αγαπημένες !!! ❤️

Εγώ έχω βάλει μέχρι τώρα 9 κιλά, γενικά πρόσεχα αλλά όχι πάντα.. έχω κάνει και εγώ τις γουρούνιες μου 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Εγώ έχω βάλει μέχρι τώρα 9 κιλά, γενικά πρόσεχα αλλά όχι πάντα.. έχω κάνει και εγώ τις γουρούνιες μου 😂

Μια χαρά σούπερ εισαιιι!!! 

Όλοι έχουμε κάνει γουρουνιεςςς 😀 σουβλάκια και πίτσα δε το συζητω, αρκετά συχνά 😝 αλλά εκεί που νιώθω τύψεις είναι στην γλυκιά κρέπα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Emily2 είπε:

Κορίτσια σήμερα έχω αρκετούς πόνους περιόδου στη μέση.. λέτε να με προλάβει η μπέμπα ;;; 

Αχ πραγματικά ποιος ξέρει…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Κορίτσια σήμερα έχω αρκετούς πόνους περιόδου στη μέση.. λέτε να με προλάβει η μπέμπα ;;; 

Φαντάζομαι πως οι πόνοι δεν έρχονται εντελώς ξαφνικά.. ίσως το σώμα προετοιμάζεται σιγά σιγά. Μην προδικάζεις κάτι! Μπορεί να είναι οι προπαρασκευαστικές ωδίνες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna1122 είπε:

Φαντάζομαι πως οι πόνοι δεν έρχονται εντελώς ξαφνικά.. ίσως το σώμα προετοιμάζεται σιγά σιγά. Μην προδικάζεις κάτι! Μπορεί να είναι οι προπαρασκευαστικές ωδίνες. 

Λίγο υπομονή βρε μπέμπα 5 μερουλες υπομονηηη 😝😝😝

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Αχ πραγματικά ποιος ξέρει…

Χαχαχα κάνεις δυστυχώς 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Λίγο υπομονή βρε μπέμπα 5 μερουλες υπομονηηη 😝😝😝

Χαχαχα κάνεις δυστυχώς 😝

Γιατί 5 μέρες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna1122 είπε:

Γιατί 5 μέρες;

Τη Δευτέρα είμαι 38 ακριβώς ! Τότε είπε η γιατρός να κλείσουμε ραντεβού , αλλά θα το συζητήσουμε και αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Τη Δευτέρα είμαι 38 ακριβώς ! Τότε είπε η γιατρός να κλείσουμε ραντεβού , αλλά θα το συζητήσουμε και αύριο!

Αύριο και εσύ γιατρό Ε; Και εγώ! Άντε να δούμε τι θα μας πούνε! @Emily2 εμείς πάμε πακέτο από την αυχενική διαφάνεια χαχαχα ! Λογικά θα πρέπει να γεννησουμε και ίδια μέρα, μη χαλάσουμε το σερί 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Αύριο και εσύ γιατρό Ε; Και εγώ! Άντε να δούμε τι θα μας πούνε! @Emily2 εμείς πάμε πακέτο από την αυχενική διαφάνεια χαχαχα ! Λογικά θα πρέπει να γεννησουμε και ίδια μέρα, μη χαλάσουμε το σερί 😂😂

Χαχαχα ισχύει!! Άντε να δούμεεεε 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααα..σήμερα είχα τις τελευταίες εξετάσεις αίματος,ούρων κλπ..είχα ξυπνήσει από τις 6 κορίτσια κ ονειρευόμουν κ φανταζόμουν κάθε είδος φαγητού…😂..πόσες έχουμε μείνει τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Καλημέρααα..σήμερα είχα τις τελευταίες εξετάσεις αίματος,ούρων κλπ..είχα ξυπνήσει από τις 6 κορίτσια κ ονειρευόμουν κ φανταζόμουν κάθε είδος φαγητού…😂..πόσες έχουμε μείνει τώρα;

Καλημέρα !! Χαχαχα ξύπνησες με όρεξη δηλαδή !! Κι άλλες εξετάσεις;; εγώ 36η εβδ έκανα και τελοςςςς ούτε να ξανά ακούσω δε θέλω! 

Εγω έχω μείνει σίγουρα 😝

Όλο το βράδυ εμείς κυνηγούσαμε κουνούπια .. δε ξέρω τι θα κάνουμε όταν έρθει η μπέμπα, έχω πάρει κουνουπιέρα αλλά δε ξέρω τι συμβαίνει φέτος Μ αυτά τα κουνούπια έχουμε συνέχεια μέσα στο σπίτι και έχουμε παντού σιτες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Καλημέρααα..σήμερα είχα τις τελευταίες εξετάσεις αίματος,ούρων κλπ..είχα ξυπνήσει από τις 6 κορίτσια κ ονειρευόμουν κ φανταζόμουν κάθε είδος φαγητού…😂..πόσες έχουμε μείνει τώρα;

Σίγουρα εσύ, εγώ, η @silvy22 η @emily2 , τώρα δεν ξέρω ποιο άλλο κορίτσι .. 

@Emily2 λες να μας γράψουν και εμάς πάλι αιματολογικές και ούρα;; Εγώ έκανα πριν 10 μέρες!

@Tinasardin8689 τελικά τι έφαγες;; Εγώ σήμερα θα γουρουνιασω μετα από 6μερες.. για μεσημέρι σουφλέ ζυμαρικών με τυριά μανιτάρια κρέμες γάλακτος και δε συμμαζευεται χιχιχιχ 😇😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Σίγουρα εσύ, εγώ, η @silvy22 η @emily2 , τώρα δεν ξέρω ποιο άλλο κορίτσι .. 

@Emily2 λες να μας γράψουν και εμάς πάλι αιματολογικές και ούρα;; Εγώ έκανα πριν 10 μέρες!

@Tinasardin8689 τελικά τι έφαγες;; Εγώ σήμερα θα γουρουνιασω μετα από 6μερες.. για μεσημέρι σουφλέ ζυμαρικών με τυριά μανιτάρια κρέμες γάλακτος και δε συμμαζευεται χιχιχιχ 😇😇

Δε νομίζω, τουλάχιστον η ενδοκρινολόγος μου το ξεκαθάρισε είναι τελευταίες τώρα ξανά 6 βδομαδες μετά τη γέννα! Και για τη γυναικολόγο δε ξέρω αν προλαβαίνουμε .. 

Οοοο τέλειοοοο!! Ότι έχει ζυμαρικά είναι τέλειο βασικά!! εμείς παστίτσιο σήμερα 🤤🤤 έχει κάνει κέικ η μαμά μου εν τω μεταξύ έφαγα 2 μέρες και κρατιέμαι τόσο πολύ να μη φάω πάλι 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anna1122πάντως δε το λέω πολύ γουρουνιασμα αυτό το φαι😝ειδικά για μεσημεριανό δε μετράει καν 😝 και μετά από 6 μέρες!!

Πατατάκια κτλπ έχετε φάει καθόλου στη διάρκεια της εγκυμοσύνης; εγώ αρκετές φορές και πατατάκια και bake rolls! Με πολλές τύψεις βέβαια αλλααααα .... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Emily2 είπε:

Δε νομίζω, τουλάχιστον η ενδοκρινολόγος μου το ξεκαθάρισε είναι τελευταίες τώρα ξανά 6 βδομαδες μετά τη γέννα! Και για τη γυναικολόγο δε ξέρω αν προλαβαίνουμε .. 

Οοοο τέλειοοοο!! Ότι έχει ζυμαρικά είναι τέλειο βασικά!! εμείς παστίτσιο σήμερα 🤤🤤 έχει κάνει κέικ η μαμά μου εν τω μεταξύ έφαγα 2 μέρες και κρατιέμαι τόσο πολύ να μη φάω πάλι 😂

Ελπίζω να μην μου βάλει και άλλες εξετάσεις! Οι τελευταίες ήταν και η καλλιέργεια και για τον β αιμολυτικό στρεπτόκοκκο που βγήκε αρνητική.

Εννοείται κάθε βδομάδα περιμένω πως και πως τη μέρα που θα κάνω κάτι σε ζυμαρικό! Τι καλά που έχεις τη μαμά σου και σε βοηθάει! Μακάρι να την είχα και εγώ πριν τον τοκετό, γιατί με την καθαριότητα στο σπίτι ,τα πράγματα του μωρού ,το μαγείρεμα έχω τεντώσει τις τελευταίες μέρες.. βέβαια και ο άντρας μου με βοηθάει δεν έχω παράπονο, αλλά και αυτός δουλεύει πόσες ώρες 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

@anna1122πάντως δε το λέω πολύ γουρουνιασμα αυτό το φαι😝ειδικά για μεσημεριανό δε μετράει καν 😝 και μετά από 6 μέρες!!

Πατατάκια κτλπ έχετε φάει καθόλου στη διάρκεια της εγκυμοσύνης; εγώ αρκετές φορές και πατατάκια και bake rolls! Με πολλές τύψεις βέβαια αλλααααα .... 

Εννοείται έχω φάει πατατάκια, και γαριδάκια, και δρακουλινια 😂😂 αλλά όχι συχνά και με πολλές τύψεις. Η αλήθεια είναι ότι ακόμα και αν ήθελα να φάω συχνότερα δεν το έκανα γιατί από τον 4ο μήνα μέχρι και τώρα υποφέρω από καούρες.. οπότε η ανάγκη να μην έχω καούρες υπερνικουσε την θέληση να φάω τέτοια..😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Εννοείται έχω φάει πατατάκια, και γαριδάκια, και δρακουλινια 😂😂 αλλά όχι συχνά και με πολλές τύψεις. Η αλήθεια είναι ότι ακόμα και αν ήθελα να φάω συχνότερα δεν το έκανα γιατί από τον 4ο μήνα μέχρι και τώρα υποφέρω από καούρες.. οπότε η ανάγκη να μην έχω καούρες υπερνικουσε την θέληση να φάω τέτοια..😂

Χαχαχα το χειρότερο είναι όταν ξέρεις ότι θα έχεις καούρες αλλά από τη λαιμαργία και μόνο τρως και μετά λες γιατί έφαγα 😂😂😂

Χθες έβλεπα στο Facebook ένας μαιευτήρας ανεβάζει βιντεάκια με γέννες που κανει . Και έπαθα ένα μικρό εγκεφαλικό , ειδικά στην καισαρική που λένε κόψε, τραβά ,σπρώξε και τα ακούς ΟΛΑ 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...