Μετάβαση σε περιεχόμενο

​☘️​💖​ Μωράκια Σεπτεμβρίου 2023 ​💖​☘️ ​


Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Εντάξει, τώρα μπορώ να τρελαθώ κι άλλο! Όχι δε θα το κάνω αυτό στον εαυτό μου, νομίζω θα συνεχίσω ότι έκανα. Τα ψάχνω υπερβολικά πολύ και μετά από όλη αυτή τη λίστα που έστειλες και εσύ , την έβαψα !

Σε ευχαριστώ πολύ ❤️ θα πορευτώ με αυτά που έκανα ως τώρα 😝

Χαχαχαχα! Συγγνώμη, δεν ήθελα να στο κα΄΄νω χειρο΄΄τερο! Πιστεύω ωστόσο πως είναι καλυ΄΄τερο να κάνεις, ό,τι σε κα΄νει εσένα να νιώθεις πιο σίγουρη! Και στο λεώ γτ και εγώ ε΄κανα το λα΄θος να ψάχνω και να διαβάζω και κατέληξα τελικά να μην ξέρω τι να πιστε΄΄ψω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nassi έχεις απόλυτο δίκιο. Θα ακουσω τη γιατρό μου και τέλος. Εφόσον μου είπε ότι δεν υπάρχει κάποιο θέμα σε ότι χρησιμοποιώ ,συνεχίζω τα ίδια. Εξάλλου δεν κάνω και κάτι τρελό!

Αλλιώς θα τρελαθουμεεεε😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nassi είπε:

Καλημέρα και καλο΄΄ ΠΣΚ κορι΄΄τσια!!🥰 Πως είστε?? Φουσκω΄΄νετε??

@Tinasardin8689 περιμένουμε νέα σήμερα!! ☺️

Καλησπέρα….14+3 σήμερα…με βρήκε μια χαρά..κάνει τρελό χαμό εκεί μέσα κι εμείς δεν παίρνουμε είδηση…όλο βόλτες κόβει….σε δυο εβδομάδες πάλι…Μ.Πέμπτη…στην αυχενική μου είχε πει ο εμβρυολογος υποψία για αγόρι..ο γιατρός μου είπε κορίτσι σήμερα…😅..ας είναι ό,τι θέλει του λέω..μου λέει τα τελευταία χρόνια κανένα ζευγάρι δεν ενδιαφέρεται για το φύλο όπως παλιά…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης εμένα που σας έχω ξαναπεί ότι είναι χαλαρός μου είπε όχι κρέμα για ραγάδες, όχι βάψιμο μαλλιά και όχι φουρνακι νύχια..νόμιζα τώρα που είμαι στον τέταρτο θα με άφηνε…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Καλησπέρα….14+3 σήμερα…με βρήκε μια χαρά..κάνει τρελό χαμό εκεί μέσα κι εμείς δεν παίρνουμε είδηση…όλο βόλτες κόβει….σε δυο εβδομάδες πάλι…Μ.Πέμπτη…στην αυχενική μου είχε πει ο εμβρυολογος υποψία για αγόρι..ο γιατρός μου είπε κορίτσι σήμερα…😅..ας είναι ό,τι θέλει του λέω..μου λέει τα τελευταία χρόνια κανένα ζευγάρι δεν ενδιαφέρεται για το φύλο όπως παλιά…

Καλησπέρα!! Τι ωραία νέα!!! 😍😍 Θα συμφωνήσω με το φύλο, υγεία να έχει κ ας είναι ότι θέλει!! 

Κρέμα για ραγαδες γιατί δε σε αφήνει ; Γενικά ή σου είπε πιο μετά να ξεκινήσεις ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Καλησπέρα!! Τι ωραία νέα!!! 😍😍 Θα συμφωνήσω με το φύλο, υγεία να έχει κ ας είναι ότι θέλει!! 

Κρέμα για ραγαδες γιατί δε σε αφήνει ; Γενικά ή σου είπε πιο μετά να ξεκινήσεις ;

Μου λέει απλά δεν χρειάζεται…εγώ σε δυο εβδομάδες θα τον ξαναρωτήσω πάντως…κάθε δυο εβδομάδες αυτό κάνω άλλωστε…πού θα πάει..θα μου πει ναι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Μου λέει απλά δεν χρειάζεται…εγώ σε δυο εβδομάδες θα τον ξαναρωτήσω πάντως…κάθε δυο εβδομάδες αυτό κάνω άλλωστε…πού θα πάει..θα μου πει ναι..

Η αλήθεια είναι πως και η γιατρός μου το ίδιο μου είπε. Πως αν είναι να κάνεις ραγαδες, θα κάνεις. Όσο κρέμα και να βάλεις. Εγώ της είπα θέλω απλά για ενυδάτωση να βάζω και μου λέει ε τότε να βάζεις για ενυδάτωση. Και να σου πω την αλήθεια το πιστεύω κιόλας , δεν πιστεύω ότι οι κρέμες κάνουν μαγικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσια! @Tinasardin8689 Τι ωραία νέα είναι αυτά!! Μπράβο!!! 🥰 Αντε και σε δύο βδομάδες πάλι τέτοια όμορφα νέα να έχετε!!! Για β επιπέδου έκλεισες ραντεβού?

@Emily2 και εγω το πιστεύω αυτό, αν είναι να κάνεις ραγάδες, θα κάνεις. Όσες κρέμες κ αν βάλεις.. αλλά όπως λες, τουλάχιστον για ενυδάτωση. Εμένα με πιάνει πάρα πολύ φαγούρα π.χ. κ μόνο με κρέμα ηρεμώ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Emily2 είπε:

Η αλήθεια είναι πως και η γιατρός μου το ίδιο μου είπε. Πως αν είναι να κάνεις ραγαδες, θα κάνεις. Όσο κρέμα και να βάλεις. Εγώ της είπα θέλω απλά για ενυδάτωση να βάζω και μου λέει ε τότε να βάζεις για ενυδάτωση. Και να σου πω την αλήθεια το πιστεύω κιόλας , δεν πιστεύω ότι οι κρέμες κάνουν μαγικα

Καλησπέρα κορίτσια sorry που πετάγομαι

να πω ότι ισχύει αν είναι να κανείς ραγάδες θα κανείς 

Εβαλα κρέμα για ραγάδες από τον 3ο μήνα μέχρι να γεννήσω και έβγαλα ραγάδες το περίμενα γιατί το δέρμα μου κάνει.. έχω φίλη που δεν έβαλε και δεν έβγαλε είναι στο δέρμα πιστεύω 

τωρα αν δεν έβαζα ίσως να έβγαζα και περισσότερες ; Ποιος ξέρει.. 

παντως η γνωμη μου είναι χωρίς να θέλω να επηρεάσω καμία κοπέλα δεν είναι και τοοοσο τραγικό να βάλουμε καμία κρεμα στο δέρμα μας 

Νύχια μαλλιά δεν έβαψα δεν τον ρώτησα κιολας, δεν ηθελα να τα βαψω και ακόμα που το μωρακι μου είναι 7 μηνών δεν τα έχω κάνει αλλα για τις γιορτές σιγά σιγά  θελω να τα κάνω

Με το καλό σε όλες σας κορίτσια  😊💐 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/4/2023 at 1:43 ΜΜ, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα κορίτσια sorry που πετάγομαι

να πω ότι ισχύει αν είναι να κανείς ραγάδες θα κανείς 

Εβαλα κρέμα για ραγάδες από τον 3ο μήνα μέχρι να γεννήσω και έβγαλα ραγάδες το περίμενα γιατί το δέρμα μου κάνει.. έχω φίλη που δεν έβαλε και δεν έβγαλε είναι στο δέρμα πιστεύω 

τωρα αν δεν έβαζα ίσως να έβγαζα και περισσότερες ; Ποιος ξέρει.. 

παντως η γνωμη μου είναι χωρίς να θέλω να επηρεάσω καμία κοπέλα δεν είναι και τοοοσο τραγικό να βάλουμε καμία κρεμα στο δέρμα μας 

Νύχια μαλλιά δεν έβαψα δεν τον ρώτησα κιολας, δεν ηθελα να τα βαψω και ακόμα που το μωρακι μου είναι 7 μηνών δεν τα έχω κάνει αλλα για τις γιορτές σιγά σιγά  θελω να τα κάνω

Με το καλό σε όλες σας κορίτσια  😊💐 

Καλημέρα και καλή εβδομα΄΄δα! Να σου ζήσει το μπεμπάκι σου! ΄Ήξερες απο πριν πως θα βγάλεις ραγάδες? Πως το καταλαι΄΄νεις αυτό?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες κορίτσια τι κάνετε εγώ την Πέμπτη έχω γιατροί!!Σας διαβάζω αλλά λόγο τν παιδιών δε μπαίνω πολύ συχνά φλκ σε όλες καλά αποτέλεσματα σε όλες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε πως είστε;;;

Εγώ είχα χθες γιατρό ,αλλά μόλις φτάσαμε κάτω από το ιατρείο με πήρε τηλ η γραμματέας της γιατρού και μου είπε οτι προέκυψε τοκετός. Οπότε το ραντεβού πάει άλλη μέρα. Πάλι στην αναμονή...😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε πως είστε;;;

Εγώ είχα χθες γιατρό ,αλλά μόλις φτάσαμε κάτω από το ιατρείο με πήρε τηλ η γραμματέας της γιατρού και μου είπε οτι προέκυψε τοκετός. Οπότε το ραντεβού πάει άλλη μέρα. Πάλι στην αναμονή...😝

Καλησπέρα! Τι ατυχία και αυτή.. ελπίζω να σας έδωσαν στα κοντα τουλάχιστον ραντεβού, να μην περιμένεις άλλο τόσο 😊 Όλες αυτές τις στιγμές περιμένουμε πως κ πως να δούμε τα μπεμπακια μας! 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια…πώς είστε;…Εγώ περιμένω να έρθει η Πέμπτη να πάω γιατρό…μετράω ζάχαρο τρεις μέρες  τώρα,γιατί η ενδοκρινολόγος έχει μια ανησυχία…στις τελευταίες εξετάσεις είχα 96, 98 κ με έβαλε να το μετράω..τα πρωινά παρατήρησα νηστική περνάει το 100 ενώ τις υπόλοιπες ώρες της μέρας κάτω από 95..κάποιες φορές και 88…Εν τω μεταξύ έχω φάει πολύ λίγα γλυκά όλο αυτό το διάστημα αλλά πραγματικά έτρωγα συνέχεια μακαρόνια, πατάτες κλπ…Από την προηγούμενη Κυριακή έκοψα μαχαίρι όλα τα λευκά και είπα στον εαυτό μου να τρώει μια φορά την εβδομάδα μακαρόνια ολικής…έχω πάθος με τα μακαρόνια..κατα τ αλλα, δεν καταλαβαίνω κάτι…δέκατη έκτη εβδομάδα…μια ελαφρώς φουσκωμένη κοιλίτσα..αναρωτιέμαι, πότε θα μεγαλώσει…αυτές οι ανησυχίες μου Σάββατο πρωί…😂..επίσης, έχω φαγούρα στο στήθος και σκέφτομαι να βάζω κρέμα σώματος για ενυδάτωση..να βάζω αυτές που έχω ή έχετε να προτείνετε καμία;…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/4/2023 at 11:02 ΠΜ, ο/η Nassi είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομα΄΄δα! Να σου ζήσει το μπεμπάκι σου! ΄Ήξερες απο πριν πως θα βγάλεις ραγάδες? Πως το καταλαι΄΄νεις αυτό?? 

Ευχαριστώ πολύ.. τώρα ειδα το μνμ σου 

εγω ειχα ραγάδες ανάμεσα στα ποδια είχα βγάλει και στο στήθος, αυτά πριν την εγκυμοσύνη

τις είχα βγάλει σε νεαρή ηλικία από την εφηβεία και μετά.. τα κιλά μου ήταν καλά δεν ειχα μεγάλες διακυμάνσεις όποτε πιστεύω έχει να κάνει και με το δέρμα ίσως και την περιποίηση του δέρματος δεν έβαζα τότε συχνά κρέμες ενυδατώσεις είναι αλήθεια.. εγω μιλάω για το δικό μου δέρμα δεν είμαι ειδικός, δεν λέω επειδή είμαι εγω έτσι θα είστε και εσεις αλίμονο 😊

αλλα κορίτσια δεν πειράζει και κανένα σημάδι να βγάλουμε και αυτά μέσα στο πρόγραμμα είναι γίνονται τεράστιες αλλαγές στο σώμα μας στην εγκυμοσύνη

εύχομαι με το καλό! 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια ❤️ τι κάνετε;;;πως τα πάτε ;;;

Θέλω να ρωτήσω... Με το θέμα του φαγητό πως είστε ;;; Γιατί εγώ είμαι πολύ υπερβολική μη κολλήσω κάτι, με τα λαχανικά, με τα κρέατα..πριν φάω κάτι το κοιτάω 10 φορές και μετά το σκέφτομαι άλλες 10 😂 απ'εξω δε το συζητώ, έφαγα 2-3 φορές κι ακόμα τύψεις έχω 😂 

Επίσης εκτός από τις πρώτες εξετάσεις που σας έδωσαν για τοξόπλασμα κτλπ, σας ξανά έδωσαν τώρα ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ❤️ τι κάνετε;;;πως τα πάτε ;;;

Θέλω να ρωτήσω... Με το θέμα του φαγητό πως είστε ;;; Γιατί εγώ είμαι πολύ υπερβολική μη κολλήσω κάτι, με τα λαχανικά, με τα κρέατα..πριν φάω κάτι το κοιτάω 10 φορές και μετά το σκέφτομαι άλλες 10 😂 απ'εξω δε το συζητώ, έφαγα 2-3 φορές κι ακόμα τύψεις έχω 😂 

Επίσης εκτός από τις πρώτες εξετάσεις που σας έδωσαν για τοξόπλασμα κτλπ, σας ξανά έδωσαν τώρα ; 

Καλημέρα κορίτσι μου! Εγω ειμαι στο γκρουπ του Αυγούστου αλλά διάβασα το ποστ σου και ήθελα να σου πω για το τοξόπλασμα... Στις πρώτες εξετάσεις δεν μου βρέθηκαν αντισώματα για τοξόπλασμα οπότε μου λεει ο γιατρός μου κάθε 45 μέρες θα το τσεκάρουμε...Μέχρι τώρα δηλαδή το έχω τσεκάρει 3 φορές. Αν όμως στο προγεννητικό έλεγχο είχες αντισώματα τότε δεν νομίζω να χρειάζεται να το ελέγχεις. Παρ όλα αυτά για να μην ζεις με το άγχος μπορείς να το ζητήσεις στον γιατρό σου, δεν είναι κακό. Οσο για το φαγητό, κι εγώ προσέχω εννοείται σαλάτες και κρέατα, ειδικά απέξω θα επιλέξω κάτι σε ζυμαρικό καλύτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η irini02 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Εγω ειμαι στο γκρουπ του Αυγούστου αλλά διάβασα το ποστ σου και ήθελα να σου πω για το τοξόπλασμα... Στις πρώτες εξετάσεις δεν μου βρέθηκαν αντισώματα για τοξόπλασμα οπότε μου λεει ο γιατρός μου κάθε 45 μέρες θα το τσεκάρουμε...Μέχρι τώρα δηλαδή το έχω τσεκάρει 3 φορές. Αν όμως στο προγεννητικό έλεγχο είχες αντισώματα τότε δεν νομίζω να χρειάζεται να το ελέγχεις. Παρ όλα αυτά για να μην ζεις με το άγχος μπορείς να το ζητήσεις στον γιατρό σου, δεν είναι κακό. Οσο για το φαγητό, κι εγώ προσέχω εννοείται σαλάτες και κρέατα, ειδικά απέξω θα επιλέξω κάτι σε ζυμαρικό καλύτερα. 

Η αλήθεια είναι πως δεν ξανά έκανα εξετάσεις. Και η γιατρός μου προχθές μου είπε την επόμενη φορά, δηλαδή σε ένα μήνα .. 🫤 να την πάρω να μου γράψει ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά.🥰

@Tinasardin8689 Καλά αποτελέσματα να έχεις για την Πέμπτη! Ως προς το ζάχαρο δεν μπορώ να σε βοηθήσω διότι δεν ε΄΄χω ιδέα, αλλά επειδή και εγώ τσακι΄΄ζω ότι ζυμαρικό,ψωμι΄΄,μακαρόνι βρεθεί μπροστά μου.. 😊 σου είπε ο γιατρός σου να τα κόψεις?? Ως προς την κρέμα εγώ πήρα μια χωρίς parabens και βάζω αυτήν για ενυδάτωση.. 

@Emily2 Εγώ πάντως τρώω που και που από έξω. Σαλάτες βέβαια όχι αλλά μία πίτσα, μια μακαρονάδα ή μια μπριζολίτσα πολύ άνετα. Απλά πάω σε μαγαζιά που γνωρίζω και ξέρω πως έχουν καθαρή κουζίνα. Όσο για το τοξόπλασμα, αν σου είχαν βρει αντισώματα γιατί να ξανακάνεις? Πρε΄΄πει να το ελέγξουμε ξανά? 

Εγώ κορίτσια την προηγούμενη εβδομάδα ΄επιασα κρυολόγημα και το φοβόμουν τόσο πολύ... ήμουν 5 μέρες στο κρεβάτι και πήρα την γιατρό μου τηλ. γιατί αγχώθηκα τόσο πολυ΄΄ μην τυχόν και γίνει τπτ. Τελικά όμως όλα καλά! Εχθές πήγαμε για την β επιπέδου. Τέλεια εξέταση κορίτσια, σχεδόν μια ώρα κοιτούσαμε τα μπεμπάκια σε μια τεράστια οθόνη! Είναι κ τα δυο γερά και πάνε μια χαρά, το μόνο που μου είπαν πως πρέπει να παρακολουθήσουμε από εδώ και πέρα είναι πως ο πλακούντας από το αγοράκι είναι λίγο πιο κάτω από ότι θα ΄έπρεπε και υπάρχει περίπτωση εφόσον μεγαλώσουν και άλλο να μην τρέφεται καλά.. μέχρι στιγμής όμως είναι σχεδόν στα ίδια εκατοστά και γραμμάρια, οπότε ελπίζω να μην υπάρξει και αργότερα κάποιο πρόβλημα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης η γιατρός μού είπε σιγά σιγά να πάρω στο νοσοκομείο που θα γεννήσω να κλείσω ραντεβού να πάω να με εξετάσουν και εκεί κ να μιλήσω μαζί τους και για το αν θέλω να γεννήσω φυσιολογικά ή με καισαρική (στην περίπτωση καισαρικής θα αλλάξει η ΠΗΤ μου). Εσάς σας έχουν κάνει τέτοια θέματα? Ποια είναι γνώμη σας επί του θέματος? Εγώ δεν μπορώ να αποφασίσω. Φοβάμαι την κανονική γέννα γτ είναι και δύο, αλλά από την άλλη δεν ξέρω και αν προτιμώ την καισαρική.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nassi

Γεια σου κορίτσι !! Πόσων εβδομάδων είσαι ;;; Χαίρομαι πάρα πολύ που όλα πήγαν καλά στη β επιπέδου!!!! Όσο για το κρυολόγημα, ανέβασες πυρετό κτλπ ;;; Νομίζω εκεί είναι το πρόβλημα αν ανεβάσεις υψηλό πυρετό. Αλλά αφού είσαι καλά τώρα , μην ανησυχείς!! 

Δε θα γεννήσεις με τη γιατρό σου; Σε ιδιωτικό ή δημόσιο θα γεννήσεις ;;;

Όσο για το τι είναι καλύτερο, φυσιολογικά ή καισαρική ειλικρινά δε ξέρω. Έχω το ίδιο δίλημμα, αλλά νομίζω εσύ που έχεις δίδυμα ειναι τελείωσ διαφορετικό. Ίσως θα σε βοηθούσε να ρωτήσεις κάποια μανούλα που έχει γεννήσει δίδυμα στην ενότητα πολύδυμη κύηση. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω αν θυμάστε που σκεφτόμουν να αλλάξω γιατρό. Είπα να πάω απλά για ένα ραντεβού σε άλλη, πήγα την Τετάρτη και το μετάνιωσα χίλιες φορές . Μου έκανε τεστ Παπ και από τότε νομίζω ότι μου έκανε κάτι κακό. Διαβάζω ότι γενικά δεν υπάρχει κανένα θέμα με το τεστ Παπ στην κύηση, αλλά το ίδιο βράδυ με έπιασε τέτοιο άγχος μήπως έκανα κακό στο μωράκι μου... Που πλέον είμαι σίγουρη ότι θα μείνω στη γιατρό που ήμουν. Έχει κάνει κάποια άλλη τεστ Παπ στην εγκυμοσύνη ;😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

@Nassi

Γεια σου κορίτσι !! Πόσων εβδομάδων είσαι ;;; Χαίρομαι πάρα πολύ που όλα πήγαν καλά στη β επιπέδου!!!! Όσο για το κρυολόγημα, ανέβασες πυρετό κτλπ ;;; Νομίζω εκεί είναι το πρόβλημα αν ανεβάσεις υψηλό πυρετό. Αλλά αφού είσαι καλά τώρα , μην ανησυχείς!! 

Δε θα γεννήσεις με τη γιατρό σου; Σε ιδιωτικό ή δημόσιο θα γεννήσεις ;;;

Όσο για το τι είναι καλύτερο, φυσιολογικά ή καισαρική ειλικρινά δε ξέρω. Έχω το ίδιο δίλημμα, αλλά νομίζω εσύ που έχεις δίδυμα ειναι τελείωσ διαφορετικό. Ίσως θα σε βοηθούσε να ρωτήσεις κάποια μανούλα που έχει γεννήσει δίδυμα στην ενότητα πολύδυμη κύηση. 

 

Καλησπέρα και ευχαριστώ πολύ!😊 Είμαι 19+3. Ευτυχώς δεν σήκωσα πυρετό, μ είπε η γιατρός μ πως θα μπορουσα να πάρω παρακεταμολη, αλλά δεν ήθελα. Ήμουν κ τυχερή βασικά γτ δεν το πέρασα βαριά! 

Όχι, η γιατρός μου δυστυχώς δεν ξεγενναει. Θα είναι όμως σε επικοινωνία με τον αντίστοιχο γιατρό από το νοσοκομείο που θα επιλέξω. Όσο για το δημόσιο ή ιδιωτικό δεν έχω αποφασίσει ακόμα..ζω στο εξωτερικό κ εδώ δεν έχουν κ μεγάλη διαφορά είναι η αλήθεια.

Ευχαριστώ για την συμβουλή, αλλά δεν βρίσκω κάποια ενότητα για πολυδυμη κυηση.. αν και από όσα διαβάζω νομίζω πείθομαι ολο και περισσοτερο για φυσιολογική γέννα και ο Θεός μαζί μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...