Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νέες εγκυμονούσες Θεσσαλονίκη!


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια! Είπα να ξεκινήσω αυτή τη συνομιλία μιας και διανύω την 8η εβδομάδα μου! Οι φίλες μου είναι σε άλλη φάση της ζωής τους και σκέφτηκα πως μπορεί να είναι και άλλα κορίτσια σαν εμένα.. έτσι είπα να γνωριστούμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και με το καλό ! 

Μπορείς να ξεκινήσεις θέμα με τα μωράκια του μήνα που είναι να γεννήσεις και να μαζευτούν κοπέλες που είστε στις ίδιες εβδομάδες να συζητάτε προβληματισμούς, νέα κλπ κλπ . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/2/2023 at 1:50 ΜΜ, ο/η anna1122 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Είπα να ξεκινήσω αυτή τη συνομιλία μιας και διανύω την 8η εβδομάδα μου! Οι φίλες μου είναι σε άλλη φάση της ζωής τους και σκέφτηκα πως μπορεί να είναι και άλλα κορίτσια σαν εμένα.. έτσι είπα να γνωριστούμε! 

Γεια σου !!! 

Διανύω και εγώ την 8η εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου με πολύ άγχος !! 

Οι φίλες μου είναι σε άλλη φάση της ζωής τους οπότε είμαστε σε παρόμοια κατάσταση 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Γεια σου !!! 

Διανύω και εγώ την 8η εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου με πολύ άγχος !! 

Οι φίλες μου είναι σε άλλη φάση της ζωής τους οπότε είμαστε σε παρόμοια κατάσταση 😅

Αλήθεια;; Και εσύ από Θεσσαλονίκη;; 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/2/2023 at 4:00 ΜΜ, ο/η anna1122 είπε:

Αλήθεια;; Και εσύ από Θεσσαλονίκη;; 🙂

 

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Ναι κι εγώ!! 

Πως τα πας ;; Έχεις συμπτώματα;;;

Hello!!! Εδώ είμαστε και εμείς.... στον 4η... 5η... εβδομάδα!! Ελπίζω και εύχομαι από καρδιάς να μας πάνε όλα καλά! 

Εμείς είμαστε με εξωσωματική, εσείς? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η UandI είπε:

 

Hello!!! Εδώ είμαστε και εμείς.... στον 4η... 5η... εβδομάδα!! Ελπίζω και εύχομαι από καρδιάς να μας πάνε όλα καλά! 

Εμείς είμαστε με εξωσωματική, εσείς? 

Γεια σου !! Ναι και εγώ ειμαι από εξωσωματική!! 

Ξεκίνησαν τα συμπτώματα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Emily2 είπε:

Γεια σου !! Ναι και εγώ ειμαι από εξωσωματική!! 

Ξεκίνησαν τα συμπτώματα;;

Εγώ κορίτσια όχι από εξωσωματική.. όμως δεν νοιώθω και πολλά πράγματα πέρα από λίγο πόνο στις θηλές..  Εσείς πως είστε; Έχετε συμπτώματα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Γεια σου !! Ναι και εγώ ειμαι από εξωσωματική!! 

Ξεκίνησαν τα συμπτώματα;;

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Κοίταξε, έχω καποιες απροσδιοριστες αναγουλες σε διαφορες φάσεις της ημέρας (ειναι 2-3 μερες τωρα), που πάνε και έρχονται σχετικά γρήγορα. 

Εντάξει, την υπνηλία την χρεώνω ξεκάθαρα στα utregestan που παιρνω και στα υπόλοιπα φάρμακα.. αλλα κυρίως τα utregestan. 

 

Εσύ ? 8η εβδομάδα σωστα? Πως είστε εκει στην όμορφη 8η που ανυπομονώ να φτάσω!!! :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/2/2023 at 9:57 ΜΜ, ο/η anna1122 είπε:

Εγώ κορίτσια όχι από εξωσωματική.. όμως δεν νοιώθω και πολλά πράγματα πέρα από λίγο πόνο στις θηλές..  Εσείς πως είστε; Έχετε συμπτώματα;

 

στις On 20/2/2023 at 1:46 ΜΜ, ο/η UandI είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Κοίταξε, έχω καποιες απροσδιοριστες αναγουλες σε διαφορες φάσεις της ημέρας (ειναι 2-3 μερες τωρα), που πάνε και έρχονται σχετικά γρήγορα. 

Εντάξει, την υπνηλία την χρεώνω ξεκάθαρα στα utregestan που παιρνω και στα υπόλοιπα φάρμακα.. αλλα κυρίως τα utregestan. 

 

Εσύ ? 8η εβδομάδα σωστα? Πως είστε εκει στην όμορφη 8η που ανυπομονώ να φτάσω!!! :) 

Και εγώ πολύ λίγα συμπτώματα! Κυρίως το στήθος που και αυτό μια το νιώθω πρησμένο μια λιγότερο. 

Κατά τα άλλα παίρνω και εγώ τόσα φάρμακα που δε ξέρω πραγματικά τι φταίει!!! 

Εσύ τι παίρνεις εκτός από utrogestan?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κι εγώ μόλις μπήκα στη δέκατη σήμερα..Συμπτώματα δεν θα το έλεγα ιδιαίτερα..κάτι αναγούλες που πάνε κ έρχονται..λίγη ζαλάδα αλλά από το utrogestan..άγχος αρκετό…Είχα μια βιοχημική και μια παλίνδρομη..τριτη δορά έγκυος με φυσική σύλληψη..Καλή τύχη σε όλες μας..Καλό θα είναι να φτιάξουμε θέμα με τον μήνα που γεννάμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/2/2023 at 1:50 ΜΜ, ο/η anna1122 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Είπα να ξεκινήσω αυτή τη συνομιλία μιας και διανύω την 8η εβδομάδα μου! Οι φίλες μου είναι σε άλλη φάση της ζωής τους και σκέφτηκα πως μπορεί να είναι και άλλα κορίτσια σαν εμένα.. έτσι είπα να γνωριστούμε! 

Κορίτσια εάν σας βοηθάει, φτιάξτε μια ομαδούλα τύπου "Μωράκια 'Σεπτεμβρίου' (ή όποιου άλλου μήνα περιμένετε να γεννήσετε) 2023" για να συνεχίσετε την παράδοση! :) Εμείς είμαστε από τα "Μωράκια Ιουλίου 2023". Είναι ωραίο που συζητάμε τους προβληματισμούς μας με κοπέλες σε παρόμοια εβδομάδα κύησης με εμάς. Καλές τελειόμηνες κυήσεις σε όλες σας ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κορίτσια μου όλες με το καλό!!! Να ρωτήσω κάτι;; Γιατί όλες παίρνετε utrogestan; Τι είναι αυτό; Εμένα δε μου έχει δώσει τίποτα τέτοιο η γιατρός μου! Πρέπει να ανησυχώ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/2/2023 at 1:46 ΜΜ, ο/η UandI είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Κοίταξε, έχω καποιες απροσδιοριστες αναγουλες σε διαφορες φάσεις της ημέρας (ειναι 2-3 μερες τωρα), που πάνε και έρχονται σχετικά γρήγορα. 

Εντάξει, την υπνηλία την χρεώνω ξεκάθαρα στα utregestan που παιρνω και στα υπόλοιπα φάρμακα.. αλλα κυρίως τα utregestan. 

 

Εσύ ? 8η εβδομάδα σωστα? Πως είστε εκει στην όμορφη 8η που ανυπομονώ να φτάσω!!! :) 

Δεν έχω πολλά συμπτώματα.. τόσο που ανησυχώ μήπως κάτι δεν πάει καλά! Ο άντρας μου βέβαια λέει πως είμαι τρελή ( δεν έχει και άδικο 😂).. ανυπομονώ για τον επόμενο υπέρηχο σε 5 ημέρες 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/2/2023 at 9:44 ΠΜ, ο/η anna1122 είπε:

Αχ βρε κορίτσια μου όλες με το καλό!!! Να ρωτήσω κάτι;; Γιατί όλες παίρνετε utrogestan; Τι είναι αυτό; Εμένα δε μου έχει δώσει τίποτα τέτοιο η γιατρός μου! Πρέπει να ανησυχώ;;

Να χαίρεσαι που δεν παίρνεις !!! 

Εγώ προσωπικά τα παίρνω λόγω εξωσωματικης. Αλλά επιτέλους τώρα τα μειώνω και σιγά σιγα αν όλα είναι καλά θα τα κόψω !! Είναι προγεστερόνη, εγώ κάνω και ενεση προγεστερόνης ( κι αυτή επιτέλους την κόβω ) 

Πότε έχεις υπέρηχο ;;;; Εγώ 2/3!!

Όλα καλά να πάνε 🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Να χαίρεσαι που δεν παίρνεις !!! 

Εγώ προσωπικά τα παίρνω λόγω εξωσωματικης. Αλλά επιτέλους τώρα τα μειώνω και σιγά σιγα αν όλα είναι καλά θα τα κόψω !! Είναι προγεστερόνη, εγώ κάνω και ενεση προγεστερόνης ( κι αυτή επιτέλους την κόβω ) 

Πότε έχεις υπέρηχο ;;;; Εγώ 2/3!!

Όλα καλά να πάνε 🙏🙏🙏🙏

Από ποια περιοχη είστε; Άντε με το καλό τότε αφού είναι όλα καλά να σταματήσεις και τις προγεστερόνες!

Έχω υπέρηχο μεθαύριο 28/2!! Μακάρι να είναι όλα καλά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/2/2023 at 2:20 ΠΜ, ο/η anna1122 είπε:

Από ποια περιοχη είστε; Άντε με το καλό τότε αφού είναι όλα καλά να σταματήσεις και τις προγεστερόνες!

Έχω υπέρηχο μεθαύριο 28/2!! Μακάρι να είναι όλα καλά!! 

Περιμένουμε νέα!! Όλα θα είναι τέλεια ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/2/2023 at 8:31 ΜΜ, ο/η Ersi85 είπε:

Κορίτσια εάν σας βοηθάει, φτιάξτε μια ομαδούλα τύπου "Μωράκια 'Σεπτεμβρίου' (ή όποιου άλλου μήνα περιμένετε να γεννήσετε) 2023" για να συνεχίσετε την παράδοση! :) Εμείς είμαστε από τα "Μωράκια Ιουλίου 2023". Είναι ωραίο που συζητάμε τους προβληματισμούς μας με κοπέλες σε παρόμοια εβδομάδα κύησης με εμάς. Καλές τελειόμηνες κυήσεις σε όλες σας ❤️ 

Καλησπερα κοριτσι μου! Ειμαι και γω εγκυος, μαλλον Σεπτεμβρη θα γεννησω, βλεποντας. Πως εισαι; καλη τελειομηνη κυηση ευχομαι με ηρεμια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Κορίτσια, το έχετε ανακοινώσει σε φίλους και οικογένεια;;; 

 

Σε μερικούς φίλους ναι! Σε οικογένεια όχι ακόμα! Εσείς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Κορίτσια, το έχετε ανακοινώσει σε φίλους και οικογένεια;;; 

 

Καλησπερα. Αν και δεν θα ηθελα να το ανακοινωσω, τελικα το ειπα σε πολυ επιλεγμενα ατομα. Οι γονεις μου δεν το ξερουν ακομη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η anna1122 είπε:

Σε μερικούς φίλους ναι! Σε οικογένεια όχι ακόμα! Εσείς;

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Βασιλική028 είπε:

Καλησπερα. Αν και δεν θα ηθελα να το ανακοινωσω, τελικα το ειπα σε πολυ επιλεγμενα ατομα. Οι γονεις μου δεν το ξερουν ακομη.

Εμείς το είπα στους γονείς μας. 

Και ίσως σιγά σιγά το πούμε και σε κάποιους φίλους !! Κρατιέται όσο μπορώ γιατί φοβάμαι να το πω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σήμερα πήγα για τον υπέρηχο, όλα καλά! Είδαμε και χεράκια ποδαράκια να κουνιούνται!! Τώρα πάμε κατευθείαν σε δυο βδομάδες για αυχενική και papp-A ! Εσείς ποτέ έχετε επόμενο υπέρηχο; Ελπίζω να πάνε όλα καλά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η anna1122 είπε:

Κορίτσια σήμερα πήγα για τον υπέρηχο, όλα καλά! Είδαμε και χεράκια ποδαράκια να κουνιούνται!! Τώρα πάμε κατευθείαν σε δυο βδομάδες για αυχενική και papp-A ! Εσείς ποτέ έχετε επόμενο υπέρηχο; Ελπίζω να πάνε όλα καλά!!! 

Αααααχ🥹 τι ωραία!!! Μπράβο μπράβο μπράβο!! Εύχομαι όλα να συνεχίσουν έτσι!!! 

Εγώ αύριο έχω υπέρηχο ξανά.  Αλλά ο υπέρηχος της γυναικολόγου μου είναι λίγο παλιός... αμφιβάλλω αν θα δούμε χεράκια και ποδαράκια 😢

Είσαι ευχαριστημένη από τον γιατρό σου ;;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...