Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξαφανισμενη περιοδος!!


Sofia86

Recommended Posts

Αχ κοριτσια ειμαι να σκασω!!!! Τα Χριστουγεννα περιμενα περιοδο και κολλαω κοβιντ...Απο τοτε μεχρι σημερα πουθενα η περιοδος !!! Παθολογικος λογος δεν ειναι,ολα ειναι καθαρα,εγκυμοσυνη δεν ειναι,τα τεστ βγαινουν αρνητικα,τι ειναι δεν μπορω να καταλαβω κι εχουν σπασει τα νευρα μου!! Ο γιατρος μου λεει οτι συμβαινει σε καποιους κυκλους να "χανονται" και δεν του φαινεται περιεργο κι ουτε ειναι απολυτα σιγουρος οτι φταιει ο κορωνοιος,στο οποιο οι αποψεις ειναι διχασμενες... Εκει που νιωθω ενα "γαργαλημα"και λεω ηρθε,τιποτα!!!

Πρωτη φορα στη ζωη μου παρακαλω να αδιαθετησω τοσο πολυ!! Τα νευρα μου!!!!😳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεεερα! 

Νομίζω έχουμε ξανά μιλήσει σε άλλο θέμα , δεν είμαι σίγουρη. 

Κόλλησα κόβιντ τον Αύγουστο που μας πέρασε. Η περίοδος μου ήρθε κανονικά τις μέρες που ήμουν θετική όπως υπολόγιζα με κύκλο 28-29 μέρες. 

Από τότε άρχισε η κατρακύλα. 

Σου γράφω τους επόμενους κύκλους μου μέχρι σήμερα. 

37, 38, 36, 18 και 26 μέρες. Τώρα είμαι στην 19η μέρα του κύκλου. Δεν έχω ιδέα πότε θα μου έρθει 🤷‍♀️ 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα, είχα φτάσει στα όρια μου κι εγώ στις αρχές. 

Κάνε υπομονή και μην το σκέφτεσαι, θα έρθει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christine_ είπε:

Καλησπεεερα! 

Νομίζω έχουμε ξανά μιλήσει σε άλλο θέμα , δεν είμαι σίγουρη. 

Κόλλησα κόβιντ τον Αύγουστο που μας πέρασε. Η περίοδος μου ήρθε κανονικά τις μέρες που ήμουν θετική όπως υπολόγιζα με κύκλο 28-29 μέρες. 

Από τότε άρχισε η κατρακύλα. 

Σου γράφω τους επόμενους κύκλους μου μέχρι σήμερα. 

37, 38, 36, 18 και 26 μέρες. Τώρα είμαι στην 19η μέρα του κύκλου. Δεν έχω ιδέα πότε θα μου έρθει 🤷‍♀️ 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα, είχα φτάσει στα όρια μου κι εγώ στις αρχές. 

Κάνε υπομονή και μην το σκέφτεσαι, θα έρθει... 

Αχ Χριστινα μου ναι,το ειχα αναφερει ξανα ,απο τοτε τιποτα!!

Ειναι φοβερο τι ζημια μπορει να σου κανει! Πιστευω οτι οταν με το καλο μου ερθει ξανα,θα μου συμβει κι εμενα το ιδιο με την ακανονιστη περιοδο,να μην μπορεις να κανεις ενα προγραμμα!!

Σιγουρα υπομονη,δεν μπορεις να κανεις και τιποτα αλλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

@Sofia86καλημεεεεεεεερα

Σου γράφω για να σου πω ότι μου ήρθε η περίοδος σε νορμάλ ημερομηνία από τον Αύγουστο πρώτη φορά ! 6 μήνες μετά τον κορονοϊό... Ελπίζω εσένα να στρώσει νωρίτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Χριστινα μου! Τελικα αδιαθετησα χτες,μετα απο 1,5 μηνα!!! Τωρα ελπιζω να μην μου κανει τετοια απο'δω και περα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia86 είπε:

Καλημερα Χριστινα μου! Τελικα αδιαθετησα χτες,μετα απο 1,5 μηνα!!! Τωρα ελπιζω να μην μου κανει τετοια απο'δω και περα!!

Ελπίζω κι εγώ να είναι πιο καλά τα πράγματα! Αλλά αν δεν είναι να θυμάσαι ότι είναι φυσιολογικό και θέλει το χρόνο του το σώμα να ξανά ρυθμιστεί! Ελπίζω εμένα να πήρε όσο χρειάζεται γιατί πραγματικά ήταν ένα πρόσθετο άγχος μιας και δεν θα ήθελα κι άλλο παιδάκι ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Ελπίζω κι εγώ να είναι πιο καλά τα πράγματα! Αλλά αν δεν είναι να θυμάσαι ότι είναι φυσιολογικό και θέλει το χρόνο του το σώμα να ξανά ρυθμιστεί! Ελπίζω εμένα να πήρε όσο χρειάζεται γιατί πραγματικά ήταν ένα πρόσθετο άγχος μιας και δεν θα ήθελα κι άλλο παιδάκι ! 

Αχ αυτο το τελευταιο ειναι το αγχος μου κι εμενα! Μακαρι να μην μου ξαναπαρει τοσο πολυ τουλαχιστον! Κι αγχωνεσαι και το κανεις και χειροτερο και γινεται φαυλος κυκλος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...