Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ειναι συμπτώματα εγκυμοσύνης?


lt.93

Recommended Posts

κορίτσια καλημέρα. γράφω για πρώτη φορά αλλά σας παρακολουθώ το τελευταίο 3μηνο που ξεκίνησα και εγώ προσπάθειες για παιδάκι! είμαι 29 ετών και γενικά ο κυκλος μου ειναι μεγαλύτερος απ το σύνηθες μιας και φτάνω 30 μέρες, στη καλύτερη 29 . με βάση του κύκλου μου η ωορηξια μου γίνεται την 16η ημέρα του κύκλου κ οχι την 14η όπως συμβαίνει σε κοπέλες με κύκλο 28 ημερών. είχαμε επαφή με τν άντρα μου την 13η ημέρα,την 16η (της ωορηξιας) και την 18η. Αυτή την στιγμή βρίσκομαι στην 25η ημέρα κ πριν 2 ημέρες είδα καφε υγρά σταγόνες για μια μέρα και απ τότε ξεκίνησα να έχω πονακια περιόδου λιγο πιο έντονα απ ότι έχω συνήθως, πόνο στη μέση και νιώθω το στήθος μου λίγο βαρύ και τις θηλες ευαίσθητες. τα υγρά κράτησαν μόνο εκείνη τη ημέρα και απ τότε τα υπόλοιπα συμπτώματα συνεχίζονται απλά λίγο πιο ήπια. λέτε να ήταν αιματακι εμφύτευσης? και πότε πιστεύεται είναι καλό να κάνω ένα τεστ? περίοδο περιμένω 1/2.  σας ευχαριστώ πολύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι μου όπως τα περιγράφεις θεωρώ ότι ήταν αίμα εμφύτευσης....

Για μένα άσε τις μέρες να περάσουν υπομονετικά και κάνε τεστάκι από 01/02 και μετά... Ξέρω είναι ότι θα το έχεις έννοια αλλά θα περάσουν οι μέρες θα δείς..

Αν τώρα βιάζεσαι υπερβολικά.. να κάνεις απλά να μην απογοητευτείς αν δεν δεις να είναι θετικό ακόμα... εξαρτάται και από την ευαισθησία των τεστ στα επίπεδα χοριακής....

Επίσης μέχρι να δεις το αποτέλεσμα  να είσαι προσεκτική πολύ.... Να φέρεσαι σαν να είσαι έγκυος.. μην σηκώσεις βάρος... κάνε ήρεμες κινήσεις... κλπ

Αναμένουμε ευχάριστα νέα!! Ελπίζω να είναι θετικό το τεστάκι σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι όπως το περιγράφεις και εγώ είμαι αισιόδοξη. 

Για μένα περίμενε μέχρι την ημέρα που περιμένεις και κάνε μία χοριακή για να μαστε σίγουροι! 

Με το καλό !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η lt.93 είπε:

κορίτσια καλημέρα. γράφω για πρώτη φορά αλλά σας παρακολουθώ το τελευταίο 3μηνο που ξεκίνησα και εγώ προσπάθειες για παιδάκι! είμαι 29 ετών και γενικά ο κυκλος μου ειναι μεγαλύτερος απ το σύνηθες μιας και φτάνω 30 μέρες, στη καλύτερη 29 . με βάση του κύκλου μου η ωορηξια μου γίνεται την 16η ημέρα του κύκλου κ οχι την 14η όπως συμβαίνει σε κοπέλες με κύκλο 28 ημερών. είχαμε επαφή με τν άντρα μου την 13η ημέρα,την 16η (της ωορηξιας) και την 18η. Αυτή την στιγμή βρίσκομαι στην 25η ημέρα κ πριν 2 ημέρες είδα καφε υγρά σταγόνες για μια μέρα και απ τότε ξεκίνησα να έχω πονακια περιόδου λιγο πιο έντονα απ ότι έχω συνήθως, πόνο στη μέση και νιώθω το στήθος μου λίγο βαρύ και τις θηλες ευαίσθητες. τα υγρά κράτησαν μόνο εκείνη τη ημέρα και απ τότε τα υπόλοιπα συμπτώματα συνεχίζονται απλά λίγο πιο ήπια. λέτε να ήταν αιματακι εμφύτευσης? και πότε πιστεύεται είναι καλό να κάνω ένα τεστ? περίοδο περιμένω 1/2.  σας ευχαριστώ πολύ!!

Θα μπορούσαν όντως να είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης και στο εύχομαι ολόψυχα !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Amp92 είπε:

Θα μπορούσαν όντως να είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης και στο εύχομαι ολόψυχα !! 

ευχαριστώ πολύ!! Το ευχομαι κ εγω !!να είσαι καλά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μου καλησπέρα. έκανα κ τεστακι κ χοριακη σήμερα. και τα δύο θετικά .απλά αγχώνομαι λιγο με τη τιμή της χοριακης . Βγηκε 29.11! είναι οκ θεωρείται? Γτ κανονικά σήμερα περίμενα περίοδο. επίσης συνεχίζω κ έχω καφε εκκρίσεις κάποιες φορές στο σκούπισμα.  είναι φυσιολογικό? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια κορίτσι! 

Μια τιμή χοριακης δεν λέει και πολλά πρέπει να κάνεις και 2η για να δούμε τον ρυθμο αύξησης! Πότε θα κάνεις 2η;

Μην σε ανησυχούν τα καφέ, κι εγώ τη μέρα που περίμενα περίοδο είχα αρκετά καφέ κόκκινα υγρά και μετά μόνο καφέ για 3 μέρες περίπου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια κορίτσι μου ! 

Να επαναλάβεις τη χοριακή στο ίδιο μικροβιολογικό 2 μέρες μετά την πρώτη ! Να δούμε αν διπλασιάζεται, αυτό μας ενδιαφέρει! 

Καφέ είχα στη πρώτη μου εγκυμοσύνη 10 μέρες , γι'αυτό πήγα στη γυναικολόγο, νόμιζα ότι ήταν ανώμαλη περίοδος ή κανένας πολύποδας, τελικά ήμουν έγκυος και δεν είχα πάρει χαμπάρι 🤣

Καλό είναι να μιλήσεις με το γυναικολόγο σου , μπορεί να σου δώσει προγεστερόνη για τα καφέ , συνήθως έτσι γίνεται. Και να σε κατευθύνει!

Με το καλό μια τελειομηνη εγκυμοσύνη ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια όλα καλά μέχρι στιγμής! χθες έκανα την δεύτερη χοριακη και φτάσαμε 473 μονάδες.!! μίλησα με τον γιατρό και μου έγραψε προγεστερονη και στις 15 έχω τον πρώτο υπέρηχο!!!! σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας!!!! εύχομαι όλα να πάνε καλά και να μην είναι κανένα εξωμητριο..θα πεθάνω απ το άγχος  μεχρι να ερθει η μερα για τν υπέρηχο 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η lt.93 είπε:

κοριτσια όλα καλά μέχρι στιγμής! χθες έκανα την δεύτερη χοριακη και φτάσαμε 473 μονάδες.!! μίλησα με τον γιατρό και μου έγραψε προγεστερονη και στις 15 έχω τον πρώτο υπέρηχο!!!! σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας!!!! εύχομαι όλα να πάνε καλά και να μην είναι κανένα εξωμητριο..θα πεθάνω απ το άγχος  μεχρι να ερθει η μερα για τν υπέρηχο 🤣

Συγχαρητήρια!! Να έχεις μία υπέροχη εγκυμοσύνη και να το χαρείς στο έπακρο! Λογικό το άγχος σου, αλλά θα ανταμειφθείς όταν πας στον γιατρό ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/2/2023 at 4:25 ΜΜ, ο/η lt.93 είπε:

κοριτσια όλα καλά μέχρι στιγμής! χθες έκανα την δεύτερη χοριακη και φτάσαμε 473 μονάδες.!! μίλησα με τον γιατρό και μου έγραψε προγεστερονη και στις 15 έχω τον πρώτο υπέρηχο!!!! σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας!!!! εύχομαι όλα να πάνε καλά και να μην είναι κανένα εξωμητριο..θα πεθάνω απ το άγχος  μεχρι να ερθει η μερα για τν υπέρηχο 🤣

Συγχαρητήρια κορίτσι μου, εύχομαι τα καλύτερα, να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!

αναμένουμε και νεότερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...