Μετάβαση σε περιεχόμενο

✨Μωράκια Αυγούστου 2023 ✨


Recommended Posts

στις πριν 14 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Κ εγώ έτσι είμαι αγχωμενη κ είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη... Εγώ είχα 11/01 τελευταία φορά υπέρηχο κ περιμένω 14/02 για αυχενική κ δεν περνάνε οι μέρες με τίποτα... Δλδ αναμονή έναν μήνα να δω αν κυλάνε όλα καλά... Μίλησα με την μαία κ μου είπε να μην αγχώνομαι ότι όλα ήταν καλά στον υπέρηχο αλλά εγώ το έχω συνέχεια μέσα στο κεφάλι μου αν πάνε όλα καλά!!!

Έτσι νιώθω και εγώ ότι δεν περνάνε οι μέρες! Κάθε μέρα αναρωτιέμαι άραγε είναι καλά ή έχει πάθει κάτι και εγώ είμαι στον κόσμο μου? Θα σκάσω μέχρι να πάω για αυχενική! Όσο απο συμπτώματα τίποτα το ιδιαίτερο! Μόνο πρησμένο στήθος και κοιλιά! Άντε που και που και κάτι πονακια και λίγη αναγουλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 15 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα !!! Κι εγώ είχα ραντεβού 23/1 και τώρα μου έβαλε αυχενική 10/2 . Θα μας τρώει η αγωνία κάθε φορά γιατί βλέπω τα ραντεβού να αραιώνουν. Αν κι αυτό σημαίνει ότι όλα πάνε καλά γι'αυτό δεν χρειάζεται τόση παρακολούθηση! Ή έτσι θέλω να πιστεύω 😂σε ποιον μήνα είπες ότι είχες την ατυχία πριν; Θεωρώ ότι σιγά σιγά ξεπερνάμε τον κίνδυνο. Εγώ εψώ ΠΗΤ 26/8 ! 

Καλημέρα κορίτσι μου!! Στην 7η εβδομάδα πήγα στο γιατρό να ακούσουμε καρδιά και τελικά δεν υπήρχε τίποτα! Από ότι μου είπε παλινδρομησε πρώτου δημιουργηθεί γιατί δεν είχε δει καν εμβρυακα στοιχεία! Αυτό ελπιζω και εγώ ότι όλα κυλάνε καλά για αυτό αραιώνουν οι επισκέψεις! Εν τω μεταξύ σε αυτή την εγκυμοσύνη στην 8η εβδομάδα είδα και στο σκούπισμα λίγες καφέ εκκρίσεις οπότε πάλι πανικός! Ευτυχώς πήγα για υπέρηχο και ο γιατρός δεν είδε κάτι ούτε καν αποκόλληση! Τελικά ξεκίνησα τα utrogestan!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια, αλλη μια εδώ! Εχω ΠΗΤ 29/8! 

Ηθελα να ρωτησω απο συμπτωματα πως τα πατε? Ειχατε αναγουλες? Εγω πολλες αλλα μου φαίνεται οτι καλυτερευουν! Κατα τ' αλλα υπνηλια και λιγο δυσκολια στη χωνεψη...με το καλο τα μωρακια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/1/2023 at 11:20 ΠΜ, ο/η Εφη2023 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Στην 7η εβδομάδα πήγα στο γιατρό να ακούσουμε καρδιά και τελικά δεν υπήρχε τίποτα! Από ότι μου είπε παλινδρομησε πρώτου δημιουργηθεί γιατί δεν είχε δει καν εμβρυακα στοιχεία! Αυτό ελπιζω και εγώ ότι όλα κυλάνε καλά για αυτό αραιώνουν οι επισκέψεις! Εν τω μεταξύ σε αυτή την εγκυμοσύνη στην 8η εβδομάδα είδα και στο σκούπισμα λίγες καφέ εκκρίσεις οπότε πάλι πανικός! Ευτυχώς πήγα για υπέρηχο και ο γιατρός δεν είδε κάτι ούτε καν αποκόλληση! Τελικά ξεκίνησα τα utrogestan!

Πιστεύω σιγά σιγά ξεπερνάμε τον κίνδυνο ...το ελπίζω και το εύχομαι 🙏🏻❤️ γενικά άλλες κοπέλες λένε εδώ στο φόρουμ ότι είναι σύνηθες λίγο αίμα ή εκκρίσεις όπως λες. Αλλά προφανώς κι εγώ το ίδιο θα πάθαινα στη θέση σου. Αφού πηγές στον γιατρό κι όλα καλά , ηρέμησε και συνέχισε όσο πιο κουλ μπορείς. Νομίζω πρέπει να είμαστε όσο πιο γαλήνιες μπορούμε. Φυσικά είναι δύσκολο αλλά βαθιές ανάσες και όλα θα πάνε καλά :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Sonia12 είπε:

Καλησπερα κοριτσια, αλλη μια εδώ! Εχω ΠΗΤ 29/8! 

Ηθελα να ρωτησω απο συμπτωματα πως τα πατε? Ειχατε αναγουλες? Εγω πολλες αλλα μου φαίνεται οτι καλυτερευουν! Κατα τ' αλλα υπνηλια και λιγο δυσκολια στη χωνεψη...με το καλο τα μωρακια μας!

Εγώ 2-3 φορές μέσα στον μήνα είχα κάτι ανακατοσουρες, το στήθος πολύ ευαίσθητο και πρήξιμο στην κοιλιά. Νομίζω ήδη έχω κάνει κοιλιά, ειδικά όταν τρώω  😂 κατά τα άλλα νιώθω μια κόπωση πιο εύκολα με τις ίδιες δραστηριότητες που πριν έκανα πιο ανετα. Είμαστε πολύ κοντά Σόνια! Άρα και αυχενική κοντά θα έχουμε . Εγώ 10/2. Και ανυπομονώ 🙈🙈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Amp92 είπε:

Εγώ 2-3 φορές μέσα στον μήνα είχα κάτι ανακατοσουρες, το στήθος πολύ ευαίσθητο και πρήξιμο στην κοιλιά. Νομίζω ήδη έχω κάνει κοιλιά, ειδικά όταν τρώω  😂 κατά τα άλλα νιώθω μια κόπωση πιο εύκολα με τις ίδιες δραστηριότητες που πριν έκανα πιο ανετα. Είμαστε πολύ κοντά Σόνια! Άρα και αυχενική κοντά θα έχουμε . Εγώ 10/2. Και ανυπομονώ 🙈🙈

Αυχενική δε θα κάνω, μένω εξωτερικό, θα κάνω NIPT! Αλλά εδω βάλανε μια καινούρια εξέταση στις 13 εβδομάδες, που ειναι ίδια με αυτή που κανείς στις 20 αλλά με λιγότερες λεπτομέρειες γιατί είναι πιο μικρο το έμβρυο! Τυχερή ήσουν με τις ανακατωσουρες, το βρίσκω το πιο ενοχλητικο σύμπτωμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Πιστεύω σιγά σιγά ξεπερνάμε τον κίνδυνο ...το ελπίζω και το εύχομαι 🙏🏻❤️ γενικά άλλες κοπέλες λένε εδώ στο φόρουμ ότι είναι σύνηθες λίγο αίμα ή εκκρίσεις όπως λες. Αλλά προφανώς κι εγώ το ίδιο θα πάθαινα στη θέση σου. Αφού πηγές στον γιατρό κι όλα καλά , ηρέμησε και συνέχισε όσο πιο κουλ μπορείς. Νομίζω πρέπει να είμαστε όσο πιο γαλήνιες μπορούμε. Φυσικά είναι δύσκολο αλλά βαθιές ανάσες και όλα θα πάνε καλά :)

Πιστεύω πως μόλις κάνουμε και την αυχενική θα είμαστε όλες αρκετά πιο ήρεμες! Τώρα είμαστε λίγο στην τσίτα!! Με το καλό σε όλες μας να έχουμε καλά αποτελέσματα!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Sonia12 είπε:

Καλησπερα κοριτσια, αλλη μια εδώ! Εχω ΠΗΤ 29/8! 

Ηθελα να ρωτησω απο συμπτωματα πως τα πατε? Ειχατε αναγουλες? Εγω πολλες αλλα μου φαίνεται οτι καλυτερευουν! Κατα τ' αλλα υπνηλια και λιγο δυσκολια στη χωνεψη...με το καλο τα μωρακια μας!

Σιγά σιγά θα αρχισουν να υποχωρούν οι αναγουλες! Είναι λογικό! Και εγώ τα ίδια υπνηλία έντονη, κόπωση αρκετή και τώρα την τελευταία εβδομάδα εκτός από δυσκολία στην πέψη έχω και δυσκοιλιότητα! Α! Και πρησμένο στήθος αυτά! Με το καλό κορίτσι μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια .Μόλις γύρισα από το γιατρό μου .Είμαι 12 +4 ημέρες και μου σταμάτησε την προγεστερόνη που επαιρνα βοηθητικά και τώρα μου έγραψε σίδηρο, ασβέστιο και μαγνήσιο , συν το φυλλικό οξύ που θα συνεχίσω να το παίρνω. Εγώ είμαι από εξωσωματική , και εκεί δίνουν φάρμακα. Εσεις παίρνετε κάτι?Φοβάμαι που μου τα σταματάει αμέσως και οχι σταδιακά αλλά σίγουρα ο γιατρός ξέρει, μου είπε οτι δεν  χρειάζομαι  προγεστερόνη πια.

Το αστείο είναι ότι ο γιατρός μου είπε οτι  είναι αγόρι, ενώ μια εβδομάδα πριν στην αυχενική διαφάνεια  η εμβρυολόγος μου είπε οτι είναι κορίτσι ! Έτσι δεν ξέρω το φύλο ακόμα και θα περιμένω μήπως και καταλάβουμε κάτι σε 20 μέρες που θα ξαναπάω.Το περίεργο είναι ότι εγώ δεν ρώτησα να μου πουν, από μόνοι τους, μου είπαν οτι εχουν μια ιδεα για το φύλο του παιδιού  και αν θέλω να το ξέρω. Αλλα και που μου το είπαν , πάλι δεν ξέρω .Χα, χα, φαίνεται θέλει  το νινι, να μου κάνει έκπληξη και τους μπερδεύει.🤣😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια .Μόλις γύρισα από το γιατρό μου .Είμαι 12 +4 ημέρες και μου σταμάτησε την προγεστερόνη που επαιρνα βοηθητικά και τώρα μου έγραψε σίδηρο, ασβέστιο και μαγνήσιο , συν το φυλλικό οξύ που θα συνεχίσω να το παίρνω. Εγώ είμαι από εξωσωματική , και εκεί δίνουν φάρμακα. Εσεις παίρνετε κάτι?Φοβάμαι που μου τα σταματάει αμέσως και οχι σταδιακά αλλά σίγουρα ο γιατρός ξέρει, μου είπε οτι δεν  χρειάζομαι  προγεστερόνη πια.

Το αστείο είναι ότι ο γιατρός μου είπε οτι  είναι αγόρι, ενώ μια εβδομάδα πριν στην αυχενική διαφάνεια  η εμβρυολόγος μου είπε οτι είναι κορίτσι ! Έτσι δεν ξέρω το φύλο ακόμα και θα περιμένω μήπως και καταλάβουμε κάτι σε 20 μέρες που θα ξαναπάω.Το περίεργο είναι ότι εγώ δεν ρώτησα να μου πουν, από μόνοι τους, μου είπαν οτι εχουν μια ιδεα για το φύλο του παιδιού  και αν θέλω να το ξέρω. Αλλα και που μου το είπαν , πάλι δεν ξέρω .Χα, χα, φαίνεται θέλει  το νινι, να μου κάνει έκπληξη και τους μπερδεύει.🤣😂

Υπεροχα. Ολα καλα!! Με το καλο τα μωρακια ολων μας κοριτσια!  Εγω ειμαι 12και5 κ σε 2 μερες θα παω για αυχενικη! Παιρνω κ εγω προγεστερονη.

 

Εσεις απο συμπτωματα αισθανεστε καθολου που κ που σαν ελαφρυ πονο χαμηλά? Οχι ομως περιοδου. Σαν να θες να πας τουαλετα αλλα χωρις να κατουριεσαι!! 

Πως να το εξηγησω βρε κοριτσια συγνωμη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Balak455, αφού είσαι 12+5 ΄Π.Η.Τ.(πιθανή ημερομηνία τεκνοποίησης) θα έχεις 9/8/2023.Κοντά θα είμαστε. 

Αν κάνεις την αυχενική  και τις βιοχημικές ,μετά να μας πεις αν ο γιατρός  σου κόψει την προγεστερόνη και σου δώσει ασβέστιο , σίδηρο κλπ.

Σε αυτό που αναφέρεις, ναι κάποια πονάκια χαμηλά τα είχα και εγώ.🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια .Μόλις γύρισα από το γιατρό μου .Είμαι 12 +4 ημέρες και μου σταμάτησε την προγεστερόνη που επαιρνα βοηθητικά και τώρα μου έγραψε σίδηρο, ασβέστιο και μαγνήσιο , συν το φυλλικό οξύ που θα συνεχίσω να το παίρνω. Εγώ είμαι από εξωσωματική , και εκεί δίνουν φάρμακα. Εσεις παίρνετε κάτι?Φοβάμαι που μου τα σταματάει αμέσως και οχι σταδιακά αλλά σίγουρα ο γιατρός ξέρει, μου είπε οτι δεν  χρειάζομαι  προγεστερόνη πια.

Το αστείο είναι ότι ο γιατρός μου είπε οτι  είναι αγόρι, ενώ μια εβδομάδα πριν στην αυχενική διαφάνεια  η εμβρυολόγος μου είπε οτι είναι κορίτσι ! Έτσι δεν ξέρω το φύλο ακόμα και θα περιμένω μήπως και καταλάβουμε κάτι σε 20 μέρες που θα ξαναπάω.Το περίεργο είναι ότι εγώ δεν ρώτησα να μου πουν, από μόνοι τους, μου είπαν οτι εχουν μια ιδεα για το φύλο του παιδιού  και αν θέλω να το ξέρω. Αλλα και που μου το είπαν , πάλι δεν ξέρω .Χα, χα, φαίνεται θέλει  το νινι, να μου κάνει έκπληξη και τους μπερδεύει.🤣😂

Θέλει να σου κάνει έκπληξη το μωρό σου 😂😂 εγώ παίρνω μόνο φυλλικο (10+2) είμαι ! Και μου είπε στο επόμενο ραντεβού αρχές Μαρτίου μετά και από την αυχενική θα μου δώσει σίδηρο και ο.τι άλλο χρειάζεται. Οπότε δε νομίζω ότι πρέπει να ανησυχείς γι'αυτό :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Balak455, αφού είσαι 12+5 ΄Π.Η.Τ.(πιθανή ημερομηνία τεκνοποίησης) θα έχεις 9/8/2023.Κοντά θα είμαστε. 

Αν κάνεις την αυχενική  και τις βιοχημικές ,μετά να μας πεις αν ο γιατρός  σου κόψει την προγεστερόνη και σου δώσει ασβέστιο , σίδηρο κλπ.

Σε αυτό που αναφέρεις, ναι κάποια πονάκια χαμηλά τα είχα και εγώ.🥰

Οχι γιατι μου ειχε πει ο γιατρος οτι  ειναι 1 βδομαδα πιο μικρουλι. Οποτε για αυτο μου εχει δωσει 16.8 ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/1/2023 at 11:43 ΜΜ, ο/η Amp92 είπε:

Δειλά δειλά αλλά με πολλή χαρά και μπόλικο ενθουσιασμό ανοίγω κι εγώ αυτήν την ενότητα για τα καλοκαιρινά Αυγουστιάτικα μωράκια του 2023 ! Πόσες είμαστε;;; 🙈

Καλημέρα σε όλες, κι άλλη για Αύγουστο ! Έχω ΠΗΤ για 10/08 και πριν μια εβδομάδα κάναμε την αυχενική, μέχρι στιγμής όλα καλά, αναμένουμε και κάποιες εξετάσεις για γενετικές ασθένειες για να ηρεμήσουμε κάπως 🤞🤞 Μας έκανε και πρόβλεψη για κορίτσι, αλλά μας είπε ότι δεν είναι καθόλου σίγουρο σε αυτή τη φάση (12 εβδομάδων) 

Από συμπτώματα ευτυχώς δεν έχω αναγούλες, αλλά πολύ όρεξη, απίστευτη κούραση και πόνο στο στήθος, βέβαια όσο πλησιάζουν οι μέρες για το 2ο τρίμηνο σαν να υποχωρούν.. αα! και τη κοιλιά την κάνεις τουλάχιστον για 6 μηνών, αλλά ελπίζω να ξεπρηστώ κάποια στιγμή και να δω το αληθινό μέγεθος 😁

Κατά τα άλλα είχα κι εγώ αίμα και στη συνέχεια καφέ εκκρίσεις για μεγάλο διάστημα σαν την @Εφη2023, και ο γιατρός μου έδωσε τα utrogestan, τα παίρνω εδώ και ενάμιση μήνα (συν φυλλικό και σίδηρο), ελπίζω να μη σημαίνει τίποτα και να πάνε όλα καλά..

Με το καλό σε όλες!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα και με το καλό τα μωράκια μας!!! Έχω ΠΗΤ 10/8! Αυχενική κάνατε;σας είπαν φύλο;;;; Επίσης βγήκαν όλα καλά; Είχα ένα ποσοστό περιορισμός εμβρυϊκής ανάπτυξης μέχρι την 37 εβδομάδα 1/208 και έχω αγχωθει λιγάκι. Ίσως βέβαια στηρίζονται στην ηλικία 38 και στο βάρος μου γτ είμαι αρκετά υπέρβαρη. Έχει καμία κάτι αντίστοιχο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Eir_ma είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα και με το καλό τα μωράκια μας!!! Έχω ΠΗΤ 10/8! Αυχενική κάνατε;σας είπαν φύλο;;;; Επίσης βγήκαν όλα καλά; Είχα ένα ποσοστό περιορισμός εμβρυϊκής ανάπτυξης μέχρι την 37 εβδομάδα 1/208 και έχω αγχωθει λιγάκι. Ίσως βέβαια στηρίζονται στην ηλικία 38 και στο βάρος μου γτ είμαι αρκετά υπέρβαρη. Έχει καμία κάτι αντίστοιχο;;

Καλησπέρα, σε εμένα βγήκε 1/463 και ο γιατρός δε μου σχολίασε κάτι αρνητικό , δε ξέρω όμως και τι ποσοστό θεωρείται ως τυπικά φυσιολογικό , εσένα σου είπαν κάποιο ποσοστό που το συγκρίνεις με το 1/208 και σου φαίνεται ανησυχητικό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eir_ma είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα και με το καλό τα μωράκια μας!!! Έχω ΠΗΤ 10/8! Αυχενική κάνατε;σας είπαν φύλο;;;; Επίσης βγήκαν όλα καλά; Είχα ένα ποσοστό περιορισμός εμβρυϊκής ανάπτυξης μέχρι την 37 εβδομάδα 1/208 και έχω αγχωθει λιγάκι. Ίσως βέβαια στηρίζονται στην ηλικία 38 και στο βάρος μου γτ είμαι αρκετά υπέρβαρη. Έχει καμία κάτι αντίστοιχο;;

Εγώ έχω στις 10/2 αυχενική και δεν έχω ιδέα να σε βοηθήσω σε τέτοια στοιχεία. Σου είπαν μήπως τι πιθανότητα θεωρείται καλή σε αυτό; Δλδ το 1/208 είναι όντως λίγο για τον συγκεκριμένο δείκτη ; 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Amp92 είπε:

Εγώ έχω στις 10/2 αυχενική και δεν έχω ιδέα να σε βοηθήσω σε τέτοια στοιχεία. Σου είπαν μήπως τι πιθανότητα θεωρείται καλή σε αυτό; Δλδ το 1/208 είναι όντως λίγο για τον συγκεκριμένο δείκτη ; 

 

 

Με το καλοοο να πάνε όλα καλά!!! Καλά αποτελέσματα! Δεν ξέρω ο γιατρός μου είπε όλα καλά αλλά σε σχέση με κάτι αλλά ποσοστά που διαβάζω στο ίντερνετ μου φάνηκε μεγάλο, τώρα δεν ξέρω ελπίζω να μου πει καμία κοπέλα τι ποσοστό της έβγαλε σε αυτό για να δω... Τώρα να μου πεις καλά δεν εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου; Ναι τον εμπιστεύομαι αλλά είμαι και αγχωδης πολύ! Που θα την κάνεις αν επιτρέπεται την αυχενική;είσαι Αθήνα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Eir_ma είπε:

Με το καλοοο να πάνε όλα καλά!!! Καλά αποτελέσματα! Δεν ξέρω ο γιατρός μου είπε όλα καλά αλλά σε σχέση με κάτι αλλά ποσοστά που διαβάζω στο ίντερνετ μου φάνηκε μεγάλο, τώρα δεν ξέρω ελπίζω να μου πει καμία κοπέλα τι ποσοστό της έβγαλε σε αυτό για να δω... Τώρα να μου πεις καλά δεν εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου; Ναι τον εμπιστεύομαι αλλά είμαι και αγχωδης πολύ! Που θα την κάνεις αν επιτρέπεται την αυχενική;είσαι Αθήνα;

Για να το λέει αυτός κάτι ξέρει. Μπορεί και κάποια κοπέλα εδώ σιγά σιγά που κάνει να σου απαντήσει ! Εγώ είμαι Θεσσαλονίκη και θα την κάνω στον Αθανασιάδη. Λογικά είσαι Αθήνα οπότε δεν θα ξέρεις 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Amp92 είπε:

Για να το λέει αυτός κάτι ξέρει. Μπορεί και κάποια κοπέλα εδώ σιγά σιγά που κάνει να σου απαντήσει ! Εγώ είμαι Θεσσαλονίκη και θα την κάνω στον Αθανασιάδη. Λογικά είσαι Αθήνα οπότε δεν θα ξέρεις 😋

Ααα Αθήνα είμαι προς το παρόν αλλά όταν γεννήσω θα επιστρέψουμε Θεσσαλονίκη, ο σύζυγος είναι Θεσσαλονικιός και θέλουμε εκεί να μεγαλώσουμε τα παιδάκια μας . Άντε με το καλό κορίτσι μου όλα καλά να πάνε περιμένουμε νέα σου από την αυχενική!! Όλα καλά να πάνε❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Amp92 είπε:

Για να το λέει αυτός κάτι ξέρει. Μπορεί και κάποια κοπέλα εδώ σιγά σιγά που κάνει να σου απαντήσει ! Εγώ είμαι Θεσσαλονίκη και θα την κάνω στον Αθανασιάδη. Λογικά είσαι Αθήνα οπότε δεν θα ξέρεις 😋

Καλησπέρα κορίτσια ... Εγώ έχω πιθανή ημερομηνία τοκετού 15/8 ... Έχω αυχενική αύριο 2/2 , άγχος μεγάλο ... Την προηγούμενη εβδομάδα ( 10η κ 5 μέρες ) χωρίς κανένα σύμπτωμα είδα αίμα κανονικό , έντονο κόκκινο και αρκετή ποσότητα , βέβαια πήγα κατευθείαν στο γιατρό και με επιβεβαίωσε όλα καλά... Δεν υπήρχε ένδειξη αποκόλλησης .Το είδαμε,το ακούσαμε ... δεν ξέρουμε για ποιο λόγο συναιβει αυτο...Έχω ξεκινήσει utrogestan 3 φορές τη μερα...Το άγχος γ την αυχενική αύριο έχει χτυπήσει κοκκινο  ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/2/2023 at 4:57 ΜΜ, ο/η ZoiTheod28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ... Εγώ έχω πιθανή ημερομηνία τοκετού 15/8 ... Έχω αυχενική αύριο 2/2 , άγχος μεγάλο ... Την προηγούμενη εβδομάδα ( 10η κ 5 μέρες ) χωρίς κανένα σύμπτωμα είδα αίμα κανονικό , έντονο κόκκινο και αρκετή ποσότητα , βέβαια πήγα κατευθείαν στο γιατρό και με επιβεβαίωσε όλα καλά... Δεν υπήρχε ένδειξη αποκόλλησης .Το είδαμε,το ακούσαμε ... δεν ξέρουμε για ποιο λόγο συναιβει αυτο...Έχω ξεκινήσει utrogestan 3 φορές τη μερα...Το άγχος γ την αυχενική αύριο έχει χτυπήσει κοκκινο  ... 

Κορίτσι μου πώς πήγε; Όλα καλά ; Τώρα είδα το μήνυμά σου ! Εύχομαι να μας πεις καλά νέα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/2/2023 at 4:57 ΜΜ, ο/η ZoiTheod28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ... Εγώ έχω πιθανή ημερομηνία τοκετού 15/8 ... Έχω αυχενική αύριο 2/2 , άγχος μεγάλο ... Την προηγούμενη εβδομάδα ( 10η κ 5 μέρες ) χωρίς κανένα σύμπτωμα είδα αίμα κανονικό , έντονο κόκκινο και αρκετή ποσότητα , βέβαια πήγα κατευθείαν στο γιατρό και με επιβεβαίωσε όλα καλά... Δεν υπήρχε ένδειξη αποκόλλησης .Το είδαμε,το ακούσαμε ... δεν ξέρουμε για ποιο λόγο συναιβει αυτο...Έχω ξεκινήσει utrogestan 3 φορές τη μερα...Το άγχος γ την αυχενική αύριο έχει χτυπήσει κοκκινο  ... 

Κορίτσι μου σου εύχομαι με το καλό! Αυτό με το αίμα το είχα πάθει και εγώ χωρίς να έχω αποκόλληση! Δεν έμαθα ποτέ τι το προκάλεσε! Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλα να πάνε καλά με την αυχενική διαφάνεια και περιμένουμε νέα σου!❤️ Εγώ έχω την Τετάρτη 8/2 και έχω αγχωθει απίστευτα να μην ακούσω κάτι άσχημο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Μετά από 3 χρόνια προσπαθειών τα κατάφερα και εγώ! Με ΠΗΤ 19 Αυγούστου!! Καλοκαιρινά τα παιδάκια μας! Με το καλό να έρθουν!! Ανυπομονώ!! Και αυτό εκεί που είχα τελειώσει με διαδικασίες και χαρτουρα για εξωσωματική.. μετά από αγωγές και θεραπείες.. έπεσα σε μια βιολόγο σπέρματος που μας έδειξε πώς στην περίπτωση της ανεξήγητης υπογονιμότητας αξίζουν οι σπερματεγχύσεις  .. εκεί που οι περισσότεροι μας έλεγαν είναι χάσιμο χρόνου..  Και κάπως έτσι με έναν άξιο  γυναικολόγο να μας καθοδηγεί κάναμε 2 σπερματεγχυσεις και μαθαμε τα ωραία νέα λίγο πριν φύγει το 22 !!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Veli είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Μετά από 3 χρόνια προσπαθειών τα κατάφερα και εγώ! Με ΠΗΤ 19 Αυγούστου!! Καλοκαιρινά τα παιδάκια μας! Με το καλό να έρθουν!! Ανυπομονώ!! Και αυτό εκεί που είχα τελειώσει με διαδικασίες και χαρτουρα για εξωσωματική.. μετά από αγωγές και θεραπείες.. έπεσα σε μια βιολόγο σπέρματος που μας έδειξε πώς στην περίπτωση της ανεξήγητης υπογονιμότητας αξίζουν οι σπερματεγχύσεις  .. εκεί που οι περισσότεροι μας έλεγαν είναι χάσιμο χρόνου..  Και κάπως έτσι με έναν άξιο  γυναικολόγο να μας καθοδηγεί κάναμε 2 σπερματεγχυσεις και μαθαμε τα ωραία νέα λίγο πριν φύγει το 22 !!  

Κι εμείς σου ευχόμαστε μια υπέροχη εγκυμοσύνη! Θα είμαστε εδώ να τα λέμε και να μοιραζόμαστε άγχη και χαρές 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...