Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΚΑΙ ΣΠΩ


Sia A

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα. Είμαι καινούργια και σας διαβάζω καιρό. Έχω ΣΠΩ με πολύ συχνή περίοδο ή πολλές μέρες. Για χρόνια το ρύθμιζα με αντισυλληπτικά κατά καιρούς όχι συνέχεια αλλά από τον Ιούλιο τα σταμάτησα γιατί προσπαθούμε με τον σύζυγο για το πρώτο μας παιδάκι, είμαστε και οι δυο 32 χρονών. Μετά την διακοπή για 3 μήνες όλα καλά άλλα μετά άρχισαν πάλι τα ίδια πχ τον Δεκέμβριο 17-28 Δεκεμβρίου και ΄μετά από 10 μέρες πάλι στις 8-19 Ιανουαρίου. Η γυναικολόγος με έχει εξετάσει πόσες φορές και μου λέει πρέπει να χαλαρώσεις γιατί ωορρηξία κάνεις. Πώς να χαλαρώσω όμως όταν και έγκυος δεν μένω και όπου και να πάω αγχώνομαι μην μου έρθει στα ξαφνικά. Έκανα και ορμονικές εξετάσεις δεν είναι τέλειες ΄άλλα είναι οριακά πιο πάνω και περιμένουμε και του συζύγου. Θέλω να ρωτήσω αν κάποια έχει τη ίδια περίπτωση ΣΠΩ και αν ξέρετε κάποιο γυνακολόγο με εξειδίκευση στη Θεσσαλονίκη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Sia A είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Είμαι καινούργια και σας διαβάζω καιρό. Έχω ΣΠΩ με πολύ συχνή περίοδο ή πολλές μέρες. Για χρόνια το ρύθμιζα με αντισυλληπτικά κατά καιρούς όχι συνέχεια αλλά από τον Ιούλιο τα σταμάτησα γιατί προσπαθούμε με τον σύζυγο για το πρώτο μας παιδάκι, είμαστε και οι δυο 32 χρονών. Μετά την διακοπή για 3 μήνες όλα καλά άλλα μετά άρχισαν πάλι τα ίδια πχ τον Δεκέμβριο 17-28 Δεκεμβρίου και ΄μετά από 10 μέρες πάλι στις 8-19 Ιανουαρίου. Η γυναικολόγος με έχει εξετάσει πόσες φορές και μου λέει πρέπει να χαλαρώσεις γιατί ωορρηξία κάνεις. Πώς να χαλαρώσω όμως όταν και έγκυος δεν μένω και όπου και να πάω αγχώνομαι μην μου έρθει στα ξαφνικά. Έκανα και ορμονικές εξετάσεις δεν είναι τέλειες ΄άλλα είναι οριακά πιο πάνω και περιμένουμε και του συζύγου. Θέλω να ρωτήσω αν κάποια έχει τη ίδια περίπτωση ΣΠΩ και αν ξέρετε κάποιο γυνακολόγο με εξειδίκευση στη Θεσσαλονίκη

Καλησπέρα καλά θα είναι να ρυθμίσεις τις ορμόνες και να βρεις έναν καλό ενδοκρινολόγο για αυτά 

έχω Πολυκυστηκες πηρα για αρκετά  χρόνια χάπια και εγω 

Προσπαθούσα 1,5 χρόνο τελικά ειχα ανεβασμένη την προλακτινη 32 και πηρα χάπι μετα από 1,5 μήνα που πηρα την αγωγή έμεινα εγκυος..

ευχομαι να έρθει γρήγορα το μωρακι σας  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/1/2023 at 10:15 ΜΜ, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα καλά θα είναι να ρυθμίσεις τις ορμόνες και να βρεις έναν καλό ενδοκρινολόγο για αυτά 

έχω Πολυκυστηκες πηρα για αρκετά  χρόνια χάπια και εγω 

Προσπαθούσα 1,5 χρόνο τελικά ειχα ανεβασμένη την προλακτινη 32 και πηρα χάπι μετα από 1,5 μήνα που πηρα την αγωγή έμεινα εγκυος..

ευχομαι να έρθει γρήγορα το μωρακι σας  

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Θα ψάξω για ενδοκρινολόγο. Μακάρι το 2023 να είναι η τυχερή μας χρονιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...