Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιουλίου 2023


Recommended Posts

στις On 29/1/2023 at 3:15 ΜΜ, ο/η Eliza Kats είπε:

Μπράβο συνέχισε έτσι! 

Εγώ που μου είπε η γιατρός ότι έχω συσπάσεις, θεωρώ ότι ήταν η κοιλιά. Πέρασε τελείως ο οποίος πόνος και παρατήρησα ότι στα 2 σημεία που πονούσα στρογγυλεψε αρκετά η κοιλιά μου. Οπότε υποθέτω ήταν αυτό.

Προσωπικά επειδή είχα κοιλίτσα και τα παντελόνια μου κουμπωναν οριακά έως σφιχτά, έχω πάρει από τις αρχές του 3ου παντελόνια εγκυμοσύνης. Χθες πήγα και πήρα και ένα σουτιέν μιας και έχει εκπτώσεις. 

Ωραία, τέλεια!! Πιθανών σε εσένα να ήταν μόνο η κοιλιά.

Γιατί γενικά οι συσπάσεις αποτελούν θεματάκι και θέλουν παρακολούθηση στενή και αγωγή με φάρμακα (συνήθως).

Παρατήρησα κ εγώ ότι εκεί που πονούσα στρογγύλεψε η κοιλιά μου (δεξιά και αριστερά) και δε ξέρω εάν συνδέεται ή όχι με τις συσπάσεις που είχα. Τα τοκογραφήματα πάνε αρκετά καλύτερα, αλλά ακόμα επισκέπτομαι τη γιατρό 2 χ εβδομάδα, μέχρι να βεβαιωθούμε ότι έστρωσε η κατάσταση. 

Από σουτιέν φοράω κάτι ελαστικά που είχα από πριν, χωρίς μπανέλα και χωρίς κούμπωμα, αλλά σύντομα θα χρειαστώ κ εγώ. Επίσης τα δικά μου παντελόνια μου έκαναν μέχρι πρόσφατα επειδή είχαν ελαστικότητα αρκετή, αλλά τώρα πια τίποτα. Μόνο εγκυμοσύνης :) 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου εμένα μου δίνει ως συμπλήρωμα σιδήρου το Fysiofol, που είναι σε υγρή μορφή (μονοδόσεις σε μικρά μπουκαλάκια) και παραδόξως, παρά το ότι έχω ευαίσθητο στομάχι που κάνει εύκολα παλινδρόμηση, αλλά και ευαίσθητο έντερο, μου είναι ανεκτό. Κανονικά θέλει απόσταση 1 ώρα από το φαγητό, αλλά εγώ στη μισή ΄ώρα το λαμβάνω, για να μην ερεθίσει το άδειο στομάχι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η vou.95 είπε:

Εμενα με ρωτησε σε τι μορφη το θελω, αν θελω να το διαλυω, σε υγρη μορφη ή χαπι . ειπα μονο χαπια θελω! Αυτο που μου εδωσε στην αρχη  (gyno tardyferon) μου εκανε τρομερο τυμπανισμο, καουρα και τα αλλαξαμε ,παλι σε χαπια (ferro sanol duodenal)  και ολα καλα , απλα το παιρνω ενα τεταρτο - μιση ωρα πριν το φαγητο !

Κορίτσι μου εμένα μου δίνει ως συμπλήρωμα σιδήρου το Fysiofol, που είναι σε υγρή μορφή (μονοδόσεις σε μικρά μπουκαλάκια) και παραδόξως, παρά το ότι έχω ευαίσθητο στομάχι που κάνει εύκολα παλινδρόμηση, αλλά και ευαίσθητο έντερο, μου είναι ανεκτό. Κανονικά θέλει απόσταση 1 ώρα από το φαγητό, αλλά εγώ στη μισή ΄ώρα το λαμβάνω, για να μην ερεθίσει το άδειο στομάχι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η ΕλπίδαΚρ είπε:

Κορίτσιααα!!

Πως τα πάτε με το σίδηρο και σε τι μορφή σας χορηγήθηκε?🤢

Σίδηρος σε υγρή μορφή, μονοδόσεις σε μικρά μπουκαλάκια, ονόματι "Fysiofol". Δεν ερέθισε το ήδη ευαίσθητο στομάχι κ έντερό μου, παραδόξως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η ΕλπίδαΚρ είπε:

Κορίτσιααα!!

Πως τα πάτε με το σίδηρο και σε τι μορφή σας χορηγήθηκε?🤢

Εγώ χάπια tardyferon, αλλά τρώω αμέσως σχεδόν μετά γιατί αλλιώς με πειράζουν στο στομάχι. 2 τη μέρα μου έχει πει αλλά παίρνω 1 γιατί έχω θέμα με τη δυσκοιλιότητα και φοβάμαι ότι με τα 2 θα χειροτερέψει. 

Από συμπτώματα σας πέρασαν όλα; Γιατί έχω έχω γενικά λίγο αναγουλες το πρωί, κάποιες μέρες λίγο ζαλάδες και το βράδυ καούρες... Καμια σχέση οι αναγουλες και οι ζαλάδες με το πρώτο τρίμηνο αλλά δεν νιώθω και 100% καλά. 

 15+2 σήμερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ersi85 είπε:

Κορίτσι μου εμένα μου δίνει ως συμπλήρωμα σιδήρου το Fysiofol, που είναι σε υγρή μορφή (μονοδόσεις σε μικρά μπουκαλάκια) και παραδόξως, παρά το ότι έχω ευαίσθητο στομάχι που κάνει εύκολα παλινδρόμηση, αλλά και ευαίσθητο έντερο, μου είναι ανεκτό. Κανονικά θέλει απόσταση 1 ώρα από το φαγητό, αλλά εγώ στη μισή ΄ώρα το λαμβάνω, για να μην ερεθίσει το άδειο στομάχι. 

Και εγω ακριβώς αυτό περνώ.. πρωί βραδυ καθημερινά! 
μου αρέσει αρκετά μπορώ να πω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου πως είστε!; Εμείς κάνουμε την καμπύλη Ζαχάρου μου την προηγούμενη βδομάδα και ομολογώ ότι μετά την μετρήσει το ζάχαρο μου ήταν λίγο πιο χαμηλό από το αρχικό ενώ δεν είχα περπατήσει καθόλου. Μίλησα με το γιατρό μου είπε ότι είναι OK δε μου είπε κάτι ανησυχητικό αλλά η αλήθεια είναι έχω λίγο το σκέφτομαι …έχει τύχει σε κάποια!;

Τώρα έχουμε ραντεβού πάλι στις 16 του μήνα που θα κάνουμε την Β επιπέδου μέχρι τότε ανυπομονώ να δω το μωρό μου γιατί είναι αρκετές βδομάδες και αγχώνομαι πάλι! Αχ είμαι μόνιμα σε ένα άγχος εσείς κορίτσια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Argi3 είπε:

Κορίτσια μου πως είστε!; Εμείς κάνουμε την καμπύλη Ζαχάρου μου την προηγούμενη βδομάδα και ομολογώ ότι μετά την μετρήσει το ζάχαρο μου ήταν λίγο πιο χαμηλό από το αρχικό ενώ δεν είχα περπατήσει καθόλου. Μίλησα με το γιατρό μου είπε ότι είναι OK δε μου είπε κάτι ανησυχητικό αλλά η αλήθεια είναι έχω λίγο το σκέφτομαι …έχει τύχει σε κάποια!;

Τώρα έχουμε ραντεβού πάλι στις 16 του μήνα που θα κάνουμε την Β επιπέδου μέχρι τότε ανυπομονώ να δω το μωρό μου γιατί είναι αρκετές βδομάδες και αγχώνομαι πάλι! Αχ είμαι μόνιμα σε ένα άγχος εσείς κορίτσια;

Έφτασες κι όλας στην Β επιπέδου! Μια χαρά! Η καμπύλη ζαχάρου πόσο καιρό έκαναν τα αποτελέσματα; Έκανα και εγώ το Σάββατο και περιμένω ακόμα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η vou.95 είπε:

Αααχ καπως ετσι ειμαι και εγώ , μπορει να παω σημερα και αυριο να λεω μα ποτε θα δω το μωρο μουυ??? Εμεις εχουμε την β επιπεδου στις 9/2 οπως εγραψα και πιο πανω ...8 και σημεραα!! Δεν ξερω μετραω τις μερες απο οταν ειναι 22 που πηγα για υπερηχοοο.. και ηδη μου φαινεται μεγαλο το διαστημα χαχαχ δεν ξερω γενικα αν φευγει αυτο το αγχος . 

Εσύ κοριτσάκι προηγείσαι από όλες μας με ΠΗΤ στα μέσα του Ιουνίου, οπότε να μας δίνεις τα φώτα σου! Είδα πως είσαι ενεργό μέλος και στην ομάδα "Μωράκια Μαίου 2023", μήπως ξέρεις αν υπάρχει και "Μωράκια Ιουνίου 2023"? Το λέω στην περίπτωση που μας τύχει καμιά προωρότητα, να έχουμε μια ομάδα να μοιραστούμε τυχόν ανησυχίες! ❤️ 

Με το καλό η Β αυχενική σου! όλα θα πάνε τέλεια ❤️ Η δική μου αργεί ακόμη, θα γίνει Μάρτιο αρχές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Εγώ χάπια tardyferon, αλλά τρώω αμέσως σχεδόν μετά γιατί αλλιώς με πειράζουν στο στομάχι. 2 τη μέρα μου έχει πει αλλά παίρνω 1 γιατί έχω θέμα με τη δυσκοιλιότητα και φοβάμαι ότι με τα 2 θα χειροτερέψει. 

Από συμπτώματα σας πέρασαν όλα; Γιατί έχω έχω γενικά λίγο αναγουλες το πρωί, κάποιες μέρες λίγο ζαλάδες και το βράδυ καούρες... Καμια σχέση οι αναγουλες και οι ζαλάδες με το πρώτο τρίμηνο αλλά δεν νιώθω και 100% καλά. 

 15+2 σήμερα 

Αναγούλες κορίτσι μου με πιάνουν με συγκεκριμένα πλέον φαγητά (πχ χορτόπιτα ή κοτόπουλο). Επίσης τώρα λόγω προγεστερόνης, μου προκύπτει μια μικρή ναυτία, την οποία δεν είχα πριν την ξεκινήσω, δηλαδή μέχρι πριν από 1 εβδομάδα! Ωστόσο εάν σε παρηγορεί λίγο, η αδερφή μου είχε ναυτίες μέχρι και 5ο μήνα και περίμενε κοριτσάκι. Μετά τον 5ο τις σταμάτησαν.

Από τα υπόλοιπα συμπτώματα έχω πόνο στο στήθος (όχι όλες τις ημέρες) και δυσκοιλιότητα, συν τις συσπάσεις λόγω κούρασης που είχα από την περασμένη εβδομάδα. Επίσης τα βράδια με πιάνουν καούρες, μόλις ξαπλώσω για να κοιμηθώ, οπότε πλέον κοιμάμαι με 2 και με 3 μαξιλάρια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Argi3 είπε:

Κορίτσια μου πως είστε!; Εμείς κάνουμε την καμπύλη Ζαχάρου μου την προηγούμενη βδομάδα και ομολογώ ότι μετά την μετρήσει το ζάχαρο μου ήταν λίγο πιο χαμηλό από το αρχικό ενώ δεν είχα περπατήσει καθόλου. Μίλησα με το γιατρό μου είπε ότι είναι OK δε μου είπε κάτι ανησυχητικό αλλά η αλήθεια είναι έχω λίγο το σκέφτομαι …έχει τύχει σε κάποια!;

Τώρα έχουμε ραντεβού πάλι στις 16 του μήνα που θα κάνουμε την Β επιπέδου μέχρι τότε ανυπομονώ να δω το μωρό μου γιατί είναι αρκετές βδομάδες και αγχώνομαι πάλι! Αχ είμαι μόνιμα σε ένα άγχος εσείς κορίτσια;

Για να το είπε και ο γιατρός σου, τότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας θεωρώ. Πιο ανησυχητικό θα ήταν να έβλεπες σάκχαρο ανεβασμένο.. γύρω από τα όρια ή και παραπάνω. Πλησιάζει και η Β αυχενική σου, όλα θα πάνε σούπερ ❤️ Και εγώ επόμενο ραντεβού με τη γυναικολόγο έχω του Αγίου Βαλεντίνου, και μου φαίνεται και ε΄μενα μεγάλο το διάστημα!! Υπομονή και ψυχραιμία ως τότε κ όλα θα πάνε καλά για όλες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η vou.95 είπε:

Αααχ καπως ετσι ειμαι και εγώ , μπορει να παω σημερα και αυριο να λεω μα ποτε θα δω το μωρο μουυ??? Εμεις εχουμε την β επιπεδου στις 9/2 οπως εγραψα και πιο πανω ...8 και σημεραα!! Δεν ξερω μετραω τις μερες απο οταν ειναι 22 που πηγα για υπερηχοοο.. και ηδη μου φαινεται μεγαλο το διαστημα χαχαχ δεν ξερω γενικα αν φευγει αυτο το αγχος . 

Καλή επιτυχία στη β επιπέδου! Με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@Ersi85είσαι καλύτερα από τις συσπάσεις; 

Σε ευχαριστώ που ρωτάς κορίτσι μου! Από συμπτώματα συσπάσεων (δηλαδή πόνους και πονάκια χαμηλά στην κοιλιά), ναι, είμαι πολύ καλύτερα τώρα με την ξεκούραση και την φαρμακευτική αγωγή και 1 εβδομάδα μετά. Ωστόσο θα μας το επιβεβαιώσει κ ο αγαπητός τοκογράφος! :) Φυσικά έχω πλήρες απογορευτικό για οποιαδήποτε γυμναστική, επαφές κλπ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ersi85 είπε:

Σε ευχαριστώ που ρωτάς κορίτσι μου! Από συμπτώματα συσπάσεων (δηλαδή πόνους και πονάκια χαμηλά στην κοιλιά), ναι, είμαι πολύ καλύτερα τώρα με την ξεκούραση και την φαρμακευτική αγωγή και 1 εβδομάδα μετά. Ωστόσο θα μας το επιβεβαιώσει κ ο αγαπητός τοκογράφος! :) Φυσικά έχω πλήρες απογορευτικό για οποιαδήποτε γυμναστική, επαφές κλπ!

Ωραία πολύ χαίρομαι ☺️ θα δεις ότι όταν πας στο γιατρό θα είναι όλα σούπερ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου . Ειμαι στην 15 εβδομαδα και σημερα απο το πρωι εχω πολυ εντονους πονους στην κοιλια χαμηλα και δεξια κ αριστερα κ η κοιλια μου ειναι πολυ σκληρη. Η γυναικολογος μου ηταν καθυσηχαστικη εφοσον δεν εχω δει αιμορραγια. Σας εχει συμβει κατι παρομοιο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποσό όμορφο συναίσθημα αυτή η μικρή κλωτσιά η αλλιώς οι πεταλουδίτσες που κουνιούνται!!! ❤️❤️❤️

αληθεια κορίτσια έχετε ψωνίσει τίποτα για τα μωράκια σας; Εμείς ψάχνουμε καρότσι και μας λένε κάτι χρόνους αναμονής περίπου δυο μήνες με παραγγελία! Εγω πίστευα ότι ήταν πολυ πιο απλό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/2/2023 at 6:42 ΜΜ, ο/η Stauroula_k είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου . Ειμαι στην 15 εβδομαδα και σημερα απο το πρωι εχω πολυ εντονους πονους στην κοιλια χαμηλα και δεξια κ αριστερα κ η κοιλια μου ειναι πολυ σκληρη. Η γυναικολογος μου ηταν καθυσηχαστικη εφοσον δεν εχω δει αιμορραγια. Σας εχει συμβει κατι παρομοιο; 

Καλησπέρα γλυκιά μου Σταυρούλα! Στις 15 βδομάδες και εγώ είχα πόνους και να σου πω την αλήθεια εγώ είχα πόνους από την αρχή σχεδόν σαν κωλικούς και ήταν και ο λόγος που είχα ψηθει ότι κάτι γίνεται πριν κάν μου  έρθει καθυστέρηση! Να ξέρεις ότι είναι φυσιολογικό κι εμένα έτσι μου είχανε πει θέλει ξεκούραση και σύντομα θα σου περάσει εγώ τώρα σκέψου είμαι στην 21η βδομάδα και οι πόνοι έχουν φύγει εντελώς! Κάποια τραβήγματα νιώθω που και που στην κοιλιά, η πλάτη πονάει πολύ πολύ ..

Όλα θα πάνε καλά να προσέχεις τον εαυτό σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Argi3 είπε:

Καλησπέρα γλυκιά μου Σταυρούλα! Στις 15 βδομάδες και εγώ είχα πόνους και να σου πω την αλήθεια εγώ είχα πόνους από την αρχή σχεδόν σαν κωλικούς και ήταν και ο λόγος που είχα ψηθει ότι κάτι γίνεται πριν κάν μου  έρθει καθυστέρηση! Να ξέρεις ότι είναι φυσιολογικό κι εμένα έτσι μου είχανε πει θέλει ξεκούραση και σύντομα θα σου περάσει εγώ τώρα σκέψου είμαι στην 21η βδομάδα και οι πόνοι έχουν φύγει εντελώς! Κάποια τραβήγματα νιώθω που και που στην κοιλιά, η πλάτη πονάει πολύ πολύ ..

Όλα θα πάνε καλά να προσέχεις τον εαυτό σου!

Αχ σε ευχαριστω πολυ που με καθησυχαζεις. Παντα το χειροτερο σκεφτομαι . Μεση και πλατη δεν το συζητω. Η ξεκουραση ειναι λιγο δυσκολη δυστυχως γιατι δουλευω πολλες ωρες. Εχεις κανει β επιπεδου; Ανυπομονω ν ξαναδω το μωρο κ νιωθω οτι ειναι τοσο μακρινη η ημερομηνια .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα εγκυούλες όμορφες και γλυκές!!! 
@Stauroula_kΕίναι απολύτως φυσιολογικό!! Ρώτησα και εγώ τον γιατρό μου (εγώ το ένιωθα πολύ όταν έβηχα ή φταρνιζόμουν) και μου είπε είναι λογικό!! Μου έδωσε και επιστημονική εξήγηση αλλά δεν τη συγκράτησα 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tasiaa είπε:

Καλημέρα εγκυούλες όμορφες και γλυκές!!! 
@Stauroula_kΕίναι απολύτως φυσιολογικό!! Ρώτησα και εγώ τον γιατρό μου (εγώ το ένιωθα πολύ όταν έβηχα ή φταρνιζόμουν) και μου είπε είναι λογικό!! Μου έδωσε και επιστημονική εξήγηση αλλά δεν τη συγκράτησα 😋

Τα λενε λιγο επιστημονικα ειναι η αληθεια 😆 ειμαι και εγω λιγο φοβητσιαρα .απο οταν μου ειπαν χαμηλο πλακουντα καθε πονος λεω παναγια μ το παιδι χαχα Αυτα που κοροιδευα προ εγκυμοσυνης τα κανω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, 

ειμαι έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι (αρκετά αγχωμένη😂) με ΠΗΤ 31/07. Αρχικά να απαντήσω και εγώ στην @Stauroula_kοτι και εγώ από χθες το πρωί έχω πόνους κάτω χαμηλά αριστερά και εμένα η γιατρός μου είπε ότι είναι από το έντερο κατα πάσα πιθανότητα (που μου βγάζει νόημα γιατί αυτές τις μέρες είμαι αγκαλιά με τις φρυγανιές λόγω αναγούλας) . Γενικά από ότι μου είχε πει και σε άλλες περιπτώσεις, λόγος ανησυχίας υπάρχει ως επι των πλείστον όταν έχεις αίμα. 
Κορίτσια, εγώ με τη σειρά μου να ρωτήσω όσον αφορά διάφορες αγορές. Εσείς ποτέ θεωρείτε ότι είναι καλό να ξεκινήσουμε τα ψώνια? Και συγκεκριμένα, να ρωτήσω επίσης απόψεις για καρότσια (νομίζω με έχουν κερδίσει τα inglesina).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η MMaria είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, 

ειμαι έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι (αρκετά αγχωμένη😂) με ΠΗΤ 31/07. Αρχικά να απαντήσω και εγώ στην @Stauroula_kοτι και εγώ από χθες το πρωί έχω πόνους κάτω χαμηλά αριστερά και εμένα η γιατρός μου είπε ότι είναι από το έντερο κατα πάσα πιθανότητα (που μου βγάζει νόημα γιατί αυτές τις μέρες είμαι αγκαλιά με τις φρυγανιές λόγω αναγούλας) . Γενικά από ότι μου είχε πει και σε άλλες περιπτώσεις, λόγος ανησυχίας υπάρχει ως επι των πλείστον όταν έχεις αίμα. 
Κορίτσια, εγώ με τη σειρά μου να ρωτήσω όσον αφορά διάφορες αγορές. Εσείς ποτέ θεωρείτε ότι είναι καλό να ξεκινήσουμε τα ψώνια? Και συγκεκριμένα, να ρωτήσω επίσης απόψεις για καρότσια (νομίζω με έχουν κερδίσει τα inglesina).

Καλώς ήρθες κορίτσι! Όταν βρω χρόνο θα σε βάλω στο πινακακι 😛

Αχ κι εγώ αυτά τα καροτσια γλυκοκοιταζω αλλά θα τα ψάξω όλα 😛 

Εγώ έλεγα να ξεκινήσω αγορές μετά τη Β επιπέδου. Μου είπαν κι όλας σε ένα μαγαζί ότι αν είναι να περιμένω τον Μάιο που βάζουν 10ημερο εκπτώσεων. Θα δω όμως. Ίσως κάποια τα αγοράσω νωρίτερα (πχ. καρότσι και κούνια αν αργούν) και τα υπόλοιπα μετά. Γιατί θέλω να είμαι έτοιμη αρχές-μέσα Ιουνίου για παν ενδεχόμενο (24/7 έχω ΠΗΤ).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/2/2023 at 5:02 ΜΜ, ο/η Stauroula_k είπε:

Αχ σε ευχαριστω πολυ που με καθησυχαζεις. Παντα το χειροτερο σκεφτομαι . Μεση και πλατη δεν το συζητω. Η ξεκουραση ειναι λιγο δυσκολη δυστυχως γιατι δουλευω πολλες ωρες. Εχεις κανει β επιπεδου; Ανυπομονω ν ξαναδω το μωρο κ νιωθω οτι ειναι τοσο μακρινη η ημερομηνια .

Άσε και εγω το ίδιο.. Οτιδήποτε και να συμβαίνει που συνέβαινε και πριν όχι ότι είναι κάτι τόσο πρωτόγνωρα πια πάει το μυαλό μου στο κακό φοβάμαι! Όλοι μου λένε ζήσε την εγκυμοσύνη αλλα η αλήθεια είναι ότι δεν είναι και τόσο εύκολο ..ίσως γιατί ειναι το πρώτο μας μωράκι..β επιπέδου Έχω στις 16 του μήνα. Δεν θα συζητήσω το πόσο μακρινή μου φαίνεται κάθε φορά κι εμένα ημερομηνία να δω το μωρό τώρα σκέψου έχουμε να πάμε από αρχές Γενάρη.. Τρέλα σκέτη!!! 💟

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η MMaria είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, 

ειμαι έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι (αρκετά αγχωμένη😂) με ΠΗΤ 31/07. Αρχικά να απαντήσω και εγώ στην @Stauroula_kοτι και εγώ από χθες το πρωί έχω πόνους κάτω χαμηλά αριστερά και εμένα η γιατρός μου είπε ότι είναι από το έντερο κατα πάσα πιθανότητα (που μου βγάζει νόημα γιατί αυτές τις μέρες είμαι αγκαλιά με τις φρυγανιές λόγω αναγούλας) . Γενικά από ότι μου είχε πει και σε άλλες περιπτώσεις, λόγος ανησυχίας υπάρχει ως επι των πλείστον όταν έχεις αίμα. 
Κορίτσια, εγώ με τη σειρά μου να ρωτήσω όσον αφορά διάφορες αγορές. Εσείς ποτέ θεωρείτε ότι είναι καλό να ξεκινήσουμε τα ψώνια? Και συγκεκριμένα, να ρωτήσω επίσης απόψεις για καρότσια (νομίζω με έχουν κερδίσει τα inglesina).

Καλησπέρα μαρια μου! 
Έχω ψάξει τόσο πολύ το θέμα κοριτσιού που δε φαντάζεσαι χα χα! Ήμασταν ανάμεσα σε δύο . Το  inglessina όπως είπες και εσυ Το ένα εκ των δυο. Εμείς θέλαμε στην ουσία κάτι ελαφρύ και σχετικά να μαζεύεται αρκετά στο αυτοκίνητο για να μας εξυπηρετήσει την μεταφορά γιατί είμαστε εκτός πόλης. Τα υπόλοιπα ότι βλέπαμε ήταν αρκετά ογκώδη και αρκετά βαριά και η αλήθεια είναι ότι θέλει πολύ ψάξιμο γιατί έχει τόσο πολλά προϊόντα και με διαφορετικές τιμές υφάσματα ρόδες οτιδήποτε.. θέλει πολύ ψάξιμο. Επίσης κάποια είναι ετοιμοπαράδοτα κάποια είναι με παραγγελία κανένα μήνα ενάμιση τα αλλα στο δίμηνο. Εμείς θα αυτή τη βδομάδα θα το κλείσουμε και όπως το υπολογίζω σχεδόν μέσα Απρίλη θα το έχω. Όσον αφορά τα υπόλοιπα του μωρού θεωρώ είναι καλή περίοδος να ψάξουμε και να αρχίσουμε να παίρνουμε διάφορα τι λέτε κορίτσια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...