Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιουλίου 2023


Recommended Posts

στις πριν 11 ώρες, ο/η Ersi85 είπε:

Πριν 3 μέρες έκανα κ εγώ την πρώτη αυχενική και είδα ότι μου έγραψε στην αναφορά ότι έχω χαμηλό οπίσθιο πλακούντα. Δε μου είπε να ξεκουράζομαι, αλλά ξέρω πως θέλει ξεκούραση εάν είναι πιο χαμηλός από το όριο που θέτουν. Η γιατρός μου μου έχει πει να μη σηκώνω βάρη γενικά, αλλά δε μου περιόρισε το να περπατάω όσο θέλω. Οπότε θα σου έλεγα για να είσαι 100% σίγουρη να ρωτήσεις τον γυναικόλογο που σε παρακολουθεί να σου δώσει οδηγίες και κυρίως σχετικά με το πως να κάνεις χωρίς κίνδυνο τη δουλειά σου. 

Μου είπε για την ακριβεια καθολου βαρη (το τηρω στην δουλεια ) αλλα ειμαι ωρες ορθια κ συνεχως σε εγρηγορση. Και οχι πολυ περπατημα . γενικα μου ειπε να μαι οσο πιο ξεκουραστη γινεται. Ξαναδιαβασα το χαρτι και γραφει πλακουντας : οπισθιος-επιπωματικος. Και ψαχνοντας λιγο δεν ειδα οτι ειναι ιδιαιτερα καλο. Μ ειπαν οτι θα ανεβει αλλα εγω το σκεφτομαι . 

Αχ αυτο το ιντερνετ μονο αγχος τελικα προσδιδει... 🥺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Tasiaa είπε:

Και εγώ θέλω να την κάνω!!! Ηλικία 30 και η γνωστή μου που έκανε το πανόραμα (δεν ξέρω αν είναι ακριβώς ίδιες εξετάσεις) 22 χρονών!!! Νομίζω ανεξάρτητα από την ηλικία καλό είναι να ψαχνόμαστε!!! Έχεις μεγάλο δίκιο πως είναι ανάγκη και όχι πολυτέλεια…έπρεπε να γράφονται και να καλύπτονται όλα αυτά…

Ημουν χθες επίσκεψη στη γυναικολόγο μου και μου είπε πως επειδή βγήκα χαμηλού κινδύνου στις γενετικές παθήσεις στην αυχενική, δε χρειάζεται να κάνω τη NIPT, παρά το ότι είμαι 37 ετών. Ούτε αμνιοπαρακέντηση χρειάζομαι είπε. Θα την εμπιστευτώ.. Επίσης τη NIPT μπορείς να την κάνεις και αργότερα, έως τη 32η εβδομάδα διάβασα κάπου. Εμείς θα περιμένουμε τη β αυχενική και αν και εκεί πάνε όλα καλά, την ξεχνάμε τη NIPT. Το μόνο που μας είπε να κάνουμε επιπλέον, είναι να εξεταστεί ο άντρας μου για το αν είναι φορέας μεσογειακής αναιμίας, τπτ άλλο ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Tasiaa είπε:

Ωωχχ, με δίχρονα;; Να προσεχεις και τις ιώσεις πολύ εκτός από την κούραση!!! Βέβαια φαντάζομαι φοράς μάσκα και τηρείς όλα τα πρέποντα, αλλά δύσκολο πολύ!!! 
Η αλήθεια είναι πως και εμένα ο γιατρός μου περίμενε την αυχενική για να αποφασίσει αν θα με αφήσει να περπατάω, να κάνω πιλάτες κτλ, οπότε όσο μπορεις να προσεχεις!!!

Φοράω μάσκα ,αντισηπτικο προσεχω οσο μπορω αλλα οι ιωσεις κανουν παρτυ ... Γενικα κουραζομαι πολυ ευκολα . Οι αντοχες μ εχουν αλλαξει δραματικα. Ανεβηκα δυο σκαλες κ ενιωθα λες κ ετρεξα μαραθωνιο. 😆 Και ακομα το μωρό ειναι μονο 6,5 εκατοστά... Χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Κορίτσια καλλιέργεια κολπικού υγρού έχετε κάνει; Σας έχει γράψει ο γιατρός; 

Εγω την εκανα πριν μια εβδομαδα .σαν τεστ παπ ηταν καπως... Ναι μου την συνταγογραφησε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Εγώ μόλις γύρισα από την Α αυχενικη! Όλα τέλεια τα βρήκε ο γιατρός. Και έπεσαν ακριβώς η ηλικία της κύησης (αν το λέω καλά) και η ΠΗΤ. Δυστυχώς δεν καταφέραμε να δούμε φύλο, αλλά δεν πειράζει το μάθουμε κάποια στιγμή έτσι κι αλλιώς 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η peacock είπε:

Κορίτσια καλλιέργεια κολπικού υγρού έχετε κάνει; Σας έχει γράψει ο γιατρός; 

Εμένα όχι ακόμα αλλά μου είχε πει νομίζω ότι θα κάνουμε μετά την αυχενική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Εμένα όχι ακόμα αλλά μου είχε πει νομίζω ότι θα κάνουμε μετά την αυχενική.

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Γεια σας κορίτσια! Εγώ μόλις γύρισα από την Α αυχενικη! Όλα τέλεια τα βρήκε ο γιατρός. Και έπεσαν ακριβώς η ηλικία της κύησης (αν το λέω καλά) και η ΠΗΤ. Δυστυχώς δεν καταφέραμε να δούμε φύλο, αλλά δεν πειράζει το μάθουμε κάποια στιγμή έτσι κι αλλιώς 😅

 

Τι ωραία ☺️ και μένα σχεδόν ακριβώς είχε πέσει η ημερομηνία κύησης κ η Πητ, μια μέρα διαφορά για την ακρίβεια. Με το καλό να μάθετε και το φύλο! 

Ούτε σε μένα έχει πει κάτι για καλλιέργεια αλλά σκέφτομαι να του ζητήσω. Μόνο καλλιέργεια ούρων μου είχε βάλει να κάνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η peacock είπε:

Κορίτσια καλλιέργεια κολπικού υγρού έχετε κάνει; Σας έχει γράψει ο γιατρός; 

Χθες μου έκανε η γιατρός μου την εξέταση και δε το περίμενα! Δε με πόνεσε, μπορώ να πω ότι έμοιαζε λίγο με το τεστ παπ. Απλά κόστισε αρκετούτσικα. Στα 30 ευρώ η επίσκεψη, συν 20 ευρώ η καλλιέργεια, ένα 50αρι δλδ 😵 Καλά πάμε :) Και το ίδιο πρωί άλλα 70 ευρώ ο ενδοκρινολόγος! Εμάς μας έπιασε λιγάκι απροετοίμαστους το μωράκι μας, ήμασταν ακόμα στα μέλια της σχέσης να καταλάβετε και στην ανεμελιά! Συνάψαμε σύμφωνο συμβίωσης πρόσφατα και τώρα σιγά σιγά προσπαθούμε να οργανωθούμε και οικονομικά και ψυχικά ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Γεια σας κορίτσια! Εγώ μόλις γύρισα από την Α αυχενικη! Όλα τέλεια τα βρήκε ο γιατρός. Και έπεσαν ακριβώς η ηλικία της κύησης (αν το λέω καλά) και η ΠΗΤ. Δυστυχώς δεν καταφέραμε να δούμε φύλο, αλλά δεν πειράζει το μάθουμε κάποια στιγμή έτσι κι αλλιώς 😅

Και εμείς που το είδαμε, μας είπε ο γιατρός ότι είναι κατά 80% σίγουρο, όχι 100%. Μάλιστα υπήρξε διαφωνία από τη γυναικολόγο, ως πρός το φύλο και μας είπε ότι θα μας πει σίγουρα σε 2 εβδομάδες :) Αυτό που με προβλημάτισε κατά τη διάρκεια της αυχενικής είναι ότι το μωρό μας ήταν γυρισμένο πλάτη, αλλά επειδή επέμενε υπέρ του δέοντος ο γιατρός να δει το φύλο, μου "χτυπούσε" την κοιλιά, για να το κάνει να γυρίσει.. μέχρι που γύρισε.. Έτυχε σε εσάς κάτι παρόμοιο? Ένιωσα ότι ενοχλεί το μωρό μου και ενοχλήθηκα και η ίδια και ίσως πάω σε άλλον γιατρό στη Β επιπέδου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ersi85 είπε:

Και εμείς που το είδαμε, μας είπε ο γιατρός ότι είναι κατά 80% σίγουρο, όχι 100%. Μάλιστα υπήρξε διαφωνία από τη γυναικολόγο, ως πρός το φύλο και μας είπε ότι θα μας πει σίγουρα σε 2 εβδομάδες :) Αυτό που με προβλημάτισε κατά τη διάρκεια της αυχενικής είναι ότι το μωρό μας ήταν γυρισμένο πλάτη, αλλά επειδή επέμενε υπέρ του δέοντος ο γιατρός να δει το φύλο, μου "χτυπούσε" την κοιλιά, για να το κάνει να γυρίσει.. μέχρι που γύρισε.. Έτυχε σε εσάς κάτι παρόμοιο? Ένιωσα ότι ενοχλεί το μωρό μου και ενοχλήθηκα και η ίδια και ίσως πάω σε άλλον γιατρό στη Β επιπέδου.

Πω μου έκανε ακριβώς το ίδιο! Ήθελε να γυρίσει λίγο και μου ταρακούνησε την κοιλιά με πίεση με την κεφαλή του υπέροχου! Ένιωσα το ίδιο με εσένα! Ενοχλήθηκα. Αλλά μετά σκέφτηκα ότι ίσως είναι φυσικό γιατί έχω δει σε ποιο προχωρημένη εγκυμοσύνη που σου λένε να πιέζεις την κοιλιά σου σε διάφορα σημεία να δεις αν ανταποκρίνεται το μωρό. Οπότε πιστεύω δεν το ενόχλησε πολύ το μικρούλι. 

Δεν νομίζω να έκαναν και κάτι που μπορεί να βλάψει το έμβρυο. Ειδικά εκεί που πήγα εγώ είναι πολύ καταξιωμένος γιατρός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ersi85 είπε:

Και εμείς που το είδαμε, μας είπε ο γιατρός ότι είναι κατά 80% σίγουρο, όχι 100%. Μάλιστα υπήρξε διαφωνία από τη γυναικολόγο, ως πρός το φύλο και μας είπε ότι θα μας πει σίγουρα σε 2 εβδομάδες :) Αυτό που με προβλημάτισε κατά τη διάρκεια της αυχενικής είναι ότι το μωρό μας ήταν γυρισμένο πλάτη, αλλά επειδή επέμενε υπέρ του δέοντος ο γιατρός να δει το φύλο, μου "χτυπούσε" την κοιλιά, για να το κάνει να γυρίσει.. μέχρι που γύρισε.. Έτυχε σε εσάς κάτι παρόμοιο? Ένιωσα ότι ενοχλεί το μωρό μου και ενοχλήθηκα και η ίδια και ίσως πάω σε άλλον γιατρό στη Β επιπέδου.

Και σε μας τα ίδια! Ενώ πήγαμε και κουνιόταν συνέχεια το ταρζανακι κάποια στιγμή γύρισε πλάτη και μουλαρωσε 🤣 δεν άλλαζε θέση με τίποτα! Οπότε ο εμβρυομητρικος χτυπούσε τη κοιλιά μήπως γυρίσει αλλά εκείνο τίποτα 🤣 πήγαμε για περπάτημα, έφαγα σοκολάτα και ευτυχώς είχε αλλάξει θέση. 

Μην αγχώνεσαι λοιπόν, είναι μια τεχνική που γενικά χρησιμοποιούν και σε καμία περίπτωση δε προκαλεί κάποιο πρόβλημα στα μωράκια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η peacock είπε:

Κορίτσια καλλιέργεια κολπικού υγρού έχετε κάνει; Σας έχει γράψει ο γιατρός; 

Δε μου έχει γράψει, μόνο καλλιέργεια ούρων…είναι απαραίτητη λες;; Οι γυναικολόγοι μας δεν μπορούν να μας την κάνουν;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vou.95 είπε:

Οχι καλε τι να ενοχλησε το μωρο ετσι κανουν γιατι πρεπει αναγκαστικα να γυρισει να τα δουν ολα . ειδικα το υγρο πισω στον αυχενα του , για αυτο παμε εξαλλου. Οταν ομως δεν κουνιουνται πρεπει να τα κανουν να γυρισουν . και σε εμενα χτυπουσε την κοιλια . εβηχα. ανεβοκατεβηκα σκαλες επινα νερο κτλ για να καταφερουμε να δουμε τα παντα , η εμβρυολογος δηλαδη μετρηση δαχτυλων , ολα τα ακρα κτλ . Μια φιλη μου που πηγε στην ιδια εμβυολογο περα του οτι εκανε 45 λεπτα σε σχεση με εμενα που εκανα 2 ωρες, δεν της εκανε απολυτως τιποτα γιατι ηταν δραστηριο το μωρο . Οποτε μην σε αγχωνει , εγω πλεον το νιωθω κιολας σα τσιμπηματα και μπουρμπουληθρες και πιεζω την αλλη πλευρα της κοιλιας για να το ταρακουνησω να συνεχισει να το κανει ! 

Βρε κορίτσια, εμένα κράτησε σύνολο ένα 20λεπτο η αυχενική και στην αρχή κοιμόταν το μωράκι και του λέω « να το ξυπνήσουμε;;» Και μου λέει ας το να κοιμηθεί τώρα που μπορεί…τελικά μετά ξύπνησε μόνο του και το είδαμε να κουνιέται, αλλά με προβληματίσατε…ούτε δαχτυλάκια μετρήσαμε ούτε τίποτα…θα το συζητήσω με τον γυναικολόγο μου όταν ξαναπάω…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vou.95 είπε:

Συγχαρητηρια κοριτσι μουυυυ. χαιρομαι που ολα ειναι καλαα !!! και εμας με βαση την περιοδο ηταν 20 Ιουνιου η ΠΗΤ  και με την αυχενικη 19 , μια μερα διαφορα ! εμας μας ρωτησε αν θελουμε να μαθουμε φυλο στην αρχη αν το δει . υστερα μας ξανα ρωτησε αλλα ειπε με μεγαλη επιφυλαξη αγορι, γιατι ειδαμε και παθαμε να γυρισει να το ελεγχξει καλα δεν πολυ κουνιοταν .  τι κοιλιακο υπερηχο , τι κολπικο μετα. τι ξανα κοιλιακο . και βηξε και να πιεζει την κοιλια και να ανεβοκατεβαινω τις σκαλες και να εχω πιει και ενα λιτρο νεροοο χαχαχα. Υστερα απο δυο εβδομαδες που πηγα στην γιατρο μου ξανα ηταν ξεκαθαρο το φυλο . μου λεει τι ειδατε στην αυχενικη ? λεω με επιφυλαξη αγορι . ε με σιγουρια τωρα μου λεει !!! εχει πολυ καλο μηχανημα κ ο γυναικολογος . και σε μια φιλη μου ειδαν απο τωρα το κοριτσι , βεβαια απο την αυχενικη της ειπε σιγουρα κοριτσι .
εμεις εχουμε β επιπεδου στις 9 φεβρουαριου. περιμενω πως και πως ❤️

Μάλλον όταν είναι αφορά φαίνεται πιο εύκολα και σίγουρα!!! 😜 Με το καλό όλα, κορίτσι μου!!! Έτσι και εγώ, ανυπομονώ κάθε φορά να το δω!!! 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Stauroula_k είπε:

Φοράω μάσκα ,αντισηπτικο προσεχω οσο μπορω αλλα οι ιωσεις κανουν παρτυ ... Γενικα κουραζομαι πολυ ευκολα . Οι αντοχες μ εχουν αλλαξει δραματικα. Ανεβηκα δυο σκαλες κ ενιωθα λες κ ετρεξα μαραθωνιο. 😆 Και ακομα το μωρό ειναι μονο 6,5 εκατοστά... Χαχα

Πωπω…σε καταλαβαίνω και ταυτίζομαι απόλυτα!!! Εγώ μετά τον κοβιντ έχω μεγάλο θέμα…ανεβαίνω σκάλα και ανεβάζω 150 σφυγμούς…έκλεισα ραντεβού με καρδιολόγο, γιατί έχω φοβηθεί πολύ…δεν μπορώ να ανασάνω και εννοείται έχω κλειστεί σπίτι…το είχα ξαναπαθει παλιότερα που είχα ξανακολλησει, αλλά τώρα δεν μπορώ ούτε να σταθώ όρθια…είναι συνδυασμός κοβιντ και εγκυμοσύνης μάλλον…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Tasiaa είπε:

Βρε κορίτσια, εμένα κράτησε σύνολο ένα 20λεπτο η αυχενική και στην αρχή κοιμόταν το μωράκι και του λέω « να το ξυπνήσουμε;;» Και μου λέει ας το να κοιμηθεί τώρα που μπορεί…τελικά μετά ξύπνησε μόνο του και το είδαμε να κουνιέται, αλλά με προβληματίσατε…ούτε δαχτυλάκια μετρήσαμε ούτε τίποτα…θα το συζητήσω με τον γυναικολόγο μου όταν ξαναπάω…

Κι εμάς πολύ σύντομη ήταν η εξέταση! Δεν κράτησα χρόνο, αλλά δεν το ευχαριστήθηκα καθόλου το μωρό 😕 Έβλεπε γρήγορα γρήγορα αυτά που ήθελε, μας τα εξηγούσε και στα γρήγορα και τέλος. Πάντως δάκτυλα ούτε σε εμάς μέτρησε... Μου είπε γενικά ότι στη Β επιπέδου βλέπουν πιο πολλά με περισσότερη λεπτομέρεια. Και για το φύλο δεν το προσπάθησε καθόλου... Δεν πειράζει όμως θα μάθουμε σε λίγες εβδομάδες με σιγουριά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Κι εμάς πολύ σύντομη ήταν η εξέταση! Δεν κράτησα χρόνο, αλλά δεν το ευχαριστήθηκα καθόλου το μωρό 😕 Έβλεπε γρήγορα γρήγορα αυτά που ήθελε, μας τα εξηγούσε και στα γρήγορα και τέλος. Πάντως δάκτυλα ούτε σε εμάς μέτρησε... Μου είπε γενικά ότι στη Β επιπέδου βλέπουν πιο πολλά με περισσότερη λεπτομέρεια. Και για το φύλο δεν το προσπάθησε καθόλου... Δεν πειράζει όμως θα μάθουμε σε λίγες εβδομάδες με σιγουριά.

Καλά ναι, δεν το συζητώ! Αρκεί να έγινε σωστά η εξέταση και να μην «ξέχασαν» να ελέγξουν όσα έπρεπε…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια , και εγώ περιμένω πως και πως τη δίκη μου αυχενική τη Δευτέρα ..Να σας ρωτήσω κάτι ;  Έπεσα σε κάτι άρθρα στο Ίντερνετ που υποστηρίζουν ότι το φύλο του μωρού φαίνεται από το κρανίο του , είναι το Skull theory .. Το έχετε ακουστά ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια . εγω το κολπικο επιχρισμα το εκανα με παραπεμπτικο στο ελενα (που θα γεννησω κιολας) και δεν πληρωσα κατι . Ηταν ανωδυνο σχετικα και πηρε μολις ενα λεπτο .

Επισης ειχε καμια θεματα με τα δοντια τη;πρεπει να κανω απονευρωση μ ειπε ο οδοντιατρος και γενικα ο πονος ειναι αφορητος. Η αναισθησια δεν επηρρεαζει το μωρακι; Γιατι ολα συμβαινουν στο πρωτο τριμηνο; 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Tasiaa είπε:

Δε μου έχει γράψει, μόνο καλλιέργεια ούρων…είναι απαραίτητη λες;; Οι γυναικολόγοι μας δεν μπορούν να μας την κάνουν;; 

Δεν έχω ιδέα..  θέλω να τον ρωτήσω γιατί κάτι έχω πάθει και όλη την ώρα σκέφτομαι τα μικρόβια 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Mademoiselle είπε:

Γεια σας κορίτσια , και εγώ περιμένω πως και πως τη δίκη μου αυχενική τη Δευτέρα ..Να σας ρωτήσω κάτι ;  Έπεσα σε κάτι άρθρα στο Ίντερνετ που υποστηρίζουν ότι το φύλο του μωρού φαίνεται από το κρανίο του , είναι το Skull theory .. Το έχετε ακουστά ; 

Δεν το έχω ξανακουσει... Αλλά μου είχε πει η γυναικολόγος ότι μπορούν να καταλάβουν το φύλο του μωρού από κάποια οστά που μετράνε, πχ το μηριαίο οστό. Αλλά μάλλον αυτό το κάνουν αν δεν φαίνεται το φύλο σε πιο προχωρημένη εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Stauroula_k είπε:

Καλημέρα κοριτσια . εγω το κολπικο επιχρισμα το εκανα με παραπεμπτικο στο ελενα (που θα γεννησω κιολας) και δεν πληρωσα κατι . Ηταν ανωδυνο σχετικα και πηρε μολις ενα λεπτο .

Επισης ειχε καμια θεματα με τα δοντια τη;πρεπει να κανω απονευρωση μ ειπε ο οδοντιατρος και γενικα ο πονος ειναι αφορητος. Η αναισθησια δεν επηρρεαζει το μωρακι; Γιατι ολα συμβαινουν στο πρωτο τριμηνο; 😆

Ωχ τα δόντια είναι πονεμένο θέμα πάντα... Εγώ όλα καλά μέχρι στιγμής. Ρώτα τον γυναικολόγο αν κάνει η αναισθησία. Περαστικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η vou.95 είπε:

Στο αναλυτικο χαρτι που σου εδωσε τι γραφει μεσα? γραφει οτι μετρηθηκαν και ειναι ολα σωστα. πχ ανω ακρα 10 κτλ ? 

Όχι, δε γράφει τίποτα τέτοιο!!! Μόνο εκείνη τη στιγμή μας είπε δυο χεράκια, δυο ποδαράκια…τίποτα για δάχτυλα…😞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Stauroula_k είπε:

Καλημέρα κοριτσια . εγω το κολπικο επιχρισμα το εκανα με παραπεμπτικο στο ελενα (που θα γεννησω κιολας) και δεν πληρωσα κατι . Ηταν ανωδυνο σχετικα και πηρε μολις ενα λεπτο .

Επισης ειχε καμια θεματα με τα δοντια τη;πρεπει να κανω απονευρωση μ ειπε ο οδοντιατρος και γενικα ο πονος ειναι αφορητος. Η αναισθησια δεν επηρρεαζει το μωρακι; Γιατι ολα συμβαινουν στο πρωτο τριμηνο; 😆

Μα πραγματικά όλα στο πρώτο τρίμηνο γίνονται!!! Είναι τρελό αυτό!!! Μας παίρνουν από τα μούτρα τα μπεμπακια μας 😂

γενικοτερα στα δόντια εμφανίζεται μια ευαισθησία πάντως…και εγώ νιώθω τα ούλα μου πιο ευαίσθητα…τώρα για την αναισθησία δε γνωρίζω, αλλά εννοείται θα σου πει ο γιατρός σου!!! Με το καλό όλα και να περάσει γρήγορα ο ο πόνος εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...