Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ωορρηξία


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια. 

Ηθελα να ρωτησω 2 3 πραγματα σχετικα με την ωορρηξια γιατι οι αποψεις ειναι πολλες κ δεν ξερω τι ισχυει. 

Αρχικα με τεστ βρισκω παντα την ωορρηξια τους τελευταιους μηνες (συνήθως 19η ημερα). Η ερωτηση μου ειναι η εξης. Εφοσον 2 μερες μου βγαινει το τεστ θετικο,  υπάρχει περιπτωση να μην κανω ωορρηξία?

Και ακομα: μονο τους τελευταιους 3 μηνες καταλαβαινω αμεσως οτι θα εχω ωορρηξία χωρις καν τεστ γιατι εχω πονους. Παλαιοτερα δεν ειχα. Αυτο ειναι σημαδι οτι οντως κανω και/ή οτι λειτουργει πιο σωστα ο οργανισμος μου?  (Εχω πολυκυστικες. Παλαιοτερα κυριολεκτικα δεν καταλαβαινα ποτε την ωορρηξία).

Ευχαριστω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

Γεια σας κορίτσια. 

Ηθελα να ρωτησω 2 3 πραγματα σχετικα με την ωορρηξια γιατι οι αποψεις ειναι πολλες κ δεν ξερω τι ισχυει. 

Αρχικα με τεστ βρισκω παντα την ωορρηξια τους τελευταιους μηνες (συνήθως 19η ημερα). Η ερωτηση μου ειναι η εξης. Εφοσον 2 μερες μου βγαινει το τεστ θετικο,  υπάρχει περιπτωση να μην κανω ωορρηξία?

Και ακομα: μονο τους τελευταιους 3 μηνες καταλαβαινω αμεσως οτι θα εχω ωορρηξία χωρις καν τεστ γιατι εχω πονους. Παλαιοτερα δεν ειχα. Αυτο ειναι σημαδι οτι οντως κανω και/ή οτι λειτουργει πιο σωστα ο οργανισμος μου?  (Εχω πολυκυστικες. Παλαιοτερα κυριολεκτικα δεν καταλαβαινα ποτε την ωορρηξία).

Ευχαριστω πολυ

Καλημέρα κορίτσι μου. Στην ίδια κατάσταση ειμαι και εγώ. Οσο αφορά την πρώτη σ ερώτηση, την έχω και εγώ και θα τον ρωτήσω οταν πάω, γτ και εγώ βρισκω εύκολα με τα τεστ την ωορρηξία

Τώρα οσο αφορά την δεύτερη ερώτηση Δεν νομίζω οτι επειδή το νιώθουμε τώρα,οτι πριν δεν κάναμε ωορρηξία, γιατί πολλές γυναίκες που αν και δεν έχουν κανένα σημάδι ωορρηξίας όπως έχουμε εμείς πχ πόνο, κάνουν κανονικά ωορρηξία. 💓

Αυτή είναι η δικιά μου άποψη βέβαια,ας μας πει και καμιά αλλη κοπέλα αν το εχει ψάξει πιο βαθιά το θέμα 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Γεια σας κορίτσια. 

Ηθελα να ρωτησω 2 3 πραγματα σχετικα με την ωορρηξια γιατι οι αποψεις ειναι πολλες κ δεν ξερω τι ισχυει. 

Αρχικα με τεστ βρισκω παντα την ωορρηξια τους τελευταιους μηνες (συνήθως 19η ημερα). Η ερωτηση μου ειναι η εξης. Εφοσον 2 μερες μου βγαινει το τεστ θετικο,  υπάρχει περιπτωση να μην κανω ωορρηξία?

Και ακομα: μονο τους τελευταιους 3 μηνες καταλαβαινω αμεσως οτι θα εχω ωορρηξία χωρις καν τεστ γιατι εχω πονους. Παλαιοτερα δεν ειχα. Αυτο ειναι σημαδι οτι οντως κανω και/ή οτι λειτουργει πιο σωστα ο οργανισμος μου?  (Εχω πολυκυστικες. Παλαιοτερα κυριολεκτικα δεν καταλαβαινα ποτε την ωορρηξία).

Ευχαριστω πολυ

Καλησπέρα balak,

Εφόσον το τεστ σου βγάζει την ωορήξια  σου λογικά κάνεις . H Lh κορυφώνεται και το αναγνωρίζει. Από κει κ περα υπάρχουν κ ο ανορεκτικοι κύκλοι κ ας έρχεται περίοδος λένε ότι μπορεί να συμβεί 1 με 2 φορές το χρόνο. Αν θες επίσης μπορείς να κάνεις κ μέτρηση προγεστερονης για να δεις αν όντως κάνεις ωορήξια.  Ότι καταλαβαίνεις την ωορήξια σου δε νομίζω ότι έχει σχέση με το πως λειτουργεί το σύστημα. Όταν μπαίνουμε στη διαδικασία για παιδι προσεχουμε πράγματα που πριν δεν δίναμε σημασία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...