Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αμοιβές γυναικολόγων σε ιδιωτικά μαιευτήρια


Recommended Posts

Κορίτσια θα ήθελα να ενημερωθώ για τις τιμές των ιατρών. Ο δικός μου ζήτησε μια "φιλική τιμή" όπως είπε 2,500 + 500 η μαία(ανεξάρτητα φυσικά από το μαιευτήριο ή την θέση που θα επιλέξω). Είναι όντως καλή τιμή? Οι δικοί σας τι παίρνουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΤΙΜΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ....ΕΜΕΝΑ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΠΗΡΕ 3000 ΕΥΡΩ ΚΑΙ 300 Η ΜΑΙΑ (Η 200 ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΗ). ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΙΜΗ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΣΕ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΓΙΑΤΙ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΠΟΣΟΣΤΑ, ΑΝΑΛΟΓΑ ΣΕ ΤΙ ΔΩΜΑΤΙΟ ΕΙΣΑΙ.ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΣΥΝΗΘΩΣ ΑΛΛΑ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ, ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ,ΣΕ ΠΟΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΚΤΛ ΚΤΛ! ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΝΑ ΜΕΙΩΝΟΥΝ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΠΟΛΛΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ! ΑΥΤΑΑΑΑ! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω (πρωτα ο θεος) θα γεννησω στο Διαβαλκανικο (θεσ/νικη) γιατι εκει ειναι ο γιατρος μου και μου ζητησε 1400 για φ.τ και 1600 για κ.τ.

Ο αναισθησιολογος παει εξτρα (300 ευρω).

Τις επισκεψεις καθε μηνα (50ευρω) θα μου τα αφαιρεσει απο την γεννα.

Ειναι γυρω στις 10 επισκεψεις (μειον 500 ευρω δλδ).

Στην κλινικη δεν πηρα τηλ. ακομη να ρωτησω γιατι ειναι πολυ νωρις..

Αυτααα!!!

Με το καλο σε ολες κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα ποσα που αναφερεται ειναι μονο του γιατρου; εγω γεννησα φυσιολογικα σε ιδιωτικη κλινικη στην καβαλα τον αυγουστο, σε δικλινο αλλα ημουν μονη μου. ο γιατρος μου πηρε 750ευρω και η κλινικη 1250. το συνολο 2000 ευρω και 150 ευρώ η παιδιατρος. γενικα οι τιμες εδω εκει γυρω παιζουν. και εμεινα πολυ ευχαριστημενη απο το προσωπικο και απο τη μαια. ειναι πολυ τσουχτερα τα πραγματα στην αθηνα τελικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.(ΕΔΩ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ) ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ 1.300 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΤΟ ΕΙΔΟΣ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ.Η ΚΛΙΝΙΚΗ ΓΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΠΑΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 3.000 , ΕΝΩ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 4.ΟΟΟ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΡΟΟΠΤΟΥ (ΙΚΤΕΡΟΣ=ΛΑΜΠΑ ΜΩΡΟΥ). ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΤΣΑΤΙΖΕΣΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΟΣΤΣΟ.ΜΙΑ ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΜΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΔΙΑΦΟΡΑ, ΓΕΝΝΑΕΙ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΖΗΤΗΣΕ ΜΟΝΟ 500 ΕΥΡΩ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PWPWPPWPW bre koritsia ti times einai aytes emena me pire 1000 eyrw........gia olous tous 9 mines kai me tin genna...150 i paidiatros....kai 1300 i kliniki alla eimouna se diklino kai zitisa na eimai moni mou...zitisa diklino gia na koimatai se krebbati kai o antroulis mou dipla..oi maies poli kales.....ola kala.....:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2500 ευρώ μου ακούγονται αρκετά, εκτός και αν έχεις σκοπό να μείνεις σε δίκλινο ή μονόκλινο. Η ιδιωτική γιατρός που επισκεπτόμουν στην αρχή της εγκυμοσύνης μου είχε πει 1600 και 300 για τη μαία. Τώρα που θα γεννήσω σε δημόσιο θα δώσω στη γιατρό 1000. Το lux μονόκλινο (σε καινούρια πτέρυγα του νοσοκομείου που μόλις άνοιξε) θα στοιχίσει περίπου 800 ευρώ. Πάντως κορίτσια αξίζει να σκεφτείτε το ενδεχόμενο της γέννας σε δημόσιο νοσοκομείο. Η δαπάνη είναι σημαντικά μικρότερη και στη νοσηλεία αλλά και στις εξετάσεις της εγκυμοσύνης. Η ποιότητα της εξυπηρέτησης διαφέρει από νοσοκομείο σε νοσοκομείο, αλλά και στις ιδιωτικές κλινικές δεν είναι και τίποτα ιδιαίτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΓΙΩΤΑ ΜΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΦΙΛΙΚΗ Η ΤΙΜΗ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΣΟ ΘΑ ΖΗΤΑΓΕ?

ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΙΝ 4 ΜΗΝΕΣ ΣΕ ΤΡΙΚΛΙΝΟ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΠΗΡΕ 1500€.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΕ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΟΥΜΕ ΟΣΑ ΘΕΛΑΜΕ.

ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΟΙ ΜΑΙΕΣ ΠΕΡΝΟΥΝΕ ΣΤΑΝΤΑΡ ΠΟΣΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giota d γεια σου κι'απο μενα... πιστευω πως ο γιατρος σου σου ζηταει πολλα, οπως και η μαια... εγω που γεννησα σε μονοκλινο στο ιασω (και το αναφερω γιατι παιζει ρολο στην αμοιβη του γιατρου) μου πηρε πολυ λιγοτερα και ο γιατρος και η μαια, και μαλιστα ενας γιατρος πολυ καλος και που το ονομα του ακουγεται πολυ... τωρα τι να σου πω... δεν ειναι και ευκολο να αλλαζεις γιατρο...:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jovanna έγραψε:

PWPWPPWPW bre koritsia ti times einai aytes emena me pire 1000 eyrw........gia olous tous 9 mines kai me tin genna...150 i paidiatros....kai 1300 i kliniki alla eimouna se diklino kai zitisa na eimai moni mou...zitisa diklino gia na koimatai se krebbati kai o antroulis mou dipla..oi maies poli kales.....ola kala.....:)

Ναι jovanna συμφωνω! Τι τιμες ειναι αυτες ρε κοριτσια...Γεννα θα κανουνε δεν θα σηκωσουν πλακα για οικοδομη!!!

ΠΟΛΥ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ!!

Εμενα μου ζητησε 800 ή 900 ευρω...Δεν θυμαμαι! Και 100 ευρω θα παρει ο αναισθησιολογος-100 ευρω ο παιδιατρος...Στην Θεσσαλονικη τα πραγματα εδω κυμαινονται...Το μαιευτηριο θα πληρωθει γυρω στα 2000 χονδρικα...

Μαμαδες μηπως στην Αθηνα θελουν λιγο ξυλο οι μαιευτηρες?

Τι ειναι αυτα? ΝΤΡΟΠΗ!

Λειτουργημα κανουνε οχι γδαρσιμο!

Σορρυ κοριτσια αλλα ...τσαντιζομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα τι πράγματα είναι αυτά;;;;; Τόσα χρήματα για να γεννήσετε; Και μετά που χρειάζονται του κόσμου τα λεφτά για τις ανάγκες του παιδιού; Μόνο οι εκατομμυριούχοι έχουν δικαίωμα να γεννήσουν στην Ελλάδα ή πρέπει να πάρει κανείς δάνειο για να τα καταφέρει;;;;;; :ohmy:

Εγώ στο Βερολίνο γέννησα πριν 7 εβδομάδες στο νερό. Πλήρωσα 250€ για να έχω δικιά μου μαία και 128€ για να έχω μονόκλινο. Τα υπόλοιπα η ασφάλεια! Και το παιδί ήταν κοντά μου από την ώρα που γεννήθηκε.

Ο γυναικολόγος ήταν εκείνος που είχε βάρδια και απλά έκανε τα ράμματα που είχε για τη γούνα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έμενα ο γιατρός μου θέλει 2000 ανεξαρτήτος θέσης και φυσιολογικού ή μη τοκετού. Επίσης μου είπε ότι δεν χρειάζομαι μαία αφού θα είναι αυτός συνέχεια μαζί μου και θα έχω και τον άντρα μου.

Απ'ότι ξέρω οι περισσότεροι γιατροί παίρνουν όσο και το δωμάτιο που θα πας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα ο γιατρος μου(που ειναι στο ιασω)ειπε να υπολογιζω γυρω στα 5000(νοσοκομειο+η αμοιβη του) παραξενευτηκα στην αρχη αφου ειχα ακουσει για τρελες τιμες στο ιασω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

giota d έγραψε:

Ρωτάω για Αθήνα γιατί στην επαρχία είναι πολύ πιο φθηνά!!!

Η Θεσσαλονικη δεν θεωρειται επαρχια...ΣΩΣΤΑ?

Τελος παντων αφου τα εχετε δωστε τα...ΤΙ ΝΑ ΠΩ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Θεσσαλονικιά γιατί με παρεξηγείς? Απλά εδώ στην Αθήνα έχουν ξεφύγει τελείως οι τιμές και χωρίς λόγο!!!!! Στην Θεσσαλονίκη είναι πολύ πιο οικονομικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΟ ΙΑΣΩ.

ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΗΤΑΝ ΔΙΚΛΙΝΟ (ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΕΞΑΚΛΙΝΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΙ ΜΕ ΕΒΑΛΑΝ ΣΕ ΔΙΚΛΙΝΟ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΠΛΑ ΔΩΣΑΜΕ ΕΠΙΛΠΕΟΝ 40 ΕURO ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΔΩΜΑΤΙΟΥ ΣΕ ΚΑΛΥΤΕΡΟ) ΠΛΗΡΩΣΑ 2650 ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΗΡΕ ΤΟ 80% ΤΟΥ ΠΟΣΟΥ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΣΑ ΣΤΟ ΛΟΓΗΣΤΙΡΙΟ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ 1800 EURO,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιω εγραψε:

"Η Θεσσαλονικη δεν θεωρειται επαρχια...ΣΩΣΤΑ?"

Ρε Αννιω....η Θεσσαλονικη ΕΙΝΑΙ επαρχια....οπως επαρχια ειναι καθε πολη εκτος της πρωτευουσας...!!!

Επαρχια δεν εννοουμε... ΧΩΡΙΟ...:P Μην κολλατε τοσο πολυ εσεις εκει πανω μ'αυτο το θεμα....;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΜΟΛΙΣ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ.ΡΩΤΗΣΑ ΤΙΜΗ.2500 ΧΙΛΙΑΡΙΚΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗ ΜΑΙΑ ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΕ.ΚΑΙ ΤΟ ΙΑΣΩ ΘΕΛΕΙ 2700 ΓΙΑ 4ΚΛΙΝΟ.

ΚΑΙ 1500 ΜΕ 2000 ΤΑ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΑΡΑ.ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΛΙΓΑ.Α ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ενταξει ισως αντεδρασα καπως αλλα...ειλικρινα με εξοργιζει η ασυδοσια των γιατρων.

Σορρυ κοπελιες...Ειναι και οι ορμονες!!:huh:

ΦΙΛΑΚΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γέννησα 19/12/08 στο ΙΑΣΩ σε 4κλινο και πλήρωσαμε 3.250 φυσιολογικό τοκετό με επισκληρίδιο και 2.200 στον γιατρό χωρίς απόδειξη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...