Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σεπτέμβριος, Φθινόπωρο, όπως πέφτουν τα φύλλα έτσι να πέσουν οι δύσκολες στιγμές και να έρθουν νέα σποράκια στις κοιλίτσες και στις αγκαλίτσες🤰🤰🤱🤱🤱👶👶👶🍼🍼🍂🍂🍂


Nandia-

Recommended Posts

στις πριν 49 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

@Raf123σε ευχαριστώ πολύ! Πραγματικά αυτό σκέφτηκα πως θα μαθω καλύτερα το σώμα μου! και να δω αν ερχόμαστε κ σωστές μέρες σε επαφή ή τις σταματάμε νωρίς! Αφήστε που έχω σκεφτεί μήπως κάνουμε κ καμία επαφή πρωί ! Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά πάντα αδιαθετώ τη μέρα που περιμένω πρωί! Μπορεί να λέω και βλακείες βέβαια αλλά νομίζω πως ΄στην προηγούμενη εγκυμοσύνη με πρωινή επαφή το είχαμε πετύχει!

Έχουμε ακριβώς τις ίδιες σκέψεις ….. πάντα έχω περίοδο πρωί η νωρίς το απόγευμα …. Και σκέφτομαι βρε κάτσε να ξεκινησω και πρωινές προσπάθειες χαχαχα! Καλή επιτυχία ! Όλα να πάνε δεξιά ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 588
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλό μήνα κορίτσια..εγώ προσπαθούσα απο αρχές του χρόνου με έναν μήνα εκτός λόγω κοβιντ κ έναν εκτός λόγω αφαίρεση πολύποδα…ειχα μια βιοχημική στον τρίτο μήνα προσπαθειών και μετα την αφαίρεση πολύποδα έπιασα αμέσως και είμαι δυο μηνών..ακούσαμε καρδούλα στις 7 εβδομάδες,την προηγούμενη εβδομάδα δηλαδή..Δυστυχώς  απο την προηγούμενη Τετάρτη έχω καφέ και μέχρι εχθές είχαν σχεδόν σταματήσει..Απο το βράδυ όμως έχω αίμα..όχι με ροη..αλλά είναι αίμα ανά 5-6 ώρες στο σκούπισμα κυρίως..μετα γίνεται καφέ,εξαφανίζεται για κάποιες ώρες και πάλι απο την αρχή…έχω απογοητευτεί και κλαίω συνέχεια..έχω ξανά υπέρηχο αύριο στη 1…Αυτααα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι αυτές οι μέρες είναι αυτές που θα αδιαθετούσα…γτ έχω ακούσει κ κάτι τέτοιο..βέβαια ο πνιγμένος από τα μαλλιά πιάνεται…😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι αυτές οι μέρες είναι αυτές που θα αδιαθετούσα…γτ έχω ακούσει κ κάτι τέτοιο..βέβαια ο πνιγμένος από τα μαλλιά πιάνεται…😔

Κοριτσάκι μου εύχομαι να είναι όλα καλά!! Ο γιατρός σου τι σου είπε; 

 

Σε δικά μου νέα η γιατρός με πήρε πίσω τηλ σήμερα να με ρωτήσει αν τελικά αδιαθετησα και της είπα πως όχι και μου είπε αν θέλω να πάω να μου κάνει έναν υπέρηχο. εννοείται πως πήγα ήμουν κατά τύχη και κοντά στο ιατρείο της για κάποιες εξωτερικές δουλειές. Μου είπε ότι το ενδομήτριο μου είναι αρκετά παχύ και ότι έκανα ωορρηξία από την αριστερή πλευρά (όντως είχα πονακια τις ημέρες που υπολόγιζα την ωορρηξία μου σε εκείνη την πλευρά. ) Μου έγραψε να κάνω δύο χοριακες μια αύριο το πρωί ξανά γιατί στην ουσία από σήμερα μετράω καθυστέρηση και άλλη μία την Δευτέρα. Και μου έδωσε και την augmenting για την ουρολοίμωξη 😡

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Καλό μήνα κορίτσια..εγώ προσπαθούσα απο αρχές του χρόνου με έναν μήνα εκτός λόγω κοβιντ κ έναν εκτός λόγω αφαίρεση πολύποδα…ειχα μια βιοχημική στον τρίτο μήνα προσπαθειών και μετα την αφαίρεση πολύποδα έπιασα αμέσως και είμαι δυο μηνών..ακούσαμε καρδούλα στις 7 εβδομάδες,την προηγούμενη εβδομάδα δηλαδή..Δυστυχώς  απο την προηγούμενη Τετάρτη έχω καφέ και μέχρι εχθές είχαν σχεδόν σταματήσει..Απο το βράδυ όμως έχω αίμα..όχι με ροη..αλλά είναι αίμα ανά 5-6 ώρες στο σκούπισμα κυρίως..μετα γίνεται καφέ,εξαφανίζεται για κάποιες ώρες και πάλι απο την αρχή…έχω απογοητευτεί και κλαίω συνέχεια..έχω ξανά υπέρηχο αύριο στη 1…Αυτααα…

Με το καλό σου εύχομαι 😘😘😘😘 να ξαπλώνεις και να προσέχεις!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Καλό μήνα κορίτσια..εγώ προσπαθούσα απο αρχές του χρόνου με έναν μήνα εκτός λόγω κοβιντ κ έναν εκτός λόγω αφαίρεση πολύποδα…ειχα μια βιοχημική στον τρίτο μήνα προσπαθειών και μετα την αφαίρεση πολύποδα έπιασα αμέσως και είμαι δυο μηνών..ακούσαμε καρδούλα στις 7 εβδομάδες,την προηγούμενη εβδομάδα δηλαδή..Δυστυχώς  απο την προηγούμενη Τετάρτη έχω καφέ και μέχρι εχθές είχαν σχεδόν σταματήσει..Απο το βράδυ όμως έχω αίμα..όχι με ροη..αλλά είναι αίμα ανά 5-6 ώρες στο σκούπισμα κυρίως..μετα γίνεται καφέ,εξαφανίζεται για κάποιες ώρες και πάλι απο την αρχή…έχω απογοητευτεί και κλαίω συνέχεια..έχω ξανά υπέρηχο αύριο στη 1…Αυτααα…

Αχ μακάρι να πάνε όλα καλά, να μας πεις τα νέα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Pepe le pew είπε:

Κοριτσάκι μου εύχομαι να είναι όλα καλά!! Ο γιατρός σου τι σου είπε; 

 

Σε δικά μου νέα η γιατρός με πήρε πίσω τηλ σήμερα να με ρωτήσει αν τελικά αδιαθετησα και της είπα πως όχι και μου είπε αν θέλω να πάω να μου κάνει έναν υπέρηχο. εννοείται πως πήγα ήμουν κατά τύχη και κοντά στο ιατρείο της για κάποιες εξωτερικές δουλειές. Μου είπε ότι το ενδομήτριο μου είναι αρκετά παχύ και ότι έκανα ωορρηξία από την αριστερή πλευρά (όντως είχα πονακια τις ημέρες που υπολόγιζα την ωορρηξία μου σε εκείνη την πλευρά. ) Μου έγραψε να κάνω δύο χοριακες μια αύριο το πρωί ξανά γιατί στην ουσία από σήμερα μετράω καθυστέρηση και άλλη μία την Δευτέρα. Και μου έδωσε και την augmenting για την ουρολοίμωξη 😡

 

Ο γιατρός μου είπε ότι βοηθάμε όσο μπορούμε με τα utrogestan και τις ενέσεις και αν είναι να μείνει μου λέει να ξερεις θα μείνει..αν είναι να μην…δεν θα μείνει…αύριο θα με δει και βλέπουμε..Άντε περιμένουμε τα νέα σου αύριο με τη χοριακη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Καλό μήνα κορίτσια..εγώ προσπαθούσα απο αρχές του χρόνου με έναν μήνα εκτός λόγω κοβιντ κ έναν εκτός λόγω αφαίρεση πολύποδα…ειχα μια βιοχημική στον τρίτο μήνα προσπαθειών και μετα την αφαίρεση πολύποδα έπιασα αμέσως και είμαι δυο μηνών..ακούσαμε καρδούλα στις 7 εβδομάδες,την προηγούμενη εβδομάδα δηλαδή..Δυστυχώς  απο την προηγούμενη Τετάρτη έχω καφέ και μέχρι εχθές είχαν σχεδόν σταματήσει..Απο το βράδυ όμως έχω αίμα..όχι με ροη..αλλά είναι αίμα ανά 5-6 ώρες στο σκούπισμα κυρίως..μετα γίνεται καφέ,εξαφανίζεται για κάποιες ώρες και πάλι απο την αρχή…έχω απογοητευτεί και κλαίω συνέχεια..έχω ξανά υπέρηχο αύριο στη 1…Αυτααα…

Παίρνεις προγεστερόνη κορίτσι μου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Παίρνεις προγεστερόνη κορίτσι μου??

Τρία χάπια την ημέρα και κάνω κ ένεση prolutex..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Pepe le pew είπε:

Παίρνω dostinex από τον Φλεβάρη. Κάπου τον Ιούνιο είχα κάνει ξανά έλεγχο και ήταν 3.8 τον Ιούλιο η αλήθεια είναι επειδή ετοίμαζα τον γάμο δεν ήμουν τόσο συνεπής στην θεραπεία και ξεχνούσα κάποια μέρα να το πάρω. Παίρνω μισό χάπι Δευτέρα και Πέμπτη.  Αυτό λέω και εγώ ότι όσο δεν έρχεται είναι καλό. 😁😁 Θα κάνω λιιιγο ακόμα υπομονή. 

Σου εύχομαι να είσαι το πρώτο θετικό του Σεπτέμβρη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Pepe le pew είπε:

Παίρνω dostinex από τον Φλεβάρη. Κάπου τον Ιούνιο είχα κάνει ξανά έλεγχο και ήταν 3.8 τον Ιούλιο η αλήθεια είναι επειδή ετοίμαζα τον γάμο δεν ήμουν τόσο συνεπής στην θεραπεία και ξεχνούσα κάποια μέρα να το πάρω. Παίρνω μισό χάπι Δευτέρα και Πέμπτη.  Αυτό λέω και εγώ ότι όσο δεν έρχεται είναι καλό. 😁😁 Θα κάνω λιιιγο ακόμα υπομονή. 

Κ το όριο ποσό είναι; Άμα μειωθεί η ορμόνη, θα έπρεπε να σου μειώσει κ τη δόση! Εγώ έπαιρνα 0.5mg μια φορά την εβδομάδα το αρχισα από τον Ιανουάριο κ τον Μάρτιο (τελευταία περίοδος) έμεινα εγκυος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Afroditi1992 είπε:

Καλημέρα σε όλες, καλό μήνα, με το καλό ό,τι επιθυμεί η καθεμία μας! Είμαι καινούργια εδώ, εμείς αρχίσαμε τις προσπάθειες εδώ και ένα μήνα! Ελπίζω να έρθει σύντομα το μωράκι μας και το ίδιο ελπίζω και για όσες το θέλουν!😘🥰

Καλώς ήρθες 🥰🥰🥰 σου εύχομαι σύντομα να έρθει το θαυματακι σου!!! Μην αγχωθείς όσο μπορείς χαλαρά  κ απόλαυσε τις στιγμές με τον αντρουλη σου 

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Sunyyyyyy είπε:

Καλό μήνα να έχουμε με υγεία !!!!! Είναι όμορφα εδώ ! Έχουμε ακόμα ηλιόλουστες ημέρες ! 
Ναι αυτό σκέφτομαι και νιώθω καλύτερα ότι μπήκαμε στην τελική ευθεία !

Αυτό να σκέφτεσαι θετικά κ ότι είστε κοντά 🥰🥰🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Καλό μήνα κορίτσια..εγώ προσπαθούσα απο αρχές του χρόνου με έναν μήνα εκτός λόγω κοβιντ κ έναν εκτός λόγω αφαίρεση πολύποδα…ειχα μια βιοχημική στον τρίτο μήνα προσπαθειών και μετα την αφαίρεση πολύποδα έπιασα αμέσως και είμαι δυο μηνών..ακούσαμε καρδούλα στις 7 εβδομάδες,την προηγούμενη εβδομάδα δηλαδή..Δυστυχώς  απο την προηγούμενη Τετάρτη έχω καφέ και μέχρι εχθές είχαν σχεδόν σταματήσει..Απο το βράδυ όμως έχω αίμα..όχι με ροη..αλλά είναι αίμα ανά 5-6 ώρες στο σκούπισμα κυρίως..μετα γίνεται καφέ,εξαφανίζεται για κάποιες ώρες και πάλι απο την αρχή…έχω απογοητευτεί και κλαίω συνέχεια..έχω ξανά υπέρηχο αύριο στη 1…Αυτααα…

Όλα καλά θα πάνε ξεκουρασου!! Είχα κ εγώ μετά την αυχενική εκεί που είπα να ηρεμήσω είδα αιμα! Σου έδωσε προγεστερονη;; Δεν έπρεπε να πας να το δείτε ότι όλα είναι καλά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Pepe le pew είπε:

Κοριτσάκι μου εύχομαι να είναι όλα καλά!! Ο γιατρός σου τι σου είπε; 

 

Σε δικά μου νέα η γιατρός με πήρε πίσω τηλ σήμερα να με ρωτήσει αν τελικά αδιαθετησα και της είπα πως όχι και μου είπε αν θέλω να πάω να μου κάνει έναν υπέρηχο. εννοείται πως πήγα ήμουν κατά τύχη και κοντά στο ιατρείο της για κάποιες εξωτερικές δουλειές. Μου είπε ότι το ενδομήτριο μου είναι αρκετά παχύ και ότι έκανα ωορρηξία από την αριστερή πλευρά (όντως είχα πονακια τις ημέρες που υπολόγιζα την ωορρηξία μου σε εκείνη την πλευρά. ) Μου έγραψε να κάνω δύο χοριακες μια αύριο το πρωί ξανά γιατί στην ουσία από σήμερα μετράω καθυστέρηση και άλλη μία την Δευτέρα. Και μου έδωσε και την augmenting για την ουρολοίμωξη 😡

 

Ωραία άντε θα περιμένουμε μακάρι να ειναη θετική! Όσο για την αντιβίωση αφού πρέπει να την παρεις έτσι κ αλλιως κορίτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι αυτές οι μέρες είναι αυτές που θα αδιαθετούσα…γτ έχω ακούσει κ κάτι τέτοιο..βέβαια ο πνιγμένος από τα μαλλιά πιάνεται…😔

Καταρχήν με το καλό! Αυτό για την αλλαγή μήνα το έχω ακούσει αλλά νομίζω είναι εντελώς γιατροσόφι... Δεν έχει λογική βάση αν το σκεφτείς (ούτε κ είχα ποτέ). Αυτό όμως που είναι πολύ κοινό είναι να υπάρχει μια μικρή αποκόλληση, θέλει προσοχή κ ξεκούραση κ αν όντως είναι αυτό όλα θα πάνε καλά!!! Πάντως λίγο αίμα στην αρχή είναι πραγματικά πολύ συχνό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Σου εύχομαι να είσαι το πρώτο θετικό του Σεπτέμβρη 

 

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κ το όριο ποσό είναι; Άμα μειωθεί η ορμόνη, θα έπρεπε να σου μειώσει κ τη δόση! Εγώ έπαιρνα 0.5mg μια φορά την εβδομάδα το αρχισα από τον Ιανουάριο κ τον Μάρτιο (τελευταία περίοδος) έμεινα εγκυος 

 

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ωραία άντε θα περιμένουμε μακάρι να ειναη θετική! Όσο για την αντιβίωση αφού πρέπει να την παρεις έτσι κ αλλιως κορίτσι μου 

Ευχαριστώ πολύ πολύ μακάρι προσπαθώ να μην το σκέφτομαι γιατί θα απογοητευτω αν δεν είμαι :(

@Raf123 το όριο νομίζω είναι το 28 εγώ είχα 34 αν θυμάμαι καλά τον Φλεβάρη. Και μου έδωσε τα χάπια κάθε Δευτέρα και Πέμπτη από μισό χάπι. Τον Ιούνιο που μετρήθηκα ήταν χαμηλή 3,8 και η γιατρός μου είπε να το συνεχίσω το χάπι γιατί αν το σταματήσω θα ξανά ανέβει. 

είναι η τρίτη φορά που παίρνω αντιβίωση για ουρολοίμωξη :( και ειδικά αυτό το καλοκαίρι 3 βρακιά μαγιό κουβαλούσα μαζί στην παραλία 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Καλό μήνα κορίτσια..εγώ προσπαθούσα απο αρχές του χρόνου με έναν μήνα εκτός λόγω κοβιντ κ έναν εκτός λόγω αφαίρεση πολύποδα…ειχα μια βιοχημική στον τρίτο μήνα προσπαθειών και μετα την αφαίρεση πολύποδα έπιασα αμέσως και είμαι δυο μηνών..ακούσαμε καρδούλα στις 7 εβδομάδες,την προηγούμενη εβδομάδα δηλαδή..Δυστυχώς  απο την προηγούμενη Τετάρτη έχω καφέ και μέχρι εχθές είχαν σχεδόν σταματήσει..Απο το βράδυ όμως έχω αίμα..όχι με ροη..αλλά είναι αίμα ανά 5-6 ώρες στο σκούπισμα κυρίως..μετα γίνεται καφέ,εξαφανίζεται για κάποιες ώρες και πάλι απο την αρχή…έχω απογοητευτεί και κλαίω συνέχεια..έχω ξανά υπέρηχο αύριο στη 1…Αυτααα…

Σε καταλαβαινω απόλυτα αλλά είναι τόσο θετικό ότι είχατε επιτυχημένη σύλληψη … εγώ μετά ρο χειρουργείο και ενώ έχουν περάσει 4 μήνες τίποτα ακόμα … βέβαια εμάς επηρεάζει κ το σπερμα . Όμως πιστεύω θα τα καταφέρεις ….. πως είσαι σήμερα έχεις αίμα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Sunyyyyyy είπε:

Σε καταλαβαινω απόλυτα αλλά είναι τόσο θετικό ότι είχατε επιτυχημένη σύλληψη … εγώ μετά ρο χειρουργείο και ενώ έχουν περάσει 4 μήνες τίποτα ακόμα … βέβαια εμάς επηρεάζει κ το σπερμα . Όμως πιστεύω θα τα καταφέρεις ….. πως είσαι σήμερα έχεις αίμα ;

Σήμερα είχα αίμα το μεσημέρι στη 1..από τότε μόνο καφέ σταγόνες…αλλά τρέμω τι μπορεί να συμβεί το βράδυ…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Afroditi1992 είπε:

Καλημέρα σε όλες, καλό μήνα, με το καλό ό,τι επιθυμεί η καθεμία μας! Είμαι καινούργια εδώ, εμείς αρχίσαμε τις προσπάθειες εδώ και ένα μήνα! Ελπίζω να έρθει σύντομα το μωράκι μας και το ίδιο ελπίζω και για όσες το θέλουν!😘🥰

Καλώς ήρθες και εύχομαι γρήγορα να έρθει το θετικό σου τεστακι 😊 

ευχομαι να είσαι και εσυ τυχερη και να μείνεις εγκυος από τον πρώτο μήνα προσπαθειών 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Pepe le pew είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου και καλό μήνα με πολλά πολλά μωράκια!!! Λοιπόν εγώ έχω δύο παιδάκια από τον προηγούμενο μου γάμο. Φυσιολογικές συλλήψεις κλπ. Με τον σύζυγο μου είπαμε να κάνουμε μια προσπάθεια στο ταξίδι του μέλιτος τον Αύγουστο. (Είμαστε φρεσκοπαντρεμενα 🤣 ) εγώ βέβαια ταλαιπωρουμε με λίγο ανεβασμενη προλακτίνη η οποία μου έχει μπερδέψει λίγο τον κύκλο από 28-30 με πάει κάποιους μήνες 30-35. Βάση τελευταίας περιόδου 3/8 έπρεπε να αδιαθετησω χτες 31/8 Ελεύθερες επαφές είχαμε 15 έως 18/8 συνεχόμενα ( κουνέλια γαρ! ) Αλλά η χοριακη που έκανα χτες το πρωί βγήκε 1! :( Από συμπτώματα δεν έχω τίποτα απολύτως παρα μόνο πολύ ευαίσθητο στήθος (βεβαια αυτό το είχα και χωρίς εγκυμοσύνη λόγω αυξημένης προλακτίνης) με την γιατρό που μίλησα χτες είπε να περιμένω μέχρι Κυριακή αν δεν έρθει πάλι να κάνω μια χοριακη Δευτέρα πρωί και να δούμε τι γίνετε.  Γιατί λέει ίσως έκανα αργότερα ωορρηξία και αν το πάρουμε επιστημονικά 18/8 ήταν η τελευταία επαφή αν το σπέρμα ζει στον κόλπο 2-3 24ωρα ίσως να έγινε η σύλληψη στις 20/8 πχ . 😬🥹 Αχ δεν ξέρω είμαι πολύ μπέρδεμενη. 

Καλημέρα εγώ είχα θέμα με προλακτινη πήρα το χάπι που παίρνεις και εσυ αλλά σε μικρότερη δοσολογία και μπορεσα να μεινω εγκυος εύχομαι γρήγορα να έρθει το ένα ακόμα μωρακι να μεγαλώσεις την οικογένεια σου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η marakineos είπε:

πολύ σωστό αυτό που είπες και έτσι είναι στη ζωή! ❤️

Θα το δοκιμάσουμε κι αυτό! Είμαι στα όρια να αγχωθώ βέβαια ενω ξεκίνησα πολύ χαλαρά και προσπαθώ να μην το σκέφτομαι τόσο!

 

 

Καλημέρα όσο μπορείς να μην σε παίρνει από κάτω θέλουν και το χρόνο τους αυτά 

Δεν ξέρω ποσο καιρό προσπαθείς αλλά αν θέλεις την γνωμη συμφωνώ με @Raf123 

κανένα τα τεστ να μάθεις στο σώμα σου εγώ έκανα αργά ωορρηξία κάτι που άργησα λίγο να το καταλάβω  

εγω βράδυ πάντως έμεινα εγκυος δεν ξέρω αν παίζουν ρόλο αυτά 

ευχομαι γρήγορα να έρθει το μωρακι σου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Καλό μήνα κορίτσια..εγώ προσπαθούσα απο αρχές του χρόνου με έναν μήνα εκτός λόγω κοβιντ κ έναν εκτός λόγω αφαίρεση πολύποδα…ειχα μια βιοχημική στον τρίτο μήνα προσπαθειών και μετα την αφαίρεση πολύποδα έπιασα αμέσως και είμαι δυο μηνών..ακούσαμε καρδούλα στις 7 εβδομάδες,την προηγούμενη εβδομάδα δηλαδή..Δυστυχώς  απο την προηγούμενη Τετάρτη έχω καφέ και μέχρι εχθές είχαν σχεδόν σταματήσει..Απο το βράδυ όμως έχω αίμα..όχι με ροη..αλλά είναι αίμα ανά 5-6 ώρες στο σκούπισμα κυρίως..μετα γίνεται καφέ,εξαφανίζεται για κάποιες ώρες και πάλι απο την αρχή…έχω απογοητευτεί και κλαίω συνέχεια..έχω ξανά υπέρηχο αύριο στη 1…Αυτααα…

Εύχομαι από την καρδιά μέσα να πάνε όλα καλά πολλές κοπέλες είχαν αίμα στην εγκυμοσύνη τους και το σποράκι τους τα κατάφερε 

επισης είχα και εγω μια βιοχιμικη αποβολή και ο γιατρός μου είπε να το δω θετικά αφου κατάφερες και έχεις σύλληψη σημαίνει ότι το σύστημα δουλεύει ούτε εσυ εχεις κάποιο θέμα ούτε ο σύζυγος 

Να μην κουράζεσαι και να είσαι όσο γίνεται πιο ήρεμη 

Από τότε που είδες τα καφέ μέχρι σήμερα δεν σε έχει κάνει υπέρηχο ο γιατρός σου ; Αύριο θα πας πρώτη φορά απο τότε που ξεκίνησαν τα καφέ ;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Pepe le pew είπε:

 

 

Ευχαριστώ πολύ πολύ μακάρι προσπαθώ να μην το σκέφτομαι γιατί θα απογοητευτω αν δεν είμαι :(

@Raf123 το όριο νομίζω είναι το 28 εγώ είχα 34 αν θυμάμαι καλά τον Φλεβάρη. Και μου έδωσε τα χάπια κάθε Δευτέρα και Πέμπτη από μισό χάπι. Τον Ιούνιο που μετρήθηκα ήταν χαμηλή 3,8 και η γιατρός μου είπε να το συνεχίσω το χάπι γιατί αν το σταματήσω θα ξανά ανέβει. 

είναι η τρίτη φορά που παίρνω αντιβίωση για ουρολοίμωξη :( και ειδικά αυτό το καλοκαίρι 3 βρακιά μαγιό κουβαλούσα μαζί στην παραλία 😂😂😂

Ναι συμφωνώ με τη γιατρο αλλά θα μπορούσατε να μειώσετε τη δόση. Ελέγξατε το σπερμα; Ή αλλες εξετάσεις ορμονικές; Σαλπιγγογραφια; 
 

οσο για την ουρολοίμωξη δεν φεύγει το μικρόβιο εντελώς κ κανεις ξανά κ ξανά, έτσι θα ταλαιπωριέσαι κ με τις αντιβιωσεις αυτά γίνονται ανθεκτικά! Χρειάζεται να παίρνεις κάτι προληπτικά μετά την αντιβίωση ισως αυτό που κάνουν κ τα κορίτσια με τη σόδα ή ένα d mannose κ να τα κανεις Για πολύ καιρό!! Κ να πίνεις πολύ νερό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια χθες είχα μια γεμάτη δύσκολη και πολύ κουραστική ημέρα στη δουλεια…ελπίζω σήμερα να είναι καλύτερα ☺️☺️ Είναι κ Παρασκευή έρχεται ΣΚ 😚😚😚 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Έτσι @Raf123, η Παρασκευή πάντα μας φτιάχνει τη διάθεση!!

@Sunyyyyyy καλή επιτυχία ας το δοκιμάσουμε κι αυτό! 😅

@Tinasardin8689 έχω ακούσει περιπτώσεις που το παθαίνουν αυτό όταν αλλάζουν μήνα, βέβαια δεν ξέρω κατα πόσο ισχύει ή είναι τυχαίο γεγονός, σου εύχομαι τα καλύτερα.

@Pepe le pew όσο δεν έρχεται περίοδος υπάρχει ελπίδα!! Καλή επιτυχία στη χοριακή σου!

@Elk σ ευχαριστώ πολύ! Αυτό σκέφτομαι μην κάνω ωορρηξία άλλη μέρα απο αυτή που νομίζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...