Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φαγητό και παραλίες


MyElpida

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια.. Θέλω να ρωτήσω τις εγκυούλες αν νιώθουν άνετα να φάνε απ' έξω.. Αν βγείτε κορίτσια τι θα προτιμήσετε; Θα φάτε άνετα ένα σαντουιτσ αν πάτε σε κάποιο καφέ με πρωινό, για παράδειγμα; Με απασχολεί αρκετά γιατί θέλουμε να βγούμε αλλά ταυτόχρονα φοβάμαι.. Εσείς τι κάνετε; Βγαίνετε ή το αποφεύγετε;

Επίσης, γνωρίζετε αν υπάρχει κάποια παραλία στην Αττική, σχετικά ερημική που να μην έχει πολύ κόσμο, να κάνουμε  κανένα μπανάκι σε καθαρά νερά; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η MyElpida είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Θέλω να ρωτήσω τις εγκυούλες αν νιώθουν άνετα να φάνε απ' έξω.. Αν βγείτε κορίτσια τι θα προτιμήσετε; Θα φάτε άνετα ένα σαντουιτσ αν πάτε σε κάποιο καφέ με πρωινό, για παράδειγμα; Με απασχολεί αρκετά γιατί θέλουμε να βγούμε αλλά ταυτόχρονα φοβάμαι.. Εσείς τι κάνετε; Βγαίνετε ή το αποφεύγετε;

Επίσης, γνωρίζετε αν υπάρχει κάποια παραλία στην Αττική, σχετικά ερημική που να μην έχει πολύ κόσμο, να κάνουμε  κανένα μπανάκι σε καθαρά νερά; 

 

Καλησπέρα κορίτσι μου! Ποσων μηνών είσαι? Κοίτα εγώ φοβάμαι και ειδικά σάντουιτς κτλ δεν τρώω με τίποτα απέξω. Θα φάω μια στις τόσες έξω σε μια ταβέρνα ή κυρίως σε εστιατόρια αλλά μόνο σε αυτά που ξέρω πολύ καλά και με ξέρουν πολύ καλά. Ασε που εγω δεν πρέπει να τρώω αλάτι οπότε οι επιλογές μου είναι πολύ περιορισμένες. Βγαίνω κατά μέσο όρο για φαγητό έξω 1 φορά στις 2 εβδομάδες.  Αλλά πάω στη θάλασσα σχετικά συχνά. Εκεί βέβαια είμαι τυχερή γιατί πάω σε μια πεντακάθαρη θάλασσα με ελάχιστο έως καθόλου κόσμο (από Αττική δεν γνωρίζω να σε βοηθήσω) , κρατάω δικό μου φαγητό, κάνω το ντους μου και αλλάζω αμέσως μετά που μπαίνω στη θάλασσα. 

Άλλες κοπέλες όμως τρώνε τα πάντα (γύρους, Μπέργκερς κτλ). Νομίζω ότι έχει να κάνει με τις ιδιαίτεροτητες της κάθε εγκυμοσύνης και πώς νιώθει άνετα η καθεμιά κοπέλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ διανύω την δεύτερη εγκυμοσύνη μου κ όπως στην πρώτη τρώω απ´εξω. Επιλέγω κυρίως καλοψημένα κρέατα κ καθόλου σαλάτες. Μπιφτέκια, κεφτεδάκια δεν τα επιλέγω ούτε στα κανονικά μου, γιατί φαντάζομαι ότι αλέθουν ότι τους μένει. Σάντουιτς κ τέτοια πάλι τα τρώω απλά βγάζω τα λαχανικά 😁. Όστρακα εννοείτε πως όχι, ούτε γαρίδες αν κ πολλές τρωνε. Γύρο όχι, αλλά πίτα με σουβλάκι ναι, προσθέτοντας την ντομάτα εγώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@twinkletwinlkle @Zeta. σας ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντησεις! Εμενα ειναι η πρωτη μου εγκυμοσύνη και ειμαι καπως φοβισμένη ως προς το να φαω απ' έξω! Ίσως να προσέχω υπερβολικά και να μην χρειάζεται τόσο. Δηλαδή σκέφτομαι είναι όντως καλό ψημένο το κρέας, έχει η σάλτσα κρασί κτλ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MyElpida είπε:

@twinkletwinlkle @Zeta. σας ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντησεις! Εμενα ειναι η πρωτη μου εγκυμοσύνη και ειμαι καπως φοβισμένη ως προς το να φαω απ' έξω! Ίσως να προσέχω υπερβολικά και να μην χρειάζεται τόσο. Δηλαδή σκέφτομαι είναι όντως καλό ψημένο το κρέας, έχει η σάλτσα κρασί κτλ.. 

Καλέ κ να πίνεις μία στο τόσο ένα ποτηράκι κρασί δεν πειράζει. Εμένα με αφήνει ο γιατρός μου😅. Στην πρώτη εγκυμοσύνη ήμουν πιο προσεκτική στη διατροφή μου. Τώρα ομολογώ ότι προσέχω πιο πολύ για το τοξόπλασμα. Ευτυχώς δεν έχω θέμα με το ζάχαρο γιατί σε αυτή την εγκυμοσύνη τρώω παρά γλυκά. Έχω πάρει ήδη 4 κιλά κ είμαι ακόμα στην 23η.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zeta. είπε:

Καλέ κ να πίνεις μία στο τόσο ένα ποτηράκι κρασί δεν πειράζει. Εμένα με αφήνει ο γιατρός μου😅. Στην πρώτη εγκυμοσύνη ήμουν πιο προσεκτική στη διατροφή μου. Τώρα ομολογώ ότι προσέχω πιο πολύ για το τοξόπλασμα. Ευτυχώς δεν έχω θέμα με το ζάχαρο γιατί σε αυτή την εγκυμοσύνη τρώω παρά γλυκά. Έχω πάρει ήδη 4 κιλά κ είμαι ακόμα στην 23η.

Αλκοολ δε με αφήνει καθόλου ο γιατρός μου, ούτε γουλιά.. οπότε ούτε στο φαγητό βάζω, αν είχε στο σβήσιμο, γιατι πάντα θα μείνει λίγο.. Γλυκά τρώω κι εγώ, το ομολογώ, ελπίζω να μην το μετανιώσω αργότερα στην καμπυλη.. αργεί βεβαια ακόμα, προλαβαίνω να μαζευτώ λίγο. 🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...