Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΣΚΗΣΗ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Καλή Κυριακή εύχομαι σε όλες! Ανοίγω ένα θεματακι καθώς έψαξα και δεν βρήκα να υπάρχει κάτι σχετικό..

Ήθελα να σας ρωτήσω, γυμνάζεστε οσες είστε εγκύουλες? Κι αν ναι, τι είδους γυμναστική προτιμάτε και από ποιο μήνα ξεκινήσατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσι! εγω ειμαι εγκυος σε διδυμακια...πλεον μπηκα στην 24η εβδομαδα και απο την 9η περιπου κανω yoga! μπορω να πω οτι με εχει βοηθησει παρα πολυ και με χαλαρωνει και με τις ανασες κλπ με βοηθαει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η tina21 είπε:

καλησπερα κοριτσι! εγω ειμαι εγκυος σε διδυμακια...πλεον μπηκα στην 24η εβδομαδα και απο την 9η περιπου κανω yoga! μπορω να πω οτι με εχει βοηθησει παρα πολυ και με χαλαρωνει και με τις ανασες κλπ με βοηθαει 

Καλημέρα κορίτσι! Ναι η yoga είναι καλη σαν άσκηση, αν και προσωπικά δε μου αρέσει.. Επίσης, λένε και για πιλατες ότι είναι είναι εξίσου καλή άσκηση στην εγκυμοσύνη! Μπράβο σου που γυμνάζεσαι! Λένε βοηθάει πολύ το σώμα για τη γέννα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η MyElpida είπε:

Καλημέρα κορίτσι! Ναι η yoga είναι καλη σαν άσκηση, αν και προσωπικά δε μου αρέσει.. Επίσης, λένε και για πιλατες ότι είναι είναι εξίσου καλή άσκηση στην εγκυμοσύνη! Μπράβο σου που γυμνάζεσαι! Λένε βοηθάει πολύ το σώμα για τη γέννα!

Εγώ περπατούσα μισή με μια ώρα την ημέρα από πριν την εγκυμοσύνη. Συνεχίζω οπότε και όσο αντέχω. Επιπλέον τώρα πάμε καμιά φορά θάλασσα. Μισή με μια ώρα κολύμπι είναι ιδανικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/6/2022 at 4:22 ΜΜ, ο/η MyElpida είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Καλή Κυριακή εύχομαι σε όλες! Ανοίγω ένα θεματακι καθώς έψαξα και δεν βρήκα να υπάρχει κάτι σχετικό..

Ήθελα να σας ρωτήσω, γυμνάζεστε οσες είστε εγκύουλες? Κι αν ναι, τι είδους γυμναστική προτιμάτε και από ποιο μήνα ξεκινήσατε?

Καλησπέρα κορίτσι μου !σου εύχομαι καλή λευτεριά !!ο τι άσκηση κ αν επιλέξεις ρωτά τον γιατρό σου πρώτα .. Εμένα μου έχει πει καθόλου άσκηση παρά μόνο περπάτημα ...κ τον είχα ρωτήσει για κολύμπι γιατί κάθε καλοκαίρι το προτιμώ και μου είπε όχι...βέβαια η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική μιας που συνίσταται γενικά η ήπια άσκηση..

Αλλά κακά τα ψέματα όσο βαραινουμς τόσο πιο δυσκίνητες γινόμαστε..γυμνασου και για όλες εμάς που καθόμαστε..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/6/2022 at 10:08 ΠΜ, ο/η MyElpida είπε:

Καλημέρα κορίτσι! Ναι η yoga είναι καλη σαν άσκηση, αν και προσωπικά δε μου αρέσει.. Επίσης, λένε και για πιλατες ότι είναι είναι εξίσου καλή άσκηση στην εγκυμοσύνη! Μπράβο σου που γυμνάζεσαι! Λένε βοηθάει πολύ το σώμα για τη γέννα!

Εγώ ήθελα να ξεκινήσω μετά την αυχενική γιατί πριν γυμναζόμουν παρά πολύ αλλά φοβήθηκα κ απλά περπατάω λίγο! Είπα να περάσει κ αυτος ο μηνας κ θα αρχίσω πιλάτες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...