Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βρεφονηπιακός και θηλασμός


Recommended Posts

Θα ήθελα τη γνώμη σας καθώς είμαι σε πανικό! 

8 μηνών μωράκι με αποκλειστικό θηλασμό, δεν παίρνει μπιμπερό ούτε πιπίλα, γυρίζω σε 10 ημέρες στη δουλειά και θα το πάω σε βρεφονηπιακό σταθμό. Δυστυχώς δεν έχω που να το αφήσω. 

Θα είμαι μακριά του 10 ώρες. Ως τώρα είμαστε 24/7 μαζί κ κοιμόμαστε μαζί. 

Προσπαθώ να κόψω το θηλασμό τις ώρες που θα λείπω αλλά δεν μπορεί με τιποτα να κοιμηθεί αν δεν πιπιλισει και κλαίει σπαρακτικα. 

Κάποια παρόμοια εμπειρία?! 

Έχω πολλές τύψεις που θα το παω σταθμό τοσο μικρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η lilaki15 είπε:

Θα ήθελα τη γνώμη σας καθώς είμαι σε πανικό! 

8 μηνών μωράκι με αποκλειστικό θηλασμό, δεν παίρνει μπιμπερό ούτε πιπίλα, γυρίζω σε 10 ημέρες στη δουλειά και θα το πάω σε βρεφονηπιακό σταθμό. Δυστυχώς δεν έχω που να το αφήσω. 

Θα είμαι μακριά του 10 ώρες. Ως τώρα είμαστε 24/7 μαζί κ κοιμόμαστε μαζί. 

Προσπαθώ να κόψω το θηλασμό τις ώρες που θα λείπω αλλά δεν μπορεί με τιποτα να κοιμηθεί αν δεν πιπιλισει και κλαίει σπαρακτικα. 

Κάποια παρόμοια εμπειρία?! 

Έχω πολλές τύψεις που θα το παω σταθμό τοσο μικρο

Εγω!!!

Καλημερα απο μια που συμπασχει!! Ο δικος μου ηταν 10 μηνων ,παροτι θηλαζα κι επινε και μπιμπερο ηταν εντελως εξαρτημενος απο το στηθος...Για να ηρεμισει και κυριως για να κοιμηθει! Επειδη ηταν "προβλημα" να μην κοιμαται χωρις εμενα και με κανεναν αλλο,το εκοψα μαχαιρι ενα βραδυ(ειχα ηδη ξεκινησει να αποθηλαζω σιγα σιγα) οταν αντικατεστησα το στηθος με ενα μπιμπερο με νερο..Στην αρχη ηταν λιγο δυσκολο αλλα μερα με τη μερα το συνηθιζε και τουλαχιστον κοιμοταν..

Αν δοκιμασει αλλος να του δωσει μπιμπερο με γαλα και πειναει πολυ,δεν θα το πιει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα μωρα κ τα παιδιά προσαρμοζονται πολυ καλυτερα στις εκαστοτε συνθηκες απο οτι πιστεύουμε.

Ειναι τρομερα δύσκολο να τ αφησεις για τοσες ωρες σε ενα βρεφικό. Αλλα αν πρεπει να εργαστεις τι αλλο μπορεις να κάνεις? Στην αρχη θα ειναι δύσκολο για όλους αλλα πολυ γρηγροα θα μοειτε σε αλλη σειρά. Τ μωρο στο σχολειο θα εχει τη σειρα του. Νηστικο δ θα μενει. Στο σπιτι αν θελεις να κρατήσεις τ θηλασμο θα συνεχισεις κανονικα. Πολυ γρήγορα θα καταλάβει οτι οταν ειναι στο σχολειο δ εχει θηλασμο. 

Με πολυ υπομονη θα τα καταφερετε.. θα βρειτε τους ρυθμους σας. Καθε μεγάλη αλλαγη ειναι δυσκολη αλλα οχι ακατορθωτη.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...