Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΑΕΔ και επιδομα Θερμανσης-γνωριζετε?


Αννιώ

Recommended Posts

Κοριτσια πλεον ειμαι ανεργη και λεω μηπως καμια απο εσας ξερει να μου πει...

Ολοι οι εγγεγραμμενοι στον ΟΑΕΔ εως ανεργοι μεχρι και 22 Ιανουαριου δικαιουνται ενα ποσο 100-200 ευρω απο τον ΟΑΕΔ. Εχω ενημερωθει αλλα δεν ξερω αν χρειαζεται λογαριασμος τραπεζης στην ΕΘΝΙΚΗ αποκλειστικα ή αν μπρω να δωσω αριθμο οποιασδηποτε τραπεζης.

Γνωριζετε κατι?

Ευχαριστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιώ μου νομίζω (χωρίς να είμαι απολύτως σίγουρη) ότι μπορείς και με αρ. λογαριασμού από άλλη τράπεζα.Η αδερφή μου έκανε τα χαρτιά της έτσι νομίζω για να πάρει το επίδομα ως άνεργη. Η γιαγιά μου όμως ως χαμηλοσυνταξιούχα του ΟΓΑ άνοιξε λογ/μο στην Εθνική για να της βάλουν τα χρήματα. Όπως θα κατάλαβες προέρχομαι από οικογένεια εφοπλιστών:lol: :lol: :lol: :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας ;)

εχτες εκανα το επιδομα θερμ.αυτα που χρειαζονται ειναι να εισαι εγγεγραμενη ανεργη στισ 22/1/09, ενας λογαριασμος αποιασδηποτε τραπεζας (ΕΚΤΟΣ ΤΑΧ.ΤΑΜΙΕΥΤΗΡΙΟΥ) και ΑΦΜ.συμπληρωνεις μια δηλωση ν.105 και τιποτα αλλο.το ποσο διαφερει αναλογα με την πολη.στην κορινθο ειναι 150ευρω

φιλακια:kiss:

dev216pr___.png

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ Μαρια-Ιωαννα και Πεγκυ...

Κι εγω απο ο,τι καταλαβατε δεν θελω να τα χασω γιατι τα εξοδα ειναι πολλα και η κριση μας τσακιζει...

Ο,τι και να δωσει το κρατος εγω προσωπικα το εκμεταλλευομαι...

Μια ζωη οι γονεις μας δινανε σε αυτο, τωρα ας τα παρουμε εμεις απο το κρατος...200 ευρω, 150 δεν εχει σημασια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Αννιω!!

Το επίδομα θέρμανσης το παίρνουν όλοι όσοι ειναι γραμμένοι στον ΟΑΕΔ μέχρι τις 22 Γενάρη είτε παίρνουν το ταμείο ανεργείας είτε έχουν την κάρτα ανεργείας μονο.Εχει δίκιο η Peggy για τις τράπεζες οτι το Ταχυδ.ταμειευτήριο εξαιρείται.Να κοιτάξεις στο βιβλιάριο σου στην πρώτη σελίδα αν γραφει τον αριθμο ΙΒΑΝ γιατι αυτον θα γραψεις στη υπεύθυνη δήλωση καθως και εναν κωδικο swift .Αν το βιβλιάριο το είχες βγάλει παλιά ίσως να μην έχει τον αριθμό αυτο,αν είναι ετσι θα πας στην τράπεζα σου με το βιβλιάριο σου και θα το ζητήσεις.Την υπεύθυνη δήλωση μπορείς να την βρείς εδώ αν θες να την εκτυπώσεις κ να την έχεις έτοιμη οταν πας!

http://www.oaed.gr/Pages/SN_838.pg

Άντε βρέ,σε καλή μεριά!!Εγω πήρα 100 ευρω γιατι εδω στα Χανιά δεν εχουμε πολύ κρύο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια και εγώ τα πήρα και μάλιστα από τη μέρα που έκανα την αίτηση, τα έβαλαν μετά από 2 μέρες!!! Πήρα 200 ευρώ & χάρηκα πάρα πολύ , γιατί την κάρτα την είχα βγάλει για πλάκα, μήπως έκανα κανένα σεμινάριο στον ΟΑΕΔ.

Να είναι καλά η μανούλα μου που μου το είπε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΔΕ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ. Η PEGGY33 ΜΕ ΚΑΛΥΨΕ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!:P

ΑΠΛΩΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΕΔΩ ΣΤΟ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΑΝΕΡΓΕΙΑΣ, ΖΗΤΑΝΕ ΝΑ ΔΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΟΥΝ ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΕΧΕΙ ΓΡΑΦΤΕΙ ΣΩΣΤΑ Ο IBAN.ΕΔΩ ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ 200 ΕΥΡΩ...

ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΤΑ ΕΧΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ...

ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ..!:silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολα τα παραπανω που αναφερουν τα κόριτσια επίσης αν μεσα σε σπιτι ειναι παραπανω απο ενα άτομο άνεργο το παιρνουν ολοι το επιδομα αρκει να υπαρχει η καρτα ανεργειας.Εδω μάλιστα (ολυμπιακο χωριο ) αν δεν εχεις βιβλιαρειο τραπεζης με την υπευθυνη δήλωση πας και ανηγεις ένα χωρις να βάλεις μεσα χρηματα.Εμας μας ζητανε σε φωτωτυπια την ταυτοτητα το εκαθαριστικο της εφοριας να φαινετε τι ΑΦΜ την καρτα ανεργειας και βεβαια τον αρθιθμο του βιβλιαρειου.αθηνα και περιοχες γυρω ειναι 150 κρητη 100 και βορεια 200.Κάτι ειναι και αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις

    • Σήμερα κλείνουμε την 6η εβδομάδα 🥰🥰🧿🧿.. Όχι όχι ξυπνούσε ανά 3ωρο για φαγητό...οι κολικοί μας συνήθως κρατάνε από τις 7 μέχρι τις 11 το βράδυ!!
    • Αχ τέλεια! Εύχομαι να παραμείνει έτσι. Τα προηγούμενα βραδιά ξυπνούσε για να φαει? Η από κολικούς? Αντε ελπίζω να μειώθηκε η ένταση τους κάπως τώρα.
    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...