Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σ’ ένα στέφανο του Μάη Όλη η άνοιξη χωράει. Κύκλους, κύκλους τα λουλούδια, οι χοροί και τα τραγούδια στα χρυσά του ήλιου καφάσια ωριμάζουν τα κεράσια. 🍒 Τα Μαγιατικα μωράκια στις κοιλίτσες μας ας τρυπωσουν 🤰🧚‍♂️🧚❣️👣


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια σήμερα κ χθες έχω συνέχεια πονακια περιόδου είμαι 8&5 είναι φυσιολογικό σε αυτή την εβδομάδα;; Το είχα στην αρχή 

Είναι φυσιολογικό..θυμάμαι πέρσι μλυ είχε πει αν έχεις πονακια περιόδου είναι φυσιολογικό.. όταν πήγα την Παρασκευή με ρώτησε αν έχω δυνατά πονακια και της είπα ότι έχω κάποιες στιγμές αλλά όχι δυνατά και μου είπε ωραία..  αρα τα δυνατά είναι το θεμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κατάφερα και αρρωστησα.. πονάει λίγο ο λαιμός και δεν βγαίνει η φωνή μου..δεν μπορώ να πιο και τπτ.. ελπίζω να μην χειροτέρεψει...κάθε λίγο κοιμάμαι.. σε νάρκη πέφτω.. ωραία θα περάσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ραφαελα μου εφτασες σχεδον 9 εβδομαδες, πω περασε ο καιρος!! ❤️Εμενα ο γιατρος μου ειχε πει οτι ειναι φυσιολογικο πονακια το κακο θα ηταν να εχω δυνατο πονο χαμηλα. Βεβαια επειδη με το γιατρο μου δεν τα παω και καλα μμπορεις να ρωτησεις και γιατρο σου για μεγαλυτερη σιγουρθα!

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!! Πως είσαι εσυ;; Τι έγινε τελικά με την αυχενική;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Ραφαέλα μου σε αυτή την εγκυμοσύνη είχα σε όλη την διάρκεια τέτοια πονάκια, χωρίς να υπάρχει κάποιος λόγος. Μου είπε ο γυναικολόγος ότι είναι λογικό σε κάθε επόμενη εγκυμοσύνη να είμαι πιο "ευαίσθητη" στο να νιώθω κάτι τέτοιο, όταν μεγαλώνει η μήτρα. Θα μου πεις εσένα είναι πρώτη φορά.... κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, εσύ μπορεί να τα αισθάνεσαι κ ας είναι πρώτη 

Φυσικά ρωτάς τον γιατρό σου, αλλά νομίζω κάτι τέτοιοθα είναι 

Σε ευχαριστώ πολύ!! Δεν τα έχω συνέχεια είναι που και που…αλλά έχουν διάρκεια! Άρα φυσιολογικό!! Θα πάω αύριο γιατρο κ με έχει φάει το άγχος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!! Δεν τα έχω συνέχεια είναι που και που…αλλά έχουν διάρκεια! Άρα φυσιολογικό!! Θα πάω αύριο γιατρο κ με έχει φάει το άγχος 

Τελεια γραψε λιστα με αποριες και πηγαινε! Εγω καθε φορα παω δεν θυμαμαι κατι και μετα τα σκεφτομαι μονη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Είναι φυσιολογικό..θυμάμαι πέρσι μλυ είχε πει αν έχεις πονακια περιόδου είναι φυσιολογικό.. όταν πήγα την Παρασκευή με ρώτησε αν έχω δυνατά πονακια και της είπα ότι έχω κάποιες στιγμές αλλά όχι δυνατά και μου είπε ωραία..  αρα τα δυνατά είναι το θεμα

Περαστικά Ναντια μου…μήπως ήπιες κάτι παγωμένο;; Αφού ο καιρός είναι πολύ ότι ναναι… 

εμεις έχουμε γάμο τώρα μιας συναδέλφου κ βαριεεμααααιιιι τοοοοσοοο πολύ να ετοιμάζομαι… κ δεν είχα σκοπο να καλέσω κανένα συνάδελφο εκτός από τον μάνατζερ μου κ τον director…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Τελεια γραψε λιστα με αποριες και πηγαινε! Εγω καθε φορα παω δεν θυμαμαι κατι και μετα τα σκεφτομαι μονη μου!

Ναι ναι έχω κ αλλά να ρωτήσω…κ θα πάμε με τον άντρα μου αύριο και μου κάνει εγώ θα ρωτήσω αν μπορούμε να κάνουμε σεξ χαχαχαχαχα 🤣🤣🤣🤣 ο κάθε ενας με το πρόβλημα  του 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Κορίτσια κατάφερα και αρρωστησα.. πονάει λίγο ο λαιμός και δεν βγαίνει η φωνή μου..δεν μπορώ να πιο και τπτ.. ελπίζω να μην χειροτέρεψει...κάθε λίγο κοιμάμαι.. σε νάρκη πέφτω.. ωραία θα περάσω 

Αχ βρε Ναντια ολο στο σπιτι που αρρωστησες κοριτσι μου...Κριμα,  Μηπως καποιο απτα παιδακια..Περαστικα σου κοριτσι μου μην παρεις τιποτα αν δεν ρωτησεις γιατρο σου δεν γνωριζω λεπτομερειες για το τι επιτρεπεται. Καλη δυναμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!! Πως είσαι εσυ;; Τι έγινε τελικά με την αυχενική;; 

Ημουν ισα ισα με χρονο κι ετσι δεν επανελαβα ομωε αυριο παω για nipt test! Ελπιζω σε καλα αποτελεσματα να ηρεμησω. Εσυ εισαι ενταξεθ απο γαστρεντεριτιδα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ημουν ισα ισα με χρονο κι ετσι δεν επανελαβα ομωε αυριο παω για nipt test! Ελπιζω σε καλα αποτελεσματα να ηρεμησω. Εσυ εισαι ενταξεθ απο γαστρεντεριτιδα?

Ναι εχθές έκανα την απόπειρα να φάω το πρωί ένα κουλούρι και το μεσημέρι λίγο ψαρι…κ ευτυχως ήμουν καλά! Εχθές είχα ήπιο πονο στο στομάχι μάλλον λογο εγκυμοσυνης ήταν! Σήμερα γενικά δεν πονάω τίποτα…είμαι καλά κ ανησυχώ…! Όλα καλά θα είναι θα δεις!! Να είσαι θετική και αισιόδοξη…κ ποτέ βγαίνουν τα αποτελέσματα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Περαστικά Ναντια μου…μήπως ήπιες κάτι παγωμένο;; Αφού ο καιρός είναι πολύ ότι ναναι… 

εμεις έχουμε γάμο τώρα μιας συναδέλφου κ βαριεεμααααιιιι τοοοοσοοο πολύ να ετοιμάζομαι… κ δεν είχα σκοπο να καλέσω κανένα συνάδελφο εκτός από τον μάνατζερ μου κ τον director…

Ναι ήπια νερό παγωμένο.. αποκοιμήθηκα στον καναπέ και ψιλοκρυωσα.. 

Πόσο σε καταλαβαίνω.. υπομονή..εγω δεν προλαβαίνω να πετάω προσκλητήρια..

Ευχαριστώ πολύ 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Αχ βρε Ναντια ολο στο σπιτι που αρρωστησες κοριτσι μου...Κριμα,  Μηπως καποιο απτα παιδακια..Περαστικα σου κοριτσι μου μην παρεις τιποτα αν δεν ρωτησεις γιατρο σου δεν γνωριζω λεπτομερειες για το τι επιτρεπεται. Καλη δυναμη

Ήπια κρύο νερό και αποκοιμήθηκα στον καναπέ.. εμας εδώ είναι μια κρύο μια ζεστή.. δεν μπορώ νσ πιω και πολλά.. βασικά τπτ.. ελπίζω να περάσει.. ευχαριστώ 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ημουν ισα ισα με χρονο κι ετσι δεν επανελαβα ομωε αυριο παω για nipt test! Ελπιζω σε καλα αποτελεσματα να ηρεμησω. Εσυ εισαι ενταξεθ απο γαστρεντεριτιδα?

Όλα καλά θα πάνε..  αυτή την εξέταση την κάνεις λόγο ηλικιας; επειδή εινσι 38 ρωτάω να ξέρω τι θα χρειαστεί να κάνω 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Ναι εχθές έκανα την απόπειρα να φάω το πρωί ένα κουλούρι και το μεσημέρι λίγο ψαρι…κ ευτυχως ήμουν καλά! Εχθές είχα ήπιο πονο στο στομάχι μάλλον λογο εγκυμοσυνης ήταν! Σήμερα γενικά δεν πονάω τίποτα…είμαι καλά κ ανησυχώ…! Όλα καλά θα είναι θα δεις!! Να είσαι θετική και αισιόδοξη…κ ποτέ βγαίνουν τα αποτελέσματα;; 

Και εγώ προχτές πονούσα το στήθος..χτες οχι...σήμερα κάτι λίγο..  μια έτσι μια γιουβέτσι.. όλα μια χαρά είναι να μην ανησυχείς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/5/2022 at 12:42 ΜΜ, ο/η Lacostaki είπε:

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ🤰❤️🍼🎂

 

Mariaira:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σαμανη:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Whatever:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Xrita:ΘΕΤΙΚΟ👶 

LadyP:ΘΕΤΙΚΟ👶 

gorgona:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Fanioko: ΘΕΤΙΚΟ👶 

👶

Katerinaki_dm:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Marba:ΘΕΤΙΚΟ👶 

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶

geo2222:ΘΕΤΙΚΟ👶

👶

Riaa:ΘΕΤΙΚΟ 👶

 

Evaki:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Marakiii :ΘΕΤΙΚΟ👶
 

Sandyb:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Crystalia90:ΘΕΤΙΚΟ  ΠΗΤ 29/05/22

MyNa:ΘΕΤΙΚΟ👶

👶

 evaioan:ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ 13/08/22 👶

Mimi26:ΘΕΤΙΚΟ 👶ΠΗΤ 25/08/22

Riaki2022:ΘΕΤΙΚΟ 👶ΠΗΤ:22/08/22

Mary.Ger:ΘΕΤΙΚΟ👶ΠΗΤ:02/09/22

Μαργαριτσ:ΘΕΤΙΚΟ 👶

babyblue94:ΘΕΤΙΚΟ👶 ΠΗΤ:30/09

Τina21:ΘΕΤΙΚΟ👶

Ευάγγελοςτ :ΘΕΤΙΚΟ 👶

Hope19:ΘΕΤΙΚΟ 👶

HHopmumtobe:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Raf123:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Skorpina78 : ΘΕΤΙΚΟ👶

Nandia: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Stemi:ΘΕΤΙΚΟ 👶e                            elk:ΘΕΤΙΚΟ👶 ΠΗΤ:28/08/23

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Καλησπέρα και εγώ έχω θετικό άμα μπορείς βάλε και εμένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Ναι ήπια νερό παγωμένο.. αποκοιμήθηκα στον καναπέ και ψιλοκρυωσα.. 

Πόσο σε καταλαβαίνω.. υπομονή..εγω δεν προλαβαίνω να πετάω προσκλητήρια..

Ευχαριστώ πολύ 

Ισως από το παγωμένο κ επειδή ο καιρός είναι ότι να ναι να κρυώσες…

Ακόμα κάνουν τέτοιους γάμους απορώ μετά από 2 χρόνια κ συνεχίζουν να προσκαλούν όποιον βρουν…ακόμα κ αυτή η συνάδελφος περιμέναμε 1 ώρα ως να χαιρετήσουμε κ φύγαμε κ ακόμα χαιρετούσαν…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Και εγώ προχτές πονούσα το στήθος..χτες οχι...σήμερα κάτι λίγο..  μια έτσι μια γιουβέτσι.. όλα μια χαρά είναι να μην ανησυχείς 

Μακάρι όλα να είναι καλά!!! Πάντως σίγουρα είμαι εγκυος γιατί στο μπουφέ του γάμου είχα βάλει μακαρονια του φούρνου που ποτέ δεν τρωω χαχαχαχα 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλημερα!!!! να εχουμε καλη εβδομαδα!!!! ❤️❤️❤️

Λίγο με τις ετοιμασιες του γαμου, λίγο με δουλειες στο σπίτι (μάζεψα χειμωνιατικα και κατέβασα καλοκαιρινα..), λίγο με κάτι βόλτες να δουμε φιλους περασε το ΣΚ νερό.

@Nandia- μου περαστικα!! να προσεχεις πολυ!!!! εχεις ενα σπορακι εκει μέσα που σου το έστειλε η Αγια Ειρήνη Χρυσβαλαντου!!! 🤰😍 πώς είσαι σήμερα;; ελπίζω να είσαι καλύτερα!!!

@Hopemumtobe καλα αποτελέσματα στο nipt test!! είναι 2 εβδομάδες η αναμονή αλλά αξίζει τον κόπο γτ μετά θα ησυχάσεις!!! ❤️🤰 με το γυναικολόγο τι έκανες; βρήκες άλλο;

@marinamanoulitsa τελεια τα νέα με το γιατρό!!! εύχομαι οι εξετάσεις να δείξουν το δικό σας εμπόδιο και να το ξεπεράσετε! ισως τελικά το θέμα ήταν η θρομβοφιλία! ένα μήνα υπομονή για εξετάσεις και βουρ στον αγωνα!

@Raf123 τι ωρα εχετε ραντεβου σημερα;;; περιμενουμε τα νέα σου!!!!🤰❤️

@ΜαρίαΔημήτρης συγγνωμη που σου απανταω τωρα.. η ημικρανια με βασανισε λίγο και νομιζω την ξεφορτωθηκα τελειως απο το σαββατο το πρωι! την παρασκευη ειχα πολυ βαρυ κεφαλι και σε καποιες κινησεις (πχ αν εσκυβα) ειχα εντονο πονο στο κεφάλι.. απο σαββατο ολα καλα ομως!!😃

Στα υπόλοιπα κορίτσια της παρέας στέλνω τα φιλιά μου!!!!😘😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου καλημερα!!!! να εχουμε καλη εβδομαδα!!!! ❤️❤️❤️

Λίγο με τις ετοιμασιες του γαμου, λίγο με δουλειες στο σπίτι (μάζεψα χειμωνιατικα και κατέβασα καλοκαιρινα..), λίγο με κάτι βόλτες να δουμε φιλους περασε το ΣΚ νερό.

@Nandia- μου περαστικα!! να προσεχεις πολυ!!!! εχεις ενα σπορακι εκει μέσα που σου το έστειλε η Αγια Ειρήνη Χρυσβαλαντου!!! 🤰😍 πώς είσαι σήμερα;; ελπίζω να είσαι καλύτερα!!!

@Hopemumtobe καλα αποτελέσματα στο nipt test!! είναι 2 εβδομάδες η αναμονή αλλά αξίζει τον κόπο γτ μετά θα ησυχάσεις!!! ❤️🤰 με το γυναικολόγο τι έκανες; βρήκες άλλο;

@marinamanoulitsa τελεια τα νέα με το γιατρό!!! εύχομαι οι εξετάσεις να δείξουν το δικό σας εμπόδιο και να το ξεπεράσετε! ισως τελικά το θέμα ήταν η θρομβοφιλία! ένα μήνα υπομονή για εξετάσεις και βουρ στον αγωνα!

@Raf123 τι ωρα εχετε ραντεβου σημερα;;; περιμενουμε τα νέα σου!!!!🤰❤️

@ΜαρίαΔημήτρης συγγνωμη που σου απανταω τωρα.. η ημικρανια με βασανισε λίγο και νομιζω την ξεφορτωθηκα τελειως απο το σαββατο το πρωι! την παρασκευη ειχα πολυ βαρυ κεφαλι και σε καποιες κινησεις (πχ αν εσκυβα) ειχα εντονο πονο στο κεφάλι.. απο σαββατο ολα καλα ομως!!😃

Στα υπόλοιπα κορίτσια της παρέας στέλνω τα φιλιά μου!!!!😘😘😘😘

Καλημέρα Αντωνία μου ❤️❤️❤️ Ωραία πέρασες!! Κ εγώ έφτιαξα τα ντουλάπια με τα ρούχα έμειναν τα παπούτσια κ βαριέμαι…🤣🤣 

σημερα το απόγευμα θα πάμε στις 18:45 έχω ραντεβού κ ανυπομονώ γιατί σήμερα δεν νιώθω εγκυος 🤨🤨

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου γλυκά... Πέρασα δύσκολο Σαββατοκύριακο με πολυ στεναχώρια και απογοητευση... Θα βαπτιζα την ανηψια μου εγώ... Το λέγαμε συνέχεια με τον αδελφό μου και την νύφη μου.. Και τελικά Σάββατο τι μου λέει στα ξαφνικά;;;; "Α Μαρίνα δέχτηκαν τελικά οι φίλοι μας να γίνουν κουμπάροι!!!" 

Έλα μου;;;;;; ποιοι δέχτηκαν;;; 

Δεν είχα ιδέα κορίτσια!!!!!!! Έπαθα σοκ!!! Με κορόιδευαν Μπροστά Στα μούτρα μου.. Μάλλον η νύφη μας!! Τέλος πάντων έκλαιγα στεναχωρηθηκα.. Γιατί ήμασταν ταυτόχρονα έγκυες με την γυναίκα του αδελφού μου... Εγώ το Εχασα Κι ήθελα τόσο πολύ να την βαπτισω εγώ!! Θα το έκανα και για την ψυχούλα που εχασα.. Το έβλεπα Σαν ευλογία... Άλλωστε ευλογία είναι να γίνεσαι νονά!!! 

Παντως την σχέση μου με τον αδελφό μου δεν θα μου την χαλάσει αυτή... Πικραθηκα έκλαψα αλλά το αφήνω πίσω μόνο για χάρη του αδελφού μου... 

@Nandia-Περαστικά σου κοπέλα μου!!!!

@Raf123 είχα και εγώ στις αρχές πολλά πονακια στα αγόρια μου αλλά μου έλεγε ο γιατρός είναι γιατί μεγαλώνει η μήτρα.. Ολα καλά μην αγχώνεσαι 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου γλυκά... Πέρασα δύσκολο Σαββατοκύριακο με πολυ στεναχώρια και απογοητευση... Θα βαπτιζα την ανηψια μου εγώ... Το λέγαμε συνέχεια με τον αδελφό μου και την νύφη μου.. Και τελικά Σάββατο τι μου λέει στα ξαφνικά;;;; "Α Μαρίνα δέχτηκαν τελικά οι φίλοι μας να γίνουν κουμπάροι!!!" 

Έλα μου;;;;;; ποιοι δέχτηκαν;;; 

Δεν είχα ιδέα κορίτσια!!!!!!! Έπαθα σοκ!!! Με κορόιδευαν Μπροστά Στα μούτρα μου.. Μάλλον η νύφη μας!! Τέλος πάντων έκλαιγα στεναχωρηθηκα.. Γιατί ήμασταν ταυτόχρονα έγκυες με την γυναίκα του αδελφού μου... Εγώ το Εχασα Κι ήθελα τόσο πολύ να την βαπτισω εγώ!! Θα το έκανα και για την ψυχούλα που εχασα.. Το έβλεπα Σαν ευλογία... Άλλωστε ευλογία είναι να γίνεσαι νονά!!! 

Παντως την σχέση μου με τον αδελφό μου δεν θα μου την χαλάσει αυτή... Πικραθηκα έκλαψα αλλά το αφήνω πίσω μόνο για χάρη του αδελφού μου... 

@Nandia-Περαστικά σου κοπέλα μου!!!!

@Raf123 είχα και εγώ στις αρχές πολλά πονακια στα αγόρια μου αλλά μου έλεγε ο γιατρός είναι γιατί μεγαλώνει η μήτρα.. Ολα καλά μην αγχώνεσαι 

 

Αα κορίτσι μου!!! Κ εγώ θα ήθελα να βαφτίσω ένα μωράκι αλλά δε νομίζω να μου το προτείνει καποιος…αν κ με την νύφη μου είχαμε κάνει μια συζήτηση ότι αν είχε κάνει κοριτσάκι θα μου το έδινε..το πρώτο το έδωσε στον αδερφό της! Αν κ τώρα μου το ζητάνε το δικό μου αλλά δεν ξέρω δεν υπόσχομαι γιατί ότι θέλει κ ο άντρας μου αν θέλει να το δώσει στον κουμπάρο μας τον κολλητό του δεν θα του πω όχι…εσυ με τον αδερφό σου να σε καλά κ εννοείται μην αφήσεις κάποια να σου χαλάσει τη σχέση σας που έχετε…! 
 

Σήμερα είμαι καλά δεν νιώθω καν εγκυος! Ελπίζω να είναι όλα καλά!! εκτός από το στήθος δεν έχω τίποτα άλλο!! Ανησυχώ λίγο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Ισως από το παγωμένο κ επειδή ο καιρός είναι ότι να ναι να κρυώσες…

Ακόμα κάνουν τέτοιους γάμους απορώ μετά από 2 χρόνια κ συνεχίζουν να προσκαλούν όποιον βρουν…ακόμα κ αυτή η συνάδελφος περιμέναμε 1 ώρα ως να χαιρετήσουμε κ φύγαμε κ ακόμα χαιρετούσαν…

Δεν φεύγει ευκολα αυτό το έθιμο..  μόνο εγώ θέλω μόνοι μας μαλλον😂😂😂😂😂

Το έζησα μια φορά με τα αλλαματα και την χαιρετουρα για ώρες..  ευχαριστώ δρν θα ξαναπάρω 😂😂

στις πριν 12 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Μακάρι όλα να είναι καλά!!! Πάντως σίγουρα είμαι εγκυος γιατί στο μπουφέ του γάμου είχα βάλει μακαρονια του φούρνου που ποτέ δεν τρωω χαχαχαχα 🤣🤣🤣🤣

Ειδες; σοβαρό σημάδι εγκυμοσύνης 

Κατσε μισο λεπτό.. δεν τρως μακαρόνια του φούρνου; ;;; τα υστερα του κόσμου..  πάντως μάθε να τα κάνεις γιατί το νινί θα τρώει.. εγω που ετρωγα καραόλους στην εγκυμοσύνη (αναγούλα μου ήρθε τώρα.. ευτυχώς) ο γιος μου τους έτρωγε παρα πολλα.. ευτυχώς σταματησε

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου καλημερα!!!! να εχουμε καλη εβδομαδα!!!! ❤️❤️❤️

Λίγο με τις ετοιμασιες του γαμου, λίγο με δουλειες στο σπίτι (μάζεψα χειμωνιατικα και κατέβασα καλοκαιρινα..), λίγο με κάτι βόλτες να δουμε φιλους περασε το ΣΚ νερό.

@Nandia- μου περαστικα!! να προσεχεις πολυ!!!! εχεις ενα σπορακι εκει μέσα που σου το έστειλε η Αγια Ειρήνη Χρυσβαλαντου!!! 🤰😍 πώς είσαι σήμερα;; ελπίζω να είσαι καλύτερα!!!

@Hopemumtobe καλα αποτελέσματα στο nipt test!! είναι 2 εβδομάδες η αναμονή αλλά αξίζει τον κόπο γτ μετά θα ησυχάσεις!!! ❤️🤰 με το γυναικολόγο τι έκανες; βρήκες άλλο;

@marinamanoulitsa τελεια τα νέα με το γιατρό!!! εύχομαι οι εξετάσεις να δείξουν το δικό σας εμπόδιο και να το ξεπεράσετε! ισως τελικά το θέμα ήταν η θρομβοφιλία! ένα μήνα υπομονή για εξετάσεις και βουρ στον αγωνα!

@Raf123 τι ωρα εχετε ραντεβου σημερα;;; περιμενουμε τα νέα σου!!!!🤰❤️

@ΜαρίαΔημήτρης συγγνωμη που σου απανταω τωρα.. η ημικρανια με βασανισε λίγο και νομιζω την ξεφορτωθηκα τελειως απο το σαββατο το πρωι! την παρασκευη ειχα πολυ βαρυ κεφαλι και σε καποιες κινησεις (πχ αν εσκυβα) ειχα εντονο πονο στο κεφάλι.. απο σαββατο ολα καλα ομως!!😃

Στα υπόλοιπα κορίτσια της παρέας στέλνω τα φιλιά μου!!!!😘😘😘😘

Ναι σήμερα είμαι πολύ καλύτερα αλλά κατάφερα το ουφο να κάνω το στομάχι μου πλυντήριο και μάλιστα  χαλασμένο.. όλο γυρίζει και κάνει γρρρρρ γρρρρ.. τι ήθελα να πετάξω τα χαλασμένα  μακαρόνια..άλλη φορά θα αφήνω στον άντρα μου τέτοιες δουλειές που δεν καταλαβαίνει τιποτα

 

στις πριν 56 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου γλυκά... Πέρασα δύσκολο Σαββατοκύριακο με πολυ στεναχώρια και απογοητευση... Θα βαπτιζα την ανηψια μου εγώ... Το λέγαμε συνέχεια με τον αδελφό μου και την νύφη μου.. Και τελικά Σάββατο τι μου λέει στα ξαφνικά;;;; "Α Μαρίνα δέχτηκαν τελικά οι φίλοι μας να γίνουν κουμπάροι!!!" 

Έλα μου;;;;;; ποιοι δέχτηκαν;;; 

Δεν είχα ιδέα κορίτσια!!!!!!! Έπαθα σοκ!!! Με κορόιδευαν Μπροστά Στα μούτρα μου.. Μάλλον η νύφη μας!! Τέλος πάντων έκλαιγα στεναχωρηθηκα.. Γιατί ήμασταν ταυτόχρονα έγκυες με την γυναίκα του αδελφού μου... Εγώ το Εχασα Κι ήθελα τόσο πολύ να την βαπτισω εγώ!! Θα το έκανα και για την ψυχούλα που εχασα.. Το έβλεπα Σαν ευλογία... Άλλωστε ευλογία είναι να γίνεσαι νονά!!! 

Παντως την σχέση μου με τον αδελφό μου δεν θα μου την χαλάσει αυτή... Πικραθηκα έκλαψα αλλά το αφήνω πίσω μόνο για χάρη του αδελφού μου... 

@Nandia-Περαστικά σου κοπέλα μου!!!!

@Raf123 είχα και εγώ στις αρχές πολλά πονακια στα αγόρια μου αλλά μου έλεγε ο γιατρός είναι γιατί μεγαλώνει η μήτρα.. Ολα καλά μην αγχώνεσαι 

 

Καμία φορά ο Θεός ξέρει.. αφου είναι τέτοια καλύτερα μακριά..  η μικρή πάλι ανηψουλα σου είναι.. δεν αλλάζει αυτό.. η αμαρτία εινσι πάνω της 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Δεν φεύγει ευκολα αυτό το έθιμο..  μόνο εγώ θέλω μόνοι μας μαλλον😂😂😂😂😂

Το έζησα μια φορά με τα αλλαματα και την χαιρετουρα για ώρες..  ευχαριστώ δρν θα ξαναπάρω 😂😂

🤣🤣🤣🤣 εγώ είπα τους ότι μέχρι της 10 θα χαιρετώ (εξάλλου είμαι εγκυος δεν μπορώ να στέκομαι τοσες ωρες) για αυτό να κανονίσουν την πορεία τους 🤣🤣🤣 εμεις εξάλλου γύρω στα 800 άτομα θα έχουμε (θέλω να ελπίζω) ήδη οι μερίδες ακριβωσαν δεν συμφέρει να εχεις πολλούς κ ειδικά άμα έχουν κ 2-3 μωρά για αυτό τους είπα να το δουν λιο business 🤣🤣🤣 

 

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Κατσε μισο λεπτό.. δεν τρως μακαρόνια του φούρνου; ;;; τα υστερα του κόσμου..  πάντως μάθε να τα κάνεις γιατί το νινί θα τρώει.. εγω που ετρωγα καραόλους στην εγκυμοσύνη (αναγούλα μου ήρθε τώρα.. ευτυχώς) ο γιος μου τους έτρωγε παρα πολλα.. ευτυχώς σταματησε

Χαχαχα μόνο την κρεμα τρώω εχθές εφατα ολα χαχαχα ξέρω να τα μαγειρεύω απλά επειδή ούτε ο άντρας μου τρελενεται ούτε εγώ μαγειρεύω τα παρα πολλά σπάνια!! Πάντως το μωρό μου μόνο μακαρονια θέλει να τρώει κ πατάτα βραστή! Ήθελα ραβιολες κ δεν είχαμε σπίτι το Σάββατο το βράδυ εκαμα φιδέ χαχα αλλά ποψε θα φάμε ραβιολες θα πω του άντρα μου να αγοράσει τώρα το μεσημέρι να τις βάλει στην κατάψυξη!! Όσο αφορά τα χαλασμένα εγώ πάντα είχα θέμα κ πάντα αφηνω τα του άντρα μου 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

🤣🤣🤣🤣 εγώ είπα τους ότι μέχρι της 10 θα χαιρετώ (εξάλλου είμαι εγκυος δεν μπορώ να στέκομαι τοσες ωρες) για αυτό να κανονίσουν την πορεία τους 🤣🤣🤣 εμεις εξάλλου γύρω στα 800 άτομα θα έχουμε (θέλω να ελπίζω) ήδη οι μερίδες ακριβωσαν δεν συμφέρει να εχεις πολλούς κ ειδικά άμα έχουν κ 2-3 μωρά για αυτό τους είπα να το δουν λιο business 🤣🤣🤣 

 

Χαχαχα μόνο την κρεμα τρώω εχθές εφατα ολα χαχαχα ξέρω να τα μαγειρεύω απλά επειδή ούτε ο άντρας μου τρελενεται ούτε εγώ μαγειρεύω τα παρα πολλά σπάνια!! Πάντως το μωρό μου μόνο μακαρονια θέλει να τρώει κ πατάτα βραστή! Ήθελα ραβιολες κ δεν είχαμε σπίτι το Σάββατο το βράδυ εκαμα φιδέ χαχα αλλά ποψε θα φάμε ραβιολες θα πω του άντρα μου να αγοράσει τώρα το μεσημέρι να τις βάλει στην κατάψυξη!! Όσο αφορά τα χαλασμένα εγώ πάντα είχα θέμα κ πάντα αφηνω τα του άντρα μου 🤣🤣

αγαπητή μου Ραφαέλα θα κάνεις ανοιχτό γάμο ε; Έχω κι εγώ το γάμο μου του χρόνου τον Ιούνιο! αλλά εμείς κλείσαμε για κοκτειλ στην εκκλησία και δείπνο για λίγους. ακόμα δεν έχω κανονίσει τίποτα. μόνο εκκλησία και το δείπνο. ούτε ξέρω πόσους καλεσμένους θα έχουμε. Θα δείξει. 

Εν τω μεταξύ εγώ κοιμάμαι όλη μέρα, όλη νύχτα και τώρα στο γραφείο τα 'χω παίξει θέλω να κοιμηθώ πάλι. Είναι φυσιολογικό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η stemi είπε:

αγαπητή μου Ραφαέλα θα κάνεις ανοιχτό γάμο ε; Έχω κι εγώ το γάμο μου του χρόνου τον Ιούνιο! αλλά εμείς κλείσαμε για κοκτειλ στην εκκλησία και δείπνο για λίγους. ακόμα δεν έχω κανονίσει τίποτα. μόνο εκκλησία και το δείπνο. ούτε ξέρω πόσους καλεσμένους θα έχουμε. Θα δείξει. 

Εν τω μεταξύ εγώ κοιμάμαι όλη μέρα, όλη νύχτα και τώρα στο γραφείο τα 'χω παίξει θέλω να κοιμηθώ πάλι. Είναι φυσιολογικό;

Εμεις 800 άτομα μόνο δεξίωση δεν θα κάνω κοκτέιλ νομίζω στοιχίζει πιο πολλά!! Ήδη οι τιμές που μας είπαν άλλαξαν 3 ευρώ + ΦΠΑ + 2 ευρώ το κεραστικο + η μπομπονιέρα! Και βασικά επειδή δε μου αρέσει να είναι κοκτέιλ κάποιοι κ κάποιοι μόνο δεξίωση…έτσι ε προτίμησα όλοι δεξίωση!!  Κ ο αδερφος μου 800 ήταν και ήταν παρά πολλά ωραία ως τις 10 τελειωσε η χαιρετηση..απλά σκέφτομαι για το sitting αν θα κάνω! Ο αδερφος μ έκαμε και ήταν δύσκολο 3 μερες που εκαθετουν η μαμα μου με τον παπά μου να το κανονίσουν…

Είναι φυσιολογικό κ εγώ επειδή δεν έχω chance να ξεκουραστώ το μεσημέρι πάω σπίτι ξαπλώνω 1 ώρα για να μπορώ μετά να τελειώσω κάτι της δουλειας κ να κάνω κάτι να φάμε…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα Αντωνία μου ❤️❤️❤️ Ωραία πέρασες!! Κ εγώ έφτιαξα τα ντουλάπια με τα ρούχα έμειναν τα παπούτσια κ βαριέμαι…🤣🤣 

σημερα το απόγευμα θα πάμε στις 18:45 έχω ραντεβού κ ανυπομονώ γιατί σήμερα δεν νιώθω εγκυος 🤨🤨

καλε ολα μια χαρα θα ειναι!!!!! μην αγχωνεσαι!!! αφου εφαγες και μακαροναδα φουρνου που δε σ αρεσει!!!😉😉🤣 το σπορακι ειναι εκει και εχει λιγουρες!!!!

με το καλο να μας πεις τα νεα σου!!!!❤️

ασε οι δουλειες ατελειωσες, να βγαζω ρουχα, να ξεσκονιζω και να σκουπιζω απο κατω τα συρταρια της κρεβατοκαμαρας, να ανοιγουμε ενα σωρο βαλιτσες... χαμουλης!! ευτυχως ομως με βοηθησε ο αντρας μου και τελειωσαμε!!!😄 και τα παπουτσια μαλιστα!!! ✌️✌️😁

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Δεν φεύγει ευκολα αυτό το έθιμο..  μόνο εγώ θέλω μόνοι μας μαλλον😂😂😂😂😂

Το έζησα μια φορά με τα αλλαματα και την χαιρετουρα για ώρες..  ευχαριστώ δρν θα ξαναπάρω 😂😂

Ειδες; σοβαρό σημάδι εγκυμοσύνης 

Κατσε μισο λεπτό.. δεν τρως μακαρόνια του φούρνου; ;;; τα υστερα του κόσμου..  πάντως μάθε να τα κάνεις γιατί το νινί θα τρώει.. εγω που ετρωγα καραόλους στην εγκυμοσύνη (αναγούλα μου ήρθε τώρα.. ευτυχώς) ο γιος μου τους έτρωγε παρα πολλα.. ευτυχώς σταματησε

Ναι σήμερα είμαι πολύ καλύτερα αλλά κατάφερα το ουφο να κάνω το στομάχι μου πλυντήριο και μάλιστα  χαλασμένο.. όλο γυρίζει και κάνει γρρρρρ γρρρρ.. τι ήθελα να πετάξω τα χαλασμένα  μακαρόνια..άλλη φορά θα αφήνω στον άντρα μου τέτοιες δουλειές που δεν καταλαβαίνει τιποτα

 

Καμία φορά ο Θεός ξέρει.. αφου είναι τέτοια καλύτερα μακριά..  η μικρή πάλι ανηψουλα σου είναι.. δεν αλλάζει αυτό.. η αμαρτία εινσι πάνω της 

Ναντιααα!! για κατι τετοια τους εχουμε τους αντρες μας καμαρι μου!!!!🤣 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

καλε ολα μια χαρα θα ειναι!!!!! μην αγχωνεσαι!!! αφου εφαγες και μακαροναδα φουρνου που δε σ αρεσει!!!😉😉🤣 το σπορακι ειναι εκει και εχει λιγουρες!!!!

με το καλο να μας πεις τα νεα σου!!!!❤️

ασε οι δουλειες ατελειωσες, να βγαζω ρουχα, να ξεσκονιζω και να σκουπιζω απο κατω τα συρταρια της κρεβατοκαμαρας, να ανοιγουμε ενα σωρο βαλιτσες... χαμουλης!! ευτυχως ομως με βοηθησε ο αντρας μου και τελειωσαμε!!!😄 και τα παπουτσια μαλιστα!!! ✌️✌️😁

Ξερεις τι είναι τα μακαρονια του φούρνου;; Το παστίτσιο απλά έτσι τα λέμε στη Κύπρο 🤣🤣🤣🤣 μακάρι να είναι όλα καλά!!! 
 

ετσι πρέπει να βοηθανε…☺️☺️ Κ εμένα ο γλυκούλης βοηθάει πολύ κ τώρα πιο πολύ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

🤣🤣🤣🤣 εγώ είπα τους ότι μέχρι της 10 θα χαιρετώ (εξάλλου είμαι εγκυος δεν μπορώ να στέκομαι τοσες ωρες) για αυτό να κανονίσουν την πορεία τους 🤣🤣🤣 εμεις εξάλλου γύρω στα 800 άτομα θα έχουμε (θέλω να ελπίζω) ήδη οι μερίδες ακριβωσαν δεν συμφέρει να εχεις πολλούς κ ειδικά άμα έχουν κ 2-3 μωρά για αυτό τους είπα να το δουν λιο business 🤣🤣🤣 

 

Χαχαχα μόνο την κρεμα τρώω εχθές εφατα ολα χαχαχα ξέρω να τα μαγειρεύω απλά επειδή ούτε ο άντρας μου τρελενεται ούτε εγώ μαγειρεύω τα παρα πολλά σπάνια!! Πάντως το μωρό μου μόνο μακαρονια θέλει να τρώει κ πατάτα βραστή! Ήθελα ραβιολες κ δεν είχαμε σπίτι το Σάββατο το βράδυ εκαμα φιδέ χαχα αλλά ποψε θα φάμε ραβιολες θα πω του άντρα μου να αγοράσει τώρα το μεσημέρι να τις βάλει στην κατάψυξη!! Όσο αφορά τα χαλασμένα εγώ πάντα είχα θέμα κ πάντα αφηνω τα του άντρα μου 🤣🤣

Και εγώ σκέφτομαι ότι ακριβωσαν όλα και θα μας κάτσει ακριβά και θα μας μείνει χρέος στο τέλος γιαυτο θα καλέσω μόνο φίλους και μετά ταβερνα και τελος

 

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

καλε ολα μια χαρα θα ειναι!!!!! μην αγχωνεσαι!!! αφου εφαγες και μακαροναδα φουρνου που δε σ αρεσει!!!😉😉🤣 το σπορακι ειναι εκει και εχει λιγουρες!!!!

με το καλο να μας πεις τα νεα σου!!!!❤️

ασε οι δουλειες ατελειωσες, να βγαζω ρουχα, να ξεσκονιζω και να σκουπιζω απο κατω τα συρταρια της κρεβατοκαμαρας, να ανοιγουμε ενα σωρο βαλιτσες... χαμουλης!! ευτυχως ομως με βοηθησε ο αντρας μου και τελειωσαμε!!!😄 και τα παπουτσια μαλιστα!!! ✌️✌️😁

Ναντιααα!! για κατι τετοια τους εχουμε τους αντρες μας καμαρι μου!!!!🤣 

 

Σωστηηηηη... νομίζω να κάνω μια μεταφραση

Μακαρόνια του φούρνου = παστίτσιο 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...