Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Δεκεμβρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Όλα καλά θα πάνε!!! Μια χαρά είναι το μπεμπάκι!!! Κ πιο μικρό να είναι γιατί υπάρχει απόκλιση εσύ θα κοιτάς τις εβδομάδες σου.

Να πω την αλήθεια ανακουφίστηκα μόνο κ μόνο που ήταν πάνω από 2000γρ!! Τώρα ότι θέλει ας γίνει…❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 451
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Αχ βρε κορίτσι υπομονή κ κοντεύουμε. Κ εγώ ξεκίνησα πάλι αντιβίωση λόγω εντερόκοκκου κ νομίζω πως τα έχω παίξει με το στομάχι μου… θέλω να γεννήσω για να φάω!!!!

Πως το ανακάλυψες;; Είχες κάποια συμπτώματα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Να πω την αλήθεια ανακουφίστηκα μόνο κ μόνο που ήταν πάνω από 2000γρ!! Τώρα ότι θέλει ας γίνει…❤️❤️

Καλέ έχεις ακόμα μέρες. Τον τελευταίο μήνα παίρνουν τα πιο πολλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Πως το ανακάλυψες;; Είχες κάποια συμπτώματα;;

Όχι τίποτα. Μου πήρε δείγμα ο γιατρός (όπως στο τεστ παπ) για στρεπτόκοκκο κ μου βρήκαν εντερόκοκκο που ευτυχώς δεν είναι τόσο επικίνδυνο όσο το πρώτο. Νομίζω πως αυτή η εξέταση γίνεται μετά τις 35 εβδομάδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zeta. είπε:

Όχι τίποτα. Μου πήρε δείγμα ο γιατρός (όπως στο τεστ παπ) για στρεπτόκοκκο κ μου βρήκαν εντερόκοκκο που ευτυχώς δεν είναι τόσο επικίνδυνο όσο το πρώτο. Νομίζω πως αυτή η εξέταση γίνεται μετά τις 35 εβδομάδες.

Αα οκ όποτε πήρες αντιβίωση κ θα επαναλάβετε την εξέταση ή δεν χρειάζεται;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορίτσια τι κάνετε? 

Τελικά θα γεννήσω την ερχόμενη Πέμπτη 1 Δκέμβρη δλδ 37,3 λογω του οτι τελικα εχω χολοσταση κυησης και το ρισκο να παρατείνουμε την κύηση είναι μεγαλύτερο από το να γεννήσω νωρίτερα. Εύχομαι μόνο να πάνε όλα καλα και να μη χρειαστει η μικρή μου να μπει στη μονάδα νεογνών 🙏🙏

Εύχομαι ότι καλύτερο σε όλες και θα τα πούμε σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/11/2022 at 2:00 ΠΜ, ο/η Raf123 είπε:

Αα οκ όποτε πήρες αντιβίωση κ θα επαναλάβετε την εξέταση ή δεν χρειάζεται;;

Μάλλον όχι, αύριο θα με δει κ θα μου πει. Εσύ πως είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Loucoutika είπε:

Καλησπερα κορίτσια τι κάνετε? 

Τελικά θα γεννήσω την ερχόμενη Πέμπτη 1 Δκέμβρη δλδ 37,3 λογω του οτι τελικα εχω χολοσταση κυησης και το ρισκο να παρατείνουμε την κύηση είναι μεγαλύτερο από το να γεννήσω νωρίτερα. Εύχομαι μόνο να πάνε όλα καλα και να μη χρειαστει η μικρή μου να μπει στη μονάδα νεογνών 🙏🙏

Εύχομαι ότι καλύτερο σε όλες και θα τα πούμε σύντομα!

Όλα καλά θα πάνε, θα δεις!!! Το μπεμπάκι σου έτοιμο είναι. Καλύτερα έτσι νωρίτερα παρά να διατρέξετε κίνδυνο. Με το καλό, θα περιμένουμε τα νέα σας!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Luna γεννησες??? Με το καλό κορίτσι μου!! Να μας πεις τα νέα σου να χαρούμε!

Loucoutika άντε λιγο έμεινε !! Λες να γεννήσουμε μαζί?

Εμείς κορίτσια θα γεννήσουμε 12/12 με καισαρική γιατί είχα κάνει και πριν ένα χρόνο πάλι καισαρική. Την ημέρα του Αγίου Σπυρίδωνα που γιορτάζει η αδερφή μου και ο παππούς μου. Και με εχει πιάσει φοβερό άγχος 😱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η kokaki91 είπε:

Luna γεννησες??? Με το καλό κορίτσι μου!! Να μας πεις τα νέα σου να χαρούμε!

Loucoutika άντε λιγο έμεινε !! Λες να γεννήσουμε μαζί?

Εμείς κορίτσια θα γεννήσουμε 12/12 με καισαρική γιατί είχα κάνει και πριν ένα χρόνο πάλι καισαρική. Την ημέρα του Αγίου Σπυρίδωνα που γιορτάζει η αδερφή μου και ο παππούς μου. Και με εχει πιάσει φοβερό άγχος 😱

Όλα καλά θα πάνε, θα πας κ με ραντεβουδάκι κ θα ξεμπερδέψεις Τσακ μπαμ. Εγώ έχω ΠΗΤ 11/12, άρα αν δεν γεννήσω μέχρι τότε μπορεί να γεννήσουμε κ την ίδια μέρα βάζοντας με, με πρόκληση. Περιμένουμε τα νέα σου!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια

εγω πήγα χθες το βράδυ γιατρο! Όλα καλά 2600 το μωρό! Κ την άλλη εβδομάδα θα κάνω το πρώτο μου nst! Ανυπομονώ…θα το κάνω ως να γεννήσω μου είπε! Η πίεση μου ήταν 15 με 9 κ την ξανά μέτρησε 13 κ 8 μου είπε ισως είναι τυχαίο, αλλά να την μετράω κάθε μέρα κ να της στέλνω το νούμερο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/11/2022 at 11:32 ΠΜ, ο/η kokaki91 είπε:

Luna γεννησες??? Με το καλό κορίτσι μου!! Να μας πεις τα νέα σου να χαρούμε!

Loucoutika άντε λιγο έμεινε !! Λες να γεννήσουμε μαζί?

Εμείς κορίτσια θα γεννήσουμε 12/12 με καισαρική γιατί είχα κάνει και πριν ένα χρόνο πάλι καισαρική. Την ημέρα του Αγίου Σπυρίδωνα που γιορτάζει η αδερφή μου και ο παππούς μου. Και με εχει πιάσει φοβερό άγχος 😱

Όλα καλά θα πάνε!!! Ολες κοντεύουμε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/11/2022 at 10:51 ΠΜ, ο/η Zeta. είπε:

Μάλλον όχι, αύριο θα με δει κ θα μου πει. Εσύ πως είσαι;

Τι έγινε τελικά πηγές γιατρο τι σου είπε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Τι έγινε τελικά πηγές γιατρο τι σου είπε;;

Ότι όλα φαίνονται καλά κ προχωράμε!! Βασικά μου μένουν 10 μέρες… 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια

εγω πήγα χθες το βράδυ γιατρο! Όλα καλά 2600 το μωρό! Κ την άλλη εβδομάδα θα κάνω το πρώτο μου nst! Ανυπομονώ…θα το κάνω ως να γεννήσω μου είπε! Η πίεση μου ήταν 15 με 9 κ την ξανά μέτρησε 13 κ 8 μου είπε ισως είναι τυχαίο, αλλά να την μετράω κάθε μέρα κ να της στέλνω το νούμερο 

Τέλεια τα κιλάκια του!! Μεγαλώνουν τα ζουζούνια μας!!! Μήπως έφαγες κάτι πολύ αλμυρό χθες κ ήταν ανεβασμένη η πίεση; Απο τη δουλειά πότε σταματάς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,

Γέννησα σήμερα στις 12:15 την μπεμπα μου 3.510 και 52 πόντους! Πήγαν ολα καλα ειναι μια χαρα το μωρακι απλα λογω του οτι εκανα ινσουλινη το πρωτοκολλο λεει οτι πρεπει να ειναι υπο παρακολουθηση για 24 ωρες οποτε δεν την εχω μαζι μου αλλα κατεβαινω και τη βλεπω για να θηλαζω και λιγο. Ειναι ολα καλα δεν ειχε καποιο θεμα αναπνευστικο οποτε δεν ειναι ατην εντατικη απλα ειναι στην απλη παρακολουθηση και αυριο με το καλο θα μου την φερουν να την εχω στο δωματιο. 

Εγω ειχα λιγο αγχος ομολογω και μεχρι να δρασει η επισκληριδιος δεν αισθανομουν και πολυ καλα αλλα κατα τη διαρκεια του τοκετου ενιωθα μια χαρα. Τωρα βεβαια ποναω και με τραβουν αρκςτα τα ραμματα αλλα ολα αυτα ειναι πταισματα πια ... ελευθερώθηκα και συντομα πιστευω να απαλλαχθω και απο το σακχαρο γιατι εκανα και υπογλυκαιμια το πρωι πριν το χειρουργειο. 

 

Ευχομαι σε ολες καλη λευτερια και με το καλο να κρατησετε στην αγκαλια τα μωρακια σας! Η ευτυχια που νιωθεις ξεπερνα καθε πονο 😇🥰🥰

στις πριν 13 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

@Loucoutika γεννάς σήμερα!!! Με το καλό 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Loucoutika είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Γέννησα σήμερα στις 12:15 την μπεμπα μου 3.510 και 52 πόντους! Πήγαν ολα καλα ειναι μια χαρα το μωρακι απλα λογω του οτι εκανα ινσουλινη το πρωτοκολλο λεει οτι πρεπει να ειναι υπο παρακολουθηση για 24 ωρες οποτε δεν την εχω μαζι μου αλλα κατεβαινω και τη βλεπω για να θηλαζω και λιγο. Ειναι ολα καλα δεν ειχε καποιο θεμα αναπνευστικο οποτε δεν ειναι ατην εντατικη απλα ειναι στην απλη παρακολουθηση και αυριο με το καλο θα μου την φερουν να την εχω στο δωματιο. 

Εγω ειχα λιγο αγχος ομολογω και μεχρι να δρασει η επισκληριδιος δεν αισθανομουν και πολυ καλα αλλα κατα τη διαρκεια του τοκετου ενιωθα μια χαρα. Τωρα βεβαια ποναω και με τραβουν αρκςτα τα ραμματα αλλα ολα αυτα ειναι πταισματα πια ... ελευθερώθηκα και συντομα πιστευω να απαλλαχθω και απο το σακχαρο γιατι εκανα και υπογλυκαιμια το πρωι πριν το χειρουργειο. 

 

Ευχομαι σε ολες καλη λευτερια και με το καλο να κρατησετε στην αγκαλια τα μωρακια σας! Η ευτυχια που νιωθεις ξεπερνα καθε πονο 😇🥰🥰

 

Να σας ζήσει κορίτσι μου!!! Μεγάλη η μπέμπα τελικά που την άφηνες κ άλλο… Να ξεκουραστείς τώρα γιατί από αύριο αρχίζει το πάρτυ!!!😁❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/12/2022 at 8:45 ΠΜ, ο/η Zeta. είπε:

Τέλεια τα κιλάκια του!! Μεγαλώνουν τα ζουζούνια μας!!! Μήπως έφαγες κάτι πολύ αλμυρό χθες κ ήταν ανεβασμένη η πίεση; Απο τη δουλειά πότε σταματάς; 

Είχα μια πολύ δύσκολη ημέρα στη δουλεια!! Γιατί στο σπίτι τώρα που τη μετράω είναι 10 με 7!  
 

κανονικα 19-12, αλλά θα της πω να μου γράψει άδεια από τις 12-12! Θα πάρω μειωμένο μισθό τον Δεκέμβρη αλλ τι να κάνω! Τουλάχιστο να ξεκουραστώ κ να ηρεμήσω! Γιατί το μωρό πήρε ήδη θέση, η κοιλια χαμήλωσε κ μάλλον θα γεννηθεί πιο νωρις…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/12/2022 at 10:01 ΜΜ, ο/η Loucoutika είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Γέννησα σήμερα στις 12:15 την μπεμπα μου 3.510 και 52 πόντους! Πήγαν ολα καλα ειναι μια χαρα το μωρακι απλα λογω του οτι εκανα ινσουλινη το πρωτοκολλο λεει οτι πρεπει να ειναι υπο παρακολουθηση για 24 ωρες οποτε δεν την εχω μαζι μου αλλα κατεβαινω και τη βλεπω για να θηλαζω και λιγο. Ειναι ολα καλα δεν ειχε καποιο θεμα αναπνευστικο οποτε δεν ειναι ατην εντατικη απλα ειναι στην απλη παρακολουθηση και αυριο με το καλο θα μου την φερουν να την εχω στο δωματιο. 

Εγω ειχα λιγο αγχος ομολογω και μεχρι να δρασει η επισκληριδιος δεν αισθανομουν και πολυ καλα αλλα κατα τη διαρκεια του τοκετου ενιωθα μια χαρα. Τωρα βεβαια ποναω και με τραβουν αρκςτα τα ραμματα αλλα ολα αυτα ειναι πταισματα πια ... ελευθερώθηκα και συντομα πιστευω να απαλλαχθω και απο το σακχαρο γιατι εκανα και υπογλυκαιμια το πρωι πριν το χειρουργειο. 

 

Ευχομαι σε ολες καλη λευτερια και με το καλο να κρατησετε στην αγκαλια τα μωρακια σας! Η ευτυχια που νιωθεις ξεπερνα καθε πονο 😇🥰🥰

 

Να σου ζήσει η μικρούλα σας!! Να την χαίρεστε! Γερη και τυχερή 😍😍❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/12/2022 at 10:01 ΜΜ, ο/η Loucoutika είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Γέννησα σήμερα στις 12:15 την μπεμπα μου 3.510 και 52 πόντους! Πήγαν ολα καλα ειναι μια χαρα το μωρακι απλα λογω του οτι εκανα ινσουλινη το πρωτοκολλο λεει οτι πρεπει να ειναι υπο παρακολουθηση για 24 ωρες οποτε δεν την εχω μαζι μου αλλα κατεβαινω και τη βλεπω για να θηλαζω και λιγο. Ειναι ολα καλα δεν ειχε καποιο θεμα αναπνευστικο οποτε δεν ειναι ατην εντατικη απλα ειναι στην απλη παρακολουθηση και αυριο με το καλο θα μου την φερουν να την εχω στο δωματιο. 

Εγω ειχα λιγο αγχος ομολογω και μεχρι να δρασει η επισκληριδιος δεν αισθανομουν και πολυ καλα αλλα κατα τη διαρκεια του τοκετου ενιωθα μια χαρα. Τωρα βεβαια ποναω και με τραβουν αρκςτα τα ραμματα αλλα ολα αυτα ειναι πταισματα πια ... ελευθερώθηκα και συντομα πιστευω να απαλλαχθω και απο το σακχαρο γιατι εκανα και υπογλυκαιμια το πρωι πριν το χειρουργειο. 

 

Ευχομαι σε ολες καλη λευτερια και με το καλο να κρατησετε στην αγκαλια τα μωρακια σας! Η ευτυχια που νιωθεις ξεπερνα καθε πονο 😇🥰🥰

 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου γλυκό! Να σας ζήσει!!!❤️❤️❤️

Έκανες καισαρική?

Και εγώ κάνω ινσουλίνη. Μου είπε ο γιατρός να μπω την Κυριακή 11/12 στο νοσοκομείο να με δουν οι ενδοκρινολόγοι και να με ρυθμίσουν και Δευτέρα 12/12 μπαίνω για καισαρική. Εσύ είχες μπει μια μέρα πριν?

Επίσης διάβασα για το πρωτόκολλο που είπες και κάπως στενοχωρήθηκα που δεν θα μου την δώσουν αμεσως γιατί δεν το ήξερα ότι πρέπει να το παρακολουθήσουν για 24ωρες σε εμάς που κάνουμε ινσουλίνη. Με την καισαρική πως θα κατέβω να την δω που θα πεθάνω από τον πόνο...πέρσυ στην πρώτη καισαρική έκανα 3 μέρες να συνέλθω από τους πονους... Αν δεν μπορώ να κατέβω θα της δώσουν ξένο? Πως θα την θηλάσω? Αγχώθηκα πολύ τώρα 😞

Υπογλυκαιμία έκανες γιατί δεν είχες φάει τπτ πριν ? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η kokaki91 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου γλυκό! Να σας ζήσει!!!❤️❤️❤️

Έκανες καισαρική?

Και εγώ κάνω ινσουλίνη. Μου είπε ο γιατρός να μπω την Κυριακή 11/12 στο νοσοκομείο να με δουν οι ενδοκρινολόγοι και να με ρυθμίσουν και Δευτέρα 12/12 μπαίνω για καισαρική. Εσύ είχες μπει μια μέρα πριν?

Επίσης διάβασα για το πρωτόκολλο που είπες και κάπως στενοχωρήθηκα που δεν θα μου την δώσουν αμεσως γιατί δεν το ήξερα ότι πρέπει να το παρακολουθήσουν για 24ωρες σε εμάς που κάνουμε ινσουλίνη. Με την καισαρική πως θα κατέβω να την δω που θα πεθάνω από τον πόνο...πέρσυ στην πρώτη καισαρική έκανα 3 μέρες να συνέλθω από τους πονους... Αν δεν μπορώ να κατέβω θα της δώσουν ξένο? Πως θα την θηλάσω? Αγχώθηκα πολύ τώρα 😞

Υπογλυκαιμία έκανες γιατί δεν είχες φάει τπτ πριν ? 

 

Σ'ευχαριστω πολυ και στα δικα σου με το καλο! Ναι ετσι μου ειπε ο γιατρος μου οτι τα παιρνουν για παρακολουθηση σακχαρου μην κανουν υπογλυκαιμιες. Ευτυχως ολα καλα ηταν με τη μικρη μου. Της εδωσαν λιγο ελαχιστο ξενο στη μοναδα μια φορα γιατι μετα κατεβαινα με καροτσακι εγω και την ταιζα. Την πηρα αγκαλια μολις γεννησα και μετα την πηγαν μοναδα. Κι εγω ημουν χαλια τις πρωτες 2 μερες. Δεν ξερω γιατι εκανα υπογλυκαιμια πριν Το χειρουργειο προφανως λογω του οτι ημουν νηστικη ποσες ωρες... αλλα εκανα και μετα...σημερα ρυθμιστηκε και επιτελους εφαγα κανονικο μενου ...εσκΑσα μιλαμε απο τη λυσσα μου να φαω! Ολα καλα δοξα το θεο μου εφυγαν και οι φαγουρεςκαι ολα. Η μικρη μου καλα τωρα την εχωωδιπλα μου και κοιμαται. Απο σημερσ μου εβγαλαν και πεταλουδα και ειμαι πολυ καλυτερα γενικα κινουμαι κανονικα . Με τραβανε φυσικα αλλα καμια σχεση με τις πρωτες 2 μερες που δεν μπορουσα ουτε να περπατησω. Μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε. Εγω τωρα που εζησα και τους 2 τροπους τοκετου να σου πω η καισαρικη ειναι μακραν πιο ευκολη απο αυτο που περασα οταν γεννησα τον γιο μου φυσιολογικα. 

Μπηκα Τεταρτη βραδυ μετα τις 12 ουσιαστικα ξημερωματα Πεμπτης για προεγχειρητικο και γεννησα στις 12:15 το μεσημερι. 

Αύριο πάμε σπίτι πρώτα ο θεός🙏Καλη λευτερια σε όλες και με το καλο τα μωρακια σας!!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Loucoutika είπε:

Σ'ευχαριστω πολυ και στα δικα σου με το καλο! Ναι ετσι μου ειπε ο γιατρος μου οτι τα παιρνουν για παρακολουθηση σακχαρου μην κανουν υπογλυκαιμιες. Ευτυχως ολα καλα ηταν με τη μικρη μου. Της εδωσαν λιγο ελαχιστο ξενο στη μοναδα μια φορα γιατι μετα κατεβαινα με καροτσακι εγω και την ταιζα. Την πηρα αγκαλια μολις γεννησα και μετα την πηγαν μοναδα. Κι εγω ημουν χαλια τις πρωτες 2 μερες. Δεν ξερω γιατι εκανα υπογλυκαιμια πριν Το χειρουργειο προφανως λογω του οτι ημουν νηστικη ποσες ωρες... αλλα εκανα και μετα...σημερα ρυθμιστηκε και επιτελους εφαγα κανονικο μενου ...εσκΑσα μιλαμε απο τη λυσσα μου να φαω! Ολα καλα δοξα το θεο μου εφυγαν και οι φαγουρεςκαι ολα. Η μικρη μου καλα τωρα την εχωωδιπλα μου και κοιμαται. Απο σημερσ μου εβγαλαν και πεταλουδα και ειμαι πολυ καλυτερα γενικα κινουμαι κανονικα . Με τραβανε φυσικα αλλα καμια σχεση με τις πρωτες 2 μερες που δεν μπορουσα ουτε να περπατησω. Μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε. Εγω τωρα που εζησα και τους 2 τροπους τοκετου να σου πω η καισαρικη ειναι μακραν πιο ευκολη απο αυτο που περασα οταν γεννησα τον γιο μου φυσιολογικα. 

Μπηκα Τεταρτη βραδυ μετα τις 12 ουσιαστικα ξημερωματα Πεμπτης για προεγχειρητικο και γεννησα στις 12:15 το μεσημερι. 

Αύριο πάμε σπίτι πρώτα ο θεός🙏Καλη λευτερια σε όλες και με το καλο τα μωρακια σας!!❤️❤️

 

στις πριν 21 ώρες, ο/η Loucoutika είπε:

Σ'ευχαριστω πολυ και στα δικα σου με το καλο! Ναι ετσι μου ειπε ο γιατρος μου οτι τα παιρνουν για παρακολουθηση σακχαρου μην κανουν υπογλυκαιμιες. Ευτυχως ολα καλα ηταν με τη μικρη μου. Της εδωσαν λιγο ελαχιστο ξενο στη μοναδα μια φορα γιατι μετα κατεβαινα με καροτσακι εγω και την ταιζα. Την πηρα αγκαλια μολις γεννησα και μετα την πηγαν μοναδα. Κι εγω ημουν χαλια τις πρωτες 2 μερες. Δεν ξερω γιατι εκανα υπογλυκαιμια πριν Το χειρουργειο προφανως λογω του οτι ημουν νηστικη ποσες ωρες... αλλα εκανα και μετα...σημερα ρυθμιστηκε και επιτελους εφαγα κανονικο μενου ...εσκΑσα μιλαμε απο τη λυσσα μου να φαω! Ολα καλα δοξα το θεο μου εφυγαν και οι φαγουρεςκαι ολα. Η μικρη μου καλα τωρα την εχωωδιπλα μου και κοιμαται. Απο σημερσ μου εβγαλαν και πεταλουδα και ειμαι πολυ καλυτερα γενικα κινουμαι κανονικα . Με τραβανε φυσικα αλλα καμια σχεση με τις πρωτες 2 μερες που δεν μπορουσα ουτε να περπατησω. Μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε. Εγω τωρα που εζησα και τους 2 τροπους τοκετου να σου πω η καισαρικη ειναι μακραν πιο ευκολη απο αυτο που περασα οταν γεννησα τον γιο μου φυσιολογικα. 

Μπηκα Τεταρτη βραδυ μετα τις 12 ουσιαστικα ξημερωματα Πεμπτης για προεγχειρητικο και γεννησα στις 12:15 το μεσημερι. 

Αύριο πάμε σπίτι πρώτα ο θεός🙏Καλη λευτερια σε όλες και με το καλο τα μωρακια σας!!❤️❤️

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! Με το καλό να γυρίσετε στο σπιτάκι σας! 

Έχω αγχωθει πάρα πολύ...δεν θέλω να γεννήσω 😳

Ήταν η χειρότερη εμπειρία της ζωής μου η καισαρική και δεν μπορώ να σκέφτομαι ότι θα το ξαναζήσω σε μια εβδομάδα. Προσπαθώ να προετοιμαστω εδώ και τόσο καιρό ψυχολογικά αλλά δεν...όσο πλησιάζει η ώρα με πιάνει πανικός. 

Τελοσπαντων είναι κάτι που δεν μπορώ να αποφύγω. Το μωρό ποτε στο έφεραν? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η kokaki91 είπε:

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! Με το καλό να γυρίσετε στο σπιτάκι σας! 

Έχω αγχωθει πάρα πολύ...δεν θέλω να γεννήσω 😳

Ήταν η χειρότερη εμπειρία της ζωής μου η καισαρική και δεν μπορώ να σκέφτομαι ότι θα το ξαναζήσω σε μια εβδομάδα. Προσπαθώ να προετοιμαστω εδώ και τόσο καιρό ψυχολογικά αλλά δεν...όσο πλησιάζει η ώρα με πιάνει πανικός. 

Τελοσπαντων είναι κάτι που δεν μπορώ να αποφύγω. Το μωρό ποτε στο έφεραν? 

Μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλύτερα από την πρώτη φορα. Στη δεύτερη καισαρική θα το περάσεις πιο ήπια σε σχεση με οταν κανεις πρωτη φορα. Τις πρωτες 2 μερες ημουν πολυ χαλια μετα μερα με τη μερα καλυτερα. 

Ολα καλα θα πάνε 🙏🙏 Στο δωματιο το πηρα ακριβως ενα 24ωρο μετα αλλα πηγαινα και το εβλεπα για να το ταιζω. Το προβλημα μου εμενα τωρα ειναι αλλο ο θηλασμος... εχουμε γυρισει σπιτι απο χθες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Loucoutika είπε:

Μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλύτερα από την πρώτη φορα. Στη δεύτερη καισαρική θα το περάσεις πιο ήπια σε σχεση με οταν κανεις πρωτη φορα. Τις πρωτες 2 μερες ημουν πολυ χαλια μετα μερα με τη μερα καλυτερα. 

Ολα καλα θα πάνε 🙏🙏 Στο δωματιο το πηρα ακριβως ενα 24ωρο μετα αλλα πηγαινα και το εβλεπα για να το ταιζω. Το προβλημα μου εμενα τωρα ειναι αλλο ο θηλασμος... εχουμε γυρισει σπιτι απο χθες!

Χαίρομαι που είστε καλά και γυρίσατε σπιτακι σας!! ❤️

Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες!! Μια ψυχή που είναι να βγει ας βγει (κυριολεκτικά και μεταφορικά χαχα)

Ο θηλασμός είναι πολύ δύσκολος και δεν ξέρω γιατί δεν μας το λέει κανείς! Κατάφερα να θηλάσω με το ζόρι 2 μήνες πέρσυ και με βοήθεια συμβούλου θηλασμου. Είχα πληγές και έκλαιγα κάθε φορά που τον έβαζα στο στήθος. Φέτος είπα ότι θα κάνω ότι μπορώ και αν έχω πάλι τους ίδιους πόνους και κομμένες θηλες θα δώσω φριζολακ και τέλος. Γιατί έχω κι άλλο ένα μωρό να φροντίσω. Δεν θα κάτσω να πεθάνω με έναν θηλασμό. 

Εσύ πως είσαι με τον θηλασμό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...