Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθεια χωρίς αποτέλεσμα


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Thlimmeno_koutavi είπε:

Δεν έχω κάνει σαλπιγγογραφία. Η γυναικολόγος μου λέει από τον υπέρηχο και επειδή ξέρει το ιστορικό μου, μου λέει δε χρειάζεται να κάνεις προς το παρόν. Μου συνέστησε να περάσουμε γρήγορα σε σπερματέγχυση και βλέπουμε. Γενικά να μην αφήνουμε τους μήνες να περνάνε έτσι. Και εμείς τους αφήσαμε η αλήθεια είναι...

Έχω σκεφτεί να αλλάξω γυναικολόγο, γιατί είναι λίγο ωμή και με αγχώνει γενικά ο τρόπος που μιλάει, αν και σαν επιστήμονα δεν έχω παράπονο. Αλλά μένω σε επαρχία... και ΑΑΑΝΝ μείνω έγκυος θα βολεύει πολύ να την έχω δίπλα μου... Θέλω να απευθυνθούμε σε κέντρο εξωσωματικής να δούμε τι μπορεί να μας πούνε και εκεί.

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά... και σύντομα.

Δεν ξέρω πως λειτουργεί η γυναικολόγος σου !!! Ούτε θέλω να επέμβω… όμως νομίζω ότι μια σαλπιγγογραφια προηγείται μετα από τόσο καιρό  φυσιολογικών  προσπάθειων χωρισ Αποτέλεσμα   .. γνώμη μου … εσυ βέβαια κάνε ότι λέει η καρδιά και το ένστικτο σου … 

και εξωσωματική να κανείς πχ θα σου ζητήσουν σαλπιγγογραφια ….

Επεξεργάστηκε από SUNY
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Thlimmeno_koutavi είπε:

Γενικά φοβάμαι σε οτιδήποτε παρεμβαίνει στο σώμα... Αχ.... Οι επόμενοι δύο μήνες αναμένονται κρίσιμοι για εμάς νομίζω και τις αποφάσεις μας...

Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο. Ένα μωράκι στην κοιλίτσα σου. Μπορεί και ΄δύο!

Να σου πω την αλήθεια κι εγώ φοβάμαι λίγο και γιαυτό ειπα ότι θα κάνω μόνο μια προσπάθεια εξωσωματικής και ότι γίνει έγινε και για οικονομικούς λόγους και γιατί δεν θέλω να φορτοθω πολλά φάρμακα... Σου εύχομαι να πάρετε την καλύτερη απόφαση για εσάς και στο τέλος να μην χρειαστεί να την ακολουθήσετε να έρθει το μπεμπέ ή τα μπεμπέ φυσικά!! Εγώ πάντως από την στιγμή που αποφάσισα να πάω με εξωσωματική έχω χαλαρώσει εντελώς θα αφήσω βέβαια ένα τελευταίο περιθώριο μέχρι Σεπτέμβρη αν δεν υπάρχει ιατρικός λόγος να βιαστώ και επειδή λένε ότι το 3μηνο μετά την σαλπιγγογραφια είναι πιο εύκολο να μείνεις έγκυος και επειδή θέλω να κάνω τα μπάνια μου το καλοκαίρι και να φάω τα θαλασσινά μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/4/2022 at 5:06 ΜΜ, ο/η Jouliet είπε:

Κοριτσια καλησπέρα τι να σας πω κ γω έχω χασει τις ελπιδες μου. 2 παλινδρομες στην 7η εβδομαδα μεσα σε 1μιση χρονο. Αλλαξα γιατρο πηγα σς κλινικη γονιμότητας εκανα ολες τις απαραίτητες εξετασεις ολες καλες λιγο χαμηλη ΑΜΗ 2.18 τωρα περιμενω καρυοτυπο του αντρα μου κ του εμβρυου, να αδιαθετησω κ μετα βουρ για υστεροσκοπηση δευτερη φορα να δουμε τι θα γινει και μετα σκεφτομαι για σπερματεγχυση 2 φορες κ εξωσωματικη αν δεν. Εχω καταρευσει κ έχω χασει καθε ελπιδα. 

Ο θεός είναι μεγάλος !!!! Μετά από κάθε συννεφιά και πολλά προβλήματα στο τέλος η ζωή σε ανταμείβει …..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Thlimmeno_koutavi είπε:

Αυτό το άγχος το ρημάδι.... Αυτό με ανησυχεί περισσότερο. Όσο δε διαχειρίζομαι το άγχος, ακόμα και με παρεμβατική μέθοδο φοβάμαι πως δε θα έχουμε επιτυχία. Και πάλι απογοήτευση. Οπότε σκέφτομαι μήπως πρώτα να κάνουμε κάτι για το άγχος; Πφφφ....

Μακάρι ο Θεός να δίνει παιδιά σε όλα τα ζευγάρια....

Δυστυχ΄ώς το άγχος δε μας ξεχνάει ποτέ. Κάθε μέρα παραφυλάει και μας χτυπάει την πόρτα. Ειδικά σε κάποιες απο εμάς, που έχουμε έντονο το αίσθημα της ενσυναίσθησης και φορτωνόμαστε και τα άγχη των άλλων..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 26/4/2022 at 5:48 ΜΜ, ο/η Thlimmeno_koutavi είπε:

Καλησπέρα σε όλες...

Με τον άντρα μου προσπαθούμε ένα χρόνο για παιδί (35 και 30 εγώ). Γνωρίζουμε πως έχει θέμα στο σπερμοδιαγραμμα (14% κινητικότητα), αλλά ο ουρολόγος είχε πει να συνεχίσουμε κανονικά τις προσπαθείες, να ξεαγχωθουμε και θα έρθει. Αλλά δεν έχει έρθει μετά από ένα χρόνο σχεδόν. 

Νιώθω απογοήτευση... Φοβάμαι να κάνω εξωσωματική... Κι αν δεν πετύχει? Τζάμπα οι ορμόνες... Και που να βρεθούν χρήματα για δεύτερη φορά? 

Πως να φύγει αυτό το άγχος? Με τόσα που ζούμε... Μας λένε να προσέχουμε διατροφή, να κάνουμε ήπια γυμναστική και δυστυχώς δε γίνεται λόγω σκληρής δουλειάς και άγχους. 

Συγγνώμη για την απαισιόδοξη ανάρτηση...

Ευχομαι καλη επιτυχια καταρχην. Δευτερον και εμεις ξεκινησαμε ακριβως ετσι  και μετα καταληξαμε στην εξωσωματικη. Δεν την εχουμε κανει ακομη γιατι παροτι εγω ειχα καλες εξετασεις παντακαι σε ορμονες και σε υπερηχους δεν ανταποκριθηκα στις ενεσεις τη πρωτη φορα. Αυτο που εχω να πω τελικα ειναι οτι παροτι ο συζυγος επαιρνε βιταμινες για το σπερμα για πολλους μηνες και αντιβιωσεις χωρις λογο και  εγω με καλες εξετασεις το παιδι δεν ηρθε ακομα. Θελει υπομονη, ακομα και η εξωσωματικη δεν ειναι τελικα η ευκολη λυση. Ειναι και οικονομικα δυσκολα, και ψυχολογικα δυσκολα. Εαν εισαι Αθηνα και καταληξετε εν τελει σ αυτη τη μεθοδο υπαρχουν και τα δημοσια νοσοκομεια που εχω ακουσει καλα λογια. Αλλα πιστευω οτι πρεπει να περιμενετε λιγο ακομα. Αλλα εξετασεις καντε για να ξερετε που βαδιζεται και τι να περιμενετε.    Απο αγχος αλλο τιποτα δυστυχως...... Καθε μηνα περιμενουμε και καθε μηνα υπαρχει αυτη η απογοητευση. Πρεπει να διαγραφει τελειως απο το μυαλο μας με καποιο τροπο αυτη η σκεψη. Καντε οσο γινεται οικονομια για να μαζεψετε ενα μερος απο το ποσο για να μην το σκεφτεστε και μετα προσπαθηστε με τη σκεψη οτι θα πετυχει. 

 

Καλη επιτυχια ευχομαι ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/5/2022 at 8:57 ΜΜ, ο/η bella_donna είπε:

Ευχομαι καλη επιτυχια καταρχην. Δευτερον και εμεις ξεκινησαμε ακριβως ετσι  και μετα καταληξαμε στην εξωσωματικη. Δεν την εχουμε κανει ακομη γιατι παροτι εγω ειχα καλες εξετασεις παντακαι σε ορμονες και σε υπερηχους δεν ανταποκριθηκα στις ενεσεις τη πρωτη φορα. Αυτο που εχω να πω τελικα ειναι οτι παροτι ο συζυγος επαιρνε βιταμινες για το σπερμα για πολλους μηνες και αντιβιωσεις χωρις λογο και  εγω με καλες εξετασεις το παιδι δεν ηρθε ακομα. Θελει υπομονη, ακομα και η εξωσωματικη δεν ειναι τελικα η ευκολη λυση. Ειναι και οικονομικα δυσκολα, και ψυχολογικα δυσκολα. Εαν εισαι Αθηνα και καταληξετε εν τελει σ αυτη τη μεθοδο υπαρχουν και τα δημοσια νοσοκομεια που εχω ακουσει καλα λογια. Αλλα πιστευω οτι πρεπει να περιμενετε λιγο ακομα. Αλλα εξετασεις καντε για να ξερετε που βαδιζεται και τι να περιμενετε.    Απο αγχος αλλο τιποτα δυστυχως...... Καθε μηνα περιμενουμε και καθε μηνα υπαρχει αυτη η απογοητευση. Πρεπει να διαγραφει τελειως απο το μυαλο μας με καποιο τροπο αυτη η σκεψη. Καντε οσο γινεται οικονομια για να μαζεψετε ενα μερος απο το ποσο για να μην το σκεφτεστε και μετα προσπαθηστε με τη σκεψη οτι θα πετυχει. 

 

Καλη επιτυχια ευχομαι ❤️

Εύχομαι γρήγορα να έχετε επιτυχία! Η όλη διαδικασία θέλει πολλή υπομονή και αγάπη.. Και να μη συγκρίνουμε τον εαυτό μας με άλλα ζευγάρια. Υπάρχουν πολλοί που απέκτησαν παιδιά με κόπο χωρίς να το ξέρουμε και εμείς βλέπουμε απλά το θετικό αποτέλεσμα και όχι την προσπάθεια που κρύβεται από πίσω...

Εγώ πάλι αδιάθετη σήμερα. Το πήρα όμως λίγο πιο ελαφριά αυτή τη φορά συγκριτικά με την προηγούμενη που βίωνα πένθος. ΄ Έκανε επανεξέταση ο άντρας μου στο σπερμοδιάγραμμα και βγήκαν λίγο καλύτερα τα πράγματα και πήρα μια ανάσα και ένα θάρρος. Θα πάρει ξανά βιταμίνες με αντιοξειδωτικά.

Έκανα και εγώ αιματολογικές εξετάσεις και βγήκαν καλές εκτός από την προλακτίνη που ήταν ανεβασμένη... 31. Παρήγγειλα και τεστ ωορρηξίας μήπως βοηθήσουν και αυτά.

Πάντως ελπίζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/5/2022 at 12:04 ΜΜ, ο/η Thlimmeno_koutavi είπε:

Εύχομαι γρήγορα να έχετε επιτυχία! Η όλη διαδικασία θέλει πολλή υπομονή και αγάπη.. Και να μη συγκρίνουμε τον εαυτό μας με άλλα ζευγάρια. Υπάρχουν πολλοί που απέκτησαν παιδιά με κόπο χωρίς να το ξέρουμε και εμείς βλέπουμε απλά το θετικό αποτέλεσμα και όχι την προσπάθεια που κρύβεται από πίσω...

Εγώ πάλι αδιάθετη σήμερα. Το πήρα όμως λίγο πιο ελαφριά αυτή τη φορά συγκριτικά με την προηγούμενη που βίωνα πένθος. ΄ Έκανε επανεξέταση ο άντρας μου στο σπερμοδιάγραμμα και βγήκαν λίγο καλύτερα τα πράγματα και πήρα μια ανάσα και ένα θάρρος. Θα πάρει ξανά βιταμίνες με αντιοξειδωτικά.

Έκανα και εγώ αιματολογικές εξετάσεις και βγήκαν καλές εκτός από την προλακτίνη που ήταν ανεβασμένη... 31. Παρήγγειλα και τεστ ωορρηξίας μήπως βοηθήσουν και αυτά.

Πάντως ελπίζω...

Κουταβάκι είμαστε μαζί στην αδιαθεσία! Σήμερα ήρθε με δόξα και τιμή!

Ας μη χάνουμε το κουράγιο και την πίστη μας κορίτσι μου! Κάποια στιγμη θα ρθει ρε..που θα πάει!

Ας κάνουμε πρόγραμμα για τις γόνιμες ημέρες, τι λες???

Ε΄χω πάρει άπειρα τεστ ωορηξίας, αλλά δεν τα εμπιστεύομαι ρε συ.. Τεσπα, θα είναι κι αυτά μέρος της προσπάθειας μας!

Εδω θα είμαστε και θα δίνουμε κουράγιο.. Προς το παρόν, σερβιέτες και ταμπον 😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/5/2022 at 8:37 ΜΜ, ο/η Kritsini είπε:

Κουταβάκι είμαστε μαζί στην αδιαθεσία! Σήμερα ήρθε με δόξα και τιμή!

Ας μη χάνουμε το κουράγιο και την πίστη μας κορίτσι μου! Κάποια στιγμη θα ρθει ρε..που θα πάει!

Ας κάνουμε πρόγραμμα για τις γόνιμες ημέρες, τι λες???

Ε΄χω πάρει άπειρα τεστ ωορηξίας, αλλά δεν τα εμπιστεύομαι ρε συ.. Τεσπα, θα είναι κι αυτά μέρος της προσπάθειας μας!

Εδω θα είμαστε και θα δίνουμε κουράγιο.. Προς το παρόν, σερβιέτες και ταμπον 😂

 

Έκανα και εγώ εξετάσεις... Από ορμονικε΄ς όλα καλά, εκτός από την προλακτίνη που ήταν λίγο ανεβασμένη, 31.

Σήμερα βγήκαν και τα αποτελέσματα της αμη. Έριξα ένα κλάμα... 1,5.... Πάμε βουρ για ραντεβού σε κέντρο εξωσωματικής...

Νιώθω μια φοβερή απογοήτευση....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 25/5/2022 at 7:46 ΜΜ, ο/η Thlimmeno_koutavi είπε:

Έκανα και εγώ εξετάσεις... Από ορμονικε΄ς όλα καλά, εκτός από την προλακτίνη που ήταν λίγο ανεβασμένη, 31.

Σήμερα βγήκαν και τα αποτελέσματα της αμη. Έριξα ένα κλάμα... 1,5.... Πάμε βουρ για ραντεβού σε κέντρο εξωσωματικής...

Νιώθω μια φοβερή απογοήτευση....

Εγώ με ανεβασμένη προλακτινη πρώτη εξέταση 37 επαναληπτική εξέταση μετά από 2 μήνες 72 

Προσπαθούσα 1,5 χρόνο χωρίς αποτέλεσμα πήρα χάπι για την προλακτινη και μετά από 1,5 μήνα έμεινα εγκυος 

για την αμη δεν γνωρίζω να σου πω.. πάντως και μόνο η προλακτινη να ξέρεις ότι παίζει ρόλο στο να μείνεις εγκυος αν δεν είναι ρυθμισμένη…

σου εύχομαι ότι καλύτερο 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/4/2022 at 5:54 ΜΜ, ο/η Thlimmeno_koutavi είπε:

Δεν έχω κάνει σαλπιγγογραφία. Η γυναικολόγος μου λέει από τον υπέρηχο και επειδή ξέρει το ιστορικό μου, μου λέει δε χρειάζεται να κάνεις προς το παρόν. Μου συνέστησε να περάσουμε γρήγορα σε σπερματέγχυση και βλέπουμε. Γενικά να μην αφήνουμε τους μήνες να περνάνε έτσι. Και εμείς τους αφήσαμε η αλήθεια είναι...

Έχω σκεφτεί να αλλάξω γυναικολόγο, γιατί είναι λίγο ωμή και με αγχώνει γενικά ο τρόπος που μιλάει, αν και σαν επιστήμονα δεν έχω παράπονο. Αλλά μένω σε επαρχία... και ΑΑΑΝΝ μείνω έγκυος θα βολεύει πολύ να την έχω δίπλα μου... Θέλω να απευθυνθούμε σε κέντρο εξωσωματικής να δούμε τι μπορεί να μας πούνε και εκεί.

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά... και σύντομα.

Καλησπέρα κ ευχομαι ότι καλυτερο!!! Διαφωνώ με τη γυναικολόγο σου, Μέγα λαθος! Τι θα πει σε ξέρει κ δε χρειάζεται? Οι τυχόν βουλωμενες σάλπιγγες δεν έχουν κάποιο συμπτώμα ουτε φαίνεται απ τον υπέρηχο. Κ ακόμα πιο μεγάλο λάθος κατ εμε είναι που σε παει σε σπερματεγχύση που παλι θα παρεις φάρμακα χωρίς να κάνεις σαλπιγγογραφια. Επίσης να ξέρεις πως βοηθά παρα πολυ στο να μείνεις έγκυος. Είσαι γόνιμη γιατί λειτουργεί για duboflon , κ ανοιχτές να είναι καθαρίζει περναει πιο ευκολα.. Βέβαια όλα αυτά χωρίς προβλημα έτσι? Εγώ κ που έκανα δεν έμεινα εγκυος αλλά λένε πως το επόμενο τρίμηνο μετά τη σαλπιγγογραφια είναι γόνιμο. Θα σε συμβούλευα από ένα σημείο κ μετα να σε καθοδηγεί γιατρός υπό γονιμότητας κ οχι απλός γυναικολόγος... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Καλησπέρα κ ευχομαι ότι καλυτερο!!! Διαφωνώ με τη γυναικολόγο σου, Μέγα λαθος! Τι θα πει σε ξέρει κ δε χρειάζεται? Οι τυχόν βουλωμενες σάλπιγγες δεν έχουν κάποιο συμπτώμα ουτε φαίνεται απ τον υπέρηχο. Κ ακόμα πιο μεγάλο λάθος κατ εμε είναι που σε παει σε σπερματεγχύση που παλι θα παρεις φάρμακα χωρίς να κάνεις σαλπιγγογραφια. Επίσης να ξέρεις πως βοηθά παρα πολυ στο να μείνεις έγκυος. Είσαι γόνιμη γιατί λειτουργεί για duboflon , κ ανοιχτές να είναι καθαρίζει περναει πιο ευκολα.. Βέβαια όλα αυτά χωρίς προβλημα έτσι? Εγώ κ που έκανα δεν έμεινα εγκυος αλλά λένε πως το επόμενο τρίμηνο μετά τη σαλπιγγογραφια είναι γόνιμο. Θα σε συμβούλευα από ένα σημείο κ μετα να σε καθοδηγεί γιατρός υπό γονιμότητας κ οχι απλός γυναικολόγος... 

Καλησπέρα σας κορίτσια! Είχα ραντεβού με κέντρο εξωσωματικής και μου πρότειναν να κάνω και υστεροσαλπιγγογραφια για να είμαστε βέβαια πως και αυτό το κομμάτι είναι εντάξει. Απλά μου πρότειναν με μια καινούρια μέθοδο, όχι σε ακτινολόγο. Και είμαι σε σκέψεις δεν ξέρω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Thlimmeno_koutavi είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια! Είχα ραντεβού με κέντρο εξωσωματικής και μου πρότειναν να κάνω και υστεροσαλπιγγογραφια για να είμαστε βέβαια πως και αυτό το κομμάτι είναι εντάξει. Απλά μου πρότειναν με μια καινούρια μέθοδο, όχι σε ακτινολόγο. Και είμαι σε σκέψεις δεν ξέρω....

Αυτό δε το γνωρίζω.. Μέχρι πρόπερσι παντως που έκανα έτσι αυτή η μέθοδος που λες δεν τη δέχονταν στην Επιτροπή για εξωσωματική.. Κάτι έχω ακουσει όμως ότι έχει αλλάξει αυτό χωρίς να είμαι σίγουρη. Ψάξτο όμως, μη κανεις κ αν χρειαστειτε εξωσωματική ξανά κανεις κριμα ειναι.. Επίσης, το σκιάγραφικό που περναει μεσα απ τις σάλπιγγες θεωρώ πως βοηθά πολυ αν δεν υπάρχει θέμα.. Μη σε φοβίζει η κλασσική μέθοδος, δεν είναι τόσο τρομακτική όσο λένε, εγώ μόνο πονους περιοδου ένιωσα κάτι σαν πιεση.. τίποτα παραπανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/6/2022 at 11:00 ΜΜ, ο/η lactaki είπε:

Αυτό δε το γνωρίζω.. Μέχρι πρόπερσι παντως που έκανα έτσι αυτή η μέθοδος που λες δεν τη δέχονταν στην Επιτροπή για εξωσωματική.. Κάτι έχω ακουσει όμως ότι έχει αλλάξει αυτό χωρίς να είμαι σίγουρη. Ψάξτο όμως, μη κανεις κ αν χρειαστειτε εξωσωματική ξανά κανεις κριμα ειναι.. Επίσης, το σκιάγραφικό που περναει μεσα απ τις σάλπιγγες θεωρώ πως βοηθά πολυ αν δεν υπάρχει θέμα.. Μη σε φοβίζει η κλασσική μέθοδος, δεν είναι τόσο τρομακτική όσο λένε, εγώ μόνο πονους περιοδου ένιωσα κάτι σαν πιεση.. τίποτα παραπανω

Με ενημέρωσαν πως αν το αποτέλεσμα της σαλπιγγογραφιας βγει φυσιολογικό είμαι οκ για την επιτροπή για εξωσωματική. Αν όμως βγει παθολογικό, για να πάρω έγκριση πρέπει να κάνω την κλασσική μέθοδο. Και ειλικρινά δεν ξέρω τι να κάνω. 

Από την παλιά μου γυναικολόγο αποφάσισα να φύγω και τώρα είμαι μετέωρη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 5/6/2022 at 10:52 ΜΜ, ο/η Elk είπε:

Εγώ με ανεβασμένη προλακτινη πρώτη εξέταση 37 επαναληπτική εξέταση μετά από 2 μήνες 72 

Προσπαθούσα 1,5 χρόνο χωρίς αποτέλεσμα πήρα χάπι για την προλακτινη και μετά από 1,5 μήνα έμεινα εγκυος 

για την αμη δεν γνωρίζω να σου πω.. πάντως και μόνο η προλακτινη να ξέρεις ότι παίζει ρόλο στο να μείνεις εγκυος αν δεν είναι ρυθμισμένη…

σου εύχομαι ότι καλύτερο 😊

Την εξεταση προλακτινης ποια μέρα τ κύκλου την κάνουμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Την εξεταση προλακτινης ποια μέρα τ κύκλου την κάνουμε?

Αν θυμάμαι καλα είναι 3-5 μέρα περιόδου εκεί μέσα, προς το τελείωμα τις περιόδου είναι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Ετοιμάζομαι για σαλπιγγογραφια τον επόμενο μήνα... Αυτή με το αφρώδες υλικό, όχι με τον ακτινολόγο. 

Ακόμα βέβαια δεν πιστεύω τη διαδικασία που έχω μπει... Όλα για τους ανθρώπους είναι, θα το παλέψουμε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...