Μετάβαση σε περιεχόμενο

TEST 10MUI SELF CL.


irini02

Recommended Posts

Καλημερίζω τα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά και έτοιμες για ενα ηλιόλουστο τριήμερο. 
Είμαι στην 23η μερα του κύκλου μου με ωορρηξία 14η-15η μέρα και όντας φρέσκια και σούπερ ανυπόμονη έκανα αυτό το τέστ εγκυμοσύνης που λέει 5 μέρες μετα΄ την σύλληψη με την ελπίδα να δω έστω αυτή την αχνή γραμμή που λένε. Δυστυχώς δεν υπήρχε κάτι...
ΑΛλά ήθελα να ρωτήσω πόσο αξιόπιστο είναι και όντως έχει δείξει θετικό σε κάποιες από εσάς τόσο γρήγορα. Δηλαδή το αρνητικό μου τεστ να το δεχτώ ή δεν είναι τόσο αξιόπιστα τελικά? μου μπήκαν σκέψεις γιατί στο σκρουτζ δεν έχει καλές κριτικές.
Περιμένω τις εμπειρίες σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η irini02 είπε:

Καλημερίζω τα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά και έτοιμες για ενα ηλιόλουστο τριήμερο. 
Είμαι στην 23η μερα του κύκλου μου με ωορρηξία 14η-15η μέρα και όντας φρέσκια και σούπερ ανυπόμονη έκανα αυτό το τέστ εγκυμοσύνης που λέει 5 μέρες μετα΄ την σύλληψη με την ελπίδα να δω έστω αυτή την αχνή γραμμή που λένε. Δυστυχώς δεν υπήρχε κάτι...
ΑΛλά ήθελα να ρωτήσω πόσο αξιόπιστο είναι και όντως έχει δείξει θετικό σε κάποιες από εσάς τόσο γρήγορα. Δηλαδή το αρνητικό μου τεστ να το δεχτώ ή δεν είναι τόσο αξιόπιστα τελικά? μου μπήκαν σκέψεις γιατί στο σκρουτζ δεν έχει καλές κριτικές.
Περιμένω τις εμπειρίες σας.

Είναι πολύ νωρίς κορίτσι μου... περιμένε μέχρι την ημέρα της περιόδου σου καλύτερα.. για να δείξουν όλα τα τεστ πρέπει να έχει γίνει εμφυτευση.. εσύ είσαι πολύ νωρίς.. μπορεί ακόμα να μην έχει γίνει η εμφυτευση καν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η irini02 είπε:

Καλημερίζω τα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά και έτοιμες για ενα ηλιόλουστο τριήμερο. 
Είμαι στην 23η μερα του κύκλου μου με ωορρηξία 14η-15η μέρα και όντας φρέσκια και σούπερ ανυπόμονη έκανα αυτό το τέστ εγκυμοσύνης που λέει 5 μέρες μετα΄ την σύλληψη με την ελπίδα να δω έστω αυτή την αχνή γραμμή που λένε. Δυστυχώς δεν υπήρχε κάτι...
ΑΛλά ήθελα να ρωτήσω πόσο αξιόπιστο είναι και όντως έχει δείξει θετικό σε κάποιες από εσάς τόσο γρήγορα. Δηλαδή το αρνητικό μου τεστ να το δεχτώ ή δεν είναι τόσο αξιόπιστα τελικά? μου μπήκαν σκέψεις γιατί στο σκρουτζ δεν έχει καλές κριτικές.
Περιμένω τις εμπειρίες σας.

Από την ωορρηξια η εμφύτευση για να γίνει η σύλληψη περνούν 6 μέρες οπότε 14+6 μας κάνει 20 ημέρες συν 5 που θέλει για να δείξει πάμε 25η μέρα κατ ελάχιστον διότι και η εμφύτευση μπορεί να αργήσει. Νωρίς το έκανες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια που μου εξηγήσατε καλύτερα! θα περιμένω λίγο ακόμα αν και με νύχια και με δόντια κρατιέμαι να μην κάνω όλα τα τέστ της γειτονιάς! 
Παρ 'όλα αυτά αφού περιμένουμε και την εμφύτευση γιατι τα τεστ γρήγορης ανίχνευσης λένε 5 μέρες μετα την σύλληψη? πφφφ απογοήτευση.. θα περιμένω μέχρι την δευτέρα που είναι να αδιαθετήσω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Κορίτσια, 
Σήμερα δεύτερη μέρα καθυστέρησης αλλά τεστ αρνητικό...λέτε να υπάρχουν ακόμα ελπίδες?? δεν θα έπρεπε να δείξει το τεστ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/3/2022 at 1:54 ΜΜ, ο/η irini02 είπε:

Καλημέρα Κορίτσια, 
Σήμερα δεύτερη μέρα καθυστέρησης αλλά τεστ αρνητικό...λέτε να υπάρχουν ακόμα ελπίδες?? δεν θα έπρεπε να δείξει το τεστ?

Καλημέρα νομίζω πως θα έπρεπε να δείξει αφού είσαι με καθυστέρηση.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Το ίδιο τεστ έκανα κι εγώ. Αυτό έκανα και σήμερα ξανά παρόλο που λέει πως πρεπει να περάσουν 48 ωρες. Για πρώτη φορα προσπαθω να γινω μαμα και η αγωνια χτυπαει κόκκινο!

 

Πως εξελ΄ίχθηκε τελικα? έκανες και αλλο τεστ? 

Κι εμένα αρνητικό μοιάζει να είναι 3 μέρες πριν την περιοδο... με μια πολύ αχνή ροζ γραμμη στο θετικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα @Mummy2be και καλώς ήρθες στο κλαμπ!!!
Τελικά μου ήρθε η περίοδος οπότε όντως ήταν αρνητικό και δεν μας έκατσε το σποράκι ακόμα. Αλλά εγώ δεν είχα καν αχνή γραμμή οπότε δύσκολο 3 μέρες πριν την περίοδο και να μην είχε δείξει έστω την αχνή γραμμή. Αυτό βέβαια είναι πολύ αισιόδοξο για σένα αν είδες ΄ήδη μια αχνή γραμμή ροζ...αν ειναι γκρι ειναι γραμμή εξάτμισης και δεν μετράει... Καθε 48 ωρές λογικά θα σκουραίνει αν ξανακάνεις τεστ. Εγω έχω πάρει καποια τεστάκια απο την amazon πολύ οικονομικά που κάνεις όσα θέλεις χωρίς να το σκέφτεσαι ιδιαίτερα...
Ευχομαι να σκουρήνει η γραμμουλα σου πολύ πολύ σύντομα!!! Μην διστάσεις να μας πεις πως εξελίσσεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

Το ίδιο τεστ έκανα κι εγώ. Αυτό έκανα και σήμερα ξανά παρόλο που λέει πως πρεπει να περάσουν 48 ωρες. Για πρώτη φορα προσπαθω να γινω μαμα και η αγωνια χτυπαει κόκκινο!

 

Πως εξελ΄ίχθηκε τελικα? έκανες και αλλο τεστ? 

Κι εμένα αρνητικό μοιάζει να είναι 3 μέρες πριν την περιοδο... με μια πολύ αχνή ροζ γραμμη στο θετικό. 

Εάν έχει άχνη γραμμή ροζ και έχει βγει μέσα στο χρονικό περιθώριο που σου λέει το τεστ τότε είναι θετικό 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/4/2022 at 1:21 ΜΜ, ο/η irini02 είπε:

Καλημέρα @Mummy2be και καλώς ήρθες στο κλαμπ!!!
Τελικά μου ήρθε η περίοδος οπότε όντως ήταν αρνητικό και δεν μας έκατσε το σποράκι ακόμα. Αλλά εγώ δεν είχα καν αχνή γραμμή οπότε δύσκολο 3 μέρες πριν την περίοδο και να μην είχε δείξει έστω την αχνή γραμμή. Αυτό βέβαια είναι πολύ αισιόδοξο για σένα αν είδες ΄ήδη μια αχνή γραμμή ροζ...αν ειναι γκρι ειναι γραμμή εξάτμισης και δεν μετράει... Καθε 48 ωρές λογικά θα σκουραίνει αν ξανακάνεις τεστ. Εγω έχω πάρει καποια τεστάκια απο την amazon πολύ οικονομικά που κάνεις όσα θέλεις χωρίς να το σκέφτεσαι ιδιαίτερα...
Ευχομαι να σκουρήνει η γραμμουλα σου πολύ πολύ σύντομα!!! Μην διστάσεις να μας πεις πως εξελίσσεται..

Καλημερα! 

Σε ευχαριστώ πολύ! Δεν έκανα άλλο σήμερα, έκανα χθες και ηταν εμφανώς πιο ροζ αλλά μέχρι αύριο που ειναι η αναμενόμενη ημερομηνια περιόδου, αν δεν εμφανιστεί, Παρασκευή θα κάνω της clearblue που λέει και τις εβδομάδες εγκυμοσύνης. Οπότε θα κάνω υπομονή 2 μέρες και έχει ο Θεός... Ότι ήταν να γινει, θα έχει γίνει! 

Εγώ διάβασα στο ιντερνετ πως καλή περίπτωση είναι και οι ταινίες, είναι πολυ οικονομικές. Και πιστευω και εύκολες στη χρήση. 

όμως αν ψάξεις στο ίντερνετ βρίσκεις πολλές οικονομικές περιπτώσεις, να αγοράσεις πακέτο τεστ. Στην αρχή το θεωρούσα αστείο αλλά όσο το ζω, καταλαβαινω πως η αγωνια και ανυπομονησία δεν περιγράφεται! 

 

Σου εύχομαι να αποκτήσεις ένα πασχαλινό αυγουλάκι δώρο στην προσπάθεια αυτού του μήνα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/4/2022 at 1:42 ΜΜ, ο/η Elk είπε:

Εάν έχει άχνη γραμμή ροζ και έχει βγει μέσα στο χρονικό περιθώριο που σου λέει το τεστ τότε είναι θετικό 😊

Μακάρι! 

Ναι το χθεσινό που έκανα έγινε αισθητά πιο ροζ απο της Κυριακής, μέσα στα 1-2 λεπτά.

Το τεστ λέει μέχρι τα 10 λεπτά. Όχι μετα το πέρας των 10 λεπτών. Εγώ θυμάμαι ήταν 7:50 που κοιταξα το ρολόι, 7:52 έγινε ροζ. Αχνό ροζ, αλλά ροζ. 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...