Μετάβαση σε περιεχόμενο

MΩΡΑΚΙΑ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2022


Recommended Posts

στις πριν 9 ώρες, ο/η xrisanthi είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου χιαρομαι π όλα είναι καλά...άγχος έχουμε νομίζω όλες για κάθε στάδιο της εγκυμοσύνης κ όπως λέει ο γιατρός Μ ένα βήμα την φορά χωρίς άγχος αλλά ξέρω ότι δεν είναι εύκολο ..κ εμένα σήμερα Μ έχει φάει το αγχος να δω αν έχει αναπτυχθεί το εμβρυακό Μ κ αν θα ακούσω καρδούλα 7+1 σήμερα... Θα σας πω το βραδάκι τα νέα Μ κ εύχομαι να είναι καλά...καλή Μεγάλη εβδομάδα να έχουμε ....♥️

Κορίτσια Μ είναι πολύ χαρούμενη το εμβρυακι Μ μεγάλωσε...καθυστερημένη σύλληψη Μ είπε ο γιατρός μια εβδομάδα μετά από ότι υπολογίσαμε..δόξα τον Θεό ακούσαμε κ καρδούλα με 120 παλμούς κ μεβγαλε με βάση τις μετρήσεις 6+ 5 ημερών....εύχομαι σε όλα τα κορίτσια με το καλοοοο...είναι πολύ χαρουμενηηηη🙏🙏🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

Κορίτσια Μ είναι πολύ χαρούμενη το εμβρυακι Μ μεγάλωσε...καθυστερημένη σύλληψη Μ είπε ο γιατρός μια εβδομάδα μετά από ότι υπολογίσαμε..δόξα τον Θεό ακούσαμε κ καρδούλα με 120 παλμούς κ μεβγαλε με βάση τις μετρήσεις 6+ 5 ημερών....εύχομαι σε όλα τα κορίτσια με το καλοοοο...είναι πολύ χαρουμενηηηη🙏🙏🙏🙏🙏🙏

Υπέροχα τα νέα σου, μπράβο σου κορίτσι μου! Όλα καλά! Έτσι να είναι για όλες μας...αντε τώρα μια βαθιά αναπνοή ανακούφισης 💟

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η xrisanthi είπε:

Κορίτσια Μ είναι πολύ χαρούμενη το εμβρυακι Μ μεγάλωσε...καθυστερημένη σύλληψη Μ είπε ο γιατρός μια εβδομάδα μετά από ότι υπολογίσαμε..δόξα τον Θεό ακούσαμε κ καρδούλα με 120 παλμούς κ μεβγαλε με βάση τις μετρήσεις 6+ 5 ημερών....εύχομαι σε όλα τα κορίτσια με το καλοοοο...είναι πολύ χαρουμενηηηη🙏🙏🙏🙏🙏🙏

Μπραβο κοριτσι μου, τi υπεροχα νεα!!!!!!!!!!!!!!!!!! 💗Να μας κανει tag γιατι εγω το ειδα τελειως τυχαια τωρα που μπηκα να δω νεα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Μπραβο κοριτσι μου, τi υπεροχα νεα!!!!!!!!!!!!!!!!!! 💗Να μας κανει tag γιατι εγω το ειδα τελειως τυχαια τωρα που μπηκα να δω νεα σου

Ευχαριστώ πολυυυυυ πολυυυυυυυ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η xrisanthi είπε:

Κορίτσια Μ είναι πολύ χαρούμενη το εμβρυακι Μ μεγάλωσε...καθυστερημένη σύλληψη Μ είπε ο γιατρός μια εβδομάδα μετά από ότι υπολογίσαμε..δόξα τον Θεό ακούσαμε κ καρδούλα με 120 παλμούς κ μεβγαλε με βάση τις μετρήσεις 6+ 5 ημερών....εύχομαι σε όλα τα κορίτσια με το καλοοοο...είναι πολύ χαρουμενηηηη🙏🙏🙏🙏🙏🙏

Μπράβο κοπέλα μου! Με το καλό σου εύχομαι και όλα να πάνε τέλεια!!! 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η xrisanthi είπε:

Κορίτσια Μ είναι πολύ χαρούμενη το εμβρυακι Μ μεγάλωσε...καθυστερημένη σύλληψη Μ είπε ο γιατρός μια εβδομάδα μετά από ότι υπολογίσαμε..δόξα τον Θεό ακούσαμε κ καρδούλα με 120 παλμούς κ μεβγαλε με βάση τις μετρήσεις 6+ 5 ημερών....εύχομαι σε όλα τα κορίτσια με το καλοοοο...είναι πολύ χαρουμενηηηη🙏🙏🙏🙏🙏🙏

Μπραβο κοριτσι μου!!! Ολα πανε τελεια! Με το καλο το μωρακι σου!!! 🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Nat20 είπε:

Μπραβο κοριτσι μου!!! Ολα πανε τελεια! Με το καλο το μωρακι σου!!! 🙏❤️

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ με το καλό εμσε όλες μας♥️♥️♥️♥️🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Μπράβο κοπέλα μου! Με το καλό σου εύχομαι και όλα να πάνε τέλεια!!! 🤗

Ευχαριστώ πάρα πολυυυυυ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κορίτσια πόσο άγχος έχω! Σε 2 ώρες θα δω τα νινάκια μου! Απο 5/4 που ακουσα καρδούλες! Φοβάμαι τόσο πολύ! Συνάμα εύχομαι όλα να είναι καλά!! Τα λεπτά περνάνε βασανιστικά πολύ!!! 😳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Αχ βρε κορίτσια πόσο άγχος έχω! Σε 2 ώρες θα δω τα νινάκια μου! Απο 5/4 που ακουσα καρδούλες! Φοβάμαι τόσο πολύ! Συνάμα εύχομαι όλα να είναι καλά!! Τα λεπτά περνάνε βασανιστικά πολύ!!! 😳

Εύχομαι να δεις τα νινακια σ να έχουν μεγαλώσει με δυνατή καρδούλα .χεράκια ποδαράκια κ όλα αυτά τα όμορφα π περιμένουμε όλες...♥️♥️🙏🙏🙏περιμένουμε νέα σ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

Εύχομαι να δεις τα σπιτάκια σ να έχουν μεγαλώσει με δυνατή καρδούλα .χεράκια ποδαράκια κ όλα αυτά τα όμορφα π περιμένουμε όλες...♥️♥️🙏🙏🙏περιμένουμε νέα σ...

Χαχαχα! Σε ευχαριστώ μα θεωρώ οτι πρέπει να ναι λιγο νωρίς για κάτι τέτοιο αφου 9/3 ειχα κάνρι την ετ! Για να δουμε!! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  Καλησπέρα σας!Για πρώτη φορά σήμερα μου είπε ηλικία κύησης! Ακούσαμε παλι 2 καρδούλες, ο μήνας μου αλλάζει κάθε φορά στις 6 οποτε σήμερα είμαι ενος μηνός και 13 ημερών! Μου είπε 9/11 μπαίνω στο μήνα μου κ να προσπαθήσουμε να φτάσουμε όσο πιο κοντα σε αυτήν μιας κ τα διδυμακια βιάζονται καποιες φορες να βγουν νωρίτερα! Μου δωσε αυχενικη απο 9/5 ως 28/5! Και θα με ξαναδει στις 18/5 τωρα οπότε θα κοιτάξω να χω κάνει κ την αυχενικη μεχρι τοτε! Μου πε ξεκουραση οχι κατακλιση αλλα να μην κουραζομαι κ φυσικα να καθησω σπιτάκι μου γι αλλον ενα μηνα!! Αυτά τα νέα μου!! 🤗🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

  Καλησπέρα σας!Για πρώτη φορά σήμερα μου είπε ηλικία κύησης! Ακούσαμε παλι 2 καρδούλες, ο μήνας μου αλλάζει κάθε φορά στις 6 οποτε σήμερα είμαι ενος μηνός και 13 ημερών! Μου είπε 9/11 μπαίνω στο μήνα μου κ να προσπαθήσουμε να φτάσουμε όσο πιο κοντα σε αυτήν μιας κ τα διδυμακια βιάζονται καποιες φορες να βγουν νωρίτερα! Μου δωσε αυχενικη απο 9/5 ως 28/5! Και θα με ξαναδει στις 18/5 τωρα οπότε θα κοιτάξω να χω κάνει κ την αυχενικη μεχρι τοτε! Μου πε ξεκουραση οχι κατακλιση αλλα να μην κουραζομαι κ φυσικα να καθησω σπιτάκι μου γι αλλον ενα μηνα!! Αυτά τα νέα μου!! 🤗🥰 

Εκπληκτικα τα νεα σου κοριτσι μου!!! Δε φανταζεσαι ποσο χαιρομαι για σενα!!! Μεσα στην καρδια μου εισαι ενα τσακ περισσοτερο ηρωιδα και προσευχομαι για σενα!!! Και για ολες μας εννοειται.. Καλη συνεχεια και να ξεκουραζεσαι! Θα τα λεμε!!! 👶👶❤️❤️😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

  Καλησπέρα σας!Για πρώτη φορά σήμερα μου είπε ηλικία κύησης! Ακούσαμε παλι 2 καρδούλες, ο μήνας μου αλλάζει κάθε φορά στις 6 οποτε σήμερα είμαι ενος μηνός και 13 ημερών! Μου είπε 9/11 μπαίνω στο μήνα μου κ να προσπαθήσουμε να φτάσουμε όσο πιο κοντα σε αυτήν μιας κ τα διδυμακια βιάζονται καποιες φορες να βγουν νωρίτερα! Μου δωσε αυχενικη απο 9/5 ως 28/5! Και θα με ξαναδει στις 18/5 τωρα οπότε θα κοιτάξω να χω κάνει κ την αυχενικη μεχρι τοτε! Μου πε ξεκουραση οχι κατακλιση αλλα να μην κουραζομαι κ φυσικα να καθησω σπιτάκι μου γι αλλον ενα μηνα!! Αυτά τα νέα μου!! 🤗🥰 

Τέλεια τα νέα σου !!!! Μπράβο,  χαίρομαι τόσο πολύ, νομίζω ότι κάθε φορά που μια από εμάς πηγαίνει στον γιατρό κ όλα είναι καλά παίρνουν δύναμη και οι υπόλοιπες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!Και γω πήγα χτες στον γιατρό είμαι 9 και 5 !η καρδούλα ακομα στους 170 παλμούς, μια χαρά!Τώρα έχω 3/5 papp-a και μια βδομαδα μετά αυχενικη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

  Καλησπέρα σας!Για πρώτη φορά σήμερα μου είπε ηλικία κύησης! Ακούσαμε παλι 2 καρδούλες, ο μήνας μου αλλάζει κάθε φορά στις 6 οποτε σήμερα είμαι ενος μηνός και 13 ημερών! Μου είπε 9/11 μπαίνω στο μήνα μου κ να προσπαθήσουμε να φτάσουμε όσο πιο κοντα σε αυτήν μιας κ τα διδυμακια βιάζονται καποιες φορες να βγουν νωρίτερα! Μου δωσε αυχενικη απο 9/5 ως 28/5! Και θα με ξαναδει στις 18/5 τωρα οπότε θα κοιτάξω να χω κάνει κ την αυχενικη μεχρι τοτε! Μου πε ξεκουραση οχι κατακλιση αλλα να μην κουραζομαι κ φυσικα να καθησω σπιτάκι μου γι αλλον ενα μηνα!! Αυτά τα νέα μου!! 🤗🥰 

Μπράβο!!!με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Χαχαχα! Σε ευχαριστώ μα θεωρώ οτι πρέπει να ναι λιγο νωρίς για κάτι τέτοιο αφου 9/3 ειχα κάνρι την ετ! Για να δουμε!! 😘

Ο γιατρός Μ Μ είπε ότι σε δύο εβδομάδες π θα με δει κ θα είναι στην  8 εβδ κ 6 ημ θα δούμε χεράκια ποδαράκια οπότε ίσως δεις κ εσύ ...πόσο εβδομάδων είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

  Καλησπέρα σας!Για πρώτη φορά σήμερα μου είπε ηλικία κύησης! Ακούσαμε παλι 2 καρδούλες, ο μήνας μου αλλάζει κάθε φορά στις 6 οποτε σήμερα είμαι ενος μηνός και 13 ημερών! Μου είπε 9/11 μπαίνω στο μήνα μου κ να προσπαθήσουμε να φτάσουμε όσο πιο κοντα σε αυτήν μιας κ τα διδυμακια βιάζονται καποιες φορες να βγουν νωρίτερα! Μου δωσε αυχενικη απο 9/5 ως 28/5! Και θα με ξαναδει στις 18/5 τωρα οπότε θα κοιτάξω να χω κάνει κ την αυχενικη μεχρι τοτε! Μου πε ξεκουραση οχι κατακλιση αλλα να μην κουραζομαι κ φυσικα να καθησω σπιτάκι μου γι αλλον ενα μηνα!! Αυτά τα νέα μου!! 🤗🥰 

Είδα καθυστερημένα το ποστ σου τέλεια κορίτσι Μ τι όμορφα να ακούς τον ήχο της καρδουλας επί δύο...πολύ χάρηκα ...μπράβο σ κορίτσι μου ξεκούραση λοιπόν κ όλα καλά♥️♥️♥️🙏🙏🙏🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ArK. είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Και γω πήγα χτες στον γιατρό είμαι 9 και 5 !η καρδούλα ακομα στους 170 παλμούς, μια χαρά!Τώρα έχω 3/5 papp-a και μια βδομαδα μετά αυχενικη!

Καλημέρα, πολύ ωραία και τα δικά σου νέα! Εγω είμαι 9+3, είμαστε πολύ κοντά!!! Με το καλό να κάνουμε κ την αυχενική να είναι όλα καλά εύχομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η anthi_89 είπε:

Καλημέρα, πολύ ωραία και τα δικά σου νέα! Εγω είμαι 9+3, είμαστε πολύ κοντά!!! Με το καλό να κάνουμε κ την αυχενική να είναι όλα καλά εύχομαι...

Ναι!όλα καλά να πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/4/2022 at 9:16 ΜΜ, ο/η ArK. είπε:

Ναι!όλα καλά να πάνε!

 

στις On 20/4/2022 at 12:02 ΜΜ, ο/η anthi_89 είπε:

Καλημέρα, πολύ ωραία και τα δικά σου νέα! Εγω είμαι 9+3, είμαστε πολύ κοντά!!! Με το καλό να κάνουμε κ την αυχενική να είναι όλα καλά εύχομαι...

Καλημέρα κορίτσια μου εγω ειμαι σημερα 9+3 ποτε κλεισατε αυχενικη? Εγω 16/05!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/4/2022 at 10:52 ΠΜ, ο/η ArK. είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Και γω πήγα χτες στον γιατρό είμαι 9 και 5 !η καρδούλα ακομα στους 170 παλμούς, μια χαρά!Τώρα έχω 3/5 papp-a και μια βδομαδα μετά αυχενικη!

Τι ειναι το papp-a?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια μου εγω ειμαι σημερα 9+3 ποτε κλεισατε αυχενικη? Εγω 16/05!!!

Καλημερα κοριτσι μου!!! Πως εισαι?

Εχουμε μερες να τα πουμε. Εγω ειχα μια μικρη περιπετεια την Δευτερα το βραδυ, ειχα αιμα κοκκινο στο σκουπισμα και φρικαρα. Πηρα την τριτη το πρωι τηλεφωνο και μου ειπαν να πηγαινα χθες για υπερηχο. Την τεταρτη ειχαν μια ακυρωση και τελικα πηγα τεταρτη πρωι. Ευτυχως ολα καλα με το μωρακι, δεν φανηκε καπου αποκολληση, μου ειπαν οτι μπορει να ειναι απο τον τραχηλο λογω του θεματος που εχω. Αλλα τον τραχηλο θα τον δουμε γυρω στις 16 εβδομαδες.

Το μωρακι εγινε κανονικο μωρο, απο την προηγουμενη φορα που το ειδα και δεν ειχε σχημα, τωρα ειδα κεφαλι, κοιλια, ποδια κλπ! Το μετρησαν και εκει που νομιζα οτι ειμαι 9+1 με βαση την τελευταια περιοδο, τελικα ημουν 10 εβδομαδων ακριβως! Αυχενικη θα ειχα και γω 16/05, αλλα επειδη ημουν μια βδομαδα περισσοτερο, μου αλλαξαν την ημερομηνια και θα παω στις 9/05!

Ευτυχως αιμα δεν ξανα ειχα. Αλλα πολυ αγχωτικο, δεν μπορουσα να το διαχειρισρω. Αυτα τα νεα μου.

Περιμενω τα δικα σου. Καλο Πασχα και καλη Ανασταση να εχουμε! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια μου εγω ειμαι σημερα 9+3 ποτε κλεισατε αυχενικη? Εγω 16/05!!!

Καλησπέρα!!! Εγώ 13/5 το μεσημέρι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Nat20 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!!! Πως εισαι?

Εχουμε μερες να τα πουμε. Εγω ειχα μια μικρη περιπετεια την Δευτερα το βραδυ, ειχα αιμα κοκκινο στο σκουπισμα και φρικαρα. Πηρα την τριτη το πρωι τηλεφωνο και μου ειπαν να πηγαινα χθες για υπερηχο. Την τεταρτη ειχαν μια ακυρωση και τελικα πηγα τεταρτη πρωι. Ευτυχως ολα καλα με το μωρακι, δεν φανηκε καπου αποκολληση, μου ειπαν οτι μπορει να ειναι απο τον τραχηλο λογω του θεματος που εχω. Αλλα τον τραχηλο θα τον δουμε γυρω στις 16 εβδομαδες.

Το μωρακι εγινε κανονικο μωρο, απο την προηγουμενη φορα που το ειδα και δεν ειχε σχημα, τωρα ειδα κεφαλι, κοιλια, ποδια κλπ! Το μετρησαν και εκει που νομιζα οτι ειμαι 9+1 με βαση την τελευταια περιοδο, τελικα ημουν 10 εβδομαδων ακριβως! Αυχενικη θα ειχα και γω 16/05, αλλα επειδη ημουν μια βδομαδα περισσοτερο, μου αλλαξαν την ημερομηνια και θα παω στις 9/05!

Ευτυχως αιμα δεν ξανα ειχα. Αλλα πολυ αγχωτικο, δεν μπορουσα να το διαχειρισρω. Αυτα τα νεα μου.

Περιμενω τα δικα σου. Καλο Πασχα και καλη Ανασταση να εχουμε! ❤️

Καλησπέρα, πάλι καλά που αυτό με το αίμα ηταν μόνο μια φορά και δεν ξαναειδες, όπως έχω ξαναγράψει έχω καταντήσει να πηγαίνω τουαλέτα και να τρέμω τί θα δω!!! Εύχομαι όλα καλά από δω κ πέρα! Καλή Ανάσταση με υγεία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Α καταλαβα... ναι οτι νομιζουν οι γιατροι.. αυτοι ξερουν!!  Προφανως θελουν να μην υπατχει η παραμικρη πιθανοτητα κ καλα κανουν!! Τα αποτελεσματα της παρακεντησης ποτε θ βγουν;
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!  Από ότι μου είπαν είναι σαν μαστογραφία αλλά πιο εξειδικευμένη... Κ εγώ δεν το έχω ξανακουσει... Κ εγώ αναρωτήθηκα αφού έκανα την παρακέντηση γιατί πρέπει κ τα άλλα κ την ρώτησα την γιατρό που μου την έκανε κ μου είπε ότι δεν είναι πάντα 100% σίγουρο το αποτέλεσμα... Κ όχι τίποτε άλλο με πόνεσε πολύ κ δεν θα είναι σίγουρα τα αποτελέσματα? 
    • Μπραβο κοριτσι μου!! Τα πρωτα νεα ειναι καθησυχαστικα!!😀👍 Καλα αποτελεσματα στις εξετασεις σου!! Πιστευω οτι ολα θα ειναι καθαρα!!  Ειχαν ερθει περυσι κ μας εκαναν ενημερωση γ τις εξετασεις π χρειαζεται να κανουμε γ την προληψη του καρκινου μαστου κ μας ειπαν υπερηχο, μαστογραφια κ μαγνητικη. Η τομοσυνθεση δν ξερω τι ειναι... Κ η παρακεντηση καλο ειναι ν γινει προληπτικα γ ν ειναι σιγουροι 100%. Αφου θ κανεις παρακεντηση, αναρωτιεμαι τα υπολοιπα γτ γινονται;; δν εχουν σαφη εικονα απ το δειγμα; 🤔
    • Πήγα σε χειρούργο μαστού με είδε δεν του φάνηκε να είναι κάτι επικίνδυνο έτσι που είδε με το χερι αλλά με έβαλε να κάνω παρακέντηση και υπέρηχο για να είναι σίγουρος και σε 20 μέρες έκλεισα ραντεβού για μαστογραφία και τόμοσύνθεση αν το λέω σωστά... Κ πονάω πολύ με τη μαστογραφία αλλά πρέπει να το κάνω μου είπαν γιατί δεν αφήνουν τίποτα χωρίς να το ελέγξουν πλήρως... Μου είπαν να μην ανησυχώ ότι μπορεί να είναι από τις ορμόνες αλλά θα έχουν τελική εικόνα από τις εξετάσεις...
    • Καλησπερα Τοκυο μου!!  Μου ηρθε περιοδος πριν 10 μερες κ θα αφησουμε αυτο τον κυκλο να ηρεμησει ο οργανισμος μου κ να μπει σε φυσιολογικους ρυθμους... λογικα τελος μαιου περιμενω ξανα περιοδο κ θα με τσεκαρει ο γιατρος υπερηχογραφικα κ με αιματολογικες γ ν με προετοιμασει γ ετ (αν ολα ειναι οκ...) καλως εχοντων των πραγματων, μεσα ιουνιου θα γινει η ετ... αλλιως ιουλιο;; θα δουμε.. Ηδη νιωθω μεγαλη ανακουφιση που περασαμε το 1ο σταδιο κ σκεφτομαι κακως δν το ειχαμε κανει νωριτερα.. τεσπα, ολα γ καποιο λογο γινονται... Ωχ... ο διαβητης κυησης ειναι λιγο ταλαιπωρια.. ειχε κ η νυφη μου στην 3η εγκυμοσυνη της... κανεις διατροφη ε; λιγη προσοχη κ υπομονη. Εμεινε λιγο...  Ναι το ιδιο λεγαμε χθες με τη Νικολ... ειναι non stop ο γιατρος μας... για ποσο θα αντεξει ετσι;; εμενα με εβλεπε κτ 7 το πρωι πριν απο χειρουργεια ή 11 το βραδυ τελευταιο ραντεβου... κ φσκ εργαζεται κ ΣΚ... εξοντωτικο...😵‍💫 οσα κ να βγαζεις, αξιζει τοσο τρεξιμο;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...