Μετάβαση σε περιεχόμενο

MΩΡΑΚΙΑ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2022


Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Nat20 είπε:

Καλησπερα και σε σενα κοριτσι μου!

Ποσο χαιρομαι με τα νεα σου! Μπραβοοο! Αντε με το καλο και οι δυνατες κλωτσιες! 💙💙💙

Εγω ακομα τιποτα, 18&3 σημερα. Με εχει φαει το αγχος, και πιστευω τα κανω χειροτερα με αυτο. Απο την Τεταρτη που μας περασε δεν ενοιωθα καλα, και ανακαλυψα οτι εχω ταχυπαλμια (ενοιωθα δηλαδη την καρδια μου λες και θα σπασει) και μετρησα πιεση και παλμους και οι παλμοι μου φτανουν 107 το λεπτο (σε ημερεμια, ενω ξαπλωνω πχ). Πηγα σε γενικο γιατρο την Πεμπτη, και παλι τοσο ειχα και με εστειλε χθες να δωσω αιμα για γενικες εξετασεις και να δουμε ξανα αιματοκριτη και θυροειδη γιατι επηρεαζουν και αυτα στην ταχυπαλμια. Γενικα μου συνεστησε ηρεμια γιατι επηρεαζει και αυτο το μωρο, το θεμα ειναι πως το κανω αυτο.. Ασε που οσο δεν νοιωθω το μωρο, φρικαρω χειροτερα και δεν μπορω να το διαχειριστω.. Αυτα τα νεα μου.

Καλη επιτυχια κοριτσι μου στις εξετασεις σου! Ελπιζω να βρεις τι φτιαιε για ταχυκαρδια! Καλε τριτη εγυμοσυνη ειναι μην αχγωνεσαι!!! Εξαλλου να σου πω και κατι? Και 1 στο εκατομμυρο κατι να μην παει καλα μπορουμε να κανουμε κατι? Οχι! Αρα χαλαρωσε!! Μην αγχωνεσαι που δεν νιωθεις μωρο πιστευω να δωσεις αλλες 4 εβδομαδες,  μη δινεις σημασια ποτε το ενιωσαν οι αλλες στην τριτη εγκυμοσυνη καθε εγκυμοσυν διαφορετικη! Ακομα δεν φτασαμε 20-22 η νομιζω αγχωνεσαι αποπολυ νωρις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η skorpina78 είπε:

Περαστικά σου κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα να ναι καλλίτερα στις επόμενες εξετάσεις σου! 😘

Εγώ είμαι 17η! Δεν εχω νιώσει ακόμα κάτι αν κι εχω δίδυμα έχω και κοιλίτσα! Ευτυχώς μέχρι τώρα δεν έχω πάρει γραμμάριο! Ανυπομονώ να τα νιώσω τόσο πολύ! Και σας ζηλεύω που ξέρετε φυλο! Εγώ θα μάθω 27/7 στη Β επιπέδου!! Αν και στην αυχενική ο ίδιος μας είχε πει ενα κι ενα αλλά ειναι νωρις ακόμα! Για να δούμε! 🤗🤗🤗

Μπραβο που δεν εχεις παρει γραμμαριο. Εγω οσο και να τρωω υγιεινα, επειδη προσπαθω να μην περπαταω εξω οσο γινεται λογω τραχηλου, εχω παρει 6 κιλα. Να δουμε που θα φτασω.. Ας πανε ολα καλα ομως και δεν πειραζει..

Δεν γνωριζω για διδυμα, αλλα στην πρωτη εγκυμοσυνη οι περισσοτερες που ακουω το νοιωθουν στην 20η. Εγω θυμαμαι το ενοιωσα στην 21η, σχετικα αργα μαλλον. Αλλα ενα, τωρα σε δυο δεν ξερω. Θα τα νοιωσεις ομως πολυ συντομα πιστευω! ❤️💙👶👶

Εγω εχω β' επιπεδου στις 28/06 και μετραω τις μερες σαν τρελη. Κυριως για να δω το μωρο και οτι ειναι καλα γιατι δεν εχω νοιωσει τιποτα απολυτως..Φυλο μου ειπαν αγορακι στις 16 εβδομαδες και εβγαζε ματι μεχρι και σε μενα οποτε δεν πιστευω να αλλαξει 😂😂

Αντε, με το καλο να δεις το ζευγαρακι σου, τι τελεια το ενα και ενα! 🤗🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kleo1997 είπε:

Το νιώθω εδώ και λίγες μέρες όταν ξαπλώνω ανάσκελα πιο πολύ σαν κάτι παλμικό στην κοιλιά εκεί κάτω . Και επειδή είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου κοντά κοντά το θυμάμαι ότι είναι το μωρό αλλά όχι συνέχεια ..όταν τρώω γρανίτες 😈 ...όταν τρώω γλυκά πιο πολύ ..να ρωτήσω β επιπέδου σε ποια εβδομάδα θα κάνετε εγώ έκλεισα σύμφωνα με την γιατρό 20 και 5 

Τελεια που το νοιωθεις κοριτσι μου! Ειναι μεγαλη ανακουφιση!

Εγω θα ειμαι 20 εβδομαδων ακριβως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!! Πιστευω οτι δεν υπαρχει λογος ανησυχια αν πηγαινεις στον υπερηχο σου και ολα ειναι ενταξει! Ποτε ειναι ο επομενος υπερηχος?

Ειμαι στο εξωτερικο κοριτσι μου και εδω μονο δυο υπερηχους κανουν, την αυχενικη και την β' επιπεδου (ειναι ολα μεσω νοσοκομειου). Αν θελω να το βλεπω στον υπερηχο πρεπει να πηγαινω ιδιωτικα, και προσπαθω να πηγαινω μια φορα τον μηνα. Τωρα το ειδα τελευταια φορα στις 16 εβδομαδες οταν πηγα ιδιωτικα. Και περιμενω την β' επιπεδου στις 28/06, την επομενη τριτη σε 9 μερες. Μακαρι να ειναι καλα το μωρο.. Εχω θεμα με την διαχειριση αγχους και οσο δεν νοιωθω τιποτα, αγχωνομαι περισσοτερο.. Και ολο αυτο μου δημιουργησε ταχυπαλμια, ειναι φαυλος κυκλος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλη επιτυχια κοριτσι μου στις εξετασεις σου! Ελπιζω να βρεις τι φτιαιε για ταχυκαρδια! Καλε τριτη εγυμοσυνη ειναι μην αχγωνεσαι!!! Εξαλλου να σου πω και κατι? Και 1 στο εκατομμυρο κατι να μην παει καλα μπορουμε να κανουμε κατι? Οχι! Αρα χαλαρωσε!! Μην αγχωνεσαι που δεν νιωθεις μωρο πιστευω να δωσεις αλλες 4 εβδομαδες,  μη δινεις σημασια ποτε το ενιωσαν οι αλλες στην τριτη εγκυμοσυνη καθε εγκυμοσυν διαφορετικη! Ακομα δεν φτασαμε 20-22 η νομιζω αγχωνεσαι αποπολυ νωρις

Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου κοριτσι μου! ❤️

Εχεις απολυτο δικαιο οτι δεν μπορουμε να κανουμε κατι. Ετσι ειναι, απλα απο την ωρα που παιρνουμε στα χερια μας θετικο τεστ, ολες θελουμε να πανε ολα καλα. Και φρικαρουμε στην ιδεα του αρνητικου. Δεν ειμαι και ο πιο ηρεμος και θετικος ανθρωπος στον κοσμο, και το αγχος ειναι φουλ. Πρεπει να προσπαθησω να ειμαι πιο ηρεμη, το ξερω, αλλα αλλο να το λεω και αλλο να το κανω.. Εχεις δικαιο, θα πρεπει να μην με επηρεαζουν τοσο οι εμπειριες αλλων, αλλωστε και στην ιδια γυναικα καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη και αυτο το ξερω καλα..

Θα σκεφτομαι οτι εχω αλλες 4 βδομαδες, μπας και χαλαρωσω.. Ετσι και αλλοιως, οτι και να ειναι θα το δω σε 9 μερες οταν παω για β' επιπεδου. 🤗 Μακαρι να το νοιωσεις και εσυ πολυ συντομα να ανακουφιστεις! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Nat20 είπε:

Τελεια που το νοιωθεις κοριτσι μου! Ειναι μεγαλη ανακουφιση!

Εγω θα ειμαι 20 εβδομαδων ακριβως.

Εγώ πιστεύω είναι αυτό γτ τρώω κάτι γλυκό και μετά από λίγο γίνεται ...εύχομαι όλα καλά να πάνε ♥️ 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης πως κοιμαστε βρε κορίτσια εγώ κάποιες φορές σχεδόν μπρούμυτα 😑 αλλιώς δεν μπορώ ..σκέφτομαι να πάρω μαξιλάρι εγκυμοσύνης να δοκιμάσω γιατί αργότερα θα έχω θέμα 😂 ...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Επίσης πως κοιμαστε βρε κορίτσια εγώ κάποιες φορές σχεδόν μπρούμυτα 😑 αλλιώς δεν μπορώ ..σκέφτομαι να πάρω μαξιλάρι εγκυμοσύνης να δοκιμάσω γιατί αργότερα θα έχω θέμα 😂 ...

 

Εγω κοιμομουν παντα στο πλαι και συνεχιζω ετσι αλλα τωραπου το σκεφτομαι ενδεχεται λιγο να πηγαινει και μπρουμυτα, λεω κι εγω να παρω μαξιλαρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Nat20 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου κοριτσι μου! ❤️

Εχεις απολυτο δικαιο οτι δεν μπορουμε να κανουμε κατι. Ετσι ειναι, απλα απο την ωρα που παιρνουμε στα χερια μας θετικο τεστ, ολες θελουμε να πανε ολα καλα. Και φρικαρουμε στην ιδεα του αρνητικου. Δεν ειμαι και ο πιο ηρεμος και θετικος ανθρωπος στον κοσμο, και το αγχος ειναι φουλ. Πρεπει να προσπαθησω να ειμαι πιο ηρεμη, το ξερω, αλλα αλλο να το λεω και αλλο να το κανω.. Εχεις δικαιο, θα πρεπει να μην με επηρεαζουν τοσο οι εμπειριες αλλων, αλλωστε και στην ιδια γυναικα καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη και αυτο το ξερω καλα..

Θα σκεφτομαι οτι εχω αλλες 4 βδομαδες, μπας και χαλαρωσω.. Ετσι και αλλοιως, οτι και να ειναι θα το δω σε 9 μερες οταν παω για β' επιπεδου. 🤗 Μακαρι να το νοιωσεις και εσυ πολυ συντομα να ανακουφιστεις! ❤️

Καλα εννοειται καταλαβαινω απλα προσπαθω να σου πω τη λογικη πλευτα. Στα λεω αυτα για να τα ακουω κι εγω που το αγχος ιs my middle name😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Σε ευχαριστω πολυ για ευχες σου! Οχι δεν μου εδωσαν αντιβιωση λογω εγκυμοσυνης αλλα ευελπιστω να πεσει η crp τη Δευτερα αλλιως ειναι πολυ σοβατο και δεν ξερω τι θα γινει. Οταν λες το νιωθεις τι ακριβως? Εγω  ειμαι 18 εβδομαδων επισης κατι λιγο αισθανθηκα βαζοντας χερι μου αλλα πολυ φοβαμαι ειναι εντερο!

Σε ευχαρισως πολυ για ευχες σου!! Μη σε νοιαζει για το φυλο θα ειναι ωραι εκπληξουλα σημασια ειναι που ολα πανε καλα❤️

 

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!!!!!! Εσυ τι νοιωθεις ακριβως? Μακαρι να νιωσω κατι κιεγω να ησυχασω!

Καλη σου μετά... το έντερο που νόμιζα αρχικά ότι είναι το μωρό ήταν πιο ψηλά, κάπου στο αφαλό, αυτό το νιώθω χαμηλά κάτω, και είναι αυτό που λένε ένα "φτερουγισμα" μια πολύ γλυκιά ελαφριά κίνηση. Όπως είπε κ η @Kleo1997 όταν ξαπλώσω ανάσκελα και βάλω το χέρι μου χαμηλά στην κοιλιά το νιώθω καλύτερα. Βέβαια σκόρπιες φορές και όχι συνέχεια. 

Θα περιμένουμε τα νέα σου από αύριο, μέσα από την καρδιά μου εύχομαι να είσαι καλύτερα...με προσευχή και θετική σκέψη όλα θα πάνε καλά. Άλλωστε ο οργανισμός μας έχει τόσα αντισώματα για να ανταπεξέλθει σε τέτοιες καταστάσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλα εννοειται καταλαβαινω απλα προσπαθω να σου πω τη λογικη πλευτα. Στα λεω αυτα για να τα ακουω κι εγω που το αγχος ιs my middle name😆

Δικιο εχεις, αυτη ειναι η λογικη πλευρα και ετσι πρεπει να σκεφτομαστε! Μαλλον στο θεμα αγχους, μοιαζουμε 😅 Καλημερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Nat20 είπε:

Καλησπερα και σε σενα κοριτσι μου!

Ποσο χαιρομαι με τα νεα σου! Μπραβοοο! Αντε με το καλο και οι δυνατες κλωτσιες! 💙💙💙

Εγω ακομα τιποτα, 18&3 σημερα. Με εχει φαει το αγχος, και πιστευω τα κανω χειροτερα με αυτο. Απο την Τεταρτη που μας περασε δεν ενοιωθα καλα, και ανακαλυψα οτι εχω ταχυπαλμια (ενοιωθα δηλαδη την καρδια μου λες και θα σπασει) και μετρησα πιεση και παλμους και οι παλμοι μου φτανουν 107 το λεπτο (σε ημερεμια, ενω ξαπλωνω πχ). Πηγα σε γενικο γιατρο την Πεμπτη, και παλι τοσο ειχα και με εστειλε χθες να δωσω αιμα για γενικες εξετασεις και να δουμε ξανα αιματοκριτη και θυροειδη γιατι επηρεαζουν και αυτα στην ταχυπαλμια. Γενικα μου συνεστησε ηρεμια γιατι επηρεαζει και αυτο το μωρο, το θεμα ειναι πως το κανω αυτο.. Ασε που οσο δεν νοιωθω το μωρο, φρικαρω χειροτερα και δεν μπορω να το διαχειριστω.. Αυτα τα νεα μου.

Καλημέρα, όχι όχι, να μη φρικάρεις, ίσως μέσα στη μέρα να είναι τόσο έντονη η ρουτίνα σου και να είναι τόσο απαλές οι κινήσεις του κ για αυτό δεν το νιωθεις. Υπομονή και θα το νιώσεις. Όλα θα είναι καλά θα δεις. Ταχυπαλμία είχα κ εγω από τον θυρεοειδή και ξεκίνησα χάπι.δεν είχα γενικά θυρεοειδή αλλα ανέβασα σε αυτή την εγκυμοσύνη. Θα είναι κάτι απλό και αυτο θα δεις.οποτε σε 9 μέρες θα σου φύγει το άγχος...αλλά όλα θα εναι καλά. Θα δεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Επίσης πως κοιμαστε βρε κορίτσια εγώ κάποιες φορές σχεδόν μπρούμυτα 😑 αλλιώς δεν μπορώ ..σκέφτομαι να πάρω μαξιλάρι εγκυμοσύνης να δοκιμάσω γιατί αργότερα θα έχω θέμα 😂 ...

 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Εγω κοιμομουν παντα στο πλαι και συνεχιζω ετσι αλλα τωραπου το σκεφτομαι ενδεχεται λιγο να πηγαινει και μπρουμυτα, λεω κι εγω να παρω μαξιλαρι!

Εγώ κοιμάμαι στο πλάι, αλλά μάλλον όπως λέτε κ εσείς ήρθε η ώρα για μαξιλάρι εγκυμοσύνης-θηλασμου. Εδώ κ λίγες μέρες πονάνε τα ισχια μου. Όταν ξαπλώνω δεξιά πονάω αριστερά μέσα στη νύχτα και το αντίστροφο. Σιγά σιγά ο ύπνος γίνεται δύσκολος, κ ακόμα δεν έχουμε κ αμαν μεγάλη κοιλιά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Εγω κοιμομουν παντα στο πλαι και συνεχιζω ετσι αλλα τωραπου το σκεφτομαι ενδεχεται λιγο να πηγαινει και μπρουμυτα, λεω κι εγω να παρω μαξιλαρι!

Καλημέρα νομίζω είναι καλή επιλογή το μαξιλάρι ..γιατί χθες που είχα την κουβέρτα ανάμεσα από τα πόδια μου δεν κοιμήθηκα μπρούμυτα . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η anthi_89 είπε:

 

Εγώ κοιμάμαι στο πλάι, αλλά μάλλον όπως λέτε κ εσείς ήρθε η ώρα για μαξιλάρι εγκυμοσύνης-θηλασμου. Εδώ κ λίγες μέρες πονάνε τα ισχια μου. Όταν ξαπλώνω δεξιά πονάω αριστερά μέσα στη νύχτα και το αντίστροφο. Σιγά σιγά ο ύπνος γίνεται δύσκολος, κ ακόμα δεν έχουμε κ αμαν μεγάλη κοιλιά. 

Εγώ θα πάρω γιατί κοιμάμαι μπρούμυτα τόσο καιρό ..αλλιώς δεν με περνει ο ύπνος ..μετά τι θα κάνω ?? Μπορείς να το φανταστείς χαχχαχα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kleo1997 είπε:

Εγώ θα πάρω γιατί κοιμάμαι μπρούμυτα τόσο καιρό ..αλλιώς δεν με περνει ο ύπνος ..μετά τι θα κάνω ?? Μπορείς να το φανταστείς χαχχαχα ...

Ποιο μαξιλαρι να παρουμε? Εχετε καμια ιδεα? @anthi_89

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Το νιώθω εδώ και λίγες μέρες όταν ξαπλώνω ανάσκελα πιο πολύ σαν κάτι παλμικό στην κοιλιά εκεί κάτω . Και επειδή είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου κοντά κοντά το θυμάμαι ότι είναι το μωρό αλλά όχι συνέχεια ..όταν τρώω γρανίτες 😈 ...όταν τρώω γλυκά πιο πολύ ..να ρωτήσω β επιπέδου σε ποια εβδομάδα θα κάνετε εγώ έκλεισα σύμφωνα με την γιατρό 20 και 5 

Κι εγω 20+3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ποιο μαξιλαρι να παρουμε? Εχετε καμια ιδεα? @anthi_89

Δεν έχω ιδέα, υπάρχουν κάτι τεράστια που τα βάζεις ανάμεσα στα πόδια και φτάνουν και μέχρι το κεφάλι και υπάρχουν κ κάποια πιο μικρά που είναι κ θηλασμού σαν ημικύκλια, λιγο πιο μικρά....Έχει καμία μανουλα από την ομάδα που έχει ήδη παιδάκι να μας πει γνώμη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ποιο μαξιλαρι να παρουμε? Εχετε καμια ιδεα? @anthi_89

https://www.skroutz.gr/s/20732708/Kikka-Boo-Μαξιλάρι-Εγκυμοσύνης-Ριλάξ-Clouds-Drops-Mama-41304060006-Πολύχρωμο-150cm.html?from=best_sellers_tag ...εγώ θα πάρω αυτό  ...έχει καλέ κριτικές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η anthi_89 είπε:

Δεν έχω ιδέα, υπάρχουν κάτι τεράστια που τα βάζεις ανάμεσα στα πόδια και φτάνουν και μέχρι το κεφάλι και υπάρχουν κ κάποια πιο μικρά που είναι κ θηλασμού σαν ημικύκλια, λιγο πιο μικρά....Έχει καμία μανουλα από την ομάδα που έχει ήδη παιδάκι να μας πει γνώμη?

Κι εγω με αυτο εχω μπεδευτει αλλα το μεγαλο μου φαινεται καλυτερο, μαλλον ομω ς και ακριβοτερο χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η anthi_89 είπε:

Καλημέρα, όχι όχι, να μη φρικάρεις, ίσως μέσα στη μέρα να είναι τόσο έντονη η ρουτίνα σου και να είναι τόσο απαλές οι κινήσεις του κ για αυτό δεν το νιωθεις. Υπομονή και θα το νιώσεις. Όλα θα είναι καλά θα δεις. Ταχυπαλμία είχα κ εγω από τον θυρεοειδή και ξεκίνησα χάπι.δεν είχα γενικά θυρεοειδή αλλα ανέβασα σε αυτή την εγκυμοσύνη. Θα είναι κάτι απλό και αυτο θα δεις.οποτε σε 9 μέρες θα σου φύγει το άγχος...αλλά όλα θα εναι καλά. Θα δεις!!

Γεια σου κοριτσι μου! Η αληθεια ειναι οτι μεσα στην μερα τρεχω ολη μερα με τις μικρες, τα κανω ολα μονη μου και δεν εχω καθολου βοηθεια. Ισως ειναι αυτο και δεν το νοιωθω, ξαπλωνω το βραδυ και περιμενω, αλλα θα μου πεις δε θα κουνηθει και οποτε θελω εγω! 

Εκανα εξεταση για θυροειδη και περιμενω μεσα στη βδομαδα τα αποτελεσματα. Ναι, μου ειπαν οτι οταν ανεβει ο θυροειδης προκαλει ταχυπαλμια. Ας ειναι οτι ειναι, και δεν με νοιαζει να παρω χαπια, το μωρο να ειναι καλα.. Σε 9 μερες θα το δω και μακαρι να ειναι καλα τα νεα μου.. Θα σας ενημερωσω!

Σε ευχαριστω πολυ για το κουραγιο πιυ μου δινεις! Καλη συνεχεια και σε σενα! 💙😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anthi_89 είπε:

Δεν έχω ιδέα, υπάρχουν κάτι τεράστια που τα βάζεις ανάμεσα στα πόδια και φτάνουν και μέχρι το κεφάλι και υπάρχουν κ κάποια πιο μικρά που είναι κ θηλασμού σαν ημικύκλια, λιγο πιο μικρά....Έχει καμία μανουλα από την ομάδα που έχει ήδη παιδάκι να μας πει γνώμη?

Εγω κοριτσι μου δεν ειχα χρησιμοποιησει. Ειχα δοκιμασει ενα μιας φιλης που δε με βολεψε ποτε, και δεν αγορασα. Εβαζα κανονικο μαξιλαρι και ημουν οκ. Μου ειχα φανει πολυ μεγαλο αυτο που δοκιμασα. Αλλα αν θες να δοκιμασεις, εννοειται παρε. Αν επαιρνα θα επαιρνα ενα πιο μικρο που ειναι και θηλασμου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nat20 είπε:

Γεια σου κοριτσι μου! Η αληθεια ειναι οτι μεσα στην μερα τρεχω ολη μερα με τις μικρες, τα κανω ολα μονη μου και δεν εχω καθολου βοηθεια. Ισως ειναι αυτο και δεν το νοιωθω, ξαπλωνω το βραδυ και περιμενω, αλλα θα μου πεις δε θα κουνηθει και οποτε θελω εγω! 

Εκανα εξεταση για θυροειδη και περιμενω μεσα στη βδομαδα τα αποτελεσματα. Ναι, μου ειπαν οτι οταν ανεβει ο θυροειδης προκαλει ταχυπαλμια. Ας ειναι οτι ειναι, και δεν με νοιαζει να παρω χαπια, το μωρο να ειναι καλα.. Σε 9 μερες θα το δω και μακαρι να ειναι καλα τα νεα μου.. Θα σας ενημερωσω!

Σε ευχαριστω πολυ για το κουραγιο πιυ μου δινεις! Καλη συνεχεια και σε σενα! 💙😘😘

Για αυτό είμαστε σε αυτή την ομάδα, να ακούει η μια την άλλη, να συζητάμε ο,τι προκύπτει και να λύνουμε τις απορίες μας! Να είσαι πάντα  καλά 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια SOS είμαι 17η εβδομάδα και έχω κάτι πόνους χαμηλα απίστευτους οχι απλά τσιμπηματακια....

Ο Γιατρός λέει χωρίς να με εξετάσει εε μεγαλώνει η μητρα  αλλά εμένα με πονάει συνεχόμενα δεν έρχεται και φεύγει. 

Εσείς τι κανατε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...