Μετάβαση σε περιεχόμενο

MΩΡΑΚΙΑ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2022


Recommended Posts

στις On 3/11/2022 at 5:37 ΜΜ, ο/η anthi_89 είπε:

Καλησπέρα, κ εγώ το σκέφτηκα να έχω μαια μαζί μου, αλλά ο γιατρός μου μού είπε ότι οι μαιες στην κλινική είναι έμπειρες κ υποστηρικτικες οπότε δεν έψαξα παραπάνω. Δεν ξέρω που μένεις γιατί σίγουρα οι τιμές από πόλη σε πόλη αλλάζουν. Η φίλη μου που γέννησε στην Αθήνα της κόστισε 500 ευρώ.

Με το καλό να έρθει το μωράκι σου.

Βέβαια αν πας για καισαρική είναι τόσο απαραίτητη η μαια? Είχα στο νου μου ότι είναι πολύ βασικός ο ρόλος της στον φυσιολογικό τοκετό. 

Κοριτσι μου πως εισαι εσυ? Ποτε εχεις ραντεβου με γιατρο? Εγω αυριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσι μου πως εισαι εσυ? Ποτε εχεις ραντεβου με γιατρο? Εγω αυριο!

Καλημέρα, είχα χθες γιατρό! Όλα μια χαρά, πλέον κ εγώ μετράω αντίστροφα, το Σάββατο μπαίνω για να γεννήσω κ έχω τόση αγωνία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό σε όλες 💗💗💗

Εγώ γέννησα χθες  37 και 5 ...ο τοκετός ήταν υπέροχος ...

Το κοριτσάκι μου υγιέστατο 2680 φαγανο ... ευτυχία ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/10/2022 at 11:35 ΠΜ, ο/η anthi_89 είπε:

Καλημέρααααα, φτάνουμε στο τέλος και είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ...σαν έτοιμη από καιρό ψυχολογικά, τώρα σωματικά θα δείξει!!! 😁😁😁

Εσείς πώς είστε?? Σε τί κατάσταση βρίσκεστε κορίτσια?

Καλησπέρα, 

Γέννησα 36+3  εβδομάδων στις 26/10 !! 
Έσπασαν τα νερά, δεν ήμουν καθόλου προετοιμασμένη ψυχολογικά και έπαθα μια μικρή κρίση πανικού ! 
Αν σκεφτείς οτι περίμενα τον μπέμπη στις 20/11 ένα μήνα μετά. 
Αλλά όλα καλά είμαστε σπίτι μας και προσπαθούμε να βρούμε τα ωράρια μας ... πλέον είμαι μια άγρυπνη αλλα πανευτυχής μανούλα :D  :D :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Με το καλό σε όλες 💗💗💗

Εγώ γέννησα χθες  37 και 5 ...ο τοκετός ήταν υπέροχος ...

Το κοριτσάκι μου υγιέστατο 2680 φαγανο ... ευτυχία ♥️

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η mirsini21 είπε:

Καλησπέρα, 

Γέννησα 36+3  εβδομάδων στις 26/10 !! 
Έσπασαν τα νερά, δεν ήμουν καθόλου προετοιμασμένη ψυχολογικά και έπαθα μια μικρή κρίση πανικού ! 
Αν σκεφτείς οτι περίμενα τον μπέμπη στις 20/11 ένα μήνα μετά. 
Αλλά όλα καλά είμαστε σπίτι μας και προσπαθούμε να βρούμε τα ωράρια μας ... πλέον είμαι μια άγρυπνη αλλα πανευτυχής μανούλα :D  :D :) 

Να σας ζήσουν τα μωράκια σας κορίτσια μου!!

Να έχουν υγεία, να είναι καλότυχα και να τα καμαρώνετε!!

 ❤️💙❤️❤️

Πω πω! Γεμίζει η ομάδα με μωράκια σιγά σιγά!! Τι ωραία!!

Εγώ αύριο έχω ραντεβού στη γυναικολόγο!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kleo1997 και @mirsini21 να σας ζήσουν κορίτσια μου, με το καλο κ στις υπόλοιπες !!! Ήρθε κ Ο δικός μου ο μπέμπης σήμερα το πρωί, 38+6 3190 kg...είναι πολύ γλυκος! Απλά με στεναχωρεί που ακόμα δεν έχει φάει ιδιαίτερα. 4-5 γουλιες να ήπιε όλες ολες! Έτσι κ εσάς την πρώτη μέρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/11/2022 at 5:25 ΜΜ, ο/η Kleo1997 είπε:

Με το καλό σε όλες 💗💗💗

Εγώ γέννησα χθες  37 και 5 ...ο τοκετός ήταν υπέροχος ...

Το κοριτσάκι μου υγιέστατο 2680 φαγανο ... ευτυχία ♥️

 

στις πριν 23 ώρες, ο/η mirsini21 είπε:

Καλησπέρα, 

Γέννησα 36+3  εβδομάδων στις 26/10 !! 
Έσπασαν τα νερά, δεν ήμουν καθόλου προετοιμασμένη ψυχολογικά και έπαθα μια μικρή κρίση πανικού ! 
Αν σκεφτείς οτι περίμενα τον μπέμπη στις 20/11 ένα μήνα μετά. 
Αλλά όλα καλά είμαστε σπίτι μας και προσπαθούμε να βρούμε τα ωράρια μας ... πλέον είμαι μια άγρυπνη αλλα πανευτυχής μανούλα :D  :D :) 

στις πριν 58 λεπτά, ο/η anthi_89 είπε:

@Kleo1997 και @mirsini21 να σας ζήσουν κορίτσια μου, με το καλο κ στις υπόλοιπες !!! Ήρθε κ Ο δικός μου ο μπέμπης σήμερα το πρωί, 38+6 3190 kg...είναι πολύ γλυκος! Απλά με στεναχωρεί που ακόμα δεν έχει φάει ιδιαίτερα. 4-5 γουλιες να ήπιε όλες ολες! Έτσι κ εσάς την πρώτη μέρα?

Κορίτσια μου!!!καλε τι γινεται! Γεννησατε ολες Τελευταια εμεινα αχαχαχχαα

Να σας ζησουν!❤️ Παντα ευτυχισμενα, υγιη κια τυχερα τα μωρακια σας!!!!1

@anthi_89 @Kleo1997 με καισαρικη η φυσιολογικο? Ρωταω για να παιρνω κουραγια εγω παω με καισαρικη επομενη εβδομαδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

 

Κορίτσια μου!!!καλε τι γινεται! Γεννησατε ολες Τελευταια εμεινα αχαχαχχαα

Να σας ζησουν!❤️ Παντα ευτυχισμενα, υγιη κια τυχερα τα μωρακια σας!!!!1

@anthi_89 @Kleo1997 με καισαρικη η φυσιολογικο? Ρωταω για να παιρνω κουραγια εγω παω με καισαρικη επομενη εβδομαδα!

Εγώ με φυσιολογικό, και μάλιστα να που σε κάτι φάνηκε χρήσιμο το πρόβλημα με τον τράχηλο, εξαλείφθηκε αμέσως 😅😅 5 έφτασα στην  κλινική και 8μιση γέννησα! Δεν το πίστευα ούτε εγώ...φοβόμουν ότι θα ήταν ατελείωτη η γέννα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η anthi_89 είπε:

Εγώ με φυσιολογικό, και μάλιστα να που σε κάτι φάνηκε χρήσιμο το πρόβλημα με τον τράχηλο, εξαλείφθηκε αμέσως 😅😅 5 έφτασα στην  κλινική και 8μιση γέννησα! Δεν το πίστευα ούτε εγώ...φοβόμουν ότι θα ήταν ατελείωτη η γέννα!!!

Να σου ζήσει ο μπεμπάκος σου!! 💙

Α, τι ωραία! Οπότε είχες εύκολο τοκετό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Πήγα σήμερα στο γιατρό!

Γύρισε το μωρό!! Δεν το πίστευε η γιατρός μου!! 

Μου έλεγξε και τον τράχηλο αλλά είναι ακόμα πολύ μακρύς και στενός. Πρέπει να περπατάω τουλάχιστον 40 λεπτά την ημέρα και την επόμενη Τετάρτη θα παω για καρδιοτοκογράφο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η anthi_89 είπε:

Εγώ με φυσιολογικό, και μάλιστα να που σε κάτι φάνηκε χρήσιμο το πρόβλημα με τον τράχηλο, εξαλείφθηκε αμέσως 😅😅 5 έφτασα στην  κλινική και 8μιση γέννησα! Δεν το πίστευα ούτε εγώ...φοβόμουν ότι θα ήταν ατελείωτη η γέννα!!!

Το πρωτο σου ειναι? ΑΑΑ τι ωραια!!!! Μπραβο κοπελα μου, πολυ χαιρομαι που ειχες τοσο ευκολο  τοκετο!!! ❤️Τα νερα σου εσπασαν ενω κοιμοσουν ε? Σε ποιο μαιευτηριο εισαι?  ❤️ Ειμαι κι εγω 38+5 αλλα μου λενε οτι το μωρο ειναι πολυ ψηλα ακομα αρα δεν περιμενω να μου σπασουν εκτακτως εκτος και αν γινει τιποτα λογω λιγου αμντιακου υγρου! Ειμαι πλεον σε μια εγρηγορση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια να σας ζήσουν ❤️❤️❤️ εύχομαι μόνο χαρές και πολύ αγάπη 🥰🥰 εμείς βγήκαμε μικρούλες ..2680 αλλά καρμπον η μαμά ...και εγώ έτσι ακριβώς και μου μοιάζει πολύ ...είχα ένα ονειρεμένο φυσιολογικό τοκετό ..χωρίς πόνος ...με ένα σπρώξιμο ..είδες που βοηθάει να έχεις θέμα με τον τράχηλο ? 😂😂 ...είμαι ευτυχισμένη ..

Όσο για τον θηλασμό ...με έχει ξεζουμισει ...αλλά είναι στο παιδί νομίζω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kleo1997 @anthi_89 Να σας ζήσουν τα μωράκια σας !!

Εμένα μου έσπασαν τα νερά 36+3 γεννήθηκε 2850 με φυσιολογικό , το μωρό ήταν ψηλά και δεν είχε σωστή θέση το κεφαλάκι του. με παίδεψε λίγο αλλά τα καταφέραμε ! 

τα έχω δει λίγο σκουρα με τον θηλασμό γιατί δεν είχα γάλα και έχω επίπεδες θηλές και του έδωσα ξένο από το μαιευτήριο. Τώρα προσπαθώ να εδραιώσω τον θηλασμό αλλά του κάνω και μεικτή επειδή είναι προωράκι πρέπει να πάρει βάρος και δεν θέλω να τον αφήνω νηστικό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Το πρωτο σου ειναι? ΑΑΑ τι ωραια!!!! Μπραβο κοπελα μου, πολυ χαιρομαι που ειχες τοσο ευκολο  τοκετο!!! ❤️Τα νερα σου εσπασαν ενω κοιμοσουν ε? Σε ποιο μαιευτηριο εισαι?  ❤️ Ειμαι κι εγω 38+5 αλλα μου λενε οτι το μωρο ειναι πολυ ψηλα ακομα αρα δεν περιμενω να μου σπασουν εκτακτως εκτος και αν γινει τιποτα λογω λιγου αμντιακου υγρου! Ειμαι πλεον σε μια εγρηγορση!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Κ στα δικά σου, εύχομαι με έναν πόνο! Το πρώτο μου είναι ναι, στο διαβαλκανικο είμαι, στη Θεσσαλονίκη.  Δεν μου σπάσανε τα νερά, απλά ειχα έντονες συσπάσεις. Τα νερά μου τα έσπασε ο γιατρός μου.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Miss_I είπε:

Να σου ζήσει ο μπεμπάκος σου!! 💙

Α, τι ωραία! Οπότε είχες εύκολο τοκετό; 

Μπράβο που γύρισε, πολυ ευχάριστα νέα! Είχα εύκολο κ γρήγορο τοκετό. Σε ευχαριστώ πολύ, να είσαι καλά. Και στα δικά σου εύχομαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/11/2022 at 3:21 ΜΜ, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσι μου τι υπεροχα νεα!!! Να σου ζησει ο κουκλος!!!!!!!!!!!! Παντα υγιης, ευτυχισμενος και τυχερος!! Θυμαμαι οτι φοβοσουν μην πασ με καισαρικη, πηγες με φυσιολογικο ε? Γεννησες ευκολα?

Σε ευχαριστω παρα πολυ κοριτσι μου!!! Και στα δικα σου ευχομαι με ενα πονο! Πλησιαζεις και εσυ!!! 💗

Ναι, το φοβομουν λογω θεσης του μωρου. Ευτυχως στον υπερηχο των 36 εβδομαδων ειχε γυρισει! Πηγα με φυσιολογικο. Μου εσπασαν τα νερα, πηγα στο νοσοκομειο με διαστολη 3cm αλλα δεν ειχα τακτικους πονους και κολλησε η διαστολη. Μετα απο 9 ωρες μου εβαλαν ορο και εγιναν συχνοι και εντονοι οι πονοι και γεννησα σε 5 ωρες. Αν δεν κολλουσε η διαστολη, θα γεννουσα πολυ πιο γρηγορα και ευκολα. Ο πλακουντας ομως δεν βγηκε ποτε δυστυχως και κατεληξα στο χειρουργειο και μου κανανε ραχιαια και τον εβγαλαν. Αυτο με δυσκολεψε αρκετα στην αναρρωση. Ευτυχως ο μικρουλης ειναι γερος, προσπαθουμε να βρουμε τα πατηματα μας τωρα γιατι εχω και τις μικρες, ενα χαος στο σπιτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/11/2022 at 3:25 ΜΜ, ο/η Kleo1997 είπε:

Με το καλό σε όλες 💗💗💗

Εγώ γέννησα χθες  37 και 5 ...ο τοκετός ήταν υπέροχος ...

Το κοριτσάκι μου υγιέστατο 2680 φαγανο ... ευτυχία ♥️

Να σου ζησει, να την χερεσαι!!! Παντα γερη και δυνατη!!! 

Χερομαι που ειχες ενα υπεροχο τοκετο!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/11/2022 at 5:38 ΜΜ, ο/η mirsini21 είπε:

Καλησπέρα, 

Γέννησα 36+3  εβδομάδων στις 26/10 !! 
Έσπασαν τα νερά, δεν ήμουν καθόλου προετοιμασμένη ψυχολογικά και έπαθα μια μικρή κρίση πανικού ! 
Αν σκεφτείς οτι περίμενα τον μπέμπη στις 20/11 ένα μήνα μετά. 
Αλλά όλα καλά είμαστε σπίτι μας και προσπαθούμε να βρούμε τα ωράρια μας ... πλέον είμαι μια άγρυπνη αλλα πανευτυχής μανούλα :D  :D :) 

Να σου ζησει ο μπεμπουλης σου κοριτσι μου! Να ειναι παντα γερος και ευτυχισμενος! 💙

Συμπασχω στην αγρυπνια. Εμενα ο μπεμπης ειναι το τριτο μου, και εχει δυο μερες που κανει μαραθωνιους θηλασμους μερα και νυχτα που δεν κοιμαμαι καθολου.. Και δυστυχως δεν εχω χρονο ουτε για τις μικρες μου. Δεν ειχα παρομοια εμπειρια θηλασμου στις μικρες, γιατι το εβγαζα και το εδινα σε μπιμπερο. Θα κανω λιγη υπομονη μηπως και στρωσει, αλλοιως θα πραξω αναλογα λογω του οτι δεν εχω καμια βοηθεια. 

Ευχομαι να βρειτε τους ρυθμους σας συντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/11/2022 at 4:28 ΜΜ, ο/η anthi_89 είπε:

@Kleo1997 και @mirsini21 να σας ζήσουν κορίτσια μου, με το καλο κ στις υπόλοιπες !!! Ήρθε κ Ο δικός μου ο μπέμπης σήμερα το πρωί, 38+6 3190 kg...είναι πολύ γλυκος! Απλά με στεναχωρεί που ακόμα δεν έχει φάει ιδιαίτερα. 4-5 γουλιες να ήπιε όλες ολες! Έτσι κ εσάς την πρώτη μέρα?

Αγαπη μου να σου ζησει ο μπεμπουλης!!! Να το χαιρεστε και να τον καμαρωνετε παντα υγιη και ευτυχισμενο!!! 💙💙💙

Μην ανησυχεις, μολις κατεβει το γαλα σου δε θα σταματησει να τρωει! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Γεια σας κορίτσια να σας ζήσουν ❤️❤️❤️ εύχομαι μόνο χαρές και πολύ αγάπη 🥰🥰 εμείς βγήκαμε μικρούλες ..2680 αλλά καρμπον η μαμά ...και εγώ έτσι ακριβώς και μου μοιάζει πολύ ...είχα ένα ονειρεμένο φυσιολογικό τοκετό ..χωρίς πόνος ...με ένα σπρώξιμο ..είδες που βοηθάει να έχεις θέμα με τον τράχηλο ? 😂😂 ...είμαι ευτυχισμένη ..

Όσο για τον θηλασμό ...με έχει ξεζουμισει ...αλλά είναι στο παιδί νομίζω 

Να σου ζησει κοριτσι μου! Να την χερεσαι, παντα γερη και ευτυχισμενη! 💗

Τελεια που ειχες ενα ονειρεμενο τοκετο!

Οσο για το θηλασμο, απο την εμπειρια μου πιστευω πως ειναι στο παιδι ναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Γεια σας κορίτσια να σας ζήσουν ❤️❤️❤️ εύχομαι μόνο χαρές και πολύ αγάπη 🥰🥰 εμείς βγήκαμε μικρούλες ..2680 αλλά καρμπον η μαμά ...και εγώ έτσι ακριβώς και μου μοιάζει πολύ ...είχα ένα ονειρεμένο φυσιολογικό τοκετό ..χωρίς πόνος ...με ένα σπρώξιμο ..είδες που βοηθάει να έχεις θέμα με τον τράχηλο ? 😂😂 ...είμαι ευτυχισμένη ..

Όσο για τον θηλασμό ...με έχει ξεζουμισει ...αλλά είναι στο παιδί νομίζω 

Να σου ζήσει η μπέμπα σου! Γερή κ καλότυχη 💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anthi_89 είπε:

Να σου ζήσει η μπέμπα σου! Γερή κ καλότυχη 💜

Ευχαριστώ πολύ και σε σένα 🥰💖💖.

Εμείς θηλάζουμε.  Αλλά πρέπει παραπάνω είπε η μαία είναι μικρούλα και κοιμάται στο στήθος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anthi_89 @Kleo1997 Κοριτσια να ρωτησω κατι ασχετο μη με κοροιδεψετε χααχ Λεει στο ΙΑΣΩ οτι μενεις μεσα 3 μερες για τοκετο, εννοει 2 βραδια- 3 μερεες η 3? Δηλαδη αν μπω πχ σημερα Σαββατο ποτε βγαινω?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

@anthi_89 @Kleo1997 Κοριτσια να ρωτησω κατι ασχετο μη με κοροιδεψετε χααχ Λεει στο ΙΑΣΩ οτι μενεις μεσα 3 μερες για τοκετο, εννοει 2 βραδια- 3 μερεες η 3? Δηλαδη αν μπω πχ σημερα Σαββατο ποτε βγαινω?!

Καλησπέρα sorry αν πετάγομαι απλά επειδή γέννησα Ιασώ μπήκα Σάββατο βγήκα Τρίτη 😊… απλά να ξέρεις ότι παίζει ρόλο και τι ώρα γεννάς για να πάρεις εξιτήριο πχ αν γεννήσεις Σάββατο 15:00 θα φύγεις Τρίτη από της 15:00 και μετά όχι νωρίτερα  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα sorry αν πετάγομαι απλά επειδή γέννησα Ιασώ μπήκα Σάββατο βγήκα Τρίτη 😊… απλά να ξέρεις ότι παίζει ρόλο και τι ώρα γεννάς για να πάρεις εξιτήριο πχ αν γεννήσεις Σάββατο 15:00 θα φύγεις Τρίτη από της 15:00 και μετά όχι νωρίτερα  

Καλα κανεις και πεταγεσαι χαχαχα Η εμπειρια στο ΙΑΣΩ ηταν καλη?❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...