Μετάβαση σε περιεχόμενο

MΩΡΑΚΙΑ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2022


Recommended Posts

στις πριν 7 ώρες, ο/η anthi_89 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι 0,85 είναι αρκετά κοντός, αλλά αφού δεν αγχώνεται η γιατρός σου, αυτή ξέρει καλύτερα. Θα πας για φυσιολογικό?

Πήραμε μετά από πολυυυυ ψάξιμο το dovadi atta. Κοιτούσαμε αρχικά για inglesina κ colleto. Αλλά τελικά αυτό έχει τις καλύτερες κριτικές κ είναι λίγο πιο οικονομικό. Τώρα περιμένουμε να το δούμε και από κοντά.  Εσείς ποιο πήρατε?

Εγω πηρα το Inglesina Electa, να πω οτι ειναι απο ελαχιστα που χωρουσε σε μικρο αυτοκινητακι μου! Ολα καλα νομιζω! Εχεις παει ηδη Θεσσαλονικη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλώς ήρθες κοριτσι μου στην παρεα!

Ποτε εχεις ΠΗΤ? Με το καλο! Εχεις ακομη χρονο αλλα και να μη γυρισει και με καισαρικη να πας ολα καλα σημαντικο να ειναι καλα η μπεμπουλα κι εσυ!

Σ' ευχαριστώ πολύ!! ❤️

Ναι, συμφωνώ!! Να είναι καλά τα μωράκια μας και όλα τα άλλα είναι λεπτομέρειες!!!

Έχω ΠΗΤ 25/11!

Δεν ξέρω αν νιώθετε κι εσείς έτσι, αλλά απο τη μια ανυπομονώ να την κρατήσω στην αγκαλιά μου και απο την άλλη θα μου λείψει να την αισθάνομαι στην κοιλιά μου!! 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Εγω πηρα το Inglesina Electa, να πω οτι ειναι απο ελαχιστα που χωρουσε σε μικρο αυτοκινητακι μου! Ολα καλα νομιζω! Εχεις παει ηδη Θεσσαλονικη?

Καλησπέρα ..μεγεια σας ..μια χαρά εγώ σε δύο βδομάδες γένναω οπότε είμαι καλα ..εγώ μένω Θεσσαλονίκη ...

♥️♥️♥️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Miss_I είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

 

Σας διαβάζω εδώ και πολυυυ καιρό αλλά πάντα δίσταζα να γράψω κι εγώ!!

Περιμένω κι εγώ μωράκι Νοεμβρίου!

Είμαι 34+4 και είναι κοριτσάκι! Σήμερα έκανα την εξέταση doppler! Όλα καλά, είναι 2550 και αρκετά ζωηρή, απλά είναι με το κεφαλάκι προς τα πάνω και μου είπαν πως αν δεν γυρίσει μέχρι την 36 εβδομάδα, θα πάμε με καισαρική...

Η αλήθεια είναι πως στεναχωρήθηκα λίγο, αλλά τι να κάνουμε!! 

Καλησπέρα κοπέλα μου, με το καλό λοιπόν κ εσύ να το κρατήσεις το μωράκι σου. Εύχομαι να γυρίσει, αλλά κ αν όχι πάλι μην αγχώνεσαι, σημασία έχει που είναι καλά κ να γεννηθεί με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Εγω πηρα το Inglesina Electa, να πω οτι ειναι απο ελαχιστα που χωρουσε σε μικρο αυτοκινητακι μου! Ολα καλα νομιζω! Εχεις παει ηδη Θεσσαλονικη?

Ναι, έχει 2 εβδομάδες που πλέον έχω έρθει στους δικούς μου και πλέον αναμένω! Κ εγω το electa ήθελα να σου πω γιατί είναι μικρό για το επίσης μικρό αυτοκίνητο μου κ πολύ ελαφρύ! Μεγεια σου...καλες βόλτες με το καλό 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Miss_I είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

 

Σας διαβάζω εδώ και πολυυυ καιρό αλλά πάντα δίσταζα να γράψω κι εγώ!!

Περιμένω κι εγώ μωράκι Νοεμβρίου!

Είμαι 34+4 και είναι κοριτσάκι! Σήμερα έκανα την εξέταση doppler! Όλα καλά, είναι 2550 και αρκετά ζωηρή, απλά είναι με το κεφαλάκι προς τα πάνω και μου είπαν πως αν δεν γυρίσει μέχρι την 36 εβδομάδα, θα πάμε με καισαρική...

Η αλήθεια είναι πως στεναχωρήθηκα λίγο, αλλά τι να κάνουμε!! 

Καλησπερα κοριτσι μου! 

Με το καλο το μωρακι σου! Περιμενω και γω το τριτο μου μωρακι, αγορακι, και ειναι με το κεφαλακι πανω αυτη τη φορα. Ηταν ετσι μεχρι τις 33 εβδομαδες. Αυριο εχω ξανα υπερηχο (36 εβδομαδες ακριβως) για να δουμε αν γυρισε. Μακαρι να εχει γυρισει, αλλοιως θα συζητησουμε μαλλον για καισαρικη. Ουτε και γω θελω, κυριως λογω της αναρρωσης, δεν εχω καθολου βοηθεια και φοβαμαι πως θα τα καταφερω με αλλα δυο μικρα παιδακια. Θα δειξει..

Μη στεναχωριεσαι, οπως και να ερθει το μωρακι σου, σημασια εχει να ειναι αυτο και εσυ καλα! Μακαρι να γυρισει βεβαια, εχει ακομα λιγο καιρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η anthi_89 είπε:

Όσες σκοπεύετε να θηλάσετε, πήρατε κρέμα λανολινης για τις θηλες, ή κάποια άλλη κρέμα? Ή ας έρθει η ώρα κ βλέπουμε?

Κοριτσακι μου, εγω πηρα κρεμα λανολινης της lansinoh. Τις προηγουμενες φορες, δεν την πολυ χρειαστηκα η αληθεια ειναι, αλλα την πηρα ετσι να υπαρχει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η anthi_89 είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου, με το καλό λοιπόν κ εσύ να το κρατήσεις το μωράκι σου. Εύχομαι να γυρίσει, αλλά κ αν όχι πάλι μην αγχώνεσαι, σημασία έχει που είναι καλά κ να γεννηθεί με το καλό!

Σ' ευχαριστώ πολύ!!!! Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας!!❤️

 

 

στις πριν 12 ώρες, ο/η Nat20 είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου! 

Με το καλο το μωρακι σου! Περιμενω και γω το τριτο μου μωρακι, αγορακι, και ειναι με το κεφαλακι πανω αυτη τη φορα. Ηταν ετσι μεχρι τις 33 εβδομαδες. Αυριο εχω ξανα υπερηχο (36 εβδομαδες ακριβως) για να δουμε αν γυρισε. Μακαρι να εχει γυρισει, αλλοιως θα συζητησουμε μαλλον για καισαρικη. Ουτε και γω θελω, κυριως λογω της αναρρωσης, δεν εχω καθολου βοηθεια και φοβαμαι πως θα τα καταφερω με αλλα δυο μικρα παιδακια. Θα δειξει..

Μη στεναχωριεσαι, οπως και να ερθει το μωρακι σου, σημασια εχει να ειναι αυτο και εσυ καλα! Μακαρι να γυρισει βεβαια, εχει ακομα λιγο καιρο!

Ευχαριστώ πολύ!!

Πω πω, το τρίτο!!! Με το καλό να έρθει το μικρούλι σου!! Καλή δύναμη!!
Θέλω να πιστεύω πως με όποιο τρόπο και να γεννήσουμε τελικά, θα βρούμε τη λύση να διαχειριστούμε τις δυσκολίες!!! 

Για να δούμε αν θα μας κάνουν τη χάρη να γυρίσουν!!!👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η anthi_89 είπε:

Όσες σκοπεύετε να θηλάσετε, πήρατε κρέμα λανολινης για τις θηλες, ή κάποια άλλη κρέμα? Ή ας έρθει η ώρα κ βλέπουμε?

Θέλω κι εγώ να πάρω κρέμα λανολίνης, αλλά το σκέφτομαι μήπως είναι νωρίς ακόμα...

Λέω να πάρω και κοχύλια γιατί μου είπαν πως είναι πιο βολικά απο τα επιθέματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η anthi_89 είπε:

Όσες σκοπεύετε να θηλάσετε, πήρατε κρέμα λανολινης για τις θηλες, ή κάποια άλλη κρέμα? Ή ας έρθει η ώρα κ βλέπουμε?

Εγω πηρα την purelan και βλεπουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Nat20 είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου! 

Με το καλο το μωρακι σου! Περιμενω και γω το τριτο μου μωρακι, αγορακι, και ειναι με το κεφαλακι πανω αυτη τη φορα. Ηταν ετσι μεχρι τις 33 εβδομαδες. Αυριο εχω ξανα υπερηχο (36 εβδομαδες ακριβως) για να δουμε αν γυρισε. Μακαρι να εχει γυρισει, αλλοιως θα συζητησουμε μαλλον για καισαρικη. Ουτε και γω θελω, κυριως λογω της αναρρωσης, δεν εχω καθολου βοηθεια και φοβαμαι πως θα τα καταφερω με αλλα δυο μικρα παιδακια. Θα δειξει..

Μη στεναχωριεσαι, οπως και να ερθει το μωρακι σου, σημασια εχει να ειναι αυτο και εσυ καλα! Μακαρι να γυρισει βεβαια, εχει ακομα λιγο καιρο!

Στειλε μας να μας πεις τα νεα σου σημερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Miss_I είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ!! ❤️

Ναι, συμφωνώ!! Να είναι καλά τα μωράκια μας και όλα τα άλλα είναι λεπτομέρειες!!!

Έχω ΠΗΤ 25/11!

Δεν ξέρω αν νιώθετε κι εσείς έτσι, αλλά απο τη μια ανυπομονώ να την κρατήσω στην αγκαλιά μου και απο την άλλη θα μου λείψει να την αισθάνομαι στην κοιλιά μου!! 😅

Εγω να πω τη ναληθεια νιωθω οτι ποτε δεν θα αισθανω ετοιμη,  ολο φοβαμαι οτι εχω ξεχασει να αγορασω πραγματα κλπ κλπ Και εχω ενα αγχος πως θα τα καταφερω που δεν εχω ιδεα😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Nat20 είπε:

Κοριτσακι μου, εγω πηρα κρεμα λανολινης της lansinoh. Τις προηγουμενες φορες, δεν την πολυ χρειαστηκα η αληθεια ειναι, αλλα την πηρα ετσι να υπαρχει! 

Καλημερουδια 🥰

Κ εγώ νομίζω ότι θα την πάρω. Αυτό που λες ας υπάρχει μην την ψάχνω στην ανάγκη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Εγω πηρα την purelan και βλεπουμε!

Της medela ε? Κ εγώ αυτήν θα πάρω! Μην αγχώνεσαι, αν έχεις τα βασικά τα άλλα σιγά σιγά ανάλογα τις ανάγκες σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Εγω να πω τη ναληθεια νιωθω οτι ποτε δεν θα αισθανω ετοιμη,  ολο φοβαμαι οτι εχω ξεχασει να αγορασω πραγματα κλπ κλπ Και εχω ενα αγχος πως θα τα καταφερω που δεν εχω ιδεα😁

Αχ, ναι! Κι εγώ αγχώνομαι για όλα...
Πώς θα το πιάνω, πως θα το πλένω, πως θα θηλάσω...

Μέχρι και το τι θα γίνει αν με πιάσουν οι πόνοι σε μέρα που θα έχει τρομερή κακοκαιρία και δεν θα μπορούμε να μετακινηθούμε έχω σκεφτεί...

Καταλαβαίνετε νομίζω πόσο αγχωτική και control freak είμαι... Ελπίζω η μικρή να μην πάρει απο μένα...  🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!

Τα δικα μου νεα απο το γιατρο σημερα, ειναι οτι γυρισε το μωρακι με το κεφαλακι κατω! Ολα καλα τα βρηκαν στον υπερηχο ευτυχως! Το βαρος του 3060 γρ.

Αν δεν γινει κατι απροοπτο, θα παω ξανα σε δυο εβδομαδες, στις 38. 

Ευχομαι καλα αποτελεσματα και σε σας! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Nat20 είπε:

Καλησπερα!

Τα δικα μου νεα απο το γιατρο σημερα, ειναι οτι γυρισε το μωρακι με το κεφαλακι κατω! Ολα καλα τα βρηκαν στον υπερηχο ευτυχως! Το βαρος του 3060 γρ.

Αν δεν γινει κατι απροοπτο, θα παω ξανα σε δυο εβδομαδες, στις 38. 

Ευχομαι καλα αποτελεσματα και σε σας! 😘

Καλημέρα!!

Μπράβοο!!! Τέλεια τα νέα σου!!! 

❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Nat20 είπε:

Καλησπερα!

Τα δικα μου νεα απο το γιατρο σημερα, ειναι οτι γυρισε το μωρακι με το κεφαλακι κατω! Ολα καλα τα βρηκαν στον υπερηχο ευτυχως! Το βαρος του 3060 γρ.

Αν δεν γινει κατι απροοπτο, θα παω ξανα σε δυο εβδομαδες, στις 38. 

Ευχομαι καλα αποτελεσματα και σε σας! 😘

Μπραβο κοριτσι μου τελεια, αντε με το καλο!!! Ααα ι ωραια που γυρισε, μπραβο ηξερε τι κανει!!!!

 

Εγω πηγα σημερα και το υπολογισε 2650 και ανησυχω μηπως ειναι λιγο? Σου ειπαν ποσο περιπου να περιμενεις να γεννησεις το μωρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/10/2022 at 1:51 ΜΜ, ο/η Miss_I είπε:

Αχ, ναι! Κι εγώ αγχώνομαι για όλα...
Πώς θα το πιάνω, πως θα το πλένω, πως θα θηλάσω...

Μέχρι και το τι θα γίνει αν με πιάσουν οι πόνοι σε μέρα που θα έχει τρομερή κακοκαιρία και δεν θα μπορούμε να μετακινηθούμε έχω σκεφτεί...

Καταλαβαίνετε νομίζω πόσο αγχωτική και control freak είμαι... Ελπίζω η μικρή να μην πάρει απο μένα...  🤪

Κι εγω σαν κι εσενα ειμαι, ολοι με μαλωνουν αλλα τιποτα εγω εκει! χαχα Κι εγω αυτο ελεω ελπιζω μωρο να μοιασει στον αντρα μου που ειναι τοσο χαλαρος χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Μπραβο κοριτσι μου τελεια, αντε με το καλο!!! Ααα ι ωραια που γυρισε, μπραβο ηξερε τι κανει!!!!

 

Εγω πηγα σημερα και το υπολογισε 2650 και ανησυχω μηπως ειναι λιγο? Σου ειπαν ποσο περιπου να περιμενεις να γεννησεις το μωρο?

Σε ευχαριστω πολυ! Με το καλο και σε σενα κοριτσι μου! ❤️

Ναι, ευτυχως γυρισε! Ελπιζω να μεινει ετσι τωρα, μου ειπαν δυσκολο να ξανα γυρισει μετα τις 36 εβδομαδες αλλα ποτε δεν μπορεις να πεις 100%. 

Εμενα μια χαρα μου φενεται το βαρος της δικης σου, κοριτσακι δεν εχεις? Ποσες εβδομαδες εισαι τωρα?

Οχι, δεν μου ειπαν. Μου ειπαν μονο οτι ειναι μια χαρα στις καμπυλες, λιγο πιο πανω απο το μεσο ορο, στην 60%. Δε ξερω και ποτε θα γεννησω, λογω διαβητη θα μου εκαναν προκληση στις 38 εβδομαδες αν οι μετρησεις μου δεν ηταν καλες. Αλλα επειδη ειναι εντος οριων, μου ειπαν για προκληση οταν κλεισω τις 39 εβδομαδες εαν δεν εχω γεννησει απο μονη μου μεχρι τοτε. 

Εσενα σου ανεφεραν ποτε θα γεννησεις λογω διαβητη η' οχι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hopemumtobe εμένα στην 34+1 εβδομάδα ήταν 2200...αύριο πρωί έχω ραντεβού με τον γιατρό κ θα δούμε πόσο πήρε σε 2 εβδομάδες.   αύριο θα είμαι 36+1. Πάντως όταν έκανα το doppler, η υπερηχογραφιστρια που είναι εξαιρετικη κ με μεγάλη εμπειρία μου είχε πει ότι αν πάρω όλο τον 9ο θα βγει περίπου 3200 με 3300...οπότε για να δούμε αν θα πέσει μέσα. 

Σε ποια εβδομάδα είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λίγο πριν τη μεγάλη έλευση, είπα να μπω κι εγώ! Είμαι στην 36η εβδομάδα με ΠΗΤ στις 17/11. Εύχομαι σε όλες μας με το καλό να κρατήσουμε γερά μωράκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/10/2022 at 5:56 ΜΜ, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κι εγω σαν κι εσενα ειμαι, ολοι με μαλωνουν αλλα τιποτα εγω εκει! χαχα Κι εγω αυτο ελεω ελπιζω μωρο να μοιασει στον αντρα μου που ειναι τοσο χαλαρος χαχα

Χαχαχα κι εμένα με μαλώνουν!!

Βέβαια εμένα και ο άντρας μου είναι αγχώδης... Κύλισε ο τέντζερης!! 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Elenina86 είπε:

Λίγο πριν τη μεγάλη έλευση, είπα να μπω κι εγώ! Είμαι στην 36η εβδομάδα με ΠΗΤ στις 17/11. Εύχομαι σε όλες μας με το καλό να κρατήσουμε γερά μωράκια!

Καλωσήρθες!!

Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!!!

❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...