Μετάβαση σε περιεχόμενο

MΩΡΑΚΙΑ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2022


Recommended Posts

Καλημέρα μανούλες και μέλλουσες μανούλες!!! Καλή εβδομάδα...πάει σχεδόν και ο Σεπτέμβριος. Κοντεύουμε όσο πάμε 💟💟💟

Ξεκίνησαν οι ετοιμασίες, και στο ψυχολογικό κομμάτι και όσον αφορά τα πράγματα για τα παιδάκια μας. Και φυσικά Ξεκίνησαν και τα άγχη για τη μεγάλη ώρα...

Εσείς τί κάνετε? Πώς είστε, πώς νιώθετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/9/2022 at 10:41 ΠΜ, ο/η anthi_89 είπε:

Καλημέρα μανούλες και μέλλουσες μανούλες!!! Καλή εβδομάδα...πάει σχεδόν και ο Σεπτέμβριος. Κοντεύουμε όσο πάμε 💟💟💟

Ξεκίνησαν οι ετοιμασίες, και στο ψυχολογικό κομμάτι και όσον αφορά τα πράγματα για τα παιδάκια μας. Και φυσικά Ξεκίνησαν και τα άγχη για τη μεγάλη ώρα...

Εσείς τί κάνετε? Πώς είστε, πώς νιώθετε?

Καλημερα κοριτσια μου !!!!

Εχω πολυ καιρο να μπω στο φορουμ γιατι επαθα ερπη στο θωρακα και ταλαιπωτηθηκα πολυ Μετα επρεπε ν απαραγγειλω ολα τα πραγματα για μωρο αλλα και να τελειωσω με διαδικασιες σπιτι για μετακομιση. Προφαωνςυπαρχουν παρα πολλα να γινουν στο σπιτι  αλλα γενικα ειναι σε πολυ καλυτερη κατασταση πλεον για μετακομιση... Επισης εχω ενα τρελο διλημμα αν πρεπει να γεννησω εδω που ειμαι (μικρη επαρχιακη πολη σε ιδιωτικο μαιευτηριο χωρις πολλε ςυποδομες αλλα με καλο γιατρο) η να ταξιδεψω στην Αθηνα. Προφανως προτιμω Αθηνα λογω υποδομων κλπ αλλα το αρνητικο για να ερυω Αθηνα ειναι οτι θα γνωρισω γιατρο τελευταια στιγμη και οτι θα φαω πολυ ταλαιπωρια να κουβαλαω πραγματα κλπ πχ 35η εβδομαδα να μεινω μετα εκει ισως 1 μηνα αν φτασω ως το τελος και μετα να ταξιδευω με νεογεννητο... Αυτα απο εμενα!

Καλα αγχο για μεγαλη ημερα προφανως και εχω χαχαχ

 

Εσυ Ανθη μου τι κανεις? Αθηνα θα γεννησεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημερα κοριτσια μου !!!!

Εχω πολυ καιρο να μπω στο φορουμ γιατι επαθα ερπη στο θωρακα και ταλαιπωτηθηκα πολυ Μετα επρεπε ν απαραγγειλω ολα τα πραγματα για μωρο αλλα και να τελειωσω με διαδικασιες σπιτι για μετακομιση. Προφαωνςυπαρχουν παρα πολλα να γινουν στο σπιτι  αλλα γενικα ειναι σε πολυ καλυτερη κατασταση πλεον για μετακομιση... Επισης εχω ενα τρελο διλημμα αν πρεπει να γεννησω εδω που ειμαι (μικρη επαρχιακη πολη σε ιδιωτικο μαιευτηριο χωρις πολλε ςυποδομες αλλα με καλο γιατρο) η να ταξιδεψω στην Αθηνα. Προφανως προτιμω Αθηνα λογω υποδομων κλπ αλλα το αρνητικο για να ερυω Αθηνα ειναι οτι θα γνωρισω γιατρο τελευταια στιγμη και οτι θα φαω πολυ ταλαιπωρια να κουβαλαω πραγματα κλπ πχ 35η εβδομαδα να μεινω μετα εκει ισως 1 μηνα αν φτασω ως το τελος και μετα να ταξιδευω με νεογεννητο... Αυτα απο εμενα!

Καλα αγχο για μεγαλη ημερα προφανως και εχω χαχαχ

 

Εσυ Ανθη μου τι κανεις? Αθηνα θα γεννησεις?

Καλημέρα κ σε εσένα κορίτσι μου! Μετακόμιση αυτήν την περίοδο ε? Πωπω δύσκολο πολύ. 

Καλά είμαι κ εγώ, αισίως μπήκα στην 34η εβδομάδα κ πλέον μου έφυγε η ανασφάλεια κ ο φόβος. Εγώ ζω σε νησί, αλλά σε λίγες μέρες θα πάω στη βόρεια Ελλάδα από όπου κατάγομαι. Θα γεννήσω στη Θεσσαλονίκη σε κλινική. Όσον αφορά το δίλημμα σου, εγώ πιστεύω ότι το βασικότερο είναι να έχεις καλό γιατρό κ μετά το να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη (δηλαδή να μην υπάρχει θέμα με τον πλακούντα, ή κάποιο άλλο θέμα που να καθιστά την εγκυμοσύνη υψηλού κινδύνου). Γιατί όπως λες, θα πρέπει να βρεθεί γιατρός τελευταία στιγμή, για τον οποίο δεν θα είσαι κ σίγουρη. Πρέπει να μαζεύεις όλη την προίκα σου (όπως εγώ καλώ ώρα) και μετά με νεογέννητο να ταξιδέψεις για το σπιτάκι σου ( εγώ θα ταξιδέψω με πλοίο με το νεογέννητο ταξίδι 17 ωρών). Τι να σου πω, είναι μεγάλο το δίλημμα. Τώρα για τις υποδομές κλπ, αν υπάρχει νοσοκομείο στην πόλη μετά χτύπα ξύλο, κ κάτι να χρειαστεί, θα γίνει μεταφορά. 

Έτοιμα τα πραγματάκια του μωρού σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
στις πριν 19 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Τι κανετε? Φτανουμε στο τελος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 @anthi_89 @Nat20 @Kleo1997 @xrisanthi @skorpina78 @mirsini21 @kriti279

Καλημέρααααα, φτάνουμε στο τέλος και είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ...σαν έτοιμη από καιρό ψυχολογικά, τώρα σωματικά θα δείξει!!! 😁😁😁

Εσείς πώς είστε?? Σε τί κατάσταση βρίσκεστε κορίτσια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η anthi_89 είπε:

Καλημέρααααα, φτάνουμε στο τέλος και είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ...σαν έτοιμη από καιρό ψυχολογικά, τώρα σωματικά θα δείξει!!! 😁😁😁

Εσείς πώς είστε?? Σε τί κατάσταση βρίσκεστε κορίτσια?

Εγω τρεχω κια δεν φτανω με μετακομιση σε άλλο σπίτι και ταυτοχρονα αποφασισα να γεννησω Αθηνα οποτε ετοιμαζω πραγματα κλπ!! Για αυτο δεν εχω μπει καθολου στο φορουμ.

Πηγα πριν 2 εβδομαδες περιπου στο γυναικολογο και το μωρο ηταν 2200, θα ξαναπαω αυτην την εβδομαδα, ελπιζω να εχει φτασδει 2500 γιατι σιγα σιγα μπαινω στο μηνα μου, εσυ κοριτσι μου ποτε πηγες γυναικολογο? Ποσο ειναι μωρακι? Εχεις καμια προβλεψη ποτε θα γεννησεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Εγω τρεχω κια δεν φτανω με μετακομιση σε άλλο σπίτι και ταυτοχρονα αποφασισα να γεννησω Αθηνα οποτε ετοιμαζω πραγματα κλπ!! Για αυτο δεν εχω μπει καθολου στο φορουμ.

Πηγα πριν 2 εβδομαδες περιπου στο γυναικολογο και το μωρο ηταν 2200, θα ξαναπαω αυτην την εβδομαδα, ελπιζω να εχει φτασδει 2500 γιατι σιγα σιγα μπαινω στο μηνα μου, εσυ κοριτσι μου ποτε πηγες γυναικολογο? Ποσο ειναι μωρακι? Εχεις καμια προβλεψη ποτε θα γεννησεις?

Εγώ πήγα πριν 9 μέρες κ ήταν 2200 κ εμένα. Τώρα έχω πάλι ραντεβού την Παρασκευή. Επειδή είμαι με περίδεση εκτός απροόπτου, την πρώτη εβδομάδα του Νοέμβρη θα μπω να κόψουμε το ραμμα και θα κάνουμε πρόκληση.θα είμαι 38 εβδομάδων. Οπότε μετράω αντίστροφα πια...

Στην Αθήνα σε ιδιωτικό ή σε δημόσιο θα πας ?

@Kleo1997 εσύ πότε περίπου γεννας κ σε ποιο στη Θεσσαλονίκη? Μην είμαστε τίποτα δίπλα δίπλα και δεν το ξέρουμε 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anthi_89 είπε:

Εγώ πήγα πριν 9 μέρες κ ήταν 2200 κ εμένα. Τώρα έχω πάλι ραντεβού την Παρασκευή. Επειδή είμαι με περίδεση εκτός απροόπτου, την πρώτη εβδομάδα του Νοέμβρη θα μπω να κόψουμε το ραμμα και θα κάνουμε πρόκληση.θα είμαι 38 εβδομάδων. Οπότε μετράω αντίστροφα πια...

Στην Αθήνα σε ιδιωτικό ή σε δημόσιο θα πας ?

@Kleo1997 εσύ πότε περίπου γεννας κ σε ποιο στη Θεσσαλονίκη? Μην είμαστε τίποτα δίπλα δίπλα και δεν το ξέρουμε 😊

Γεια σας κορίτσια με το καλό σε όλες μας ..κοντεβουμε να κρατήσουμε τα θαύματακια μας στα χέρια μας ...

Εγώ θα γεννήσω στην βιοκλινικη στην Μητροπόλεως εσύ ???

Λοιπόν εγώ κορίτσι μου έχω κοντό τράχηλο που προμηνύει πρόωρο τοκετό ..ίσως την κρατήσω νωρίτερα στα χέρια μου και μένα πριν μια εβδομάδα ήταν 2200 ..έχω κάνει βαλίτσα σχεδόν έχω πάρει τα πάντα..μόνο το λίκνο πρώτα ο Θεός θέλω να πάω την Πέμπτη να το πάρουμε μαζί με κανένα παιχνίδι με ήχο ..δεν ξέρω είμαι χαρούμενη γενικά ..

Ανυπομονώ ..!!! 

Πείτε τα νέα σας έχουμε καιρο να τα πούμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/10/2022 at 2:06 ΜΜ, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Τι κανετε? Φτανουμε στο τελος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 @anthi_89 @Nat20 @Kleo1997 @xrisanthi @skorpina78 @mirsini21 @kriti279

Καλησπερα κοριτσι μου! Με το καλο σε ολες μας!

Απιστευτο πως περασε ο καιρος!!! 

Πως εισαι κοριτσι μου? Εγω αντεχω ακομα, 35&4 σημερα, με τον τραχηλο δεν εχω ιδεα τι γινεται. Ειμαι χαρουμενη ομως που εφτασα μεχρι εδω, τωρα οποτε θελει ας ερθει. Εμενα λογω διαβητη με ειδε γιατρος πριν ενα μηνα, στις 32 εβδομαδες και το μωρακι ηταν 2060γρ. Το μονο 'θεμα' ηταν οτι δεν ηταν με το κεφαλι κατω. 

Τωρα εχω ξανα ραντεβου την Τεταρτη, στις 36 εβδομαδες. Μακαρι να εχει γυρισει αλλοιως θα μου πουν για καισαρικη, κατι που δε θελω καθολου γιατι φοβαμαι την αναρρωση χωρις καθολου βοηθεια και τις μικρες. Θα δω και το βαρος. Η βαλιτσα και τα πραγματα του μωρου ειναι ετοιμα οποτε περιμενω.

Με την μετακομιση τελειωσες η' εχεις ακομα? Αθηνα ποτε σκεφτεσαι να πας, σε ποια εβδομαδα? 💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η anthi_89 είπε:

Εγώ πήγα πριν 9 μέρες κ ήταν 2200 κ εμένα. Τώρα έχω πάλι ραντεβού την Παρασκευή. Επειδή είμαι με περίδεση εκτός απροόπτου, την πρώτη εβδομάδα του Νοέμβρη θα μπω να κόψουμε το ραμμα και θα κάνουμε πρόκληση.θα είμαι 38 εβδομάδων. Οπότε μετράω αντίστροφα πια...

Στην Αθήνα σε ιδιωτικό ή σε δημόσιο θα πας ?

@Kleo1997 εσύ πότε περίπου γεννας κ σε ποιο στη Θεσσαλονίκη? Μην είμαστε τίποτα δίπλα δίπλα και δεν το ξέρουμε 😊

Κι εγω πριν 12 μερες πηγα, Στην Αθηνα θα παω στο ΙΑΣΩ νομιζω... Αν κοψεις το ραμμα πρεπει να κανεις προκληση απευθειας? Σου ειπε ποσα κιλα υπολογιζει να ειναι το μωρακι οταν γεννηθει? Ρωταβ για να υπολογισω και το δικο μου αχαχα

στις πριν 7 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Γεια σας κορίτσια με το καλό σε όλες μας ..κοντεβουμε να κρατήσουμε τα θαύματακια μας στα χέρια μας ...

Εγώ θα γεννήσω στην βιοκλινικη στην Μητροπόλεως εσύ ???

Λοιπόν εγώ κορίτσι μου έχω κοντό τράχηλο που προμηνύει πρόωρο τοκετό ..ίσως την κρατήσω νωρίτερα στα χέρια μου και μένα πριν μια εβδομάδα ήταν 2200 ..έχω κάνει βαλίτσα σχεδόν έχω πάρει τα πάντα..μόνο το λίκνο πρώτα ο Θεός θέλω να πάω την Πέμπτη να το πάρουμε μαζί με κανένα παιχνίδι με ήχο ..δεν ξέρω είμαι χαρούμενη γενικά ..

Ανυπομονώ ..!!! 

Πείτε τα νέα σας έχουμε καιρο να τα πούμε 

 Ποσο ειναι ο τραχηλος σου κοριτσι μου? Εγω ειχα 3 και κατι  και απτο φοβο μου σταματησα περπατημα κλπ και νομιζω οτι δεν εχει μειωθει..

Λικνο εγω πηρα το next to me chicco, ειχα 230 ευρω νομιζω

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nat20 είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου! Με το καλο σε ολες μας!

Απιστευτο πως περασε ο καιρος!!! 

Πως εισαι κοριτσι μου? Εγω αντεχω ακομα, 35&4 σημερα, με τον τραχηλο δεν εχω ιδεα τι γινεται. Ειμαι χαρουμενη ομως που εφτασα μεχρι εδω, τωρα οποτε θελει ας ερθει. Εμενα λογω διαβητη με ειδε γιατρος πριν ενα μηνα, στις 32 εβδομαδες και το μωρακι ηταν 2060γρ. Το μονο 'θεμα' ηταν οτι δεν ηταν με το κεφαλι κατω. 

Τωρα εχω ξανα ραντεβου την Τεταρτη, στις 36 εβδομαδες. Μακαρι να εχει γυρισει αλλοιως θα μου πουν για καισαρικη, κατι που δε θελω καθολου γιατι φοβαμαι την αναρρωση χωρις καθολου βοηθεια και τις μικρες. Θα δω και το βαρος. Η βαλιτσα και τα πραγματα του μωρου ειναι ετοιμα οποτε περιμενω.

Με την μετακομιση τελειωσες η' εχεις ακομα? Αθηνα ποτε σκεφτεσαι να πας, σε ποια εβδομαδα? 💙

Εννοεις οτι ηταν με τα ποδια κατω?? Αν και ησουν ηδη 32η , ςε ενα μηνα μπορει ανετα να εχει γυρισει! Λεω να παω με το που κλεισω την 36η δηλαδη σε μια εβδομαδα το αργοτερο! Ο Θεος βοηθος!! Με τη μετακομιση οχι εινα ιαπειρα πραγματα να κουβαλησουμε συν επιπλα ππθ ααργοθν κλπ ασε!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κι εγω πριν 12 μερες πηγα, Στην Αθηνα θα παω στο ΙΑΣΩ νομιζω... Αν κοψεις το ραμμα πρεπει να κανεις προκληση απευθειας? Σου ειπε ποσα κιλα υπολογιζει να ειναι το μωρακι οταν γεννηθει? Ρωταβ για να υπολογισω και το δικο μου αχαχα

 Ποσο ειναι ο τραχηλος σου κοριτσι μου? Εγω ειχα 3 και κατι  και απτο φοβο μου σταματησα περπατημα κλπ και νομιζω οτι δεν εχει μειωθει..

Λικνο εγω πηρα το next to me chicco, ειχα 230 ευρω νομιζω

Εννοεις οτι ηταν με τα ποδια κατω?? Αν και ησουν ηδη 32η , ςε ενα μηνα μπορει ανετα να εχει γυρισει! Λεω να παω με το που κλεισω την 36η δηλαδη σε μια εβδομαδα το αργοτερο! Ο Θεος βοηθος!! Με τη μετακομιση οχι εινα ιαπειρα πραγματα να κουβαλησουμε συν επιπλα ππθ ααργοθν κλπ ασε!

 

Ναι, ηταν με τα ποδια κατω. Ελπιζω να εχει γυρισει, γιατι λιγο δυσκολο θα ειναι μετα τις 36 λογω του οτι ειναι μεγαλο πια (ετσι μου ειπαν αλλα παντα υπαρχουν και εξαιρεσεις!). Θα δω την Τεταρτη.

Με το καλο να πας κοριτσι μου! Καλη δυναμη και με το υπολοιπο της μετακομισης, σιγα σιγα και ολα θα γινουν! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Nat20 είπε:

Ναι, ηταν με τα ποδια κατω. Ελπιζω να εχει γυρισει, γιατι λιγο δυσκολο θα ειναι μετα τις 36 λογω του οτι ειναι μεγαλο πια (ετσι μου ειπαν αλλα παντα υπαρχουν και εξαιρεσεις!). Θα δω την Τεταρτη.

Με το καλο να πας κοριτσι μου! Καλη δυναμη και με το υπολοιπο της μετακομισης, σιγα σιγα και ολα θα γινουν! 😘

Καταλαβα αντε ελπιζω να γυρισε!! Οντως μετα την 36η ειναι πιο δυσκολο ! Εγω εχω την Πεμπτη  ραντεβου με γυναικολογο, θα σας ξαναστειλω εδω, στειλε κι εσυ να μας πεις τα νεα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κι εγω πριν 12 μερες πηγα, Στην Αθηνα θα παω στο ΙΑΣΩ νομιζω... Αν κοψεις το ραμμα πρεπει να κανεις προκληση απευθειας? Σου ειπε ποσα κιλα υπολογιζει να ειναι το μωρακι οταν γεννηθει? Ρωταβ για να υπολογισω και το δικο μου αχαχα

 Ποσο ειναι ο τραχηλος σου κοριτσι μου? Εγω ειχα 3 και κατι  και απτο φοβο μου σταματησα περπατημα κλπ και νομιζω οτι δεν εχει μειωθει..

Λικνο εγω πηρα το next to me chicco, ειχα 230 ευρω νομιζω

Εννοεις οτι ηταν με τα ποδια κατω?? Αν και ησουν ηδη 32η , ςε ενα μηνα μπορει ανετα να εχει γυρισει! Λεω να παω με το που κλεισω την 36η δηλαδη σε μια εβδομαδα το αργοτερο! Ο Θεος βοηθος!! Με τη μετακομιση οχι εινα ιαπειρα πραγματα να κουβαλησουμε συν επιπλα ππθ ααργοθν κλπ ασε!

 

Καλημέρα! Καλή εβδομάδα κ καλη συνέχεια με τη μετακόμιση... όχι δεν είναι υποχρεωτικό να κάνεις πρόκληση όταν κόψεις το ράμμα, απλά εμένα από τη μέσα μεριά είναι ήδη ανοιχτός ο τραχηλος κ το πιο πιθανό είναι να ξεκινήσει σε λίγες ώρες ο τοκετός. Κ επειδή μένω 1,5 ώρα μακριά από την πόλη που είναι η κλινική, αν έχει φτάσει 3 κιλά στις 38 εβδομάδες (περίπου τόσο το υπολογίζει), θα κάνω και πρόκληση για να μην έρθει ξαφνικά και τρέχουμε πανικοβλητοι. Βέβαια όλα θα εξαρτηθούν από το πώς θα είναι η κατάσταση τότε. Βλέποντας και κάνοντας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Γεια σας κορίτσια με το καλό σε όλες μας ..κοντεβουμε να κρατήσουμε τα θαύματακια μας στα χέρια μας ...

Εγώ θα γεννήσω στην βιοκλινικη στην Μητροπόλεως εσύ ???

Λοιπόν εγώ κορίτσι μου έχω κοντό τράχηλο που προμηνύει πρόωρο τοκετό ..ίσως την κρατήσω νωρίτερα στα χέρια μου και μένα πριν μια εβδομάδα ήταν 2200 ..έχω κάνει βαλίτσα σχεδόν έχω πάρει τα πάντα..μόνο το λίκνο πρώτα ο Θεός θέλω να πάω την Πέμπτη να το πάρουμε μαζί με κανένα παιχνίδι με ήχο ..δεν ξέρω είμαι χαρούμενη γενικά ..

Ανυπομονώ ..!!! 

Πείτε τα νέα σας έχουμε καιρο να τα πούμε 

Καλημέρα, με το καλό! Εγώ στο Γενεσις θα γεννήσω. Και εγώ έχω θέμα με τον τράχηλο, για να δούμε λοιπόν. Τα πράγματα έτοιμα κ εδωωω...

Όποια γεννήσει πρώτη κορίτσια περιμένουμε τα νέα τα ευχάριστα ε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ! 
Εκανα τεστ εγκυμοσύνης το Σάββατο και βγήκε θετικο σήμερα το πρωί έχω έντονους πόνους περιόδου αλλά χωρίς αίμα τπτ . Πάνε και έρχονται σήμερα έκανα και χοριακη και περιμένω τα αποτελέσματα . Το τεστ το έκανα την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου . Να ανησυχήσω για τους πόνους ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια ! 
Το Σάββατο έκανα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε θετικο ήταν ανήμερα της υποτιθέμενης περίοδου μου . Μόνο που σήμερα έχω έντονους πόνους περιοδου όχι όμως αίμα . Αυτοί πάνε και έρχονται . Να ανησυχήσω . Σήμερα το μεσημέρι περιμένω και αποτελέσματα χοριακη για να δούμε . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καταλαβα αντε ελπιζω να γυρισε!! Οντως μετα την 36η ειναι πιο δυσκολο ! Εγω εχω την Πεμπτη  ραντεβου με γυναικολογο, θα σας ξαναστειλω εδω, στειλε κι εσυ να μας πεις τα νεα σου!

Σε ευχαριστω πολυ, μακαρι! Θα σας στειλω τα νεα μου! Να μας στειλεις και εσυ! Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anthi_89 είπε:

Καλημέρα, με το καλό! Εγώ στο Γενεσις θα γεννήσω. Και εγώ έχω θέμα με τον τράχηλο, για να δούμε λοιπόν. Τα πράγματα έτοιμα κ εδωωω...

Όποια γεννήσει πρώτη κορίτσια περιμένουμε τα νέα τα ευχάριστα ε

Καλημέρα, τέλεια τοτε ...νομίζω πως θα είμαι η πρώτη έτσι νιώθω .....

Τεντώνεται και με πιέζει στα πλευρά η μικρή λογικά και εσένα..

Εσύ ευτυχώς έκανες περιεδεση πως λέγεται ..εγώ τώρα το απέκτησα το θέμα ..αλλά σχεδόν στο μήνα μου είμαι οπότε είμαι ευχαριστημένη ..

Πιπίλες μπιμπερο πήρες τέτοια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλημέρα, τέλεια τοτε ...νομίζω πως θα είμαι η πρώτη έτσι νιώθω .....

Τεντώνεται και με πιέζει στα πλευρά η μικρή λογικά και εσένα..

Εσύ ευτυχώς έκανες περιεδεση πως λέγεται ..εγώ τώρα το απέκτησα το θέμα ..αλλά σχεδόν στο μήνα μου είμαι οπότε είμαι ευχαριστημένη ..

Πιπίλες μπιμπερο πήρες τέτοια 

Και εμένα με πιέζει στα πλευρά συχνά  αν και νομίζω  ότι όσο περνάει ο καιρός οι κινήσεις του περιορίζονται. 

Πάλι καλά να λες που σου προέκυψε τώρα το θέμα στα πίσω πίσω που σχεδόν τελειώνει η εγκυμοσύνη!

Πιπιλες και μπιμπερό πήρα από 2 απλά για να υπάρχουν. Θέλω να θηλασω αποκλειστικά και ελπίζω να μη μου χρειαστούν, παρόλα αυτά τα πήρα να βρίσκονται!

Το καρότσι βέβαια ακοοοομα το περιμένουμε! Από βδομάδα σε βδομάδα μας πάνε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλημέρα, τέλεια τοτε ...νομίζω πως θα είμαι η πρώτη έτσι νιώθω .....

Τεντώνεται και με πιέζει στα πλευρά η μικρή λογικά και εσένα..

Εσύ ευτυχώς έκανες περιεδεση πως λέγεται ..εγώ τώρα το απέκτησα το θέμα ..αλλά σχεδόν στο μήνα μου είμαι οπότε είμαι ευχαριστημένη ..

Πιπίλες μπιμπερο πήρες τέτοια 

ποσο εχεις τραχηλο αν επιτρεπεται? Εμενα καποια στιγμη πριν 6 εβδομαδες που ειχα 3 και μου ειχε πει μα κοψω πολλα περπατηματα γιαυτο ρωταω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η anthi_89 είπε:

Και εμένα με πιέζει στα πλευρά συχνά  αν και νομίζω  ότι όσο περνάει ο καιρός οι κινήσεις του περιορίζονται. 

Πάλι καλά να λες που σου προέκυψε τώρα το θέμα στα πίσω πίσω που σχεδόν τελειώνει η εγκυμοσύνη!

Πιπιλες και μπιμπερό πήρα από 2 απλά για να υπάρχουν. Θέλω να θηλασω αποκλειστικά και ελπίζω να μη μου χρειαστούν, παρόλα αυτά τα πήρα να βρίσκονται!

Το καρότσι βέβαια ακοοοομα το περιμένουμε! Από βδομάδα σε βδομάδα μας πάνε...

Χελλου και εμείς το καρότσι περιμένουμε υποτίθεται σήμερα θα το στείλουν ..ποιο πήρατε εσείς ..??? 

Ναι ναι αυτό λέω εγώ μια μπιμπιλα πήρα γιατί θέλω πολύ να το προσπαθήσω να θηλάσω ..

Πάλι καλά προέκυψε τώρα αν και η γιατρός μου με καθυσηχασε ότι εμείς αυτό θέλουμε γιατί θα το πάρει στις 36 εβδομάδες και κάτι οπότε καλά είμαστε ..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

ποσο εχεις τραχηλο αν επιτρεπεται? Εμενα καποια στιγμη πριν 6 εβδομαδες που ειχα 3 και μου ειχε πει μα κοψω πολλα περπατηματα γιαυτο ρωταω!

0.85 μου είπαν...τώρα τι να πω δεν ξέρω η γιατρός δεν ανησυχεί...σε δύο βδομάδες γένναω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Χελλου και εμείς το καρότσι περιμένουμε υποτίθεται σήμερα θα το στείλουν ..ποιο πήρατε εσείς ..??? 

Ναι ναι αυτό λέω εγώ μια μπιμπιλα πήρα γιατί θέλω πολύ να το προσπαθήσω να θηλάσω ..

Πάλι καλά προέκυψε τώρα αν και η γιατρός μου με καθυσηχασε ότι εμείς αυτό θέλουμε γιατί θα το πάρει στις 36 εβδομάδες και κάτι οπότε καλά είμαστε ..

 

Η αλήθεια είναι ότι 0,85 είναι αρκετά κοντός, αλλά αφού δεν αγχώνεται η γιατρός σου, αυτή ξέρει καλύτερα. Θα πας για φυσιολογικό?

Πήραμε μετά από πολυυυυ ψάξιμο το dovadi atta. Κοιτούσαμε αρχικά για inglesina κ colleto. Αλλά τελικά αυτό έχει τις καλύτερες κριτικές κ είναι λίγο πιο οικονομικό. Τώρα περιμένουμε να το δούμε και από κοντά.  Εσείς ποιο πήρατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

 

Σας διαβάζω εδώ και πολυυυ καιρό αλλά πάντα δίσταζα να γράψω κι εγώ!!

Περιμένω κι εγώ μωράκι Νοεμβρίου!

Είμαι 34+4 και είναι κοριτσάκι! Σήμερα έκανα την εξέταση doppler! Όλα καλά, είναι 2550 και αρκετά ζωηρή, απλά είναι με το κεφαλάκι προς τα πάνω και μου είπαν πως αν δεν γυρίσει μέχρι την 36 εβδομάδα, θα πάμε με καισαρική...

Η αλήθεια είναι πως στεναχωρήθηκα λίγο, αλλά τι να κάνουμε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Miss_I είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

 

Σας διαβάζω εδώ και πολυυυ καιρό αλλά πάντα δίσταζα να γράψω κι εγώ!!

Περιμένω κι εγώ μωράκι Νοεμβρίου!

Είμαι 34+4 και είναι κοριτσάκι! Σήμερα έκανα την εξέταση doppler! Όλα καλά, είναι 2550 και αρκετά ζωηρή, απλά είναι με το κεφαλάκι προς τα πάνω και μου είπαν πως αν δεν γυρίσει μέχρι την 36 εβδομάδα, θα πάμε με καισαρική...

Η αλήθεια είναι πως στεναχωρήθηκα λίγο, αλλά τι να κάνουμε!! 

Καλώς ήρθες κοριτσι μου στην παρεα!

Ποτε εχεις ΠΗΤ? Με το καλο! Εχεις ακομη χρονο αλλα και να μη γυρισει και με καισαρικη να πας ολα καλα σημαντικο να ειναι καλα η μπεμπουλα κι εσυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...