Μετάβαση σε περιεχόμενο

MΩΡΑΚΙΑ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2022


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!! Τι κανετε? Εγω εκανα Β επιπεδου την εβδομαδα που περασε και ηταν ολα ενταξει, ηταν βεβαια λιγο συντομα 20 λεπτα αλλα πιστευω ολα καλα. Το μονο που με ανησυχσε λιγο ειναι μωρακι δεν ειχε παρει οσο επρεπε απο γραμματια αλλα αυτο το ειδα εγω συγκρινοντας με προηγουμενο υπερηχο δεν μου ειπαν εκει κατι. Εσεις τι κανετε? Να εχετε ια ομορφη Κυριακη❤️

Καλησπέρα κορίτσι μου τέλεια τα νέα σου ..εύχομαι όλα καλά να σου πάνε ..🥰 20 λεπτά ?? Μπορεί να είχε σωστή θέση το μωρό ..εμένα κράτησε 2 ώρες γιατί η κυρία μπέμπα κοιμόταν μπρούμυτα 😂 ..αν επιτρέπεται πόσα γραμμάρια σου είπαν ??? Εμένα ήταν 423 αλλά γενικά μου είπε ότι επειδή και εγώ γεννήθηκα 2600 μάλλον και αυτή θα βγει μικρούλα 💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου τέλεια τα νέα σου ..εύχομαι όλα καλά να σου πάνε ..🥰 20 λεπτά ?? Μπορεί να είχε σωστή θέση το μωρό ..εμένα κράτησε 2 ώρες γιατί η κυρία μπέμπα κοιμόταν μπρούμυτα 😂 ..αν επιτρέπεται πόσα γραμμάρια σου είπαν ??? Εμένα ήταν 423 αλλά γενικά μου είπε ότι επειδή και εγώ γεννήθηκα 2600 μάλλον και αυτή θα βγει μικρούλα 💗💗💗

Εμενα ηταν 390 αλλα ημουν 21 3βδομαδες και 5 μερες και  μοθ φανηκαν  λιγα😰 Εκεινη δεν ειπε τιποτα, εσυ ποσο ησουν οταν το εκανες? εκανα μια αυστηρη διατροφη για να μην παχυνω αλλο και φοβαμαι μηπως φταιω εγω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!! Τι κανετε? Εγω εκανα Β επιπεδου την εβδομαδα που περασε και ηταν ολα ενταξει, ηταν βεβαια λιγο συντομα 20 λεπτα αλλα πιστευω ολα καλα. Το μονο που με ανησυχσε λιγο ειναι μωρακι δεν ειχε παρει οσο επρεπε απο γραμματια αλλα αυτο το ειδα εγω συγκρινοντας με προηγουμενο υπερηχο δεν μου ειπαν εκει κατι. Εσεις τι κανετε? Να εχετε ια ομορφη Κυριακη❤️

Καλησπέρα!! Εμένα ο δικός μου υπέρηχος κράτησε περίπου μισή ώρα, το μωρό είναι περίπου 436 γραμμάρια και περίπου σύμφωνα με τις μετρήσεις 25 εκατοστά. Όλες τις μετρήσεις ο γιατρός τις έκανε χωρίς κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!! Τι κανετε? Εγω εκανα Β επιπεδου την εβδομαδα που περασε και ηταν ολα ενταξει, ηταν βεβαια λιγο συντομα 20 λεπτα αλλα πιστευω ολα καλα. Το μονο που με ανησυχσε λιγο ειναι μωρακι δεν ειχε παρει οσο επρεπε απο γραμματια αλλα αυτο το ειδα εγω συγκρινοντας με προηγουμενο υπερηχο δεν μου ειπαν εκει κατι. Εσεις τι κανετε? Να εχετε ια ομορφη Κυριακη❤️

Καλησπέρα,

αν κάτι δεν ήταν σε φυσιολογικό επίπεδο θα σου το έλεγαν οπωσδήποτε.οποτε μην κάθεσαι και συγκρίνεις και ανησυχείς. Και αφού τελειωσατε τόσο σύντομα μάλλον είδε όλα όσα ήθελε να δει κ ήταν οκ. Εσύ δεν είσαι η κοπέλα που έχεις θέμα με τον τράχηλο κ είσαι ξαπλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Hope91 είπε:

Κορίτσια Καλησπέρα!!!!

Εύχομαι να είστε όλες καλά και τα μωράκια σας !!!

Σήμερα μπήκα στην 21η εβδομάδα και από εχτες λόγω ταξιδιού κουραστηκα πάρα πολύ.. με αποτέλεσμα εχτές το βράδυ τα ποδια μου αστράγαλο και κάτω έγιναν τουμπανο. Μετά από θεωρητική ξεκούραση δεν έχουν ξεπρηστει  και μόλις περπατήσω πονάει η πατούσα μου και δεν ξεπρηζονται. Το μεγάλο μου πρόβλημα είναι ότι είναι Σάββατο και μέχρι την Δευτέρα  θα σκασω και δεν είμαι στην πόλη μου για να με δει ο γιατρός.

Θεωρείτε ότι είναι φυσιολογικο; 

Είναι νομίζω κυρίως η ζέστη και ίσως κ η στάση του σώματος στο ταξίδι. Πιες πολλά νερά κ κράτησε τα πόδια σου πιο ψηλά από το υπόλοιπο σώμα και να είσαι σε δροσερό μέρος. Ίσως βοηθήσει. Κ αν δεις ότι αύριο είσαι τα ίδια πάρε φυσικά κ τον γιατρό σου, όπου και αν βρίσκεσαι! Περαστικά σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Εμενα ηταν 390 αλλα ημουν 21 3βδομαδες και 5 μερες και  μοθ φανηκαν  λιγα😰 Εκεινη δεν ειπε τιποτα, εσυ ποσο ησουν οταν το εκανες? εκανα μια αυστηρη διατροφη για να μην παχυνω αλλο και φοβαμαι μηπως φταιω εγω!

Κορίτσι μου γλυκό την διαιτα την κανεις για σενα! Εννοια σου κ το νινι σου τρεφεται κανονικα! Οτι ειναι να πάρει θα το παρει! Εγω με διδυμακια κ απο την αρχη της κυησης εχω χασει 11 κιλα κ δεν εχω παρει ακόμα γραμμαριο γιατί κάνω διατροφη! Δε χανω ακομα! Οτι εχασα το εχασα μεχρι 18/5! Απο κει και περα ειμαι στα ιδια κιλα μεχρι σημερα! Την Τετάρτη που μας περασε ειχα ραντεβου στο γιατρο μου κ ημουν 20+3 και τα νινακια μου ηταν το ενα 355 κ το αλλο 358 γρ! Μια χαρά ειναι το νινί σου μη μου ανησυχείς! Και αφου η β επιπεδου ηταν μια χαρα ολα πάνε τέλεια! Κι εγω ανυπομονω για την β επιπεδου να τα δω πιο καλα να δω αν ολα πανε καλα κ να μαθω επιτελους τα φύλα τους μα αργω ακόμα!! 27/7!!! 😔🥰🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Εμενα ηταν 390 αλλα ημουν 21 3βδομαδες και 5 μερες και  μοθ φανηκαν  λιγα😰 Εκεινη δεν ειπε τιποτα, εσυ ποσο ησουν οταν το εκανες? εκανα μια αυστηρη διατροφη για να μην παχυνω αλλο και φοβαμαι μηπως φταιω εγω!

Εγώ πήγα 20 και 6 και την έκανα αν είναι κάτι στο λένε εκείνη την ώρα ...εμένα όλο αυτό τον καιρό το μωρό ήταν 4 μέρες πίσω ενώ κανονικά θα έπρεπε να είμασταν μαζί ..τώρα πήρε και μια μέρα είμαστε 3 μέρες πίσω ...και ότι είναι στο λένε να ξες ..όσο για την δίαιτα δεν έχει καμία σημασία ίσα ίσα καλά έκανες για την υγεία σου ...εγώ η καημένη πέρυσι 60 κιλά και τώρα 72 πριν ένα μήνα ..δεν μπαίνω πουθενά ...και είμαι και 25 χρόνων , μου είπε η γιατρός δεν μπορώ να βάλω πάνω από 5 ακόμα ...τι θα κάνω ??? Όλη την ώρα μου λέει δίαιτα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Εγώ πήγα 20 και 6 και την έκανα αν είναι κάτι στο λένε εκείνη την ώρα ...εμένα όλο αυτό τον καιρό το μωρό ήταν 4 μέρες πίσω ενώ κανονικά θα έπρεπε να είμασταν μαζί ..τώρα πήρε και μια μέρα είμαστε 3 μέρες πίσω ...και ότι είναι στο λένε να ξες ..όσο για την δίαιτα δεν έχει καμία σημασία ίσα ίσα καλά έκανες για την υγεία σου ...εγώ η καημένη πέρυσι 60 κιλά και τώρα 72 πριν ένα μήνα ..δεν μπαίνω πουθενά ...και είμαι και 25 χρόνων , μου είπε η γιατρός δεν μπορώ να βάλω πάνω από 5 ακόμα ...τι θα κάνω ??? Όλη την ώρα μου λέει δίαιτα ..

Εμένα με διδυμα ο γιατρος μου είπε το πολυ 9 κιλα να παρω!! Ειναι πολυ αυστηρος με τα κιλά! Δε με λες αδύνατη αλλά ουτε και χοντρή! Ειμαι κανονική στα κιλά μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Εμένα με διδυμα ο γιατρος μου είπε το πολυ 9 κιλα να παρω!! Ειναι πολυ αυστηρος με τα κιλά! Δε με λες αδύνατη αλλά ουτε και χοντρή! Ειμαι κανονική στα κιλά μου!!

Και εμένα είναι αυστηρη με τα κιλά ..αλλα μου είχαν μείνει από την πρώτη εγκυμοσύνη που είχα φτάσει μέχρι τον 5 μήνα και είχα πάρει δώδεκα κιλά μετά από τρεις μήνες ξανά έμεινα έγκυος τι να σου κάνει το καημένο το σώμα ..έκοψα και το τσιγάρο ξανά ... μείωσα και τον καφέ ...και όλο πεινάω ..ένω με καφέ και τσιγάρο όλη μέρα δεν τρώω ...

Αλλά γενικά καλό είναι να μην βάζουμε πάνω από 10 κιλά ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Και εμένα είναι αυστηρη με τα κιλά ..αλλα μου είχαν μείνει από την πρώτη εγκυμοσύνη που είχα φτάσει μέχρι τον 5 μήνα και είχα πάρει δώδεκα κιλά μετά από τρεις μήνες ξανά έμεινα έγκυος τι να σου κάνει το καημένο το σώμα ..έκοψα και το τσιγάρο ξανά ... μείωσα και τον καφέ ...και όλο πεινάω ..ένω με καφέ και τσιγάρο όλη μέρα δεν τρώω ...

Αλλά γενικά καλό είναι να μην βάζουμε πάνω από 10 κιλά ..

Αχχχ κι εμενα το τσιγάρο με βοηθουσε πολυ στο να διατηρουμε!! Το κοψα Γενάρη κ μεχρι να μεινω εγκυος 21/3 ειχα παρει καποια κιλακια! Αυτα καθησα κ εχασα μεχρι τωρα! Για να χω περιθωριο για τα νινια μου! Βεβαια τωρα να μυρισω τσιγαρο μου φερνει αποστροφή!!! Απιστευτο; Αλλα ναι!! Κι εγω πειναω κυρίως για αλμυρά! Γλυκά να σου πω οχι και τόσο! Αλλά οποτε εχω κανει παρασποντιες εχω παρει πιτσα, καρμποναρες, σφολιατοειδή,χαμ απο γκουντις!! Ασε δεν υπαρχει γιατρειά! Να δω τι θα κανω προς το τελος που οτι τρωμε θα ναι και κιλό! Απλα με την διατροφή τωρα αν κανω τη γουρουνίτσα μου την επόμενη ξερω κ φυλαγομαι κ δε μενει κατι…προς το παρον βεβαια!! 😂🤗🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Εγώ πήγα 20 και 6 και την έκανα αν είναι κάτι στο λένε εκείνη την ώρα ...εμένα όλο αυτό τον καιρό το μωρό ήταν 4 μέρες πίσω ενώ κανονικά θα έπρεπε να είμασταν μαζί ..τώρα πήρε και μια μέρα είμαστε 3 μέρες πίσω ...και ότι είναι στο λένε να ξες ..όσο για την δίαιτα δεν έχει καμία σημασία ίσα ίσα καλά έκανες για την υγεία σου ...εγώ η καημένη πέρυσι 60 κιλά και τώρα 72 πριν ένα μήνα ..δεν μπαίνω πουθενά ...και είμαι και 25 χρόνων , μου είπε η γιατρός δεν μπορώ να βάλω πάνω από 5 ακόμα ...τι θα κάνω ??? Όλη την ώρα μου λέει δίαιτα ..

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Αχχχ κι εμενα το τσιγάρο με βοηθουσε πολυ στο να διατηρουμε!! Το κοψα Γενάρη κ μεχρι να μεινω εγκυος 21/3 ειχα παρει καποια κιλακια! Αυτα καθησα κ εχασα μεχρι τωρα! Για να χω περιθωριο για τα νινια μου! Βεβαια τωρα να μυρισω τσιγαρο μου φερνει αποστροφή!!! Απιστευτο; Αλλα ναι!! Κι εγω πειναω κυρίως για αλμυρά! Γλυκά να σου πω οχι και τόσο! Αλλά οποτε εχω κανει παρασποντιες εχω παρει πιτσα, καρμποναρες, σφολιατοειδή,χαμ απο γκουντις!! Ασε δεν υπαρχει γιατρειά! Να δω τι θα κανω προς το τελος που οτι τρωμε θα ναι και κιλό! Απλα με την διατροφή τωρα αν κανω τη γουρουνίτσα μου την επόμενη ξερω κ φυλαγομαι κ δε μενει κατι…προς το παρον βεβαια!! 😂🤗🥰

Κοριτσια μου καλημερα! Θα με περασετε για τελειως χαζη αλλα δεν καταλαβαινω πως γινεται να μην παρεις λιγα κιλα. Δηλαδη εγω για να μην παρω αισθανομαι οτι πρεπει να πειναω και αυτο με τρομαζει για το μωρο οτι και να μου λενε. Δεν λεω να τρως για δυο φυσικα αλλα δεν πρεπει να τρως κατι παραπανω? Σε συνδυασμο με το οτι εχω μειωσει πολυ τη φυσικη δραστηριοτητα τα πηρα. Καλα τωρα ειδικα που πηγα και μβρο δεν εχει παρει τοσο εχω φοβηθει παρα πολυ να συνεχισω σχετικα τη ''διαιτα' Καπου το χανω νομιζω γενικα,. Καλημερα και καλη εβδομαδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η anthi_89 είπε:

Καλησπέρα,

αν κάτι δεν ήταν σε φυσιολογικό επίπεδο θα σου το έλεγαν οπωσδήποτε.οποτε μην κάθεσαι και συγκρίνεις και ανησυχείς. Και αφού τελειωσατε τόσο σύντομα μάλλον είδε όλα όσα ήθελε να δει κ ήταν οκ. Εσύ δεν είσαι η κοπέλα που έχεις θέμα με τον τράχηλο κ είσαι ξαπλα?

Οχι με τραχηλο με θεση πλακουντα ειχα  και επρεπε να ειμαι παρα πολυ ξαπλα αλλα τωρα εχει βελτιωθει! Καλη εβδομαδα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Οχι με τραχηλο με θεση πλακουντα ειχα  και επρεπε να ειμαι παρα πολυ ξαπλα αλλα τωρα εχει βελτιωθει! Καλη εβδομαδα❤️

Πολύ ωραία λοιπόν τώρα, γιατί στο κρεβάτι είναι δύσκολα! Καλημέρα κ καλή εβδομάδα 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

 

Κοριτσια μου καλημερα! Θα με περασετε για τελειως χαζη αλλα δεν καταλαβαινω πως γινεται να μην παρεις λιγα κιλα. Δηλαδη εγω για να μην παρω αισθανομαι οτι πρεπει να πειναω και αυτο με τρομαζει για το μωρο οτι και να μου λενε. Δεν λεω να τρως για δυο φυσικα αλλα δεν πρεπει να τρως κατι παραπανω? Σε συνδυασμο με το οτι εχω μειωσει πολυ τη φυσικη δραστηριοτητα τα πηρα. Καλα τωρα ειδικα που πηγα και μβρο δεν εχει παρει τοσο εχω φοβηθει παρα πολυ να συνεχισω σχετικα τη ''διαιτα' Καπου το χανω νομιζω γενικα,. Καλημερα και καλη εβδομαδα

Καλημερα! Μα τρωω κανονικα! Απλα με διατροφολογο! Δε στερουμαι κατι!! Και μαλιστα τρωω οτι μου αρεσει κ μονο! Αυτα τις εχω πει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Αχχχ κι εμενα το τσιγάρο με βοηθουσε πολυ στο να διατηρουμε!! Το κοψα Γενάρη κ μεχρι να μεινω εγκυος 21/3 ειχα παρει καποια κιλακια! Αυτα καθησα κ εχασα μεχρι τωρα! Για να χω περιθωριο για τα νινια μου! Βεβαια τωρα να μυρισω τσιγαρο μου φερνει αποστροφή!!! Απιστευτο; Αλλα ναι!! Κι εγω πειναω κυρίως για αλμυρά! Γλυκά να σου πω οχι και τόσο! Αλλά οποτε εχω κανει παρασποντιες εχω παρει πιτσα, καρμποναρες, σφολιατοειδή,χαμ απο γκουντις!! Ασε δεν υπαρχει γιατρειά! Να δω τι θα κανω προς το τελος που οτι τρωμε θα ναι και κιλό! Απλα με την διατροφή τωρα αν κανω τη γουρουνίτσα μου την επόμενη ξερω κ φυλαγομαι κ δε μενει κατι…προς το παρον βεβαια!! 😂🤗🥰

Καλημέρα αχχχ τσιαγαρακι μου καλό 😂ναι η αλήθεια είναι βοηθάει κόβει την όρεξη ..εγώ το ονειρεύομαι να σου πω την αλήθεια ..αυτά που τρωως είναι η επιβράβευση αφού προσέχεις ταυτόχρονα .. γενικά πεινάω πολύ τρώω και μετά από 10 λεπτά θέλω πάλι .....και χωρίς δουλειά τώρα έχω μεγάλο θέμα...

@Hopemumtobe καλημέρα εγώ έτσι ξέρω να ξες ότι το μωρό περνει ότι χρειάζεται από έμας και δεν χρειάζεται έξτρα τροφή ..μην αισθάνεσαι τύψεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anthi_89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, τί κάνετε? Πώς περνάνε οι μέρες σας? Σχεδόν πάει κ ο Ιούλιος... 

Καλησπέρα! Ναι σχεδόν πάει και αυτός ο μήνας! Εγώ περιμένω με αγωνία την Τετάρτη που θα παω για την β επιπέδου! Να δω αν τα νινάκια μου ειναι καλά και τα δυο κ να δω επιτέλους και τα φυλα τους!! Εσύ όλα καλά;

Υπάρχει κορίτσι που δε παει δουλειά και της γράφει ο γιατρος αναρρωτικες αδειες να την ρωτήσω κάτι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια ήθελα να ρωτήσω έχετε κράμπες πονανε τα πόδια σας η αισθάνεστε κόπωση ???? Εχω κράμπες και πονάνε τα πόδια ..με είπε η γιατρός να πάω να αγοράσω κάλτσες για πρόληψη θρόμβωσης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Καλησπέρα! Ναι σχεδόν πάει και αυτός ο μήνας! Εγώ περιμένω με αγωνία την Τετάρτη που θα παω για την β επιπέδου! Να δω αν τα νινάκια μου ειναι καλά και τα δυο κ να δω επιτέλους και τα φυλα τους!! Εσύ όλα καλά;

Υπάρχει κορίτσι που δε παει δουλειά και της γράφει ο γιατρος αναρρωτικες αδειες να την ρωτήσω κάτι;

Καλημέρα, αντε με το καλό, θα περιμένουμε τα νέα σου!! Καλά είμαι κ εγώ, στο κρεβάτι βέβαια καθηλωμένη, αλλά το μωράκι δόξα τω θεώ είναι μια χαρά!

Εγώ παίρνω αναρρωτικες από την αρχή, αλλά μάλλον ενδιαφέρεσαι για ιδιωτικό τομέα? Είμαι δημόσιος υπάλληλος κ δεν κάνω κάτι ιδιαίτερο, απλά την προσκομιζω στη γραμματεία μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ήθελα να ρωτήσω έχετε κράμπες πονανε τα πόδια σας η αισθάνεστε κόπωση ???? Εχω κράμπες και πονάνε τα πόδια ..με είπε η γιατρός να πάω να αγοράσω κάλτσες για πρόληψη θρόμβωσης 

Δεν έχω κάτι, τουλάχιστον μέχρι τώρα. Δεν το χω ξανακούσει, αλλά για να στο λέει κοίταξε το κοπέλα μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ήθελα να ρωτήσω έχετε κράμπες πονανε τα πόδια σας η αισθάνεστε κόπωση ???? Εχω κράμπες και πονάνε τα πόδια ..με είπε η γιατρός να πάω να αγοράσω κάλτσες για πρόληψη θρόμβωσης 

Καλημερα καλα τι συγχρονισμος!

Αλλα εδω και 2 μερες εχω ξαφνικα κοπωση και βαρια ποδια, πονανε πισω απο γονατο, συν πρησμενα κατω στον αστραγαλο και απο χθες εχω ανησυχησει.  Περιμενω να παω δευτερα να παρω γιατρο

 

Π

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η anthi_89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, τί κάνετε? Πώς περνάνε οι μέρες σας? Σχεδόν πάει κ ο Ιούλιος... 

Καλημερα κοριτσι μου εγω καλα, εχω ξεσπιτωθει γιατι ανδρας μου αρρωστος μαλλον με κοβιντ, και ταυτοχρονα εδω και 2 μερες εχω μια ανησυχια γιατι εχω πονο στα ποδια και πρηξιμο. Αχ βρε παιδια τι  ανσηχυχιες η εγκυμοσυνη ιδιαιτερα σε πιο μεγαλες ηλικιες ... Ανυπομονβ για επομενο ραντεβου αρχες Αυγουστου❤️❤️

 

Εσυ πως εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημερα κοριτσι μου εγω καλα, εχω ξεσπιτωθει γιατι ανδρας μου αρρωστος μαλλον με κοβιντ, και ταυτοχρονα εδω και 2 μερες εχω μια ανησυχια γιατι εχω πονο στα ποδια και πρηξιμο. Αχ βρε παιδια τι  ανσηχυχιες η εγκυμοσυνη ιδιαιτερα σε πιο μεγαλες ηλικιες ... Ανυπομονβ για επομενο ραντεβου αρχες Αυγουστου❤️❤️

 

Εσυ πως εισαι?

Καλά κάνεις κ παίρνεις τα μέτρα σου! Το πρήξιμο κλπ με τη ζέστη κ όσο προχωράει η εγκυμοσύνη είναι αναμενόμενο...υπομονή!

Καλά είμαι κ εγώ, πονάει το σώμα μου σε κάποια σημεία από το να είμαι ξαπλωμένη,αλλά οκ δεν πειράζει, ας είναι καλά το μωράκι κ να μεγαλώνει σωστά, αυτό με νοιάζει! Κ εγω στις 5 Αυγούστου έχω ραντεβού, να δούμε πώς θα είναι κ ο τράχηλος!

Όλα θα πάνε καλά! Το πιστεύω. Αν κ έχω στιγμές ανασφάλειας, το πιστεύω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η anthi_89 είπε:

Καλά κάνεις κ παίρνεις τα μέτρα σου! Το πρήξιμο κλπ με τη ζέστη κ όσο προχωράει η εγκυμοσύνη είναι αναμενόμενο...υπομονή!

Καλά είμαι κ εγώ, πονάει το σώμα μου σε κάποια σημεία από το να είμαι ξαπλωμένη,αλλά οκ δεν πειράζει, ας είναι καλά το μωράκι κ να μεγαλώνει σωστά, αυτό με νοιάζει! Κ εγω στις 5 Αυγούστου έχω ραντεβού, να δούμε πώς θα είναι κ ο τράχηλος!

Όλα θα πάνε καλά! Το πιστεύω. Αν κ έχω στιγμές ανασφάλειας, το πιστεύω!

Εγώ να δεις ανασφάλειες που έχω! Με πιάνουν οι γνωστές κράμπες μου στη κοιλιά κ πονάω κ πανικοβάλλομαι! Περιμένω μετα σα τρελη να τα νιώσω για να παει η καρδια μου στη θεση της! Αντε να παω κ για την β επιπεδου να ναι ολα καλα μπας κ ηρεμησω!!! 🤓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/6/2022 at 2:57 ΜΜ, ο/η Kleo1997 είπε:

Γεια σας , εγώ κορίτσια επερνα από την αρχή της εγκυμοσύνης σαλοσπιρ ινοχεπ μαγνήσιο 2 την ημέρα 4 προγεστερόνη και φιλισιν ..τώρα την Πέμπτη που πήγα εννοείται είχα μυκητιάση και κάναμε καλλιέργεια και μου έδωσε αγωγή 2 αντιβίωσεις και κάτι κολπικά υπόθετα ..😑 

Και μου έκοψε για 2 βδομάδες της βιταμίνες ...

Όσο αναφορά τον σίδηρο όπως είχα πει είχε φτάσει μέχρι τον πέμπτο δεν είχα θέμα στην πρώτη εγκυμοσύνη τώρα κατέβηκε 35 αλλά δεν μου είπε κάτι ..αλλά μπορεί και να είναι από το σαλοσπιρ  ..

Β'επιπεδου θα κάνω 11 Ιουλίου ..λίγο νωρίς ..είμαι 16 και 6 σήμερα ..

Καλημέρα κορίτσι μου, τί κάνεις πώς είσαι? Να σε ρωτήσω, με τους μύκητες τί έκανες τελικά? Καταπολεμηθηκαν? Ησυχασες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...