Μετάβαση σε περιεχόμενο

MΩΡΑΚΙΑ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2022


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η anthi_89 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, καλή εβδομάδα! 

Πάει άλλη μια εβδομάδα 😇

Γεια σου κοπέλα μου! Καλή εβδομάδα! Κι εγώ τυχαίνει να αλλΆζω βδομάδα κάθε Κυριακή! Σήμερα είμαι 15w + 1d!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, 

ο ενδοκρινολογος μου έγραψε κάποιες εξετάσεις κ από εκεί φάνηκε ότι έχω έλλειψη βιταμίνης D και μου έδωσε ένα συμπλήρωμα. Παίρνει καμία σας βιταμίνη D?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anthi_89 είπε:

Καλησπέρα, 

ο ενδοκρινολογος μου έγραψε κάποιες εξετάσεις κ από εκεί φάνηκε ότι έχω έλλειψη βιταμίνης D και μου έδωσε ένα συμπλήρωμα. Παίρνει καμία σας βιταμίνη D?

Ναι εγώ παίρνω ! Σε σταγόνες είναι αυτό που μου έγραψε εμένα , 1 φορά την ημέρα 15 σταγόνες.. μετά το φαγητό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/6/2022 at 2:22 ΜΜ, ο/η Eleni25 είπε:

Καλημέρα!! Αύριο το βράδυ ραντεβού στο γυναικολόγο.. και το άγχος στα ύψη! 

Καλημέρα, πως πήγε η επίσκεψη, όλα καλά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η anthi_89 είπε:

Καλημέρα, πως πήγε η επίσκεψη, όλα καλά?

Καλημέρα!!Πολύ καλά ευτυχώς!! Το μωρό είναι μια χαρά, επίσημα αγοράκι!! Οι συσπάσεις σταμάτησαν , θα συνεχίσω τα utrogestan επί 3 για μια βδομάδα ακόμα, και μετά σταδιακή μείωση , επί δύο μέχρι το επόμενο ραντεβού και μετά βλέπουμε.. ήρεμα συνεχίζω με  ξεκούραση και όλα να πάνε καλά εύχομαι!! Για όλες μας !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα όσες είστε κοντά στην ηλικία μου 32 ετών μετά την αυχενική κ την εξέταση αίματος τι ποσοστά είχατε για τα σύνδρομα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα όσες είστε κοντά στην ηλικία μου 32 ετών μετά την αυχενική κ την εξέταση αίματος τι ποσοστά είχατε για τα σύνδρομα?

Καλημέρα εγώ είμαι 25 χρόνων στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα 1/102 για ντάουν  ( δεν είχε ) και τώρα δόξα το θεό 1/100000 ..δεν έχει να κάνει με την ηλικία 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλημέρα εγώ είμαι 25 χρόνων στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα 1/102 για ντάουν  ( δεν είχε ) και τώρα δόξα το θεό 1/100000 ..δεν έχει να κάνει με την ηλικία 💗

Εμένα Μ είπε ο γιατρός όταν κάναμε την αυχενική πως όλα είναι μια χαρά χθες βγήκε κ η αιματος Μ είπε επίσης πως όλα είναι καλά απλά κοίταξα τα ποσοστά της πρώτης εγκυμοσύνης τρόμαξα λίγο δεν έχουν καμία σχέση... Μ βγάζει κίνδυνος για σύνδρομο down 1:439 κ βάση ηλικίας 1:428 τ21 1 :439 κ τ18-13 1:43551 με αυχενική 2.3 κ ρινικό οστό ορατό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

Εμένα Μ είπε ο γιατρός όταν κάναμε την αυχενική πως όλα είναι μια χαρά χθες βγήκε κ η αιματος Μ είπε επίσης πως όλα είναι καλά απλά κοίταξα τα ποσοστά της πρώτης εγκυμοσύνης τρόμαξα λίγο δεν έχουν καμία σχέση... Μ βγάζει κίνδυνος για σύνδρομο down 1:439 κ βάση ηλικίας 1:428 τ21 1 :439 κ τ18-13 1:43551 με αυχενική 2.3 κ ρινικό οστό ορατό...

Και μένα στην πρώτη η αυχενική ήταν 1.3 και όλα σούπερ και μόλις βγαίνει το πάπεει ήταν χάλια ..αλλά είχα καλό θέμα εγώ ....εμένα μου είχα προτείνει τροφοβλάστη και είχα κάνει ..αλλά είναι ακριβο ..660€ ..

Αλλα μου το είπαν οι γιατροί.  Κατευθείαν ..επίσης δεν είσαι μεγάλη 32 είσαι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

Εμένα Μ είπε ο γιατρός όταν κάναμε την αυχενική πως όλα είναι μια χαρά χθες βγήκε κ η αιματος Μ είπε επίσης πως όλα είναι καλά απλά κοίταξα τα ποσοστά της πρώτης εγκυμοσύνης τρόμαξα λίγο δεν έχουν καμία σχέση... Μ βγάζει κίνδυνος για σύνδρομο down 1:439 κ βάση ηλικίας 1:428 τ21 1 :439 κ τ18-13 1:43551 με αυχενική 2.3 κ ρινικό οστό ορατό...

Και μένα στην πρώτη η αυχενική ήταν 1.3 και όλα σούπερ και μόλις βγαίνει το πάπεει ήταν χάλια ..αλλά είχα καλό θέμα εγώ ....εμένα μου είχα προτείνει τροφοβλάστη και είχα κάνει ..αλλά είναι ακριβο ..660€ ..

Αλλα μου το είπαν οι γιατροί.  Κατευθείαν ..επίσης δεν είσαι μεγάλη 32 είσαι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Και μένα στην πρώτη η αυχενική ήταν 1.3 και όλα σούπερ και μόλις βγαίνει το πάπεει ήταν χάλια ..αλλά είχα καλό θέμα εγώ ....εμένα μου είχα προτείνει τροφοβλάστη και είχα κάνει ..αλλά είναι ακριβο ..660€ ..

Αλλα μου το είπαν οι γιατροί.  Κατευθείαν ..επίσης δεν είσαι μεγάλη 32 είσαι ..

Δεν είπα ότι είναι μεγάλη απλά βλέπω ότι όσο ανεβαίνει η ηλικία αλλάζουν κ οι τιμές βάση ηλικίας π συνυπολογίζεται με τα υπόλοιπα .ο γιατρός Μ Μ είπε ότι είναι μια χαρά κ να Μν ανησυχώ αλλλα είπα να κανω εδω κ μια ερώτηση εδώ σε εσάς να δω από προσωπική εμπειρία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

Δεν είπα ότι είναι μεγάλη απλά βλέπω ότι όσο ανεβαίνει η ηλικία αλλάζουν κ οι τιμές βάση ηλικίας π συνυπολογίζεται με τα υπόλοιπα .ο γιατρός Μ Μ είπε ότι είναι μια χαρά κ να Μν ανησυχώ αλλλα είπα να κανω εδω κ μια ερώτηση εδώ σε εσάς να δω από προσωπική εμπειρία

Ναι δυστυχώς έτσι λένε σχετικά με την ηλικία ...αλλά από προσωπική εμπειρία με την προηγούμενη εγκυμοσύνη δεν το πιστεύω πια ..γιατί τότε ήμουν 24 φαντάσου και μου έβγαλε τέτοια αποτελέσματα το παπει αλλά εγώ είχα κάτι άλλο..χαχαχαχ οι περισσότερες έχουμε γίνει καθηγήτριες γυναικολογίας πια ...

Πότε έκανες αυχενική ??? Πηγές στο επόμενο ραντεβού . ..

Εμένα είναι αύριο ...και ανυπομονώ πάρα πολύ .

*** Εγώ σκέψου και εδώ ρωτάω κάτι και στις φίλες μου που έχουν παιδάκια και στην γιατρό μου , που είμαι σίγουρη είναι έτοιμη να πηδήξει από το μπαλκόνι μαζί μου 😂😂😂😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kleo1997 είπε:

Ναι δυστυχώς έτσι λένε σχετικά με την ηλικία ...αλλά από προσωπική εμπειρία με την προηγούμενη εγκυμοσύνη δεν το πιστεύω πια ..γιατί τότε ήμουν 24 φαντάσου και μου έβγαλε τέτοια αποτελέσματα το παπει αλλά εγώ είχα κάτι άλλο..χαχαχαχ οι περισσότερες έχουμε γίνει καθηγήτριες γυναικολογίας πια ...

Πότε έκανες αυχενική ??? Πηγές στο επόμενο ραντεβού . ..

Εμένα είναι αύριο ...και ανυπομονώ πάρα πολύ .

*** Εγώ σκέψου και εδώ ρωτάω κάτι και στις φίλες μου που έχουν παιδάκια και στην γιατρό μου , που είμαι σίγουρη είναι έτοιμη να πηδήξει από το μπαλκόνι μαζί μου 😂😂😂😂

 

Έκανα την προηγούμενη Πέμπτη τώρα το επόμενο ραντεβού Μ είναι 30/6 ..κ εγώ τον έχω ζαλίσει τον γυναικολόγο κ είναι πολύ υπομονετικός μπορώ να πω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

Έκανα την προηγούμενη Πέμπτη τώρα το επόμενο ραντεβού Μ είναι 30/6 ..κ εγώ τον έχω ζαλίσει τον γυναικολόγο κ είναι πολύ υπομονετικός μπορώ να πω ..

Από την μια λέω αυτό ελειπε την χρυσοοληρωνω αλλά μετά λέω φαντάσου άλλες πόσες έχει σαν εμένα ....τώρα σε ποια εβδομάδα είσαι αν επιτρέπεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η xrisanthi είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα όσες είστε κοντά στην ηλικία μου 32 ετών μετά την αυχενική κ την εξέταση αίματος τι ποσοστά είχατε για τα σύνδρομα?

Εγω είμαι 32, το down ήταν 1 προς 4028...σε φώτο στη συνομιλία σε προγενέστερο χρόνο έχω ανεβάσει ακριβώς ολες τις μετρήσεις που μου έβγαλε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα είχα την επίσκεψη στο γιατρό, όλα καλά! Ενώ είμαι 16+4 με βάση την τελευταία περίοδο, ο υπέρηχος με βγάζει 17 ακριβώς. Όλα πάνε καλά! Ανακουφιστηκα τόσο πολύ...8 Ιουλίου έχω Β επιπέδου! Στόχος τώρα η επόμενη εξέταση 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η xrisanthi είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα όσες είστε κοντά στην ηλικία μου 32 ετών μετά την αυχενική κ την εξέταση αίματος τι ποσοστά είχατε για τα σύνδρομα?

Τις βρήκα :

Screenshot_20220518-094312_Office.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Από την μια λέω αυτό ελειπε την χρυσοοληρωνω αλλά μετά λέω φαντάσου άλλες πόσες έχει σαν εμένα ....τώρα σε ποια εβδομάδα είσαι αν επιτρέπεται 

Είμαι 14+3 .....είναι πολλές νομίζω π έχουν τις ίδιες κ περισσότερες ανησυχίες ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η xrisanthi είπε:

 

Screenshot_2022-06-08-11-38-04-900.jpg

Screenshot_2022-06-08-11-37-54-133.jpg

Δεν μπορώ να καταλάβω κ πολλά 😅😅 το κάθε εργαστήριο τα γράφει με τον δικό του τρόπο! Στο γιατρό σου τα έστειλες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η anthi_89 είπε:

Δεν μπορώ να καταλάβω κ πολλά 😅😅 το κάθε εργαστήριο τα γράφει με τον δικό του τρόπο! Στο γιατρό σου τα έστειλες?

Ναι ο γιατρός μου τα έχει δει κ ο γιατρός κ ο εμβρυολογος π Μ έκανε την αυχενική Μ είπε πως ειναι μια χαρά απλά επειδή είδα συγκριτικα τα νούμερα με την πρώτη Μ εγκυμοσύνη το 2019  τρόμαξα ...τότε η μέτρηση της αυχενικής ήταν 1.70 τώρα είναι 2.3 κ οι πιθανότητες για σύνδρομα είναι περισσοτερες σε σχέση με της πρώτης εγκυμοσύνης..ίσως αγχώνομαι χωρίς λόγο ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η xrisanthi είπε:

Ναι ο γιατρός μου τα έχει δει κ ο γιατρός κ ο εμβρυολογος π Μ έκανε την αυχενική Μ είπε πως ειναι μια χαρά απλά επειδή είδα συγκριτικα τα νούμερα με την πρώτη Μ εγκυμοσύνη το 2019  τρόμαξα ...τότε η μέτρηση της αυχενικής ήταν 1.70 τώρα είναι 2.3 κ οι πιθανότητες για σύνδρομα είναι περισσοτερες σε σχέση με της πρώτης εγκυμοσύνης..ίσως αγχώνομαι χωρίς λόγο ..

Έτσι είναι! Αφού τα είδε ο γιατρός κ ο εμβρυολογος όλα είναι εντάξει, μη βάζεις διάφορα με το μυαλό σου. Κ εγώ που είχα εγκυμοσύνη πριν 7 μήνες, οι μετρήσεις ήταν τόσο διαφορετικές από τις μετρήσεις αυτής της εγκυμοσύνης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!εμένα το επόμενο ραντεβού είναι 21/06 και ανυπομονώ!Β επιπέδου έχω 13 Ιουλίου. Έχει νιώσει καμία το μωρό?Εγώ είμαι 16+6 αλλά τίποτα ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/6/2022 at 8:43 ΠΜ, ο/η ArK. είπε:

Καλημέρα κορίτσια!εμένα το επόμενο ραντεβού είναι 21/06 και ανυπομονώ!Β επιπέδου έχω 13 Ιουλίου. Έχει νιώσει καμία το μωρό?Εγώ είμαι 16+6 αλλά τίποτα ακόμα.

Εγώ 17+1 τίποτα ακόμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...