Μετάβαση σε περιεχόμενο

Loop τραχήλου


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια πριν 2 μηνες έκανα loop τραχήλου και όλα πάνε καλά απλώς με είπε η γιατρός μου ότι όταν γεννήσω θα γίνει με καισαρική..η απορία μου είναι καμιά κοπέλα έχει κάνει τέτοια επέμβαση και να μην έχει πειραχτεί η γονιμότητα της..(η γιατρός με είπε ότι δεν πειραχτηκε αλλά θα ήθελα από καμιά που έχει προσωπική εμπειρία)συγγνώμη για το κατεβατό!!🙂🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
στις On 8/3/2022 at 3:00 ΜΜ, ο/η GlikiaChris είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πριν 2 μηνες έκανα loop τραχήλου και όλα πάνε καλά απλώς με είπε η γιατρός μου ότι όταν γεννήσω θα γίνει με καισαρική..η απορία μου είναι καμιά κοπέλα έχει κάνει τέτοια επέμβαση και να μην έχει πειραχτεί η γονιμότητα της..(η γιατρός με είπε ότι δεν πειραχτηκε αλλά θα ήθελα από καμιά που έχει προσωπική εμπειρία)συγγνώμη για το κατεβατό!!🙂🙂

Χαζομαρες σου λεει η γιατρος. Παρε δευτερη γνωμη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Sofia33 είπε:

Χαζομαρες σου λεει η γιατρος. Παρε δευτερη γνωμη. 

Γειά σου,έχεις κάνει τέτοια επέμβαση? Αν επιτρέπεται!κ αν ναι γεννησες φυσιολογικά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η GlikiaChris είπε:

Γειά σου,έχεις κάνει τέτοια επέμβαση? Αν επιτρέπεται!κ αν ναι γεννησες φυσιολογικά?

Ναι εχω κανει κωνοειδη εκτομη πριν απο περιπου 10 χρονια. Δε γεννησα φυσιολογικα για αλλους λογους (προβληματα στα ματια). Το θεμα με τις επεμβασεις στον τραχηλο, αυξανεται η πιθανοτητα προωρου τοκετου, χωρις αυτο να σημαινει οτι θα συμβει. Επισης, ο τροπος γεννας δε σχετιζεται καθολου με το αν εχεις κανει loop ή οχι!!! Εμενα παντως και στην πρωτη εγκυμοσυνη αλλα κ τωρα, που ειμαι 35η βδομαδα, δε φαινεται να εχει προβλημα! Καλα κρατει! 
Αν δεν ειχα θεμα με το ματι μου θα γεννουσα ανετα φυσιολογικα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Sofia33 είπε:

Ναι εχω κανει κωνοειδη εκτομη πριν απο περιπου 10 χρονια. Δε γεννησα φυσιολογικα για αλλους λογους (προβληματα στα ματια). Το θεμα με τις επεμβασεις στον τραχηλο, αυξανεται η πιθανοτητα προωρου τοκετου, χωρις αυτο να σημαινει οτι θα συμβει. Επισης, ο τροπος γεννας δε σχετιζεται καθολου με το αν εχεις κανει loop ή οχι!!! Εμενα παντως και στην πρωτη εγκυμοσυνη αλλα κ τωρα, που ειμαι 35η βδομαδα, δε φαινεται να εχει προβλημα! Καλα κρατει! 
Αν δεν ειχα θεμα με το ματι μου θα γεννουσα ανετα φυσιολογικα. 

Σε ευχαριστώ πολύ θα πάρω μια δεύτερη γνώμη και για μένα είναι καινούργια αυτά, σου εύχομαι να έχεις ένα εύκολο τοκετό!κάτι άκυρο εγω έχω κάνει λέιζερ στα μάτια λόγω μεγάλης μυωπίας και δεν ανέβασα ακόμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η GlikiaChris είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ θα πάρω μια δεύτερη γνώμη και για μένα είναι καινούργια αυτά, σου εύχομαι να έχεις ένα εύκολο τοκετό!κάτι άκυρο εγω έχω κάνει λέιζερ στα μάτια λόγω μεγάλης μυωπίας και δεν ανέβασα ακόμα!

Δεν εχω θεμα μυωπιας, εχω κανει μεταμοσχευση κερατοειδους οταν ημουν μικρη, κ δεν επιτρεπεται να πιεστω καθολου γιατι μπορει να κανω αποκολληση.

Μην ανησυχεις παντως, ολα γκουντ ειναι. Θα μεινεις εγκυος κ μια χαρα θα γεννησεις! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Sofia33 είπε:

Δεν εχω θεμα μυωπιας, εχω κανει μεταμοσχευση κερατοειδους οταν ημουν μικρη, κ δεν επιτρεπεται να πιεστω καθολου γιατι μπορει να κανω αποκολληση.

Μην ανησυχεις παντως, ολα γκουντ ειναι. Θα μεινεις εγκυος κ μια χαρα θα γεννησεις! ❤️

Σε ευχαριστώ πολύ!!!εγώ είχα κάνει λέιζερ στα μάτια λόγω μυωπίας!!και σε σένα σε εύχομαι τα καλύτερα!!!😀😀😀😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...