Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διαδικασία αναρρωτικής ΙΚΑ >15 ημερών από μη συμβεβλημένο γιατρό - SOS


Recommended Posts

Καλημέρα,

είμαι αναπληρώτρια εκπαιδευτικός και πρέπει να πάρω αναρρωτική λόγω κύησης μεγαλύτερη των 15 ημερών, αλλά η γυναικολόγος μου δεν είναι συμβεβλημένη με τον ΕΟΠΥΥ. 
Γνωρίζει κάποιος τι διαδικασία θα πρέπει να κάνω με το (πρώην) ΙΚΑ για την άδεια αυτή; 

(ξέρω ότι θα είναι άνευ αποδοχών, αλλά δεν γνωρίζω αν υπάρχει κάποια συγκεκριμένη διαδικασία...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/2/2022 at 12:31 ΜΜ, ο/η mavi είπε:

Καλημέρα,

είμαι αναπληρώτρια εκπαιδευτικός και πρέπει να πάρω αναρρωτική λόγω κύησης μεγαλύτερη των 15 ημερών, αλλά η γυναικολόγος μου δεν είναι συμβεβλημένη με τον ΕΟΠΥΥ. 
Γνωρίζει κάποιος τι διαδικασία θα πρέπει να κάνω με το (πρώην) ΙΚΑ για την άδεια αυτή; 

(ξέρω ότι θα είναι άνευ αποδοχών, αλλά δεν γνωρίζω αν υπάρχει κάποια συγκεκριμένη διαδικασία...)

Για άδεια κυήσεως δεν ξέρω να σου πω πάντως επειδή και ο δικός μου γιατρός δεν είναι στον εοπυ όταν χρειάστηκε να πάρω άδεια μετά το χειρουργείο μου έγραψε την άδεια και έκλεισα ραντεβού σε γυναικολόγο του πρώην ΙΚΑ.(. ΕΦΚΑ νομίζω ότι λέγεται τώρα) και πήγε ο άντρας μου με το χαρτί και απλά του επικυρωσαν την αδεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Για άδεια κυήσεως δεν ξέρω να σου πω πάντως επειδή και ο δικός μου γιατρός δεν είναι στον εοπυ όταν χρειάστηκε να πάρω άδεια μετά το χειρουργείο μου έγραψε την άδεια και έκλεισα ραντεβού σε γυναικολόγο του πρώην ΙΚΑ.(. ΕΦΚΑ νομίζω ότι λέγεται τώρα) και πήγε ο άντρας μου με το χαρτί και απλά του επικυρωσαν την 

Οπότε θέλει ραντεβού με αντίστοιχης ειδικότητας γιατρό εκεί! 

Ίδια διαδικασία θα είναι σίγουρα!

Ευχαριστώ πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η mavi είπε:

Οπότε θέλει ραντεβού με αντίστοιχης ειδικότητας γιατρό εκεί! 

Ίδια διαδικασία θα είναι σίγουρα!

Ευχαριστώ πολύ!!!

Ναι πιστεύω ότι είναι η ίδια διαδικασία μάλιστα αν ο λόγος που πρέπει να πάρεις την άδεια είναι ότι πρέπει να μείνεις ξαπλωμένη δεν χρειάζεται καν να πας εσύ μπορεί να πάει ο άντρας σου ή κάποιος δικός σου και να τους δώσει το χαρτί από τη γυναικολόγο σου είναι εντελώς τυπική η διαδικασία.. Σου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Ναι πιστεύω ότι είναι η ίδια διαδικασία μάλιστα αν ο λόγος που πρέπει να πάρεις την άδεια είναι ότι πρέπει να μείνεις ξαπλωμένη δεν χρειάζεται καν να πας εσύ μπορεί να πάει ο άντρας σου ή κάποιος δικός σου και να τους δώσει το χαρτί από τη γυναικολόγο σου είναι εντελώς τυπική η διαδικασία.. Σου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη

Σε ευχαριστώ πολύ! και για τις ευχές και για τις πληροφορίες! Και σε εσένα εύχομαι ότι καλύτερο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...