Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πιθανή εγκυμοσύνη με 2 μέρες αίμα?


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια ..έκανα την δεύτερη σπερματεγχυνση και περίμενα περίοδο στις 24/12...είδα αίμα ροζ κανονική ροή για δύο μέρες μόνο στις 20/12...τέσσερις μέρες πιο νωρίς δλδ...κανονικά η περίοδος μου κρατάει 3-4 μέρες...και μόλις πέρασαν οι δύο μέρες με το αίμα το ροζ καθάρισα και μετά από δύο μέρες πάλι σκουπιστικα και το πρωί και το βράδυ και είδα καφετί χρώμα στο χαρτί με υγρά μαζί...σας έχει τύχει?υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι μου εκανες χοριακη η τεστ εγκυμοσυνης να δεις αν εισαι εγκυος;;

Υπαρχει η λεγομενη ψευτοπεριοδος οπου το αθμα της εμφυτευσης μπορει να θεωρηθει περιοδος..

Ποτε εκανες τη σπερματεγχυση; Το δεκεμβρη; Αν ησουν εγκυος δεν θα επρεπε να εχεις παει ηδη στο γυναικολογο να σε δει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Katerina123tasos είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ..έκανα την δεύτερη σπερματεγχυνση και περίμενα περίοδο στις 24/12...είδα αίμα ροζ κανονική ροή για δύο μέρες μόνο στις 20/12...τέσσερις μέρες πιο νωρίς δλδ...κανονικά η περίοδος μου κρατάει 3-4 μέρες...και μόλις πέρασαν οι δύο μέρες με το αίμα το ροζ καθάρισα και μετά από δύο μέρες πάλι σκουπιστικα και το πρωί και το βράδυ και είδα καφετί χρώμα στο χαρτί με υγρά μαζί...σας έχει τύχει?υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης?

Στη πρώτη εγκυμοσύνη μου το είχα αυτό για 10 μέρες + έτσι όπως το περιγράφεις . Κάνε χοριακη! Καλά αποτελέσματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Στη πρώτη εγκυμοσύνη μου το είχα αυτό για 10 μέρες + έτσι όπως το περιγράφεις . Κάνε χοριακη! Καλά αποτελέσματα! 

Καλησπέρα κορίτσι μου...είχες ροζ καθαρό αίμα και μετά σου σταμάτησε και είχες καφετιά σαν να τελειώνει η περίοδος και υγρά?μακάρι ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσι μου εκανες χοριακη η τεστ εγκυμοσυνης να δεις αν εισαι εγκυος;;

Υπαρχει η λεγομενη ψευτοπεριοδος οπου το αθμα της εμφυτευσης μπορει να θεωρηθει περιοδος..

Ποτε εκανες τη σπερματεγχυση; Το δεκεμβρη; Αν ησουν εγκυος δεν θα επρεπε να εχεις παει ηδη στο γυναικολογο να σε δει;

Καλησπέρα κορίτσι μου την σπερματεγχυνση την έκανα στις 5/1/2022 ...όταν είδα αίμα πήρα τηλ τον γιατρό μου και του είπα ότι αδιαθετησα...το αίμα το είδα στις 20/1 ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσι μου εκανες χοριακη η τεστ εγκυμοσυνης να δεις αν εισαι εγκυος;;

Υπαρχει η λεγομενη ψευτοπεριοδος οπου το αθμα της εμφυτευσης μπορει να θεωρηθει περιοδος..

Ποτε εκανες τη σπερματεγχυση; Το δεκεμβρη; Αν ησουν εγκυος δεν θα επρεπε να εχεις παει ηδη στο γυναικολογο να σε δει;

Όχι δεν έκανα τεστ επειδή είδα αιμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Katerina123tasos είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου...είχες ροζ καθαρό αίμα και μετά σου σταμάτησε και είχες καφετιά σαν να τελειώνει η περίοδος και υγρά?μακάρι ❣️

Και καφέ είχα και ροζ. Πρώτα είχα ροζ. 

Βέβαια δεν είχα τρελή ροή , σταγόνες σταγόνες κάθε τρείς και λίγο. 

Ελπίζω να είσαι έγκυος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Και καφέ είχα και ροζ. Πρώτα είχα ροζ. 

Βέβαια δεν είχα τρελή ροή , σταγόνες σταγόνες κάθε τρείς και λίγο. 

Ελπίζω να είσαι έγκυος!!

Εγώ είχα κανονική ροή δυστυχώς...άρα μάλλον δεν θα είναι καλά τα νέα... ευχαριστώ πολύ πάντως κορίτσι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerina123tasos είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου την σπερματεγχυνση την έκανα στις 5/1/2022 ...όταν είδα αίμα πήρα τηλ τον γιατρό μου και του είπα ότι αδιαθετησα...το αίμα το είδα στις 20/1 ...

Κορίτσι μου στην αρχή είπες ότι περίμενες περίοδο 24/12 κ είδες αίμα 20/12, αντί για 20/1..γι’αυτό μας μπέρδεψες.

Εγώ θα έλεγα αν πιστεύεις ότι ήταν κάτι διαφορετικό απότι συνήθως να κάνεις ένα τεστ..δε χάνεις κάτι. Υπάρχει κ η ψευτοπερίοδος που λέει κ η @Antonia2 . 

Καλά αποτελέσματα! 🙏💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσι μου στην αρχή είπες ότι περίμενες περίοδο 24/12 κ είδες αίμα 20/12, αντί για 20/1..γι’αυτό μας μπέρδεψες.

Εγώ θα έλεγα αν πιστεύεις ότι ήταν κάτι διαφορετικό απότι συνήθως να κάνεις ένα τεστ..δε χάνεις κάτι. Υπάρχει κ η ψευτοπερίοδος που λέει κ η @Antonia2 . 

Καλά αποτελέσματα! 🙏💕

Καλημέρα ναι συγνώμη μπερδεύτηκα .. ευχαριστώ παντως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα!! 

Αύριο είναι η ημέρα της χοριακης.. Εχθές πρωί όμως με έπιασαν δυνατοί πόνοι περιόδου.. Ήμουν σίγουρη ότι θα δω αίμα.. Ξεκίνησε με ελαφρύ καφέ στο σκουπισμα και πόνους όλη την ημέρα.. Σήμερα μικρή ένταση πόνοι αλλά το καφέ ποιο έντονο και με ροή.. Νιώθω ότι θα έχω ένα αρνητικό αποτέλεσμα αύριο και είμαι πολύ χάλια.. Φαντάζομαι το ίδιο νιώθεις και εσύ.. 

Εκανες την χοριακη?? Εύχομαι να είχες καλό αποτέλεσμα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλά πολύ καλά, καμία σχέση αλήθεια, καμένα άγχος πέρα από την αρχή λίγο μετά τπτ! Το άκρως αντίθετο με την πρώτη😅 αγοράκι περιμένω τώρα😊
    • Καλημέρα Μαριλού!!!! ☀️  Μπράβο κορίτσι μου!!! τέλειες οι εξετάσεις και ξεκινάς!!!!!! Με το καλό!!!! 🙏❤️😍
    • Καλημερα Νεφέλη μου!!! ☀️ Καλή αρχή στη διέγερσή σου και εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος!! 🙏❤️  βήμα βημα με εμπιστοσυνη στο γιατρο και πίστη θα γίνουν όλα!! το σωμα σου κάνει ό,τι καλύτερο μπορεί!! βοήθησε το κι εσυ όσο μπορεις και ευχομαι πολυ συντομα να μας πεις τα ευχαριστα! 🤞🥰
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Σε καταλαβαίνω πάρα πολύ γιατί κι εγώ έχω τον ίδιο φόβο και το μωρό μου είναι ακριβώς στην ίδια ηλικία. Έχω δώσει μπισκοτάκι και πατημενη μπανάνα μόνο κι αυτά με πολύ φόβο. Δε γνωρίζω να σου απαντήσω αν μπορεί κάποιος να σε βοηθήσει σε αυτό, αλλά κάτι που βοήθησε πάρα πολύ εμένα και έχω πλέον περισσότερη σιγουριά όταν του δίνω κάτι, είναι ένα σεμινάριο πρώτων βοηθειών που παρακολούθησα. Με βοήθησε ουσιαστικά ψυχολογικά ότι - πέρα απ' το ότι τον προσέχω πολύ όταν τρώει (να μην πάει να μιλήσει, να μην κλαίει, να μη γελάει) - οτιδήποτε κι αν συμβεί ξέρω τι πρέπει να κάνω.
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εγώ δεν μπορούσα να κάνω τίποτα με τους εμετούς τους πρώτους μήνες. Το πρωί μόνο που σηκωνόμουν απ' το κρεβάτι, με έπιανε κατευθείαν έντονη ναυτία και πήγαινα για εμετό. Γι αυτό πέρναγα όλη τη μέρα ξαπλωμένη. Μόνο το βράδυ αισθανομουν λίγο καλύτερα και σηκωνόμουν. Έτρωγα 2-3 πολύ συγκεκριμένα πράγματα και το να τρως πολύ συχνά από πολύ λίγο νομίζω βοηθάει πολύ. Οπότε βρες κάτι που να μπορείς έστω λίγο να φας και φάε πολύ συχνά, μη μένεις πολλές ώρες νηστική γιατί χειροτερεύει η κατάσταση. Εγώ δεν έπαιρνα κάτι, οπότε δε γνωρίζω γι αυτό να σε βοηθήσω. Υπομονή, θα περάσει κι αυτό! Να πάνε όλα καλά στην εγκυμοσύνη σου και με το καλό! ❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...