Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Όχι, δεν είχε δει κάτι δυστυχώς! Ή δεν είχε τυλιχθεί ακόμη ή δεν φαινόταν. Εμένα έσπασαν τα νερά αλλά δεν είχα πόνους. Τους πόνους της γέννας δηλαδή...σπασμούς και τέτοια...δεν τα έζησα ποτέ! Απλά ένιωθα τα νερά να τρέχουν.  Επειδή όμως το μαιευτήριο είναι μια ώρα μακριά από το σπίτι μου αγχώθηκα και έφυγα γρήγορα.  Με ρωτούσε κι ο γιατρός στο τηλ μέσα στην ταραχή μου αν νιώθω το μωρό και εγώ δεν μπορούσα να καταλάβω. Είχα φοβηθεί. Ευτυχώς όμως όλα καλά!

Μπορεί να τυλίχτηκε πιο μετά  για αυτό να μην είχε δει κάτι 
Εγώ είμαι 4 ώρες μακριά απο το μαιευτήριο για αυτό μου είπε να μην αγχωθώ ότι έχω χρόνο αν μου σπάσουν τα νερά και για αυτό ρώτησα αν σου άρχισαν αμέσως και οι πόνοι για να έχω μια εικόνα 

ενταξει λογικό είναι και εγώ θα ταραχτώ αν και μου είπε ότι έχω πολύ χρόνο μπροστά μου σίγουρα θα αγχωθώ 

Όλα όμως πήγαν καλά αυτό έχει σημασία 😊

Οταν θα μπορεις να μας λες και εσυ τα νέα σου 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπράβο και στις δύο σας που μπορείτε να θηλάζετε έστω σιγά σιγά και μπαίνετε στους ρυθμους σας.πολυ ευχάριστα νέα.σιγα σιγά θα πάρουμε όλες σειρά.και εγώ αγχώνομαι για το πόσο χρόνο έχουμε άλλα και εμένα η μαία είπε ότι έχουμε αρκετό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Katerina. είπε:

Μπράβο και στις δύο σας που μπορείτε να θηλάζετε έστω σιγά σιγά και μπαίνετε στους ρυθμους σας.πολυ ευχάριστα νέα.σιγα σιγά θα πάρουμε όλες σειρά.και εγώ αγχώνομαι για το πόσο χρόνο έχουμε άλλα και εμένα η μαία είπε ότι έχουμε αρκετό 

Ναι εμένα μου είπε 10 με 12 ώρες έχουμε για αυτό μου είπε να μην βιαστώ να περάσω και λίγα πονακια στο σπίτι γιατί θα κουραστώ αν πάω αμέσως μαιευτήριο αλλά δεν ξέρω αν όντως θα περιμένω και εγώ γιατί είδες καμία φορά δεν ξέρεις μπορεί να έχει τυλιχτεί με το λώρο και να πρέπει να πάμε να το δούμε… άντε σιγά σιγά όλες παίρνουμε σειρά 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elk είπε:

Η μαία μου ειπε Θέλει υπομονή ο θηλασμός και ειναι αρκετά δυσκολο κομματι μέχρι να το βρούμε

και είναι λογικό όταν έχουμε και ένα μικρό μωρακι αν δούμε ότι ζορίζετε με το θηλασμό θα δώσουμε και ξένο δεν πας παίρνει να χασει πολλά γραμμάρια αλλά κορίτσι μου έτσι όπως μας τα λες πιστεύω ότι τα πας περίφημα και μπράβο σου αλλά μπράβο και στον αντρα σου που σε βοηθάει είναι πολύ σημαντικό να τους έχουμε δίπλα μας σε όλο αυτό να μας στηρίζουν 

η μαία του γιατρού ήταν τελικά μαζί σου ; Ή μόνο τα κορίτσια της κλινικής είχες που σε βοήθησαν ; 
 

 

Ναι έτσι είναι...όπως είπε κ η @Μαργαρίτστο πρώτο διήμερο έχουμε πολύ λίγο γάλα κ είναι δύσκολα να τραφούν μόνο με αυτό ..αν όμως έχετε τελειομηνα μωράκια δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα...κ εμείς 2300γεννηθηκαμε κ βγήκαμε 2090απ το μαιευτήριο.αλλωστε σε ρωτάνε για όλα τα κορίτσια ..πήραμε και βρεφοζυγο από το μαιευτήριο να το μετράμε διότι μας το συνέστησε η παιδίατρος.

Ναι καλά τα πάμε !!λίγο τα βράδια είναι ανήσυχη ,όλη ημέρα είναι πάρα πολύ ήσυχη!εχουμε κάποιο λιγο χρόνο ν κάνουμε λίγα πράγματα ..βέβαια η εξαντληση είναι εξάντληση !!το βλέπεις να κλαίει κ σπαραζει η καρδιά σου ..δε ξέρεις τι του φταίει...

η μαία του γιατρού το μόνο που έκανε ήταν να έρθει μια φορά να μου αλλάξει τα ράμματα κ την άλλη να μου πει γενικολογιες για τον θηλασμό...ούτε να μου δείξει στάσεις ούτε να μου πει για την περιποίηση..το τίποτα...χάλια !!δε ξέρω νομίζω πως τα έχει με τα γιατρό..τον φωνάζει με χαϊδευτικό !!χαχαχχαχαχ!

 

@μαργαριτσ έχεις κ εσύ πρησμένα πόδια απ' την καισαρική ;;είσαι πολύ τυχερή που δεν ένιωσες πόνους...μα ρε κορίτσια να πάθω ρήξη μήτρας ;;το σκέφτομαι κ αγχώνομαι !

 

το έχω ακούσει κ εγώ αυτό που λένε για τα νερά ...ότι μπορείς να κάτσεις λίγο σπίτι γιατί θα ταλαιπωρηθείς στο νοσοκομείο !!

αχ άντε κοριτσια μου σιγά σιγά θα μιλάμε για τα μωράκια μας τα γλυκά !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Ναι έτσι είναι...όπως είπε κ η @Μαργαρίτστο πρώτο διήμερο έχουμε πολύ λίγο γάλα κ είναι δύσκολα να τραφούν μόνο με αυτό ..αν όμως έχετε τελειομηνα μωράκια δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα...κ εμείς 2300γεννηθηκαμε κ βγήκαμε 2090απ το μαιευτήριο.αλλωστε σε ρωτάνε για όλα τα κορίτσια ..πήραμε και βρεφοζυγο από το μαιευτήριο να το μετράμε διότι μας το συνέστησε η παιδίατρος.

Ναι καλά τα πάμε !!λίγο τα βράδια είναι ανήσυχη ,όλη ημέρα είναι πάρα πολύ ήσυχη!εχουμε κάποιο λιγο χρόνο ν κάνουμε λίγα πράγματα ..βέβαια η εξαντληση είναι εξάντληση !!το βλέπεις να κλαίει κ σπαραζει η καρδιά σου ..δε ξέρεις τι του φταίει...

η μαία του γιατρού το μόνο που έκανε ήταν να έρθει μια φορά να μου αλλάξει τα ράμματα κ την άλλη να μου πει γενικολογιες για τον θηλασμό...ούτε να μου δείξει στάσεις ούτε να μου πει για την περιποίηση..το τίποτα...χάλια !!δε ξέρω νομίζω πως τα έχει με τα γιατρό..τον φωνάζει με χαϊδευτικό !!χαχαχχαχαχ!

 

@μαργαριτσ έχεις κ εσύ πρησμένα πόδια απ' την καισαρική ;;είσαι πολύ τυχερή που δεν ένιωσες πόνους...μα ρε κορίτσια να πάθω ρήξη μήτρας ;;το σκέφτομαι κ αγχώνομαι !

 

το έχω ακούσει κ εγώ αυτό που λένε για τα νερά ...ότι μπορείς να κάτσεις λίγο σπίτι γιατί θα ταλαιπωρηθείς στο νοσοκομείο !!

αχ άντε κοριτσια μου σιγά σιγά θα μιλάμε για τα μωράκια μας τα γλυκά !!

Και την πλήρωσες την μαία και δουλειά δηλαδή δεν σου έκανε ; Χαχαχα λες να τα έχει με το γιατρό ; Για αυτό να την προωθεί ; Ποτε δεν ξέρεις… τουλάχιστον είχες βοήθεια από τις μαίες του μαιευτηρίου πάλι καλά 

ναι χάνουν στην αρχή και εμένα με είπε η μαία περίπου στα 300 γραμμάρια και με προετοιμάζει από τώρα για να μην αγχωθώ γιατί ξέρει ότι έχω και μικρό μωρακι όποτε να ξέρω τι θα συναντήσω μετά 

Λογικό είναι να έχεις κουραστεί αφού από πριν είμαστε σε κατάσταση με την κοιλιά τούρλα που δεν κοιμόμαστε καλά μετά έρχεται η γεννά μετά ο θηλασμός νιωθω ότι δεν προλαβαίνουμε να πάρουμε ανάσα έτσι το καταλαβαίνω πάνε όλα μαζί και δεν προλαβαίνεις να ξεκουραστείς…

αχ αυτό με το κλάμα μου το είχε πει και μια φίλη μου την πρώτη βδομαδα έκλεγε το μωρακι της και την έπιαναν τα κλάματα και αυτήν όταν το έβλεπα να έτσι 😕 

Εγώ Παρασκευή έχω πάλι γιατρό περιμένω να δω τι θα μου πει από την μια θέλω να πάω να γεννήσω και από την άλλη με πιάνει άγχος λέω καλά κάθεται και μέσα στην κοιλιά 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Και την πλήρωσες την μαία και δουλειά δηλαδή δεν σου έκανε ; Χαχαχα λες να τα έχει με το γιατρό ; Για αυτό να την προωθεί ; Ποτε δεν ξέρεις… τουλάχιστον είχες βοήθεια από τις μαίες του μαιευτηρίου πάλι καλά 

ναι χάνουν στην αρχή και εμένα με είπε η μαία περίπου στα 300 γραμμάρια και με προετοιμάζει από τώρα για να μην αγχωθώ γιατί ξέρει ότι έχω και μικρό μωρακι όποτε να ξέρω τι θα συναντήσω μετά 

Λογικό είναι να έχεις κουραστεί αφού από πριν είμαστε σε κατάσταση με την κοιλιά τούρλα που δεν κοιμόμαστε καλά μετά έρχεται η γεννά μετά ο θηλασμός νιωθω ότι δεν προλαβαίνουμε να πάρουμε ανάσα έτσι το καταλαβαίνω πάνε όλα μαζί και δεν προλαβαίνεις να ξεκουραστείς…

αχ αυτό με το κλάμα μου το είχε πει και μια φίλη μου την πρώτη βδομαδα έκλεγε το μωρακι της και την έπιαναν τα κλάματα και αυτήν όταν το έβλεπα να έτσι 😕 

Εγώ Παρασκευή έχω πάλι γιατρό περιμένω να δω τι θα μου πει από την μια θέλω να πάω να γεννήσω και από την άλλη με πιάνει άγχος λέω καλά κάθεται και μέσα στην κοιλιά 😂

Ναι την πλήρωσα κανονικότατα...μα με χαϊδευτικό όνομα ;;χαχαχαχ !

Νομίζω πως αφού είσαι σε καλές βδομάδες είναι πιο καλό να γεννήσεις !εγώ θα σκεφτόμουν αυτό να τελειώνει ο κύκλος της εγκυμοσύνης κ να αρχίσει ένας άλλος !!ποτ προσωπικά τον θεωρώ πολύ πιο όμορφο !!!

Καλά όσο για τον ύπνο ούτε τώρα κοιμάσαι καλά..γκρινιάζει το νινακι την νύχτα και επιπλέον μετά πως σηκώνεσαι δε ξέρω χαχχαχ απ' τα τραβήγματα της καισαρικής !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Χρόνια πολλά και ευλογημένα! Να προσέχει η Παναγία τα μωράκια μας ❤️

σας ευχαριστώ όλες πολύ για τις ευχές ❤️! Εμείς χθες φθάσαμε τα 2.200 και αύριο θα μας ενημερώσουν ποια μέρα θα πάρουμε τον μικρό μας πρίγκηπα σπίτι!!! 

@irini5 πως είσαι κορίτσι μου; πως είναι η ζωή με τη μικρή στο σπίτι; Φαντάζομαι δεν θα προλαβαίνεις ούτε τώρα να ξεκουραστείς! Εντάξει δεν έχασε πολύ βάρος η μικρούλα σου. Συνήθως χάνουν περισσότερο. Βέβαια οι γιατροί θέλουν το μωρό να χάσει στην αρχή, το ακούω που το λένε σε νέους γονείς κάθε μέρα. Άρχισε να παίρνει λίγο τώρα; Συνήθως στο δεκαήμερο ανακτούν το βάρος γέννησης. Πάντως το στομαχάκι των μωρών τις πρώτες μέρες είναι πολύ μικρό και τους φτάνει το πρωτόγαλα. Βέβαια εμείς που έχουμε μικρά μωράκια είναι λογικό να αγχωνόμαστε και να θελουμε να πάρουν βάρος γρήγορα οπότε καταλαβαίνω την ανάγκη να δώσεις ξένο. Τουλάχιστον έτσι βλέπεις πόσο πίνει. Στα πόσα ml είστε τώρα; Την ταΐζεις κατά απαίτηση ή με πρόγραμμα 2-3 ωρών; Με το μπάνιο τα βρήκες; Εμένα αυτό με αγχώνει τώρα που είναι τόσο μικρούλια. Ζυγαριά πήρα κι εγώ για να μπορώ να παρακολουθώ την ανάπτυξη του. 

ο μπαμπάς σου πως είναι; Ελπίζω να μην ήταν κάτι σοβαρό και όλα να είναι καλά. 

@Μαργαρίτσ πως είσαι κορίτσι μου; Υποχώρησαν οι ενοχλήσεις της καισαιρικης;  Πως είναι η μικρούλα σου; Με το καλό να πάτε σπίτι ❤️
 

@Elk πλησιάζει η ΠΗΤ σου! Λίγες μέρες έμειναν και σύντομα θα έχεις το μωράκι σου αγκαλιά. Σίγουρα θα έχεις χρόνο αλλά επειδή είσαι και μακριά από το μαιευτήριο καλύτερα να μην περιμένεις πολύ όταν έρθει η ώρα. Θα είναι και δύσκολο να είσαι στο δρόμο τόσες ώρες και να έχεις και τους πόνους της γέννας που πάνε κι έρχονται. Με το καλό ❤️❤️❤️
 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Χρόνια πολλά και ευλογημένα! Να προσέχει η Παναγία τα μωράκια μας ❤️

σας ευχαριστώ όλες πολύ για τις ευχές ❤️! Εμείς χθες φθάσαμε τα 2.200 και αύριο θα μας ενημερώσουν ποια μέρα θα πάρουμε τον μικρό μας πρίγκηπα σπίτι!!! 

@irini5 πως είσαι κορίτσι μου; πως είναι η ζωή με τη μικρή στο σπίτι; Φαντάζομαι δεν θα προλαβαίνεις ούτε τώρα να ξεκουραστείς! Εντάξει δεν έχασε πολύ βάρος η μικρούλα σου. Συνήθως χάνουν περισσότερο. Βέβαια οι γιατροί θέλουν το μωρό να χάσει στην αρχή, το ακούω που το λένε σε νέους γονείς κάθε μέρα. Άρχισε να παίρνει λίγο τώρα; Συνήθως στο δεκαήμερο ανακτούν το βάρος γέννησης. Πάντως το στομαχάκι των μωρών τις πρώτες μέρες είναι πολύ μικρό και τους φτάνει το πρωτόγαλα. Βέβαια εμείς που έχουμε μικρά μωράκια είναι λογικό να αγχωνόμαστε και να θελουμε να πάρουν βάρος γρήγορα οπότε καταλαβαίνω την ανάγκη να δώσεις ξένο. Τουλάχιστον έτσι βλέπεις πόσο πίνει. Στα πόσα ml είστε τώρα; Την ταΐζεις κατά απαίτηση ή με πρόγραμμα 2-3 ωρών; Με το μπάνιο τα βρήκες; Εμένα αυτό με αγχώνει τώρα που είναι τόσο μικρούλια. Ζυγαριά πήρα κι εγώ για να μπορώ να παρακολουθώ την ανάπτυξη του. 

ο μπαμπάς σου πως είναι; Ελπίζω να μην ήταν κάτι σοβαρό και όλα να είναι καλά. 

@Μαργαρίτσ πως είσαι κορίτσι μου; Υποχώρησαν οι ενοχλήσεις της καισαιρικης;  Πως είναι η μικρούλα σου; Με το καλό να πάτε σπίτι ❤️
 

@Elk πλησιάζει η ΠΗΤ σου! Λίγες μέρες έμειναν και σύντομα θα έχεις το μωράκι σου αγκαλιά. Σίγουρα θα έχεις χρόνο αλλά επειδή είσαι και μακριά από το μαιευτήριο καλύτερα να μην περιμένεις πολύ όταν έρθει η ώρα. Θα είναι και δύσκολο να είσαι στο δρόμο τόσες ώρες και να έχεις και τους πόνους της γέννας που πάνε κι έρχονται. Με το καλό ❤️❤️❤️
 

 

Χρόνια πολλά !!η Παναγία να μας προστατεύει όλους !!μεγάλη γιορτή σήμερα !!σαν σήμερα από του χρόνου θα γιορτάζει το κοριτσάκι μου!

Κορίτσι μου δε μπορείς να φανταστείς πόσο χαίρομαι για εσένα αλήθεια !!!μακρύς ο δρόμος κ δύσκολος αλλά θα ανταμειφθείς με το παραπάνω !!δε το πιστεύω ότι θα έχεις τον μικρό σου σπίτι !!δε μπορώ καν να σκεφτώ την χαρά σας.θα είναι όλα τόσο υπέροχα !

Πολλές οι ερωτήσεις σου χαχα μην μου αγχώνεσαι..όλα λειτουργούν σαν βιολογικό ρολόι ..έτσι νιώθω τουλάχιστον.βεβαια δεδομένης της κατάστασης δεν έχω και την πολυτιμη βοήθεια της μαμάς μου..αλλά δεν πειράζει !

Πρώτα να σε ευχαριστήσω που ρώτησες για τον μπαμπά κ μετά να περάσω σε όλα τα αευχαριστα..δυστυχώς το πόδι του το ένα δε μπορεί καθόλου ούτε να το αγγίξει..πόνος μη υποφερτός.. ευχόμαστε όλοι να περάσει λίγος χρόνος ώστε να πάρει χειρουργείο γτ τώρα δε του το επιτρέπουν..σκέφτομαι απλώς πως θα μπορούσε να πάθει τα χειρότερα..απ' εγκεφαλικά ως και να τον πατήσει κάποιο αμάξι..οπότε προσπαθώ να παρηγορήθω..

Πάμε στα άλλα τώρα που αυτά πρέπει να σκεφτόμαστε !η ζωή στο σπίτι είναι σαν να σταμάτησε ο χρόνος..είμαστε κ οι δύο χαζόγονεις από πάνω της κ την χαζεύουμε..κοιμάται αρκετά και έχουμε λίγο χρόνο κ για να κάτσουμε η να δούμε ένα επεισόδιο από κάποια σειρά..αλλα γενικα μια εξαντληση ..γλυκιά μεν..ομως γενικά όπως είπε κ η παιδίατρος υπηρετούμε το παιδί..παιδίατρος θα έρθει την τρίτη να μας δεί..γενικώς όλα καλά..με δυσκολεύει ο καθαρισμός του ομφαλού που ακόμα δε ξέρω να το κάνω..θα ρωτήσω την γιατρό ..κ πότε να αλλάζω Πανα..το πάω στα τυφλά αυτό χαχχα .βέβαια η οανα έχει την ένδειξη ότι έκανε κακα αλλά τα τσισα ποτέ ;;αν ξέρει κάποια ας μου πει !!

Μπανάκι μόνη μου δε μπορώ να το κάνω..το κάνουμε κ οι δύο μαζί ..ένας κρατάει ο άλλος πλένει..θα υπάρχουν κ ατυχήματα στο μπάνιο να ξέρετε χαχαχαχχα !

Δε μου φτάνουν επίσης με τίποτα τα σελτεδακια και τα σεντόνια λικνου κ θα παραγγείλω κ άλλα.

πλέον τρεφόμαστε μόνο με θηλασμό..ο οποίος σιγά σιγά σιγά όλο κ εντείνεται..μου είχαν πει ανά 2-2.5ωρες αναγκαστικά ξυπνήσει δεν ξυπνήσει..πλέον ξυπνάει και νωρίτερα κ αρχίσει να ζητάει..συνήθως δε ξέρω πόσα μλ πινει το πάμε βάσει χρόνου διάρκειας του θηλασμού..που φυσικά δεν είναι πάντα ο ίδιος..βάρος παίρνει πολύ λίγο ..έχει πάρει περίπου 50γραμμαρια..

Σχετικά με την καισαρική σε πόσο χρόνο σου έφυγαν όλα τα πονάκια ;;τα ράμματα πότε πέφτουν !!;την Πέμπτη έχω γιατρό..γενικά δε πονάω απλώς μετά από ύπνο που βέβαια προσπαθώ να κοιμηθώ κάπως καθιστή πονάω όταν πάω να σηκωθώ κ μέσα στη μέρα που πονάνε είτε οι άκρες της τομης κ άλλοτε μάλλον κάποια όργανα σαν να μετακινούνται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά σε όλες. Αχ κορίτσια μου πολύ χαίρομαι που διαβάζω για τα μωρακια σας και απορίες τελείως διαφορετικές...τι όμορφα...μπραβο που τα καταφερνετε με το θηλασμό αυτο και υο μπανακι εχω αγχος πιο πολυ απο ολα.θα πάρουμε όλες σειρά σιγά σιγά. Νομίζω  @Elk θα είσαι η επόμενη λογικά...κοντεύεις. Και χρόνια πολλά σε όσες κοπέλες γιορτάζουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Ναι την πλήρωσα κανονικότατα...μα με χαϊδευτικό όνομα ;;χαχαχαχ !

Νομίζω πως αφού είσαι σε καλές βδομάδες είναι πιο καλό να γεννήσεις !εγώ θα σκεφτόμουν αυτό να τελειώνει ο κύκλος της εγκυμοσύνης κ να αρχίσει ένας άλλος !!ποτ προσωπικά τον θεωρώ πολύ πιο όμορφο !!!

Καλά όσο για τον ύπνο ούτε τώρα κοιμάσαι καλά..γκρινιάζει το νινακι την νύχτα και επιπλέον μετά πως σηκώνεσαι δε ξέρω χαχχαχ απ' τα τραβήγματα της καισαρικής !!

Καλημέρα κορίτσια καλη Παναγία και χρονια πολλα σε όσες γιορτάζουν 

Όντως ήταν βλακεία μπροστά σου τώρα να φωνάζει τον γιατρό με χαϊδευτικό δεν είναι σωστό αυτά τα λένε όταν είναι οι δυο τους αλλά τι να πεις..

Καλά με τον ύπνο φαντάζομαι εδώ δεν μπορούσαμε να κοιμηθούμε πριν που δεν είχα το μωρο όχι τώρα που έχεις και το μωρο… πάντως χαίρομαι που τα καταφέρνετε με τον θηλασμό μακάρι να μπορεσω και εγω 

εμενα με ρώτησε η μαία ποιος θα κάνει μπάνιο το μωρο λέω ο αντρας μου τον έδειξε εκεί μερικές κινήσεις για το πως μπορεί να κάνει μπάνιο το μωρο τώρα την Παρασκευή θα πάω πάλι καμία ώρα πιο μπροστά από το ραντεβού να μας πει και αλλά πράγματα η μαία 

@blueheart @Katerina. ΠΗΤ έχω τώρα 28/8 την Παρασκευή έχω ραντεβού φαντάζομαι όταν πλησιάζουν οι μερες θα με στείλει Αθήνα να μεινω γιατί λογικά θα πρέπει να κάνω και την εξέταση καρδιοτοκογραφημα γιατί δεν την έχω κάνει ακόμα… μου είπαν να μην βιαστώ για το μαιευτήριο τωρα εξαρτάται πως θα ειμαι αυτήν είπε δεν θα με πιάσουν αμεσως πόνοι δυνατοί όποτε να είμαι χαλαρή

με κάνει εντύπωση ότι δεν έχω ακόμα πονακια νομίζω ούτε συσπάσεις νιωθω έχω δρόμο έτσι πιστευω η μαμα μου από την ΠΗΤ που την είχαν πει είχε πάρει + 7 μερες σε εμενα και στον αδερφό μου λέω κοιτά στο τέλος μην πάω για αρχές Σεπτεμβρίου αν μοιάσω αυτήν θα δείξει 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς γυρίσαμε σπίτι. Η πρώτη βραδιά δύσκολη. Έκλαιγε, κοιμηθήκαμε ελάχιστα. Ευτυχώς ηρέμησε το πρωί και ξεκουράστηκα 2-3 ώρες. Θα προσπαθήσω να της φτιάξω πρόγραμμα σήμερα. Γενικά, η κούραση και η αϋπνία παλεύεται...η τομή με ενοχλεί και δεν με βολεύει να ανταποκριθώ όπως θέλω. Να το αλλάξω, κάνω μπάνιο κτλ. Όπως επίσης έχει πιαστεί όλο μου το κορμί από τον θηλασμό. Δεν την έχω βρει ακόμα τη σωστή στάση. Πιστεύω για τις μανουλες με φυσιολογικό θα είναι πιο εύκολα τα πράγματα. Περιμένω και ενίσχυση την Τετάρτη...θα έρθουν οι δικοί μου να μείνουν μέρες και θα με βοηθάνε...γιατί κι ο σύζυγος έχει μια δουλειά που πρέπει να πηγαίνει....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Εμείς γυρίσαμε σπίτι. Η πρώτη βραδιά δύσκολη. Έκλαιγε, κοιμηθήκαμε ελάχιστα. Ευτυχώς ηρέμησε το πρωί και ξεκουράστηκα 2-3 ώρες. Θα προσπαθήσω να της φτιάξω πρόγραμμα σήμερα. Γενικά, η κούραση και η αϋπνία παλεύεται...η τομή με ενοχλεί και δεν με βολεύει να ανταποκριθώ όπως θέλω. Να το αλλάξω, κάνω μπάνιο κτλ. Όπως επίσης έχει πιαστεί όλο μου το κορμί από τον θηλασμό. Δεν την έχω βρει ακόμα τη σωστή στάση. Πιστεύω για τις μανουλες με φυσιολογικό θα είναι πιο εύκολα τα πράγματα. Περιμένω και ενίσχυση την Τετάρτη...θα έρθουν οι δικοί μου να μείνουν μέρες και θα με βοηθάνε...γιατί κι ο σύζυγος έχει μια δουλειά που πρέπει να πηγαίνει....

 

Άντε ωραία πήγατε σπίτι σας τι καλά 😊

Πωπω θα είναι δύσκολες οι πρώτες μερες με το μωρο μέχρι να βρείτε τους ρυθμούς σας είναι και η ταλαιπωρία της γεννάς θέλει χρόνο μέχρι να επανέλθουμε 

Είναι σε σημείο η τομή που δεν βοηθάει σε κινήσεις υπομονή σιγά σιγά θα στρώσουν ολα 

Να έρθει και η δίκη μου η σειρά να μιλάμε μετά για να νινακια μας 💕

Ωραια θα έρθουν οι δικοί σου θα εχεις βοήθεια και παρέα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Εμείς γυρίσαμε σπίτι. Η πρώτη βραδιά δύσκολη. Έκλαιγε, κοιμηθήκαμε ελάχιστα. Ευτυχώς ηρέμησε το πρωί και ξεκουράστηκα 2-3 ώρες. Θα προσπαθήσω να της φτιάξω πρόγραμμα σήμερα. Γενικά, η κούραση και η αϋπνία παλεύεται...η τομή με ενοχλεί και δεν με βολεύει να ανταποκριθώ όπως θέλω. Να το αλλάξω, κάνω μπάνιο κτλ. Όπως επίσης έχει πιαστεί όλο μου το κορμί από τον θηλασμό. Δεν την έχω βρει ακόμα τη σωστή στάση. Πιστεύω για τις μανουλες με φυσιολογικό θα είναι πιο εύκολα τα πράγματα. Περιμένω και ενίσχυση την Τετάρτη...θα έρθουν οι δικοί μου να μείνουν μέρες και θα με βοηθάνε...γιατί κι ο σύζυγος έχει μια δουλειά που πρέπει να πηγαίνει....

 

Αχ κορίτσι μου τι ωραία που γυρίσατε και εσείς σπιτάκι σας.πολυ όμορφα νέα.σιγα σιγά θα τα βρείτε όλα και με το θηλασμό και με τον ύπνο και όλα.αφου θα έχεις και ενισχύσεις μια χαρά θα είστε. Καλή αντοχή να έχετε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/8/2022 at 10:59 ΠΜ, ο/η Katerina. είπε:

Χρόνια πολλά σε όλες. Αχ κορίτσια μου πολύ χαίρομαι που διαβάζω για τα μωρακια σας και απορίες τελείως διαφορετικές...τι όμορφα...μπραβο που τα καταφερνετε με το θηλασμό αυτο και υο μπανακι εχω αγχος πιο πολυ απο ολα.θα πάρουμε όλες σειρά σιγά σιγά. Νομίζω  @Elk θα είσαι η επόμενη λογικά...κοντεύεις. Και χρόνια πολλά σε όσες κοπέλες γιορτάζουν.

Χρόνια πολλά κ από εμένα κορίτσια !!αν κ καθυστερημένα !!σιγά σιγά θ αλλάξει περιεχόμενο η ομάδα θα μιλάμε για τα νινακια μας !!πως είστε ;;;πως περνάτε με τις κοιλίτσες σας ;;

@Elkτέλεια ,λογικά η μαία είναι αρκετά καλή για να σας τα δείξει όλα αυτά.. καλά έκανες πιστεύω και την πήρες !μεθαύριο περιμένουμε νέα σου !!ε λογικά σιγά σιγά θα σου πει να έρθεις Αθήνα να προετοιμάζεται χιχι !!πότε δε ξέρεις ίσως γίνει κ αυτό που έγινε με εσένα κ τον αδερφό σου !!τουλάχιστον είναι καλό γιατί παίρνει κ άλλο βάρος το νινακι σου..

@Μαργαρίτσαχ τι καλά που γυρίσατε !!φαντάζομαι θα είσαι πολύ πιο χαλαρή τώρα !!αφού έχεις κ βοήθεια τέλεια..εμένα η μαμά μου δυστυχώς δε μπορεί να βοηθήσει λόγω της κατάστασης με τον μπαμπά μου..οπότε σε αυτό το κομμάτι θα μπορούσε να ήταν καλύτερα τα πράγματα !όσο για τον θηλασμό εμένα με βοηθάει η θέση ρακμπι κ λόγω της τομής..

Εμάς ήρθε η παιδίατρος σπίτι χθες..όλα καλά .δε μας είπε τίποτα αρνητικό κ το βάρος μας σιγά σιγά ανεβαίνει..

Αύριο έχω γυναικολόγο και το σκέφτομαι κ φοβάμαι βρε κορίτσια !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαι απο με΄να χρόνια πολλά κορίτσια!!!!!

η Παναγία βοήθεια μας...

πολύ χαίρομαι για σας κορίτσια @irini5 @Μαργαρίτσ σιγά σιγά θα μπειτε σε πρόγραμμα και θα ρυθμιστούν όλα!!!

@irini5 ελπίζω να είναι καλύτερα ο μπάμπάς γρήγορα εύχομαι σιδερένιος...

 

Εγώ κορίτσια χτες ένα πόνο κάτω από το στήθος σαν στομαχόπονος δε μπορούσα ν ανασανω και αρκετές ώρες κράτησε ...πέρασε μόνο του μ ε΄να χλιαρό μπάνιο χαλάρωσε ...δε ξέρω τι ήταν δε πήρα γιατρό αν με ξαναπιάσει θα π΄άρω..

Πως τα πάτε οι υπόλοιπες΄;;;;;;;Πλήσιάζουμε κορίτσιαααα εγώ διανύω την 35η εβδομάδα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μόλις γύρισα από την doppler. 

Γενικά μου είπαν όλα καλά η πίεση έχει μειωθεί προς το καλύτερο δηλαδή έχουν βοηθήσει τα salospir. .

Ο πλακούντας δεν είναι νούμερο τρία που μου είχε βγάλει ο άλλος αλλά όπως τα έχει δει ο γιατρός μου 2 προς 3. 

το μωράκι πήγε 2.064 ωστόσο κατέβηκε αρκετά η εκατοστιαία θέση. Είχα 51 η και τώρα πήγαμε στην 26η δηλαδη θα μπορούσε να είχε πάρει πιο πολύ βάρος. Άρα ξεκινάει μάλλον η αντίστροφη μέτρηση. Ας ελπίδων να φτάσω 36 εβδομάδες. Περιμένω τηλ από τον γιατρό μου να μου πει πως τα βλέπει.... 

το μωρό πολύ ψηλά το κεφάλι. Και τα πόδια κάτω. Δεν την γλυτώνουμε την καισαρική μου φαίνεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mιλησα και με τον γιατρό. Σε δύο εβδομάδες πάλι doppler και αν συνεχίζει να πέφτει η ανάπτυξη θα προγραμματίσουμε ημερομηνία. Προς το παρών λέει όλα τα υπόλοιπα είναι καλά. Ακόμα και το μωρό παίρνει βάρος αλλά πιο αργά. Δεν υπάρχει λέει θέμα.

Άρα 30/08 πάλι doppler έκλεισα. Για να δούμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irini5 τι ωραία που μεγαλώνει το μωράκι σας.νομιζα πως μας βλέπει πιο αργά ο γιατρός. Όλα καλά θα είναι μην αγχώνεσαι.

@Mairy22 και εγώ την ίδια βδομάδα διανύω περιμένω πως και πως να περάσει ο καιρός κουράζομαι πολύ πλέον και δυσκολεύομαι με όλα

@babyblue94λογικο  να είναι διαφορετική κάθε φορά η εκατοστιαία αλλά αφού ο γιατρός είναι καθησυχαστικος μην αγχώνεσαι κάτι παραπάνω ξέρει από εμάς. 

Εγώ χθες βράδυ πήγα και έκανα καρδιοτοκογραφημα που μου είχε πει ο γιατρός όλα εντάξει μου είπαν δεν έχω συσπάσεις. Τώρα πάλι τελος του μηνα θα με δει .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

Χρόνια πολλά κ από εμένα κορίτσια !!αν κ καθυστερημένα !!σιγά σιγά θ αλλάξει περιεχόμενο η ομάδα θα μιλάμε για τα νινακια μας !!πως είστε ;;;πως περνάτε με τις κοιλίτσες σας ;;

@Elkτέλεια ,λογικά η μαία είναι αρκετά καλή για να σας τα δείξει όλα αυτά.. καλά έκανες πιστεύω και την πήρες !μεθαύριο περιμένουμε νέα σου !!ε λογικά σιγά σιγά θα σου πει να έρθεις Αθήνα να προετοιμάζεται χιχι !!πότε δε ξέρεις ίσως γίνει κ αυτό που έγινε με εσένα κ τον αδερφό σου !!τουλάχιστον είναι καλό γιατί παίρνει κ άλλο βάρος το νινακι σου..

@Μαργαρίτσαχ τι καλά που γυρίσατε !!φαντάζομαι θα είσαι πολύ πιο χαλαρή τώρα !!αφού έχεις κ βοήθεια τέλεια..εμένα η μαμά μου δυστυχώς δε μπορεί να βοηθήσει λόγω της κατάστασης με τον μπαμπά μου..οπότε σε αυτό το κομμάτι θα μπορούσε να ήταν καλύτερα τα πράγματα !όσο για τον θηλασμό εμένα με βοηθάει η θέση ρακμπι κ λόγω της τομής..

Εμάς ήρθε η παιδίατρος σπίτι χθες..όλα καλά .δε μας είπε τίποτα αρνητικό κ το βάρος μας σιγά σιγά ανεβαίνει..

Αύριο έχω γυναικολόγο και το σκέφτομαι κ φοβάμαι βρε κορίτσια !!

Καλημέρα κορίτσια 

πιστευω πως είναι καλή η μαία που έχω πάρει και άκουσα και πολύ καλά λόγια και από την γνωστή μου την είχε πάρει θα πάω Παρασκευή πάλι να με δουν και η μαία και ο γιατρός να δούμε πως θα προχωρήσουμε.. το καλό είναι ότι παίρνει βαρος όσο μένει μέσα.. 

μεγαλωνει η μικρή σου τι καλά😊 πήρες και ζυγαριά; Ο παιδίατρος σε ειπε ότι πρέπει να ζυγίζεις το μωρο ; στον γυναικολόγο γιατί σε αγχώνει να πας ; 

Περαστικά στον μπαμπά σου αλλιώς τα υπολόγιζες αλλιώς ήρθαν θα είχες και και βοήθεια τις πρώτες μερες από την μαμα σου αλλά δεν πειράζει θα γίνει καλά και θα έρθουν να σας δουν 😊

@babyblue94 εντάξει προχωράς δεν πειράζει που παίρνει πιο λίγο σημασία έχει ότι παίρνει βαρος..και εμένα η θέση του ήταν εκεί στην β επιπέδου 22 αν θυμάμαι καλά, στο 50 δεν είχα φτάσει ποτέ πάντα χαμηλά ήμουν.. κάτω από το 10 δεν θέλουν να είναι..  όσο για την θέση μπορεί να γυρίσει με το κεφάλι κάτω σε καποιες γυρίζει πιο νωρίς σε άλλες αργει λίγο.. όλα καλά θα είναι πηγες σε άλλον γιατρό για την Doppler να φανταστώ ; Δεν στην έκανε ο ίδιος που ήταν περίεργος και δεν σου είπε τίποτα 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mairy22 είπε:

Kαι απο με΄να χρόνια πολλά κορίτσια!!!!!

η Παναγία βοήθεια μας...

πολύ χαίρομαι για σας κορίτσια @irini5 @Μαργαρίτσ σιγά σιγά θα μπειτε σε πρόγραμμα και θα ρυθμιστούν όλα!!!

@irini5 ελπίζω να είναι καλύτερα ο μπάμπάς γρήγορα εύχομαι σιδερένιος...

 

Εγώ κορίτσια χτες ένα πόνο κάτω από το στήθος σαν στομαχόπονος δε μπορούσα ν ανασανω και αρκετές ώρες κράτησε ...πέρασε μόνο του μ ε΄να χλιαρό μπάνιο χαλάρωσε ...δε ξέρω τι ήταν δε πήρα γιατρό αν με ξαναπιάσει θα π΄άρω..

Πως τα πάτε οι υπόλοιπες΄;;;;;;;Πλήσιάζουμε κορίτσιαααα εγώ διανύω την 35η εβδομάδα.....

Καλημέρα !!ναι αυτόν τον πόνο τον είχα κ εγώ..φυσιολογικός δεν είναι ;;

Δε ξέρω κιόλας

Εμένα α δε με άφηνε να κοιμηθώ καλά τα βράδια...κ επίσης συνεχίστηκε μετά στο μαιευτήριο είναι η αλήθεια ...μου είπαν ότι είναι το στομάχι που έχει ανέβει προς τα πάνω κ έχει γεμίσει αέρια .πάρε τον γιατρό αν σε ξαναπιάσει να είσαι σίγουρη !!

αχ κορίτσια μου πλησιάζετε !!!

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Mιλησα και με τον γιατρό. Σε δύο εβδομάδες πάλι doppler και αν συνεχίζει να πέφτει η ανάπτυξη θα προγραμματίσουμε ημερομηνία. Προς το παρών λέει όλα τα υπόλοιπα είναι καλά. Ακόμα και το μωρό παίρνει βάρος αλλά πιο αργά. Δεν υπάρχει λέει θέμα.

Άρα 30/08 πάλι doppler έκλεισα. Για να δούμε 

Ωραία όλα πάνε καλά..προς το τέλος νομίζω όλα πέφτουν θέσεις..ξέρει ο γιατρός..ίσως πας και παραπάνω βδομάδων στο εύχομαι ολόψυχα !!είτε καισαρική είτε φυσιολογικός δεν πειράζει !το θέμα είναι να γεννήσεις ένα υγιές μωράκι κ να είσαι καλά εσύ !!

 

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

πιστευω πως είναι καλή η μαία που έχω πάρει και άκουσα και πολύ καλά λόγια και από την γνωστή μου την είχε πάρει θα πάω Παρασκευή πάλι να με δουν και η μαία και ο γιατρός να δούμε πως θα προχωρήσουμε.. το καλό είναι ότι παίρνει βαρος όσο μένει μέσα.. 

μεγαλωνει η μικρή σου τι καλά😊 πήρες και ζυγαριά; Ο παιδίατρος σε ειπε ότι πρέπει να ζυγίζεις το μωρο ; στον γυναικολόγο γιατί σε αγχώνει να πας ; 

Περαστικά στον μπαμπά σου αλλιώς τα υπολόγιζες αλλιώς ήρθαν θα είχες και και βοήθεια τις πρώτες μερες από την μαμα σου αλλά δεν πειράζει θα γίνει καλά και θα έρθουν να σας δουν 😊

@babyblue94 εντάξει προχωράς δεν πειράζει που παίρνει πιο λίγο σημασία έχει ότι παίρνει βαρος..και εμένα η θέση του ήταν εκεί στην β επιπέδου 22 αν θυμάμαι καλά, στο 50 δεν είχα φτάσει ποτέ πάντα χαμηλά ήμουν.. κάτω από το 10 δεν θέλουν να είναι..  όσο για την θέση μπορεί να γυρίσει με το κεφάλι κάτω σε καποιες γυρίζει πιο νωρίς σε άλλες αργει λίγο.. όλα καλά θα είναι πηγες σε άλλον γιατρό για την Doppler να φανταστώ ; Δεν στην έκανε ο ίδιος που ήταν περίεργος και δεν σου είπε τίποτα 

 

Μια χαρά η μαία !!!θα σε βοηθήσει φαντάζομαι κ μέσα στο μαιευτήριο κ όλα θα πάνε καλά !!ναι νοικιάσουμε μια ζυγαριά από το μαιευτήριο ακριβείας για πρόωρα ..αυτή μας συνέστησαν αυτή πήραμε..η παιδίατρος μας είπε να πάρουμε..αλλά να μη το μετράμε το μωράκι κάθε ημέρα γιατί θα αγχβθουμε...μια φορά το τριήμερο ..το μέτρησε κ ίδια χθες..σε λίγο θα ανακτήσει όλο το βάρος που έχασε στο μαιευτήριο.δυστυχως ο πατέρας μου θα κάνει μήνες να περπατήσει λογικα...αλλά προσπαθώ να σκεφτώ αισιόδοξα !θα πάμε εμείς στις 40ημερες να τον δούμε !

Γυναικολόγο φοβάμαι μήπως με πονέσει στην αλλαγή...η με εξετάσει κολπικά..Εντωμεταξύ ακόμα έχω αίματα !!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας διαβάζω κ πολύ χαίρομαι για εσάς!!!!!!! Να είστε όλες καλά!!!!! Να μας έχει η Παναγία καλά κ με το καλό οι υπόλοιπες να φέρουμε τα μωράκια σας!!!!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

πιστευω πως είναι καλή η μαία που έχω πάρει και άκουσα και πολύ καλά λόγια και από την γνωστή μου την είχε πάρει θα πάω Παρασκευή πάλι να με δουν και η μαία και ο γιατρός να δούμε πως θα προχωρήσουμε.. το καλό είναι ότι παίρνει βαρος όσο μένει μέσα.. 

μεγαλωνει η μικρή σου τι καλά😊 πήρες και ζυγαριά; Ο παιδίατρος σε ειπε ότι πρέπει να ζυγίζεις το μωρο ; στον γυναικολόγο γιατί σε αγχώνει να πας ; 

Περαστικά στον μπαμπά σου αλλιώς τα υπολόγιζες αλλιώς ήρθαν θα είχες και και βοήθεια τις πρώτες μερες από την μαμα σου αλλά δεν πειράζει θα γίνει καλά και θα έρθουν να σας δουν 😊

@babyblue94 εντάξει προχωράς δεν πειράζει που παίρνει πιο λίγο σημασία έχει ότι παίρνει βαρος..και εμένα η θέση του ήταν εκεί στην β επιπέδου 22 αν θυμάμαι καλά, στο 50 δεν είχα φτάσει ποτέ πάντα χαμηλά ήμουν.. κάτω από το 10 δεν θέλουν να είναι..  όσο για την θέση μπορεί να γυρίσει με το κεφάλι κάτω σε καποιες γυρίζει πιο νωρίς σε άλλες αργει λίγο.. όλα καλά θα είναι πηγες σε άλλον γιατρό για την Doppler να φανταστώ ; Δεν στην έκανε ο ίδιος που ήταν περίεργος και δεν σου είπε τίποτα 

 

Ναι ναι. Ζήτησα άλλον γιατρό. Και τωρα το επόμενο ντομπλερ είναι πάλι με άλλο. Αυτή την φορά με γυναίκα. Να δω και πως είναι οι γυναίκες. 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

Καλημέρα !!ναι αυτόν τον πόνο τον είχα κ εγώ..φυσιολογικός δεν είναι ;;

Δε ξέρω κιόλας

Εμένα α δε με άφηνε να κοιμηθώ καλά τα βράδια...κ επίσης συνεχίστηκε μετά στο μαιευτήριο είναι η αλήθεια ...μου είπαν ότι είναι το στομάχι που έχει ανέβει προς τα πάνω κ έχει γεμίσει αέρια .πάρε τον γιατρό αν σε ξαναπιάσει να είσαι σίγουρη !!

αχ κορίτσια μου πλησιάζετε !!!

Ωραία όλα πάνε καλά..προς το τέλος νομίζω όλα πέφτουν θέσεις..ξέρει ο γιατρός..ίσως πας και παραπάνω βδομάδων στο εύχομαι ολόψυχα !!είτε καισαρική είτε φυσιολογικός δεν πειράζει !το θέμα είναι να γεννήσεις ένα υγιές μωράκι κ να είσαι καλά εσύ !!

 

Μια χαρά η μαία !!!θα σε βοηθήσει φαντάζομαι κ μέσα στο μαιευτήριο κ όλα θα πάνε καλά !!ναι νοικιάσουμε μια ζυγαριά από το μαιευτήριο ακριβείας για πρόωρα ..αυτή μας συνέστησαν αυτή πήραμε..η παιδίατρος μας είπε να πάρουμε..αλλά να μη το μετράμε το μωράκι κάθε ημέρα γιατί θα αγχβθουμε...μια φορά το τριήμερο ..το μέτρησε κ ίδια χθες..σε λίγο θα ανακτήσει όλο το βάρος που έχασε στο μαιευτήριο.δυστυχως ο πατέρας μου θα κάνει μήνες να περπατήσει λογικα...αλλά προσπαθώ να σκεφτώ αισιόδοξα !θα πάμε εμείς στις 40ημερες να τον δούμε !

Γυναικολόγο φοβάμαι μήπως με πονέσει στην αλλαγή...η με εξετάσει κολπικά..Εντωμεταξύ ακόμα έχω αίματα !!

 

 

Περαστικά να είναι και όλα θα γίνουν θα πάτε εσεις να τον δείτε.. νομίζω ακόμα θα έχεις αίμα λένε πως το αίμα κρατάει 40 μερες μετά την γεννά τώρα δεν ξέρω αν ισχύει δεν νομίζω να σε εξέταση κολπικά τώρα που έχεις ακόμα αίμα.. τα ράμματα από την καισαρική θα πρέπει να πας να τα βγάλεις ; Ή τα απορροφά ο οργανισμός ;

μην αγχωθείς με την ζυγαριά και αφού θηλάζεις κιολας μια χαρά θα είναι σιγα σιγα θα το πάρει το βαρος που εχασε όλα τα μωράκια χάνουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι ναι. Ζήτησα άλλον γιατρό. Και τωρα το επόμενο ντομπλερ είναι πάλι με άλλο. Αυτή την φορά με γυναίκα. Να δω και πως είναι οι γυναίκες. 😝

Τους έχεις δοκιμάσει όλους μου φαίνεται χιχιχι !!ελπίζω να είναι καλύτερη !!

 

στις πριν 8 ώρες, ο/η Elk είπε:

Περαστικά να είναι και όλα θα γίνουν θα πάτε εσεις να τον δείτε.. νομίζω ακόμα θα έχεις αίμα λένε πως το αίμα κρατάει 40 μερες μετά την γεννά τώρα δεν ξέρω αν ισχύει δεν νομίζω να σε εξέταση κολπικά τώρα που έχεις ακόμα αίμα.. τα ράμματα από την καισαρική θα πρέπει να πας να τα βγάλεις ; Ή τα απορροφά ο οργανισμός ;

μην αγχωθείς με την ζυγαριά και αφού θηλάζεις κιολας μια χαρά θα είναι σιγα σιγα θα το πάρει το βαρος που εχασε όλα τα μωράκια χάνουν 

Ευχαριστούμε πολύ !ίσως δε ξέρω για το αίμα..νόμιζα πως κρατάει μόνο τις πρώτες ημέρες κ πως στην καισαρική σε καθαρίζουν έτσι κ αλλιώς κ έχεις λιγότερο..αλλά εγώ είχα αρκετό ως τώρα ειδικά στο μαιευτήριο..τα ράμματα απορροφώνται μόνα τους..αλλά μου είπε πως έχει κολλήσει κ κάτι αλλά αυτοκόλλητα ανάπλασης σαν πλαστική κοιλιάς..οπότε θα πας να δει την ουλή κ να με καθαρίσει αύριο..να μου αλλάξει κ αδιάβροχο απ' ο τι κατάλαβα ..αλλά πλέον είμαι πολύ πολύ καλύτερα κορίτσια ...κ η μπουμπου μας κοιμάται όλη ημέρα σαν άγγελος..είναι πολύ ήσυχη...μόνο για φαι ξυπνάει χαχαχα !!

Ναι έχει πάρει βάρος το νινακι !!!λένε ότι πρεπει να παίρνει 30περιποτ γραμμάρια την ημέρα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα και καλώς μας ήρθες κοπέλα μου!!! Εδώ είμαστε όλες μαζί για τον ίδιο σκοπό! Φυσικά και σε δεχόμαστε με!!! Επειδή είσαι δοκιμαστικό μέλος αργούν να φανούν τα μηνύματα σου, μόλις φτάσεις τα 20 θα εμφανίζονται αμέσως.  Αν επιτρέπεται... πόσων ετών είστε με το σύντροφο και πόσο καιρό προσπαθείτε;
    • Καλημέρα κορίτσια! Χριστός Ανέστη!  Κι εγώ χθες έφαγα πολύ! Ευτυχώς δεν έχουμε άλλα τραπεζωματα αυτές τις μέρες!! Εγώ έκανα καμπύλη ζαχάρου νωρίς στην εγκυμοσύνη οπότε ευτυχώς δεν έχω τέτοιες μέρες να κάνω εξετάσεις!  Το σίγουρο είναι ότι αυτή τη βδομάδα θα τρώω παραπάνω. Ειδικά γλυκά!  Καλή επιτυχία με την καμπύλη όσες κάνετε αυτές τις μέρες! Εγώ είχα και νεράκι μαζί μου για να πίνω και να αποφύγω την αναγουλα από τη γλυκόζη.Κι ένα βιβλίο για το δίωρο που περίμενα να περάσει κάπως η ώρα!
    • Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια μου! Μόνο εχθές έφαγα πολύ φαγητό μπορώ να πω. Ευτυχώς εκτός απο το πρωινό μου, που γενικά τρώω μπισκότα, κουλουράκια και τσουρέκι γενικά... δεν έχω φάει άλλα γλυκά θα έλεγα. Αν σκεφτείς ότι ουσιαστικά πάντα κάνω 2 καλά γεύματα και πριν την εγκυμοσύνη και κατά τη διάρκεια... μια χαρά νομίζω είμαι. Απλά το μεσημεριανό μου είναι περισσότερο απ' ότι προ εγκυμοσύνης. Αν δεν είχα θυρεοει΄δή, πιστεύω θα ήταν και λιγότερα τα κιλά... αλλά και πάλι καλά είμαι νομίζω.
    • Χαχα νομίζω οι περισσότεροι το παρακάναμε λίγο αυτές τις μέρες! Κι εγώ που έχω θέμα με το σάκχαρο τρώω κάθε μέρα γλυκό! ( Ευτυχώς εμένα με πειράζουν περισσότερο τα φρούτα απ' τα γλυκά.) Απλά την προηγούμενη της καμπύλης και ιδίως το βράδυ να φας κανονικά κι όχι πολύ αργά! Όπως κάνεις δλδ στην δίαιτά σου! Καλά να περάσετε στη βάφτιση! 🤗 Εμείς σε Γιώργηδες θα πάμε σμρ, άλλο φαΐ πάλι 😀
    • Καλημέρα!  Άστα να πάνε πολύ φαγητό αυτές τις μέρες κ έχουμε κι άλλες 2 σιγουρα🤣🤣 Κ εγώ που υποτίθεται απάνω διατροφή αυτές τις μέρες άστα, να δω πως θα ζυγιστω την Τετάρτη που θα πάω στην διατροφολογο😭 Ποτε έχεις καμπύλη? Εγώ λογικά αφού την Πέμπτη έχω γιατρό μάλλον θα μου πει για την επόμενη εβδομάδα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...