Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 9 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια πρώτο μπάνιο για φέτος! Πολλή ζέστη!!! 256F18E8-1CBF-4C4E-BE8B-BE14369ABC10.thumb.jpeg.41c0888401569c1ab2b5e9434442d898.jpeg

Αχχχχ που είστε?????? Τι τέλεια που ειναιιιι!!!!!!! Μου θυμίζει αρκετά το χωριό μου!!!!! Και τι ωραία χωρίς κόσμο κ με σκιά κ τσουπ η θάλασσα!!!!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Αχχχχ που είστε?????? Τι τέλεια που ειναιιιι!!!!!!! Μου θυμίζει αρκετά το χωριό μου!!!!! Και τι ωραία χωρίς κόσμο κ με σκιά κ τσουπ η θάλασσα!!!!!! ❤️❤️❤️

Ναι είναι ωραία και ήσυχα 😊είναι Πελοπόννησο σε ένα χωριό της Αρκαδίας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα να έχουμε τι κάνετε ; 

καλημέρα σε όλες !! ❤️ πώς είστε ;; 

καλά εδώ σκάμε με τόση ζέστη!!κατά τα άλλα όλα καλα!

εσύ πώς είσαι ;; πώς πάει η ετοιμασία της βαλίτσας μαιευτηρίου ;σιγά σιγά πρέπει να ξεκινήσω κι εγώ!έχω πλέον και θήλαστρο, θερμαντήρα και αποστειρωτή.ελπίζω να τα χρησιμοποιήσω κάποια στιγμή όταν πάω για δουλειά-που θα έχω υπερβολικά λιγοστή βέβαια-!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια..πρώτη μερα διακοπών. Να ξεκουραστούμε λιγο. 

Χθες το βράδυ μετά την πτήση και από όλη την μέρα ορθοστασία το βράδυ φτάσαμε στο ξενοδοχείο και στιγμιαία ένιωσα από κάτω ένα ταιμπημα- σφαχτη . Για 2 δευτερόλεπτα αλλά μου έκοψε την ανάσα. Σαν να πήγα να διπλωθω.  Και μετά από λίγο έγινε άλλη μια φορά σε μικρότερο βαθμό..

Τι λέτε να ήταν; Σύσπαση λέγεται; Έτσι είναι ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babyblue94κ εγώ το επαθα κάποιες μέρες που οουραστηκα παραπάνω μίλησα με το γιατρό μου είπε να μην κουράζομαι και δεν νε ξαναεπιασε.γενικα θέλει να είμαστε λίγο πιο χαλαρές όσο περνάει ο καιρός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Katerina. είπε:

@babyblue94κ εγώ το επαθα κάποιες μέρες που οουραστηκα παραπάνω μίλησα με το γιατρό μου είπε να μην κουράζομαι και δεν νε ξαναεπιασε.γενικα θέλει να είμαστε λίγο πιο χαλαρές όσο περνάει ο καιρός. 

Ναι μετά που ξεκουράστηκα και κοιμήθηκα. Και σήμερα έως τώρα δεν το έχω ξανά πάθει..

Κατάλαβα. Ευχαριστώ. Ναι πρέπει να προσέχουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η irini5 είπε:

καλημέρα σε όλες !! ❤️ πώς είστε ;; 

καλά εδώ σκάμε με τόση ζέστη!!κατά τα άλλα όλα καλα!

εσύ πώς είσαι ;; πώς πάει η ετοιμασία της βαλίτσας μαιευτηρίου ;σιγά σιγά πρέπει να ξεκινήσω κι εγώ!έχω πλέον και θήλαστρο, θερμαντήρα και αποστειρωτή.ελπίζω να τα χρησιμοποιήσω κάποια στιγμή όταν πάω για δουλειά-που θα έχω υπερβολικά λιγοστή βέβαια-!

Καλά πολύ ζεστη και εδώ 

εχω παραγγείλει καποια ακόμα πράγματα εχτές εσώρουχα και κανένα  νυχτικό ακόμα σκέφτομαι σιγά σιγά αυτά που είναι για το μαιευτήριο να τα πλύνω να τα έχω έτοιμα τα υπόλοιπα θα τα αφήσω για πιο μετά δεν έχω κάνει κάτι άλλο μέχρι στιγμής 

ααα τα αγόρασες αυτά ; Θήλαστρο θερμαντήρα αποστειρωτή; Εγώ από αυτά δεν εδώ κοιτάξει τίποτα ακόμα είναι ακριβά ; Το θήλαστρο θα το αφήσω για μετά την γεννά να δω πως θα πάει πρώτα  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι μετά που ξεκουράστηκα και κοιμήθηκα. Και σήμερα έως τώρα δεν το έχω ξανά πάθει..

Κατάλαβα. Ευχαριστώ. Ναι πρέπει να προσέχουμε 

Μάλλον από την κουράσει θα ήταν αυτό… δεν το έχω πάθει είναι η αλήθεια απλά να προσεχείς όσο μπορείς

καλά να περάσετε στις διακοπουλες σας να ξεκουραστείτε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια..πρώτη μερα διακοπών. Να ξεκουραστούμε λιγο. 

Χθες το βράδυ μετά την πτήση και από όλη την μέρα ορθοστασία το βράδυ φτάσαμε στο ξενοδοχείο και στιγμιαία ένιωσα από κάτω ένα ταιμπημα- σφαχτη . Για 2 δευτερόλεπτα αλλά μου έκοψε την ανάσα. Σαν να πήγα να διπλωθω.  Και μετά από λίγο έγινε άλλη μια φορά σε μικρότερο βαθμό..

Τι λέτε να ήταν; Σύσπαση λέγεται; Έτσι είναι ; 

Να περάσετε ομορφα !!!εγώ δε το έχω πάθει αυτό σαν σουβλιά ..να ξεκουράζεσαι !

@Elkτι ωραία ;;έχεις πάρει και κρεμουλες,γάζες και λοιπά για το μωράκι για την περιποίηση του ;;ναι κ εμένα μου λείπει ακόμα ένα σουτιέν θηλασμού και μια κρέμα θηλών..νομίζω όλα τα άλλα τα έχω πάρει..τουλάχιστον τα βασικά !φαρμακείου δεν έχω πάρει ακόμα όμως..

philips τα πήρα.avent..ναι είναι ακριβά.250περιπου στοιχίζουν αυτά τα τρία .δεν είχαν κάποια έκπτωση .αλλά σήμερα μου είπαν πως αυτός ο θερμαντήρας δεν είναι τόσο καλός παρόλο που θεωρείται κ καλύτερος απονκαποιους.τεσπα εμένα αυτά μου συνέστησε η κοπέλα γι αυτό τα πήρα.θα δείξει στη χρήση .ηθελα να τα έχω για να μην αγχωθω αν δε μπορει να μπει στο στήθος..η αν είναι Κυριακή κ είναι κλειστά όπως μου είπε μια γνωστή μου που την πάτησε..αλλά ναι σιγουραι δεν είναι υποχρεωτικά !

Σιγά σιγά πρέπει να ετοιμάζουμε τις βαλίτσες !να είμαστε έτοιμες για παν ενδεχόμενο ου μη γένοιτο βέβαια ! 

Ανυπομονώ να πάω κ στο γιατρό κατά τις 15μου είπε !!τότε έχω και αιματολογο να μου δώσει οδηγίες τοκετού όπως γράφει το χαρτί του 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ τα Avent πήρα εκτός από θήλαστρο που δεν έχω πάρει ακόμη

@irini5και θήλαστρο avent πήρες?

Νομίζω στον 8ο είναι μια καλή στιγμή να ετοιμάζουμε τη βαλίτσα για το μαιευτήριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Katerina. είπε:

Και εγώ τα Avent πήρα εκτός από θήλαστρο που δεν έχω πάρει ακόμη

@irini5και θήλαστρο avent πήρες?

Νομίζω στον 8ο είναι μια καλή στιγμή να ετοιμάζουμε τη βαλίτσα για το μαιευτήριο.

Ναι και το θηλαστρο avent.αν και ήμουν σε δίλημμα λένε ότι της medela είναι τα καλύτερα !όλα philips είναι.θα δούμε τη χρηστικότητα τους στη συνέχεια !εσύ θα πάρεις θηλαστρο ;;ποιο λες ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι θα πάρω δεν θέλω να τρέχω τελευταία στιγμή η να στέλνω τον άντρα μου προτιμώ να τα έχω όλα αλλά δεν έχω καταλήξει ακόμη σχεδόν όλα της avent τα έχω πάρει. Medela πήρα την κρέμα θηλων που έχω ακούσει τα καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ θα τα αφήσω για μόλις γεννήσω το θηλαστρο και τον αποστειρωτη. Ως τελευταία. Για να μου δείξουν και εκεί στο μαιευτήριο μου είπανε και να δω 

Εγώ έχω ακούσει για αποστειρωτη και θερμαντητα αυτόν ...έλεγα μήπως πάρω τον συγκεκριμένο και θηλαστρο είμαι στο ψάξιμο. 

 

IMG_20220704_164452.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

Να περάσετε ομορφα !!!εγώ δε το έχω πάθει αυτό σαν σουβλιά ..να ξεκουράζεσαι !

@Elkτι ωραία ;;έχεις πάρει και κρεμουλες,γάζες και λοιπά για το μωράκι για την περιποίηση του ;;ναι κ εμένα μου λείπει ακόμα ένα σουτιέν θηλασμού και μια κρέμα θηλών..νομίζω όλα τα άλλα τα έχω πάρει..τουλάχιστον τα βασικά !φαρμακείου δεν έχω πάρει ακόμα όμως..

philips τα πήρα.avent..ναι είναι ακριβά.250περιπου στοιχίζουν αυτά τα τρία .δεν είχαν κάποια έκπτωση .αλλά σήμερα μου είπαν πως αυτός ο θερμαντήρας δεν είναι τόσο καλός παρόλο που θεωρείται κ καλύτερος απονκαποιους.τεσπα εμένα αυτά μου συνέστησε η κοπέλα γι αυτό τα πήρα.θα δείξει στη χρήση .ηθελα να τα έχω για να μην αγχωθω αν δε μπορει να μπει στο στήθος..η αν είναι Κυριακή κ είναι κλειστά όπως μου είπε μια γνωστή μου που την πάτησε..αλλά ναι σιγουραι δεν είναι υποχρεωτικά !

Σιγά σιγά πρέπει να ετοιμάζουμε τις βαλίτσες !να είμαστε έτοιμες για παν ενδεχόμενο ου μη γένοιτο βέβαια ! 

Ανυπομονώ να πάω κ στο γιατρό κατά τις 15μου είπε !!τότε έχω και αιματολογο να μου δώσει οδηγίες τοκετού όπως γράφει το χαρτί του 

Έχω πάρει κάποιες κρέμες περιποιήσεις για το μωρό και για εμένα.. πιστεύω τα βασικά τα έχω πάρει… μόλις έρθουν αυτά αυτά που έχω παραγγείλει θα ξεκινήσω να πλένω 

ααα είναι ακριβούτσικα δεν έχω κάνει έρευνα αγοράς καθόλου για τέτοια κάποια στιγμή θα τα ψάξω και αυτά αλλά λέω για μετά την γεννά να τα πάρω μην το παρακάνω κιόλας με αγορές από την στιγμή που δεν ξέρω ακόμα τι θα χρειαστώ και πότε θα το χρειαστώ 

και εγώ την άλλη βδομάδα θα πάω πάλι γιατρό λογικά κατά της 14 του μήνα δεν έκλεισα ακόμα ραντεβού θα πάρω σε λίγες μέρες να κλείσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

Ναι θα πάρω δεν θέλω να τρέχω τελευταία στιγμή η να στέλνω τον άντρα μου προτιμώ να τα έχω όλα αλλά δεν έχω καταλήξει ακόμη σχεδόν όλα της avent τα έχω πάρει. Medela πήρα την κρέμα θηλων που έχω ακούσει τα καλύτερα.

Καλύτερα έτσι..κ εγώ έτσι σκέφτομαι να τα έχω καλού κακού , πότε δε ξέρεις..για αυτήν την κρέμα έχω ακούσει τα καλύτερα !!

@Elkναι είναι ακριβά,ιδίως αν δε τα χρησιμοποιησεις και πότε !εγώ έρευνα δεν έκανα.κακως όπως διαπίστωσα εκ των υστέρων.πηγα απρογραμματιστα γιατί πέρασα απ' έξω κ πήρα κάτι μουσελίνες , κ γενικά το σετακι που θα βγει απ' το μαιευτήριο και έτσι πήρα κ αυτά να μη τα έχω στο νου..

Μαζί θα πάμε γιατρό !!δεν περνάνε οι ημέρες !

Φαρμακείο τιποτα ακόμα την άλλη βδομάδα σκέφτομαι να πάρω διάφορα να έχω ένα μικρό απόθεμα από τα αναγκαία..κ μετά ο τι μας πει ο παιδίατρος !

@babyblue94 α φαίνεται πολύ ωραίος !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Καλύτερα έτσι..κ εγώ έτσι σκέφτομαι να τα έχω καλού κακού , πότε δε ξέρεις..για αυτήν την κρέμα έχω ακούσει τα καλύτερα !!

@Elkναι είναι ακριβά,ιδίως αν δε τα χρησιμοποιησεις και πότε !εγώ έρευνα δεν έκανα.κακως όπως διαπίστωσα εκ των υστέρων.πηγα απρογραμματιστα γιατί πέρασα απ' έξω κ πήρα κάτι μουσελίνες , κ γενικά το σετακι που θα βγει απ' το μαιευτήριο και έτσι πήρα κ αυτά να μη τα έχω στο νου..

Μαζί θα πάμε γιατρό !!δεν περνάνε οι ημέρες !

Φαρμακείο τιποτα ακόμα την άλλη βδομάδα σκέφτομαι να πάρω διάφορα να έχω ένα μικρό απόθεμα από τα αναγκαία..κ μετά ο τι μας πει ο παιδίατρος !

@babyblue94 α φαίνεται πολύ ωραίος !!

Όλες μαζί θα πάμε γιατρό. Εγώ έχω 13 ραντεβού

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Όλες μαζί θα πάμε γιατρό. Εγώ έχω 13 ραντεβού

Άντε θα έχουμε μαζεμένα νέα στην παρεούλα μας !!να δούμε κ πως πάνε τα νινακια μας τα γλυκά !!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια σκέφτομαι θηλαστρο θερμαντήρα κ αποστειρωτη να πάρω μόλις γεννήσω... Το πολύ πολύ αν τα χρειαστώ άμεσα θα στείλω τον άντρα μου! Εδώ ακόμα δεν έχω πάρει τα βασικά! 🤣🤣🤣 Αλλά βαλίτσα θα κάνω σε μια δυο βδομάδες σίγουρα! Γτ λόγω δημοσίου θέλω αρκετά!!!! Για να την έχω έτοιμη για καλό κ για κακό! Κ ας κάθεται! 🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Να σας ρωτήσω κ κάτι ακόμα????? Έχετε κάνει καμία έρευνα για επιθέματα στήθους κ σερβιετες που θα χρειαστούμε???

Δεν έχω κάνει έρευνα. Έλεγα να πάρω της tena τα βρακάκια ..επίσης να πάρω κάποια βρακάκια μιας χρήσης που πουλάνε..και επιθέματα είχα ψάξει κάποια στιγμή στον Σκρουτζ και είδα κάποια που συμφέρουν .αλλά πρέπει να τα ξανά δω σε καμία βδομάδα θα παραγγείλω και εγώ και αν είναι θα σου πω τι πήρα 🥰

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Olia4 είπε:

Να σας ρωτήσω κ κάτι ακόμα????? Έχετε κάνει καμία έρευνα για επιθέματα στήθους κ σερβιετες που θα χρειαστούμε???

Και εγώ της ΤΕΝΑ τα βρακάκια έχω πάρει και επιθέματα στήθους philips

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Δεν έχω κάνει έρευνα. Έλεγα να πάρω της tena τα βρακάκια ..επίσης να πάρω κάποια βρακάκια μιας χρήσης που πουλάνε..και επιθέματα είχα ψάξει κάποια στιγμή στον Σκρουτζ και είδα κάποια που συμφέρουν .αλλά πρέπει να τα ξανά δω σε καμία βδομάδα θα παραγγείλω και εγώ και αν είναι θα σου πω τι πήρα 🥰

 

Ναι εννοείται!!!!!! Αν πάρεις κάτι μου λες!!!!! Εγώ αυτά θα τα αφήσω για πιο μετά να πλύνω να σιδερωσω ότι χρειαστώ κ μετά θα πάρω κ αυτά για να κλείσει η βαλίτσα! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Να σας ρωτήσω κ κάτι ακόμα????? Έχετε κάνει καμία έρευνα για επιθέματα στήθους κ σερβιετες που θα χρειαστούμε???

Τι κάνετε κορίτσια ;;τώρα είδα τα μηνύματα !κάνω κάτι σεμινάρια προγεννητικά αυτά τα πρωινά πολύ ενημερωτικά ..βέβαια διαρκούν πολύ και με κουράζουν προς το τέλος..

Εγώ Πήρα αυτά !αλλά θελω να πάρω και βρακάκια τενα και κάτι ακόμα κοχύλια για θηλές που χρησιμοποιούνται και ως κομπρεσέρ κ ζεστές κ κρύες για το στήθος..νομίζω θα είναι αρκετά βοηθητικές..

IMG_20220705_193134.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...