Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ζητάω pergoveris

Recommended Posts

Καλησπέρα σας και καλή χρονιά ! Έχω εξαντλήσει τις επιτροπές και έχω δύο παιδάκια με εξωσωματική αλλά θέλουμε να ξεκινήσουμε να μεγαλώσει η οικογένεια μας ! 

Ψάχνω pergoveris αν έχει κάποια που δε χρειάζεται !

Ευχαριστώ πολύ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• Εγώ πίνω μαγνήσιο σε μπουκαλάκι ένα πρωί και ένα βράδυ αλλά εγώ το πίνω γιατί παθαίνω κράμπες στα πόδια το βράδυ όταν κοιμάμαι αλλά ξέρω ότι βοηθάει και στις συσπάσεις που δεν ξέρω κιολας αν έχω ή όχι.. εχτές κουραστικά λίγο και με πόνεσε η κοιλιά μου σήμερα δεν είχα πονακια αλλά έκανα λιγότερες δουλίτσες..  θέλεις να το κόψεις για να δεις αν θα σταματήσουν οι συσπάσεις;  εγω μέσω Ίντερνετ δεν μπορω να ψάχνω και να αγοράζω με κουράζει..   εμένα έχει ενθουσιαστεί πολύ με τα πράγματα του μωρού και του αρέσει να ψάχνει τις προάλλες είχε τυπώσει λίστα και μου λέει αυτά πρέπει να πάρουμε για εσενα για το μαιευτήριο και αυτά για το μωρο και τώρα άρχισε να τα αγοράζει λίγα λίγα και να τα διαγραφή από την λίστα νομίζω η διαδικασία αυτήν τον βοηθάει να είναι πιο κοντά στην εγκυμοσύνη μου να κανει πράγματα για το μωρο μέχρι να έρθει .. εμένα πάλι με βγάζει και από τον κόπο να ψάχνω 😊
    • Λυπάμαι πολύ κοπέλα μου, πολύ ψυχοφθόρα όλο αυτό που περνάς! Θα σου πω το εξής: Η γυναίκα φίλου μου, είχε θέμα με πολυκυστικές, οπότε άρχισαν να προσπαθούν με ελεγχόμενες ωορρηξίας και κάποια φάρμακα. Μένει έγκυος, αλλά μετα από λίγες μέρες έβλεπαν μόνο σάκο, δεν υπήρχαν εμβρυϊκά στοιχεία. Μένει δεύτερη φορά έγκυος, σύνδρομο Down, προχώρησε σε διακοπή. Η κοπέλα ήταν μόλις 25 ετών! Τυχαίνει, δεν έχει να κάνει λοιπόν μόνο η ηλικία σου.  Οπότε κράτα τα θετικά, υπάρχει δυναμική, έχετε και φυσική σύλληψη, και κάποια στιγμή όλα θα είναι όπως πρέπει και θα έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Για τη δίκερη μήτρα έχω διαβάσει πως συμβαίνει συχνά αυτό, να προηγούνται δηλ κάποιες αποβολές γιατί η μήτρα ακόμα δεν είναι σωστά διαμορφωμένη, μέχρι να ανοίξουν τα τοιχώματα, και με κάθε εγκυμοσύνη ανοίγει και λίγο, έως ότου κάποια στιγμή είναι αρκετά ' τεντωμένη' για να μπορέσει να κρατήσει το έμβρυο μέχρι το τέλος. Σου εύχομαι ολόψυχα η επόμενη εγκυμοσύνη σου να είναι η τυχερή! 
    • Ισως από το παγωμένο κ επειδή ο καιρός είναι ότι να ναι να κρυώσες… Ακόμα κάνουν τέτοιους γάμους απορώ μετά από 2 χρόνια κ συνεχίζουν να προσκαλούν όποιον βρουν…ακόμα κ αυτή η συνάδελφος περιμέναμε 1 ώρα ως να χαιρετήσουμε κ φύγαμε κ ακόμα χαιρετούσαν…
    • Έχετε ακόμη δουλίτσες αλλά εντάξει θα γίνουν ολα!α καλέ τι ωραία όλα έτοιμα τα έχεις απ' τον άντρα σου.!αυτό δε θα το έκανε ποτέ ο δικός μου χαχαχχαχα.κυριωςτα ψώνια τα αφήνει όλα πάνω μου.. Σήμερα αποφάσισα να μην πάρω το μαγνήσιο να δω πως θα είμαι αύριο.μηπως Μ ενοχλεί το αναβραζον δισκίο όπως και με τον ασβέστη που έπαιρνα...πολύ χαζό ίσως ακούγεται γιατί ξέρω πως το μαγνήσιο βοηθάει..αλλά θα το επιχειρήσω..κ αν είμαι καλά αύριο χωρίς πονάκια θα του πω να μου τα κάνει χαπακια...ελπίζω να μην γίνει τιποτα αν μια ημέρα δεν πάρω μαγνήσιο.. Μια χαρά θα είναι όλα θα δεις !αφού και προσέχεις και παίρνεις κ την προγεστερόνη .να σκέφτεσαι θετικά.ολες μας πρέπει !!άλλωστε ως επί το πλείστον τα περισσότερα αντιμετωπίζονται τόσο που έχει εξελιχθεί η επιστήμη. Καλά κ εγώ δε καταλαβαίνω τίποτα.αν ήταν συσπάσεις θα το έβλεπε ο γιατρός σου..εγώ δύο φορές που είχα το είχε δει..αλλά μάλλον δεν έχουν σταματήσει έχω αρκετά πονάκια..δυστυχώς . Αχ τι ωραία !άλλαξες παραστάσεις ,πήρες τον αέρα σου όλα καλά .με ρεγουλα οι δουλειές.πρεπει να προσέχουμε !! Εγώ παλεύω με τις συσπάσεις όπως θα διάβασες αλλά προσπαθώ να είμαι χαλαρή..εγώ κορίτσια με αυτά κ με εκείνα φοβάμαι να βγω εκτός Αθηνών ..εδώ και για το εξοχικό το σκέφτομαι.κ σκέφτομαι τα ψώνια του μωρού για να χαρώ λίγο !!    
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...