Μετάβαση σε περιεχόμενο

Mother to be / τεστ εγκυμοσύνης


Kate1006

Recommended Posts

Καλησπέρα και πάλι !! 🥰

Θα ήθελα να ρωτήσω ποια η γνώμη σας για τα τεστ εγκυμοσύνης από το mother to be. 

Είναι οι ταινίες οι απλές. 

Έχει κάποια από εσάς  άποψη γι αυτά ;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Kate1006 είπε:

Καλησπέρα και πάλι !! 🥰

Θα ήθελα να ρωτήσω ποια η γνώμη σας για τα τεστ εγκυμοσύνης από το mother to be. 

Είναι οι ταινίες οι απλές. 

Έχει κάποια από εσάς  άποψη γι αυτά ;

 

Καλημέρα εγώ έχω πάρει τέστ εγκυμοσύνης τις ταινίες τα είχα παραγγείλει από φαρμακείο (δεν θυμάμαι απο που). Έμεινα ευχαριστημένη με τις ταινίες γιατί είχα αρκετά τέστ με λίγα χρήματα οπότε κάθε φορά που έφταναν οι μέρες που ήταν να μου έρθει περιοδος (δεν είχα σταθερό κυκλο) έκανα αυτά τα τεστ. Δεν χρειαζόταν να περιμένω πολλες μέρες για να κάνω το τεστ γιατί είχα πολλα.. Και ίσως ακουστεί λίγο χαζο αλλά για κάποιο περίεργο λόγο δεν με έπιανε και τόσο άγχος με αυτά τα τέστ πρίν τα κανω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα εγώ έχω πάρει τέστ εγκυμοσύνης τις ταινίες τα είχα παραγγείλει από φαρμακείο (δεν θυμάμαι απο που). Έμεινα ευχαριστημένη με τις ταινίες γιατί είχα αρκετά τέστ με λίγα χρήματα οπότε κάθε φορά που έφταναν οι μέρες που ήταν να μου έρθει περιοδος (δεν είχα σταθερό κυκλο) έκανα αυτά τα τεστ. Δεν χρειαζόταν να περιμένω πολλες μέρες για να κάνω το τεστ γιατί είχα πολλα.. Και ίσως ακουστεί λίγο χαζο αλλά για κάποιο περίεργο λόγο δεν με έπιανε και τόσο άγχος με αυτά τα τέστ πρίν τα κανω.. 

Καλημέρα !!

Έχω καθυστέρηση 3η μέρα και έκανα ένα τεστ σήμερα και ένα πριν 2 μέρες και τα δύο αρνητικά ! Και πρώτη φορά τα χρησιμοποιώ για αυτό και ήθελα να ρωτήσω! 

Αλλά αφού μου λες ότι είναι αξιόπιστα μάλλον δεν είμαι 😢 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα εγώ έχω πάρει τέστ εγκυμοσύνης τις ταινίες τα είχα παραγγείλει από φαρμακείο (δεν θυμάμαι απο που). Έμεινα ευχαριστημένη με τις ταινίες γιατί είχα αρκετά τέστ με λίγα χρήματα οπότε κάθε φορά που έφταναν οι μέρες που ήταν να μου έρθει περιοδος (δεν είχα σταθερό κυκλο) έκανα αυτά τα τεστ. Δεν χρειαζόταν να περιμένω πολλες μέρες για να κάνω το τεστ γιατί είχα πολλα.. Και ίσως ακουστεί λίγο χαζο αλλά για κάποιο περίεργο λόγο δεν με έπιανε και τόσο άγχος με αυτά τα τέστ πρίν τα κανω.. 

Μηπως γνωρίζεις , για να κάνω χοριακη πρέπει να μου τη γράψει γιατροσ πρώτα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Kate1006 είπε:

Μηπως γνωρίζεις , για να κάνω χοριακη πρέπει να μου τη γράψει γιατροσ πρώτα;

Καλημερα κοριτσι μου!! Δεν ειναι υποχρεωτικο.. απλα αν στη γραψει ο γιατρος, πληρωνεις μονο τη συμμετοχη.. αλλιως εχει γυρω στα 14-15€ νομιζω... Ισως κ παταπανω σε καποια διαγνωστικα κεντρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!! Δεν ειναι υποχρεωτικο.. απλα αν στη γραψει ο γιατρος, πληρωνεις μονο τη συμμετοχη.. αλλιως εχει γυρω στα 14-15€ νομιζω... Ισως κ παταπανω σε καποια διαγνωστικα κεντρα...

Καλημερα κορίτσι !! Σε ευχαριστώ πολύ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kate1006 είπε:

Μηπως γνωρίζεις , για να κάνω χοριακη πρέπει να μου τη γράψει γιατροσ πρώτα;

Εγώ δεν έχω σταθερό κυκλο 30 - 35 μέρες. Όταν έμεινα εγκυος έκανα ένα την 30 μέρες και ήταν πολυ λίγη η δευτερη γραμμή που νόμιζα είναι γραμμή εξάτμισης.. Μετά ξανά έκανα άλλο ένα στις 32 μέρες του κύκλου και τότε άργησε να φαίνεται άχνα θετικό.. Όποτε δεν ξέρω να σου πω αν είχα καθυστέρηση όταν το έκανα το τέστ ή όχι γιατί δεν έχω σταθερό κυκλο. Την χοριακη μπορεί να την γράψεις αν θελεις.. Εγώ δεν την είχα γράψει πηγα έτσι και πλήρωσα 15 ευρώ. Ευχομαι να είσαι έγκυος 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Τέλεια!! Τι να σου πω κορίτσι μου; Όντως δεν έχει λογική!! Αλλά γι αυτό ακριβώς δεν χρειάζεται να κοιτάξεις άλλο τη χοριακη από τη στιγμή που είδατε έμβρυο που αναπτύσσεται και ακούσατε και καρδιά ❤️ ❤️!! Λογικό να είσαι επιφυλακτική με το τι θα γίνει στη συνέχεια αλλά πιστεύω αυτό το σπορακι φαίνεται να είναι αποφασισμένο να μείνει!! Να έχεις μια καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη χωρίς άλλα απρόοπτα εύχομαι! Αν θελήσεις μας λες τα νέα σου από τον υπέρηχο την επόμενη εβδομάδα! Οτιδήποτε θελήσεις είμαστε εδώ!!!
    • Σε μια βδομάδα πάλι!!!! Και ότι γίνει!!! Μακάρι βρε κορίτσια δεν ξέρω τι να πω!! Πως γίνεται να έπεσε χτες η χοριακη στα 2.500 και να φάνηκε σήμερα ένα μωρό μεγάλο κ καρδιά? Ενώ ο σακος ήταν κενός με 3.500...τώρα τι έγινε???
    • @marw90 πόσο τέλεια νέα!! Χάρηκα πολύ!! Δεν ξέρω αν έχει ξαναγίνει αλλά τα νέα σου ήταν ανέλπιστα καλά!! Μπράβο στον γιατρό!! Εύχομαι όλα να πάνε πολύ καλά από δω και πέρα!! Κράτα ό,τι είδατε στον υπέρηχο!! Τώρα πότε θα ξαναπάς στον υπέρηχο;
    • Μα έκανα 2 χοριακες....κ με επηρέασαν!!! Αν έπεφτε η χοριακη κ είχα δει σάκο μόνο έπρεπε να μη φανεί κάτι...κ μου λέει καλε αυτό εδώ μεγάλωσε κ ακούω κ καρδιά!!!! Τα παίξε ο γιατρος!!!
    • Είναι στον Αγιο Νικολαο Λασιθίου αλλά έχει κ κλινική στην Αθήνα εάν θέλετε! Είναι πάρα πολύ καλός! Πήγα σε αυτόν διότι πάνε 4 φίλες μου...οι 2 έμειναν αμέσως έγκυες κανωντας ένα δύο εξετάσεις που τους είπε και γενικά είναι κορυφή. Δε ξέρω πως έγινε να έπεσε η χοριακη κι να ακούσαμε καρδιά γι αυτό κρατάω πισινή!!!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...